FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

yaprak dökümü?

geyikkutuphanesi
Frihost Turkish bölümü eski aktifliğinde değil. Yaprak dökümümü yaşanıyor? Yoksa sıkıldık mı acaba? Ağır mesajlarla forum fazla mı boğuldu ne? Biraz rahatlatıp ilgiyi yeniden toplayalım canım.
insolent1
Bayağı zaman geçmiş mesaj yazan bile olmamış Razz
mr.emre
insolent1 wrote:
Bayağı zaman geçmiş

13 dk. mı baya zaman Very Happy

ben kaliteli wm forumlarında frihostu tanıtıyorum. ama frihost Türkçe bölümünün artık çekici olmamasına katılıyorum.

ekstra olarak artık kimse free hostlarla uğraşmıyo
BURAK_X
Evet ya, Frihost Türkçe bölümü eski ilgisini kaybetti. Zamanla başaka forumlara takılıyoruz, burayı unutuyoruz gibi Confused
Coomedy
Bu kadar sıkı forum kuralları olmasa canlanır aslında..Puan kazandırmayan bi Tr bölümü daha olsa , yada burdan kazanılan puanların 10 da 1 i falan orda oyunlar oynanır yine bi canlılık olur..

Birde bi önerim var ,
online tavla oyunları vs.. var.
Turnuva düzenlenebilir buralarda?
BURAK_X
Coomedy wrote:
Bu kadar sıkı forum kuralları olmasa canlanır aslında..Puan kazandırmayan bi Tr bölümü daha olsa , yada burdan kazanılan puanların 10 da 1 i falan orda oyunlar oynanır yine bi canlılık olur..

Birde bi önerim var ,
online tavla oyunları vs.. var.
Turnuva düzenlenebilir buralarda?
İyi fikir. Cidden olabilir mi acaba?
mr.emre
hiç iyi bi fikir değil. denemeyin. ilgi görmeyecektir.
selim06
ya aslında zaten bu konuda kendi çapımda bir serzeniş de bulunmuştum:
Quote:
yorumsuz ne diyeyim artık o kadar sıkıldım ki arkadaşlar sizin bu siyasal başlıklarınızdan.Sanırım Frihost moderatorlüğünü bırakacağım;hepinizle ayrı ayrı arkadaşız ve samimi olduğuna inandığım bir ilişkimiz var.Bu nedenle kimseyi şikayet etmek ya da hakkında kimse için ban istemek istemiyorum.Ama forumun bu haliyle de çok sıkıcı ve eski kalitesinden çok uzak olduğunu da görüyorum.İşte bu nedenle Bondingsle bir görüşme yaptım;benden 1 hafta falan beklememi ve sabretmemi söyledi;eğer bir değişim olmazsa bırakacağım moderatörlüğü.Forumlarda epi topu 10-15 kişiyiz zaten Türkçe bölümü şu haliyle hiç bir cazibeye sahip değil.Kaç gündür online oluyorum ama mesaj yazasım gelmiyor.Belki bir çok arkadaşımızın da durumu böyledir.
Her neyse ben sizinle paylaşayım dedim duygularımı.Yanlış anlamayın size doğrudan bir sitem değil bu iç döküyorum işte.Hem zaten forumun bu hale gelmesinde de en büyük hata benim;moderator yetkili olduğu kadar sorumludur da.
Benden sonra bir mod olacaksa da sanırım loserk olacak;benden fikir istemişlerdi ve bir kaç arkadaşı önermiştim onların da kriterlerine uyan biri olrak loserk görünüyor her neyse;şimdiye kadar sizinle bir çok şeyi paylaştık hakkınızı helal edin.Bu foruma ilk geldiğim günlerle şimdiki bilgimi karşılaştırıyorum da gerçekten kıymetiniz öyle anlaşılıyor.Her neyse bu bir veda konuşması değil; umarım yine görüşürüz.
Hepinize iyi günler...

