FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Google'dan son bomba Google Cep telefonları

maniac_ea
Quote:
Google, iPhone'un popülerliğine son noktayı koymayı hazırlanıyor. Çıkaracağı telefonlar için şimdiden bazı tasarımlar piyasaya düştü bile.

Her gün yeni birşey satın alan Google, acaba birçok kişinin "Google cep telefonu" hayalini gerçekleştirecek mi? Bu soruya net bir yanıt gelmese de bir gün bu cevabın değişeceğine inananlar, hayallerini resimlere dökmeye devam ediyor. Hayallerdeki Google telefonlarını bir galeride topladık. Bu arada Google, işletim sistemi konusunda da olumsuz yanıt vermişti.kaynak: SDN
Garga
Görünümleri gerçekten çok güzel...İnşallah i-phonenun yaptığı saçmalıkları yapmazlar ve piyasada uzun süre tutunurlar...Bir de fiyatı uygun oldu mu Nokia'nın pabucu dama atılır artık Very Happy
hekimusta
fotolarda sıkıntı var galiba. görünmüyorlar veya benim internet baglantımda sorun olabilir. ama zaten nokianin pabucu dama atıldı. Sadece Türkiye ve birkaç ülkede nokia daha cok satiyordu ama artik Türkiyede de samsung nokiayi yakaladi.
Ben de yakinda bi samsung alarak samsungun geçmesini saglayacagim Very Happy
Garga
İyi yaparsın öyleyse çünkü diğer firmalar da pay alsın Smile
Xiojia
    Görünümleri gerçekten çok güzel...İnşallah i-phonenun yaptığı saçmalıkları yapmazlar ve piyasada uzun süre tutunurlar...Bir de fiyatı uygun oldu mu Nokia'nın pabucu dama atılır artık Very Happy

Haklısın.. Görünümlerine bayıldım fakat tutulacağını sanmıyorum.. Bana kimse nokia'dan vazgeçmez gibi geliyor.
insolent1
Google 10. yılını kutluyor. Acaba 10 yıl sonra google'ı neler yapmış olarak göreceğiz.
kriptontr
Gphone hakkında herşey bu kadar değil aslında dahası var.Tabi google bi işi bitirmeden protoriplerin fotosunu yayacak bi firma değil onların sadece "hayal ürünü " olduğunu unutmayın.
işte ayrıntılar

Quote:
Bugüne kadar tüm servislerini (en azından benim bildiklerimin hepsi) kullanıcılara ücretsiz açan Google bu sefer ipin ucunu biraz kaçırmış. RSS okuyucuma (RSS okuyucum da Google Reader ve o da tabiki diğerleri gibi ücretsiz) gelen son haberlere göre tasarım çalışmaları hala devam eden muhtemel isminin gPhone olması beklenen cep telefonu (Google yapınca artık ona cep telefonu mu denir o da tartışılır) ücretsiz olarak dağıtmayı düşünüyormuş. Tabi her isteyene mi dağıtırlar?, sadece Adsense kullanıcılarına hesaplarında biriken miktar karşılığında mı verirler?, işin ucu bize kadar gelir mi?, gelirse bu yazıyı yazdığım için bana bi öncelik tanırlar mı, yoksa nerede dağıtılacaksa bi hafta öncesinde kapısında mı yatarız? Bunların hepsi şimdilik muamma.

Peki Google bu telefonu niye ücretsiz dağıtacak. Cevabı çok basit üzerinde Google kendi geliştirdiği mobil web browser olacak. Yani bilgisayarlarımızda kullandığımız İnternet Explorer ve Firefox’un telefonlara uyralamış hali. Ve bu program sayesine gezindiğimiz sitelerin içeriğine göre reklam yayınlayacaklar. Ne kadar dahice değil mi?

Eğer Google gerçekten ortaya böyle bir ürün çıkarırsa ücretli olsa da ücretsiz olsa da çok büyük ilgi çekeceği ortada. Şu an nasıl internet dünyasında kıyasıya Microsoft Google rekabeti varsa. İleryen zamanlarda da Apple’ın iPhone ile Google’ın gPhone'u arasında çok çetin bir mücadele olacağa benziyor.

Google’u yaratılarından Larry Page bir konuşmasında dünya üzerindeki cep telefon sayısının PC sayısından en az 2 kat daha fazla olduğunu ve cep telefonu kullanımın PC kullanıma oranla çok daha hızlı arttığını bu nedenle de Google olarak kullanıcılarına cep telefonları aracılığıyla da ulaşmak isteğini belirtmiş.

Google hangi aşamaları geçerek bu noktaya geldi diye merak ediyorsanız. Burada gPhone projesinin bir tarih şeridi var.
İlk gPhone fikri 2004 Aralık’ta ortaya çıkmış.
2005 Ağustosta telefonlar için yazlım üreten bir firmayı satın almışlar.
2006 Şubatta CMDA patenti almışlar.
2006 Kasım’da gPhone’un ücretsiz olabileceğini söylenmiş.
2006 Aralık’ta Orange (Avrupa’daki cep telefonu opetarörlerin biri yani bizim Telsim, Turkcell gibi) ile görüşmeye başlamışlar.
2007 Şubat’ta Samsung ile tasarım konusunda görüşmelere başlamışlar.
Daha sonraki aylar bir hayli yoğun geçmiş. İlk başta bir telefon üzerinde çalıştıklarını kabul etmişler, daha sonra telefon değil yazılım üzerinde yoğunlaştıklarını beyan etmişler. Yeni yeni anlaşmalar ve yeni ortaklıklar derken yıl sonuna doğru gPhone’un piyasaya sürülmesi bekleniyormuş.

Eğer bu okuduklarınız gerçekleşirse (ben başkalarının yalancıyım) Google bizi bir kez daha şaşırtacak. N’olur şaşırt beni Google.

http://www.bildirgec.org/yazi/google-dan-ucretsiz-cep-telofonu-1
tuncadogus
adamlar artik dünyaya el atacaklar herşey bitti Confused
Related topics
cep telefonunun zararlari hakkinda,mutlaka okuyun
pagerank
Yoksa Var mı?
Google"dan Microsoft"a Bir Çalım Daha
Cep telefonuna rekor fatura
Google‘dan Istanbul‘a 1 Gb
Google'dan sürpriz(!) yenilikler
Google İle Masaya Oturuldu
Google şimdi de sesi çevirecek
Son Karar: Cep Telefonu Kanser Yapabilir
Google’dan Yeni Bir Sosyal Ağ Daha!
Google'dan Müthiş Atak!
Google'dan tartışılan sansür!
Google Para Kazandıracak
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.