FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

MSN hırsızlığı

insolent1
Quote:

MSN Şifrenizi Çalanı Bulma Yöntemi
10 Haziran 2007 10:39MSN şifrelerinizi çalanları nasıl tespi edeceksiniz? Artık bu tespiti yapmak çok kolay. İşte yöntemi...
Kişisel haberleşme ve sohbet programı MSN şifresi çalınanlara iyi haber. Ankara Adliyesi, MSN şifresinin çalındığı iddiasıyla kendilerine yapılan başvurularda olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti.

Teknolojinin yaygınlaşmasıyla internet üzerinden yapılan haberleşmelerde büyük oranda bir artış meydana geldi. İnternet üzerinden yapılan haberleşmelerin büyük bir bölümünü de kullanıcıların karşılıklı kullandığı MSN programı oluşturuyor. Ankara Adliyesi Cumhuriyet savcıları, son dönemlerde kendilerine ’MSN şifremi çaldılar’ şeklinde başvuruların yapıldığına dikkat çekerek, "MSN şifresini kimin çaldığını ve kullandığını kısa sürede tespit edebiliyoruz" haberini verdi.

MSN şifre hırsızları hakkında bilişim suçlusu işlemleri yaptıklarını belirten yetkililer, MSN şifresini çalanları nasıl yakaladıklarını da şöyle anlattı:

"Microsoft Corporation’un Türkiye Temsilciliği İstanbul’du. Bu şirkete yazı yazarak, şifresi çalınan kişinin adresini kullanan kişilerin IP numaralarının tarih, ve saat detayları ile birlikte savcılığımıza gönderilmesini rica ediyoruz. Yaptığımız başvuru üzerine şirket, IP noların, tarih ve saatlerin olduğu dökümü bize gönderiyor. Daha sonra IP noları, karşısındaki tarih ve saatleri İl Telekom Müdürlüklerine göndererek kullanıcıları tespit ediyoruz"

İnşallah bu msn şifre çalma olayları biter.
nfsforever
Akıllı adam internet cafeden hackler.O zaman da bulunamaz maalesef...
palavra
nfsforever wrote:
Akıllı adam internet cafeden hackler.O zaman da bulunamaz maalesef...

tamamen durduramaz belki ama ciddi oranda azalmasina sebep olur.
cavbela
o korku yeter onlara:)
tufansaba
zaten birisini senin msn adresini aldığında akıllıysa msne filan girmez değiştirir ne varsa kalır öyle ama değilse açar msni konuşur hava atar küfreder gibi gibi sonra sen onu eklersen msnden birisi seni arar filan Smile sonra ilk hamlede yenebilirsiniz düşmanı uğraştırmada var şu şifreyi savcılıktı polisti bilmemne gibisinden hoop şifre elinizde ve msnden hemen kaçar orayı terk eder hatta Very Happy
kitaksi
TABİKİ BUYUK ORANDA MILLETIN GOZU KORKAR AMMA TAMAMEN Bİ ÇÖZÜM ANLAMINA GELIRMI DERSEN, CEVAP: MİMKİN DEĞİL
darkeagle
Hacker adamın zaten msn hesabı ile işi olmaz. Yakalanan adamda zaten hacker değil lamerdir.
mr.emre
bende hekır olucam.
geyikkutuphanesi
vay be tırstım birden gençken az yapmazdık o işleri Very Happy Ama töbeliyim yapmadım bi daha yapmıyorum. Hem o zaman millet çok cahaldı artık yemiyolar kolay kolay Razz
tufansaba
gece bi forumda okudum

malınbiri has tagged you mailleri geliyorya Laughing işte ona kayıt olanlar kayıt olurken mail adreslerinin şifrelerinide veriyorlarmış Laughing Laughing
bu kayıt olan insanlar nasıl bunu yapabiliyorlarsa Very Happy 1 mail gelmişti gelipte duruyordu bunu okuduktan sonra mallara msnimde yer vermeyeceğim

kusura bakmayın biraz argo kullandım ama bir siteye kayıt olurken mail şifresi istenilince verilmesine başka birşey demiyorum

ve işte kanıtları

1. Hotmail http://img377.imageshack.us/img377/3427/hotmailkr6.jpg
2. Gmail http://img526.imageshack.us/img526/8144/gmailri8.jpg
geyikkutuphanesi
bazı siteler var hotmail hesabınla entegre çalışıyolar. Tabi o sitelere şifreni vermek için en az hotmail'e güvendiğin kadar güvenmen gerekio. Bence gereksiz, bence saçma, bence yersiz, bence hoşdeğil Smile
insolent1
Daha önce de Hi5'ten mesajlar geliyodu biri sizi Hi5'e davet etti diye.
okan_ceza
artık msn calma olmasın benim calındı
patlatmak zorunda kaldım Very Happy
tufansaba
okan_ceza wrote:
artık msn calma olmasın benim calındı
patlatmak zorunda kaldım Very Happy

Laughing Laughing Laughing Laughing
atomkarinca
adamlar gmaili bu şekillerde değil başka şekillerde kırıyorlar...burası Türkiye belki 15 sene sonra bişeyler lur....