FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google İşletim Sistemi: Goobuntu

maniac_ea
Quote:
oogle'ın işletim sistemi çıkaracağı söylentileri, uzun zamandan beri yayılıyordu. Bir web sitesi, bu söylentileri Google yetkililerinin doğruladığını duyurdu.

Google'ın işletim sistemi projesi, tıpkı şehir efsanesi gibi (Haliç'e gömülü altınların konuşulduğu kadar) konuşulmuştu . Hatta bu işletim sistemini bizzat Google elemanlarının kullandığını iddia eden arkadaşlarım var, size onları da getiricem Smile Fazla da geyiğe dökmeden konu hakkında bilgiyi verelim. İlgili habere göre Google yetkilileri de bu çalışlmayı doğrulamışlar. Seçim ise Linux'tan yana olmuş.

Google, Ubuntu'yu seçti!
Son zamanların popüler Linux dağıtımlarından biri olan Ubuntu'yu geliştirerek masaüstü işletim sistemini hazırlamayı planlayan Google'ın, sadece bu işe karar vermesi yeterli.

Zira, bunun için gerekli olan mali kaynak da insan gücü de gereğinden fazlasıyla var. Kaliteli bir işletim sistemi için geriye sadece gölgelerin gücü kalıyor, onun da etkisi yok denecek kadar az.

Web sitesi alındı
İlgili gelişmeleri takip ediyoruz. Haberimizi bitirirken şunu da söyleyelim; söz konusu işletim sistemine isim takanlar bile var. Kimbilir, Google da bu ismi beğenir, “Bırakalım dağınık kalsın” der.

Konuşulan isim: Goobuntu. Hatta web sayfası bile 2 gün önce kayıt altına alınmış. http://www.goobuntu.com
insolent1
Google işini iyi yapıyor,
Google işletim sisteminin de çok tutacağını düşünüyorum,

Google başka işlerin de peşinde,
mesela reklamların gösterimi google için önemli bir dayanak noktası, bilgisayar oyunlarında da reklam gösterimlerini yönetmeyi planlıyor.
Asaes
Ben denedim bu motoru oldukça iyi. Google işini iyi yapıyor ve devam etse süper olur Wink
geyikkutuphanesi
google la barıştık adsense tekrar kabul ettiler beni. O yüzden ben de seviyom artık gooogle ı Very Happy
darkeagle
geyikkutuphanesi wrote:
google la barıştık adsense tekrar kabul ettiler beni. O yüzden ben de seviyom artık gooogle ı Very Happy

Ne yaptında aldılar geri?

Söylesene benlede barışsın...
geyikkutuphanesi
darkeagle wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Aradan uzun bir süre geçti , orta halli hiti olan bir siteyle tekrar başvurdum. 1 hafta sonra kabul ettiler. 1 ay falan oldu nerdeyse. aynı isim aynı banka hesap numarasını onayladılar. Af çıktı sanırsam arada Very Happy
insolent1
geyikkutuphanesi wrote:
darkeagle wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Aradan uzun bir süre geçti , orta halli hiti olan bir siteyle tekrar başvurdum. 1 hafta sonra kabul ettiler. 1 ay falan oldu nerdeyse. aynı isim aynı banka hesap numarasını onayladılar. Af çıktı sanırsam arada Very Happy

Seni ihbar edecem Rolling Eyes

Very Happy