Her neyse bunun için ben de online turnuvalar falan düzenlemek için küçük çaplı bir araştırma yaptım.Fakat sonra hevesimi kaybettim çünkü bir turnuva için katılan da gerekli;yani 10 üye arasında ne kadar bir rekabet olabilir diye düşündüm.Steve'le konuştum o şu anda Frihost Türkçe Forumlarının Frihost bünyesindeki en kıymetli yer olduğunu söyledi.Hit ve reklam gelirlerinden çok memnun.Yani genel olarak Frihost'a olan ilgi azaldı bizimle bir alakası yok.Millet bedava host işine biraz burun kıvırır oldu tabi...Veririm 50-60 milyon bakarım keyfime diyorlar....Biraz da haklılar tabi;ama zaten bence buradaki çoğu arkadaşımız Frihost'u host için olduğu kadar kaliteli içeriği için de seçiyor.Bizimle birlikte kalanlara şimdiden teşekkürler demek istiyorum.Yaz tatilinin başlaması ile forumlarda biraz daha hareketlenme olmasını bekliyorum bu tip bir hareket var ama yine de beklenildiği kadar değil tabi.
Önerilerinize hep açığım ben bir kaç şey üzerinde düşündüm mesala:
1.Online turnuvalar düzenleyebiliriz...
2.Bir online dergi çıkarabiliriz:Yani herkes daha çok ilgilendiği alanda yazılar yazar ve biz de bunu bir site üzerinden yayınlarız.Genel olarak nasıl ki Seyahat-Gezi dergileri var aynen onun gibi biz de İnternet kullanıcıları için site incelemelerinde bulunuruz.Örneğin her sayıda bir ya da daha fazla Script tanıtırız.Online oyun köşesi olur;hem Ogame tarzı hem de WOW tarzı oyunları inceleyebiliriz.Tabi çeşitli özel bölümler de olabilir:örneğin ayın phpBB modu gibi.Tabi haberler bölümü de olabilir...
Ama tabi 2. seçenk gerçekten uzun bir uğraş istiyor...Eğer buna katlanırız diyorsanız buyrun beraber çalışalım(reklam gelirlerini de paylaşırız Smile )
mr.emre
Frihost Türkçe bölümü'nün yani tek bir forum kategorisinin aktifliğin artması konusunda yetersiz olduğu açık. Bence de çoğu arkadaş buraya artık host için gelmiyor. Puan getirmeyen serbest bir forum fikri hoşuma gitti. Hepimizin ilgi alanları ile ilgili yeni bir forum açabiliriz. İllegalite olmadan fazla genele kaçmadan. Yada aynı şekilde bir portal. Selim'in fikride hoşuma gitti. Flash bir dergi ve tabi derginin haberlerinin bulunduğu bir portal olabilir. Ben her zaman Frihost Türkleri ile çalışmaya hazırım.
BURAK_X
Kankalar, bende varım flash dergide! Frihost Türkçe bölümü için! Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için! Very Happy Güzel slogan oldu Laughing
loserk
...
BURAK_X
Arkadaşlar acaba yapabilirsek, diyorum ki, Frihost'un bir kopyasını, yani temasını, rütbelerini falan herşeyinin bir kopyası ile post kazanmayacağımız ayru bir site kursak? www.frihostturkiye.com gibi? Nasıl olur? Ya da, normal points kazanılan Türkçe forumu, mod arkadaşların aracılığı ile Mr. Bondings'e iletsek ve Türkçe forumu buradan ayırıp(ayırmaktan kastım sadece yeni bir site olacak, katgoriler açabilmek için, yeni site yine Frihost'a bağlı kalacak, yeni foruma işlenenler yine Frihost ana forumuna bağlı olacak(post sayısı falan))yeni bir forum yapsak? İyi olmaz mı?
mr.emre
Böyle bir şey onlar için kabul edilemez.
selim06
BURAK_X wrote:
Arkadaşlar acaba yapabilirsek, diyorum ki, Frihost'un bir kopyasını, yani temasını, rütbelerini falan herşeyinin bir kopyası ile post kazanmayacağımız ayru bir site kursak? www.frihostturkiye.com gibi? Nasıl olur? Ya da, normal points kazanılan Türkçe forumu, mod arkadaşların aracılığı ile Mr. Bondings'e iletsek ve Türkçe forumu buradan ayırıp(ayırmaktan kastım sadece yeni bir site olacak, katgoriler açabilmek için, yeni site yine Frihost'a bağlı kalacak, yeni foruma işlenenler yine Frihost ana forumuna bağlı olacak(post sayısı falan))yeni bir forum yapsak? İyi olmaz mı?

bunu bir kaç ay önce önerdim ama uygun görmediler....Fakat eğer siz de yoğun biçimde mesaj atarsanız şu anki Dutch Forumu gibi bir kaç forumumuz olabilir belki.Fakat bunun da işe yarayacağını pek sanmıyorum.tidruG ve James007 ile ilişkilerim çok iyi onlarla genellikle iyi anlaşıyoruz fakat Bondings her zaman bir perde koyuyor araya yani kişisel bir şey değil tüm modlara karşı öyle.Bu açıdan beni de pek takmaz herhalde...
BURAK_X
BURAK_X wrote:
Arkadaşlar acaba yapabilirsek, diyorum ki, Frihost'un bir kopyasını, yani temasını, rütbelerini falan herşeyinin bir kopyası ile post kazanmayacağımız ayru bir site kursak? www.frihostturkiye.com gibi? Nasıl olur?
Peki bu* Tamamen bizim yapacğımız birşey. Frihost'u hiç ilgilendirmeyecek birşey. Kendi Frih'imiz.
tufansaba
sen al domaini hostunu güzelce ne kuracaksan kur phpbb kuracaksan biraz uğraş güvenliktir diğer modlardır filan yap gireriz elbet Laughing
BURAK_X
tufansaba wrote:
sen al domaini hostunu güzelce ne kuracaksan kur phpbb kuracaksan biraz uğraş güvenliktir diğer modlardır filan yap gireriz elbet Laughing
O işlerden pek anlamıyorum:D yoksa yapabilirdim Laughing
geyikkutuphanesi
aslına bakarsanız ben de paramı bastırıp hostumu aldım ama burada bir topluluk var en azından uzun zamandır kurulu bir muhebbet ortamı var. Bence de daha çom paylaşım yapabileceğimiz bir ortam olursa ilgi artacaktır.
insolent1
mr.emre wrote:
insolent1 wrote:
Bayağı zaman geçmiş

