FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


SON SÖZÜ MİLLET SÖYLEDİ

hekimusta
Quote:
SON SÖZÜ MİLLET SÖYLEDİ
AK Parti, 22 Temmuz seçimlerinden yüzde 46,6 oy alarak büyük bir zaferle çıktı. Köşk seçimleri gölgesinde yapılan yarışta CHP umduğunu bulamadı. MHP ise önemli bir çıkış yakalayarak oy oranını yüzde 14,2'ye yükseltti. Millet iradesinin yüzde 87'si Meclis'e yansıdı.


Başbakan Erdoğan İstanbul, Dışişleri Bakanı Gül Kayseri'de oy kullandıktan sonra Ankara'ya geldi. Kendilerini iktidara taşıyan seçim neticesini partililerle paylaştı.


22 Temmuz genel seçimleri, AK Parti'nin ikinci kez tek başına iktidara gelmesi ile sonuçlandı. Seçimlerin ilginç neticelerinden biri AK Parti'nin 3 Kasım 2002 seçimlerine göre oy oranını yüzde 13 yükseltmesine rağmen Meclis'teki milletvekili sayısının azalması oldu. Bunun en önemli sebebi ise Milliyetçi Hareket Partisi'nin barajı aşması ve 28 bağımsız milletvekilinin Meclis'e girmesi oldu. Başbakan Tayyip Erdoğan, yakaladığı yüzde 46,6 oy oranı ile 1983 yılında Turgut Özal'ın elde ettiği yüzde 45,1'lik oy oranını da geçti. Cumhuriyet mitinglerini sahiplenerek AK Parti'ye cumhurbaşkanını seçtirmeyen anamuhalefet partisi CHP yüzde 20,8 alırken, yarışı MHP yüzde 14,2, DP yüzde 5,4, Genç Parti yüzde 3 oy ile bitirdi. AK Parti 340, CHP 111, MHP ise 71 milletvekili çıkardı.

42 milyon 532 bin seçmenin yüzde 84,41'i sandık başına giderken Meclis'te seçmenlerin yüzde 87'si temsil imkanı elde etti. Seçimin bir diğer ilginç sonuçlarından biri de yüzde 10 barajına rağmen Meclis'e giren parti sayısının çokluğu oldu. CHP ile birlikte seçime giren DSP, bağımsız katılan DTP'liler, ÖDP lideri Ufuk Uras ve BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile Meclis'teki parti sayısı 6 oldu. Baraj altında kalan Demokrat Parti'nin (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, görevinden istifa ederken Cem Uzan'ın başında bulunduğu Genç Parti'nin oyları yüzde 3'e geriledi. Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın destek verdiği Saadet Partisi (SP) yüzde 2,3'te kaldı.


zaman.com.tr
selim06
vatana millete hayırlı olsun ne diyelim...
mr.emre
pkk; TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'ne girdi. Utanıyorum.
hekimusta
evet pkk nin girmei çok kötü oldu ancak oradaki kürt millettinin de temsil hakkı var. ona saygı duymak lazım ancak bölücülüğe saygı diye birşey olamaz. eğer orada pkk i desteklerlerse o zaman oradakilerin hepsinin kellelerini uçurmak vacip olur
cihan
22 TEMMUZ 2007 SEÇİMLERİNİN ASIL GALİBİ TÜRK DEMOKRASİSİ OLMUŞTUR

Türkiye'de 22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinin asıl galibi Türk Demokrasisi'dir. Çünkü seçimler başarıyla tamamlanmıştır. Halkın büyük bir kesimi (% 87), TBMM'nde temsil edilmiştir. Millet AKP'ye tekrar iktidar yaparak "yola devam", CHP ve MHP'yi iktidarı "denetleme" (muhalefet) görevi vermiştir.

Seçimler Türk Milleti'ne hayırlı olsun, diyoruz.

