FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google Sky geliyor

maniac_ea
Quote:
Google, "sanal teleskop" niteliğindeki programla sunulacak olan bu yeni hizmetin, uzay hakkında bilgi edinmeye yönelik bir oyun alanı gibi olacağını duyurdu.

internet devi Google, Earth adlı dünya haritasıyla uzaydan sokaklara kadar yakın plana inerek dünyaya bakmamızı sağlayan programının ardından bu kez Sky adlı yeni bir programla gözlerimizi yıldızlara çeviriyor.

Google, "sanal teleskop" niteliğindeki programla sunulacak olan bu yeni hizmetin, uzay hakkında bilgi edinmeye yönelik bir oyun alanı gibi olacağını duyurdu.

Sky ile internet kullanıcılarının, yaklaşık 100 milyon yıldız ve 200 milyon galaksiye bakacağı kaydediliyor.

Haziran 2005 yılında kullanıma sunulan Google Earth programının şu ana kadar 250 milyondan fazla indirildiği belirtiliyor. 13 dilde sunulacak Sky hizmetine ulaşabilmek için, Google Earth programının son versiyonuna sahip olmak gerekiyor.

A.A

Google artık dünyayıda aştı adamlar çalışıyor ya Smile
BURAK_X
Teleskoplar rafa kalkacak desene Very Happy
Garga
Hep teleskop almak istemişimdir...Verin şu yeni teleskopumun linkini bana Very Happy
nfsforever
Ne zaman çıkacak bu Google Sky?Veya çıktı mı yoksa?
geyikkutuphanesi
taktir ediyorum google ın çalışmalarını. Bu politikayla microsoftu geride bırakacakları açık.
mr.emre
"kontrolsüz güç, güç değildir." çok dengesiz büyüyorlar sonlarını iyi görmüyorum.
Garga
Biraz önce baktım google arthün indirildiği yere koymuşlar tanıtım videosunu...Bir kadın var anlatık duruyor bişiler Sad İlginç bir proje ve bekliorum daha yayına girmedi anladığım kadarıyla...Uzay deyince aklıma Rock'n Coke reklamı geliyor.Galata Kulesi ile uzaya çıkıyor gibi yapmışlar ya harika olmuş bence reklam Smile

Evet google çok dengesiz büyüyor ve bunun önüne geçmek zor...Çünkü yaptıkları her iş dünyada en çok ziyaret edilen veya indiilenler arasında yer alıyor...Yeni projeler sizin piyasada tutunduğunuzu sağlam yer edindiğinizi söyler ama bence bunlar yanlış yolda...Ki en basitinden arama motorlarından ben önceki verimimi alamıorum Sad
BURAK_X
Garga wrote:
Ki en basitinden arama motorlarından ben önceki verimimi alamıorum Sad
Ben alıyorum, hemde fazlasını alıyorum, çok verimli ne yazıkki. Örneğin: Free Host diye aratıyosun, karşına bir sürü içinde sadece free ya da host geçen yazılar geliyor. Bu da berbat bir durum tabii ki Very Happy Laughing
nfsforever
BURAK_X wrote:
Garga wrote:
Ben alıyorum, hemde fazlasını alıyorum, çok verimli ne yazıkki. Örneğin: Free Host diye aratıyosun, karşına bir sürü içinde sadece free ya da host geçen yazılar geliyor. Bu da berbat bir durum tabii ki Very Happy Laughing

Benim anlamadığım olay şu:Mesela Google'a Football Manager 2007 yazıyorum.Türkçe sayfalar veya Türkiye'den sayfalar kısmını seçmememe rağmen çıkan sonuçlarda ilk sayfada 10 sonuçtan 9'u Türkçe sitelerden oluşuyor.Yalnızca biri İngilizce...
BURAK_X
nfsforever wrote:
BURAK_X wrote:
Garga wrote:

Benim anlamadığım olay şu:Mesela Google'a Football Manager 2007 yazıyorum.Türkçe sayfalar veya Türkiye'den sayfalar kısmını seçmememe rağmen çıkan sonuçlarda ilk sayfada 10 sonuçtan 9'u Türkçe sitelerden oluşuyor.Yalnızca biri İngilizce...
http://www.frihost.com/forums/vt-69446.html&highlight=google+sonu%E7
şu başlığı incele dostum Wink
Garga
Ben de Google'ı ondan sevmiyorum...Sana herşeyi sunuyor...Bana herşeyi değil istediğim bilgiyi sunsun istiyorum...Sayfada kıyıda köşede ya da metasında aradığın kelime mi var, hemen koy resultlara...Olmaz kardeşim böyle arama motoru olmaz...Neymiş ranka göre resultların ortalaması yapılıyormuş da bilmem en çok kelime varmış da...Yalan şeyler bunlar urefe bunlar inanmayın...

Sonuçta bir kişi ansiklopediye bakarken sadece onunla ilgili şeyleri bulmak ister, ama google sana her şeyi verio...İlgili ya da ilgisiz...
mr.emre
nfsforever wrote:
BURAK_X wrote:
Garga wrote:

http://www.google.com/ncr
tuncadogus
google dan artık şüphelenmeye başladım herşeye el attı herifler belki yarın benim eve de g,recekler Razz
muaythai
BURAK_X wrote:
Teleskoplar rafa kalkacak desene Very Happy

harbiden ya:D
BURAK_X
tuncadogus wrote:
google dan artık şüphelenmeye başladım herşeye el attı herifler belki yarın benim eve de g,recekler Razz
Google Private hizmeti ile dünya da ki tüm evlere yerleştirilen gizli kameraları tüm dünya izleyecek Very Happy Tarifeler:
Google Private-Ücretsiz
Google Private Pro(daha net, daha hızlı Very Happy )-20 dolar
Google Private Pro-Trial-Ücretsiz
Pardon ben yine fazla abarttım Very Happy
nfsforever
BURAK_X wrote:
tuncadogus wrote:
Google Private hizmeti ile dünya da ki tüm evlere yerleştirilen gizli kameraları tüm dünya izleyecek Very Happy Tarifeler:
Google Private-Ücretsiz

Ben Trial indirdim ama süresi bitti.C.rack varsa gönderirsen sevinirim. Laughing Laughing Laughing
nfsforever
BURAK_X wrote:
tuncadogus wrote:
Google Private-Ücretsiz

Ben Trial indirdim ama süresi bitti.C.rack varsa gönderirsen sevinirim. Laughing Laughing Laughing
BURAK_X
nfsforever wrote:
BURAK_X wrote:
tuncadogus wrote:
Google Private-Ücretsiz

Crack'i yakında çıkaracakmış hackerlar Very Happy
BURAK_X
Bakın bakın ne buldum Very Happy http://www.youtube.com/watch?v=eMhGpzyFdhE&feature=bz100
Xiojia
Harika bir program olacak gibi görünüyor. Artık astronotlar uzaya gibip su araştırmaları gerekmez.. xD Buradan gezegenin üzerinde gezinerek su birikintisi war mı belli olur büyük ihtimalle. Kullanışlı ve bayapı yararlı bir program olacak.
kriptontr
internet servisleri konusunda google ile kimse yarışamaz artıkın benje..