13 dk. mı baya zaman Very Happy

ben kaliteli wm forumlarında frihostu tanıtıyorum. ama frihost Türkçe bölümünün artık çekici olmamasına katılıyorum.

ekstra olarak artık kimse free hostlarla uğraşmıyo

Bir an Türkiye saati sanmışım diyorum kaç saat geçmiş aradan Very Happy
insolent1
selim06 wrote:
ya aslında zaten bu konuda kendi çapımda bir serzeniş de bulunmuştum:
Quote:
yorumsuz ne diyeyim artık o kadar sıkıldım ki arkadaşlar sizin bu siyasal başlıklarınızdan.Sanırım Frihost moderatorlüğünü bırakacağım;hepinizle ayrı ayrı arkadaşız ve samimi olduğuna inandığım bir ilişkimiz var.Bu nedenle kimseyi şikayet etmek ya da hakkında kimse için ban istemek istemiyorum.Ama forumun bu haliyle de çok sıkıcı ve eski kalitesinden çok uzak olduğunu da görüyorum.İşte bu nedenle Bondingsle bir görüşme yaptım;benden 1 hafta falan beklememi ve sabretmemi söyledi;eğer bir değişim olmazsa bırakacağım moderatörlüğü.Forumlarda epi topu 10-15 kişiyiz zaten Türkçe bölümü şu haliyle hiç bir cazibeye sahip değil.Kaç gündür online oluyorum ama mesaj yazasım gelmiyor.Belki bir çok arkadaşımızın da durumu böyledir.
Her neyse ben sizinle paylaşayım dedim duygularımı.Yanlış anlamayın size doğrudan bir sitem değil bu iç döküyorum işte.Hem zaten forumun bu hale gelmesinde de en büyük hata benim;moderator yetkili olduğu kadar sorumludur da.
Benden sonra bir mod olacaksa da sanırım loserk olacak;benden fikir istemişlerdi ve bir kaç arkadaşı önermiştim onların da kriterlerine uyan biri olrak loserk görünüyor her neyse;şimdiye kadar sizinle bir çok şeyi paylaştık hakkınızı helal edin.Bu foruma ilk geldiğim günlerle şimdiki bilgimi karşılaştırıyorum da gerçekten kıymetiniz öyle anlaşılıyor.Her neyse bu bir veda konuşması değil; umarım yine görüşürüz.
Hepinize iyi günler...

Her neyse bunun için ben de online turnuvalar falan düzenlemek için küçük çaplı bir araştırma yaptım.Fakat sonra hevesimi kaybettim çünkü bir turnuva için katılan da gerekli;yani 10 üye arasında ne kadar bir rekabet olabilir diye düşündüm.Steve'le konuştum o şu anda Frihost Türkçe Forumlarının Frihost bünyesindeki en kıymetli yer olduğunu söyledi.Hit ve reklam gelirlerinden çok memnun.Yani genel olarak Frihost'a olan ilgi azaldı bizimle bir alakası yok.Millet bedava host işine biraz burun kıvırır oldu tabi...Veririm 50-60 milyon bakarım keyfime diyorlar....Biraz da haklılar tabi;ama zaten bence buradaki çoğu arkadaşımız Frihost'u host için olduğu kadar kaliteli içeriği için de seçiyor.Bizimle birlikte kalanlara şimdiden teşekkürler demek istiyorum.Yaz tatilinin başlaması ile forumlarda biraz daha hareketlenme olmasını bekliyorum bu tip bir hareket var ama yine de beklenildiği kadar değil tabi.
Önerilerinize hep açığım ben bir kaç şey üzerinde düşündüm mesala:
1.Online turnuvalar düzenleyebiliriz...
2.Bir online dergi çıkarabiliriz:Yani herkes daha çok ilgilendiği alanda yazılar yazar ve biz de bunu bir site üzerinden yayınlarız.Genel olarak nasıl ki Seyahat-Gezi dergileri var aynen onun gibi biz de İnternet kullanıcıları için site incelemelerinde bulunuruz.Örneğin her sayıda bir ya da daha fazla Script tanıtırız.Online oyun köşesi olur;hem Ogame tarzı hem de WOW tarzı oyunları inceleyebiliriz.Tabi çeşitli özel bölümler de olabilir:örneğin ayın phpBB modu gibi.Tabi haberler bölümü de olabilir...
Ama tabi 2. seçenk gerçekten uzun bir uğraş istiyor...Eğer buna katlanırız diyorsanız buyrun beraber çalışalım(reklam gelirlerini de paylaşırız Smile )