Murat, 24 Temmuz 2007
____________________
hekimusta
artık temsil oranını bahane ederek kimse bişeylere engel olamayacak. mhp cumhurbaskanlıgı seçimlerine katılma kararı almış. Vatana millete hayırlı olsun
palavra
askerlıgım dolayısıyla oy kullanamadım ama sonuclar gayet guzel gıbı gorunuyor.

gecen hukumetın ıyı bır ekonomı polıtıkası vardı bence.
yaptıkları bır cok yanlısta son ayda kendılerıne yapılan antıdemokratık baskıları ıyı kullanmaları ve mılletımızın kendısının olan son karar verme mercı olma hakkını kımseye vermek ıstememesınde kı kararlılıgı sayesınde oy oranlarını bır haylı arttırdılar.

meclıs baskanlıgı secımıde gayet guzel -mılletımızın hak ettıgı olcude guzel- oldu.
koksal toptan herkesın benımsedıgı bırı galıba.

ınsallah cumhurbaskanlıgı secımlerıde hayırlısıyla netıcelenır ve vetolar donemınden kurtuluruz.

gecmıs donemın en kotu olaylarından bırıydı bu vetolar bence.
secılmıs bır basbakan secılmıs vekıllerınden bırını ıstedıgı bır bakanlıga atayamıyor.

tabı cumhurbaskanıda secılmıs bırı ama onu secenler sectıklerınden kısa bır sure sonra sandıga gomullmustu

bu secım sonuclarında onun ıcraatlarının ve vetolarının derın etkısını de goz ardı etmemek gerekır
hekimusta
Benim istedigim şey Abdullah GÜL'ün tekrar aday olması ve Cumhurbaskanı olması. Çünkü halk genellikle Abdullah GÜL'ün aday olmasını istiyor. AKP'e oy verenlerin hepsi onu istiyor bence. Hatta oy vermeyi düşünmeyip cumhurbaskaligi seçimleri nedeniyle bile AKP'e oy verenlerin sayisi az degil. Eğer Tayyip kafasini kullanabilirse Abdullah GÜL'ü aday yapar. Belki piyasalar riaz sallanir ama geçici bir sürelik bir sarsinti olacaktır. Daha sonra güzel günler Türkiye'nin olacaktir
kriptontr
mr.emre wrote:
pkk; TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'ne girdi. Utanıyorum.

bunun nesi kötü.Türkiyede demokrasi var.bak hem sadece pkk girmedi meclise akp de girdi.türkiyeye sıcak para girmeye devam edicek biyerinden sıcak sıcak.borsa yükselice tüfe müfe düşücek.aaa diyarbakır büyük ortadoğu projesi dahilinde başkent olacak.
bunun nesi kötü anlamıyorum açıkcası .
Türkiyeyi çok güzel günler bekliyor Brick wall [içiniçinağlayansmiley]
TheMentor
kriptontr wrote:
mr.emre wrote:
pkk; TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'ne girdi. Utanıyorum.

bunun nesi kötü.Türkiyede demokrasi var.bak hem sadece pkk girmedi meclise akp de girdi.türkiyeye sıcak para girmeye devam edicek biyerinden sıcak sıcak.borsa yükselice tüfe müfe düşücek.aaa diyarbakır büyük ortadoğu projesi dahilinde başkent olacak.
bunun nesi kötü anlamıyorum açıkcası .
Türkiyeyi çok güzel günler bekliyor Brick wall [içiniçinağlayansmiley]


Very Happy pinpon topunu n fiyati dusuyor oleeyyy......

ozellestirme devam ediyor yakinda gidecegimiz universiteler bile ozellesecek...

kurdistan kurulacak...

ermenilere tazminat verilecek....

ve biz hala gozumuz kapali akp super demeye devam edecegiz yazik....

( ulkeye sicak para girisi oluyor ona bisi demiyorum ama gariban insanin cebine degil zengin olanin cebine zengin daha da zenginlesiyor fakir gittikce fakirlesiyor.)
Related topics
Resident Evil 4 can a 11 or 12 yearold play
De Donde Son?
Father and Son
Réferencer son CV
que son los 'dominios adicionales'?
[var]Los verdaderos hackers son útiles
[var] Toros: "La Fiesta Brava"
[var][tec] Como son nuestras PCS?
1999 depremi
Aktifhaber Son Dakika Kulübü
[help]Que son y para que sirven los FRIH??
[var] Que cantantes no debieron morir?
Atatürk'ümüz için DEV Arşiv
Alıntı Kodu Kullanmayanlar
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.