FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

sadece 2 soru

maniac_ea
bilgisayarımdaki yazıları kontrol ederken yazıyla karşılaştım sizle paylaşmak istedim

Quote:
Soru 1: Eğer zaten üçü sağır, ikisi kör, biri zihinsel özürlü sekiz çocuğu olan frengi hastası hamile bir kadına rastlasaydınız, ona kürtaj olmasını tavsiye eder miydiniz?

Soru 2: Şimdi bir dünya lideri seçme zamanı ve sizin oyunuz da sonucu etkileyecek. İşte üç aday hakkındaki gerçekler:
1. ADAY: Sahtekar siyasetçilerle işbirliği içinde ve falcılara danışıyor. İki metresi olmuş. Paket paket sigara ve günde 8 ila 10 kadeh martini iciyor.
2. ADAY: İki kere işten atılmış, öğlene kadar uyuyor, üniversitedeyken uyuşturucu kullanmış ve her gece 1 litre viski içiyor.
3. ADAY: Madalya almış bir savaş kahramanı. Vejetaryen, sigara içmiyor, nadiren bira içiyor ve evlilik dışı hiçbir ilişkisi olmamış.
Tercihiniz bu adaylardan hangisi olurdu?

cevaplarınızı verin bn sonra cvplarını yazcm buraya eğer bunu biliosanızda bilmeyenlerin zevkini kaçırmayın
mr.emre
soru 1: hayır

soru 2: 1.aday
insolent1
Cevap 1: Kürtaja karşıyım, bu nedenle hayır, belki hamile kalmadan çocuk sahibi olmalı mıyım olmamalı mıyım diye sorarsa olmamalısın derim.
Cevap 2: 3.Aday (inşalah altından bir şey çıkmaz Very Happy )
nfsforever
1:Hayır.

2:1 veya 2 numaralı adayı tercih ederdim.

Sanki yazılanların tersi doğru olacak gibi geldi de...
mr.emre
kopya çekmeyin Laughing
cavbela
hiç biri..
tufansaba
1. sorunun cevabı şöyle değilmiydi Confused evet deseydiniz Einstein olmazdı hayır deseydiniz Einstein doğacaktı gibi ?
cavbela
tufansaba wrote:
1. sorunun cevabı şöyle değilmiydi Confused evet deseydiniz Einstein olmazdı hayır deseydiniz Einstein doğacaktı gibi ?

evet ona benzer bişiler sanırım buda. . .
palavra
Bazen ilk goze carpan ayrintilar insani yaniltir.Iyi sandigimiz bir sey kotu, kotu sandigimiz bir sey de iyi neticelenebilir.
maniac_ea
ee cevapları verim bari...

CEVAPLAR:

2. sorunun cevabı:
1. aday: Franklin D. Roosevelt
2. aday: Winston Churchill
3. aday: Adolf Hitler

ve bu arada... eğer Kürtaj sorusununa evet dediyseniz ... Beethoven'i öldürdünüz.
insolent1
Güzelmiş cevaplar.
palavra
maniac_ea wrote:

CEVAPLAR:

2. sorunun cevabı:
1. aday: Franklin D. Roosevelt
2. aday: Winston Churchill
3. aday: Adolf Hitler

ve bu arada... eğer Kürtaj sorusununa evet dediyseniz ... Beethoven'i öldürdünüz.

aslinda bu uc liderinde insanliga yaptiklari kotulukler arasinda fark yok,hepsi ayni derecede kotu veya iyi.
sadece hitler savasi kaybettigi icin,yani tarihi yazan savasin galipleri oldugu icin biz onu kotu ,digerlerini iyi biliyoruz.
yoksa diger ikisinin olumlerine sebep olduklari insan sayisi hitlerden az degildir.
hekimusta
ilk soruda kürtaja izin vermeyim bari. çünkü bethoven dogacakmış ama ikinci soruda boş oy kullanırdım. hepsi birbirini yesin Very Happy
darkeagle
Çok güzel bir yazı imiş...
Coomedy
maniac_ea wrote:

CEVAPLAR:

...

E tamamda bu soruda bi hata var..
bilmemkaçı şöyle özürlü bilmemkaçının bu sorunu tomlam 8 çocuu var diyo ama 6 tane sayıyo Smile
darkeagle
Coomedy wrote:

E tamamda bu soruda bi hata var..
bilmemkaçı şöyle özürlü bilmemkaçının bu sorunu tomlam 8 çocuu var diyo ama 6 tane sayıyo Smile

Kalanlar özürsüz...
Coomedy
Bak onu düşünmemiştim Smile
kitaksi
önyargıyı gösteren cok guzel bi örnek, bazıları komedi olarak bakıo ama orda anlatılmak isteneni kacırmayın, at gözlüklerıyle bamayın olaylara gencler
Kleopatra
cevabı görmeden önce en iyisi üçüncü aday diyodum Adolf Hitler çıktı var be
tuncadogus
bilgi sahibi olmadığım için ilk önce bende sıradan cevaplardan verdim.Böyle sorular hep hoşma gitmiştir.
manyakbilgi
Çok güzelmiş sorular için teşekkürler. Ben 1. soruda tavsiye etmezdim çünkü o kadar çok kişi gördüm ki kendisi yarım akıllı çocukları çok yüksek okullarda okuyolar, ya da tam tersi Smile
2. soruda ise ilk şıkkı düşündüm onun neler yapabildiğini görür ama o ölür başka bi seçim daha yapma hakkı doğar Twisted Evil adolf hitlerinde belliymiş zaten adam da bu kadar enerji ve hırs varmış Laughing