Bir aralar frihost reklamlarına tıklıyordum o işi bıraktım Smile Belki ondan dolayı Steve memnundur. Very Happy

Şaka bir yana Frihost'un Türkçe forumu gerçekten kaliteli, düzen içinde, mesaj yazacak kullanıcılar yazmadan önce bir an düşünüp yazıyor, diğer forumlardaki gibi bir şey yollamış olmak için değil.
atomkarinca
okudum okudum okudum,buranın ciddiyeti güzel,ama fazla ciddi,kurallar sıkı en azından frih host verdiklerine bunu uygulasın ama tutupta burda adam akşama kadar ne kadar durabilir,malum yabancı dil herkeste yok Sad
Kleopatra
bir çok kişi sadece pointsi azaldığında hostu kapanmasın diye giriyor.Bende arada girebiliyorum.
BURAK_X
Konuyu tekrar aktif hale getirmek istemezdim. Fakat, bu başlıktan sonraki 1 hafta falan bi yoğunluk yaşandı forumda. sonra yine aynı sessizlik. Bence şöyle birşey yapalım, tüm üyeler internete girebildikleri zamanlarda günde en az 3 kere forumu ziyaret etsin. kabul mü? isteyen yapar isteyen yapmaz tabii ben yetkili değilim de, hani bi çözüm bulmaya çalıştım. birde yeni gelen üyelerin hemen hemen hepsine sadece host için gelmiş muamelesi yapıyoruz. tamam bu yeni üyelerin %80'i sırf host için geliyor olabilir ama geri kalan %20'nin ne suçu var? bence biraz daha hoşgörülü davranalım yeni üyelere, yoksa adamlar forumdan soğuyor. birde, hoş görülü davranarak sırf host için gelenleride buraya bağlayabiliriz. mesele ben, ilk başta sadece ama sedece host için gelmiştim ama şimdi Kıdemli Üye olmak üzereyim. Bu dediklerimi düşünürseniz sevinirim. Saygılar, sevgiler...
cavbela
BURAK_X wrote:
Konuyu tekrar aktif hale getirmek istemezdim. Fakat, bu başlıktan sonraki 1 hafta falan bi yoğunluk yaşandı forumda. sonra yine aynı sessizlik. Bence şöyle birşey yapalım, tüm üyeler internete girebildikleri zamanlarda günde en az 3 kere forumu ziyaret etsin. kabul mü? isteyen yapar isteyen yapmaz tabii ben yetkili değilim de, hani bi çözüm bulmaya çalıştım. birde yeni gelen üyelerin hemen hemen hepsine sadece host için gelmiş muamelesi yapıyoruz. tamam bu yeni üyelerin %80'i sırf host için geliyor olabilir ama geri kalan %20'nin ne suçu var? bence biraz daha hoşgörülü davranalım yeni üyelere, yoksa adamlar forumdan soğuyor. birde, hoş görülü davranarak sırf host için gelenleride buraya bağlayabiliriz. mesele ben, ilk başta sadece ama sedece host için gelmiştim ama şimdi Kıdemli Üye olmak üzereyim. Bu dediklerimi düşünürseniz sevinirim. Saygılar, sevgiler...

Walla ben host için gelmiyorum buraya geyik arkadaşımızın bastırıp para verdiği hosta bende otlakçı oldum ama yaklaşık 2 yıldır bu forumdayım ister istemez bi bağlılık oluştu. ben internete sahip olduğum zamanlarda ortalama 10 kere giriyorum siteye ve ilgimi çeken bi başlık varsa cevap yazıyorum. Bende bi forum kültürü oluşmadığı için başlık fazla açmıyorum ama siz devam edin ben arkanızdayımSmile)
BURAK_X
cavbela wrote:
ben internete sahip olduğum zamanlarda ortalama 10 kere giriyorum siteye
Bende ama genelde yeni mesaj olmadığı için hayal kırıklığına uğruyorum
cavbela
BURAK_X wrote:
cavbela wrote:

yav senimi kıracam al sana bi mesaj hatta senin için bi başlık bile açarımSmile)
BURAK_X
cavbela wrote:
BURAK_X wrote:
cavbela wrote:

yav senimi kıracam al sana bi mesaj hatta senin için bi başlık bile açarımSmile)
gördüm başlığı, teşekkürler Very Happy Razz