FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Roberto Carlos Fenerbahçe'de

maniac_ea
Quote:
ROBERTO CARLOS RESMEN FENERBAHÇE'DE
Brezilya Milli Takımı ve Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos artık Fenerbahçe'de! Sarı lacivertli yönetim gecenin geç saatlerinde yaptığı açıklamayla, Roberto Carlos'u transfer ettiklerini duyurdu!

Kulübün resmi sitesinden gecenin geç saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Fenerbahçe, Real Madrid'de oynayan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos'u renklerine bağladı. Dün gece geç saatlerde Türkiye'ye gelen menajeri Dino Pasalic ile her konuda anlaşma sağlandığını ve önümüzdeki günlerde oyuncunun Türkiye'ye geleceğini açıklayan asbaşkanlardan Murat Özaydınlı, "Fenerbahçe geleneklerine uygun bir oyuncuyu renklerimize bağladık. Herkesin Başkanımız Aziz Yıldırım'a teşekkür etmesi lazım. Geçmişte sıradan bazı oyuincuları bile konuşurken bir hayli zorlanıyorduk. Ne mutlu ki bugün efsane olmuş oyuncuları bile transfer ederken artık hiç zorlanmıyoruz. Çünkü yaklaşık 2 yıldır bütün ülkelerde Fenerbahçe konuşuluyor. Bu hepimiz için önemli bir hedef. Bu düşünce daha da büyüyecek. Roberto için transfer görüşmemiz 15-20 dakikayı geçmedi. Prensiplerimizi anlattık ve transfer bitti. zaten Dino geç saatlerde Türkiye'ye geldi. Başkanımız ve ben stadyumda yapılan gösterilerin provasını izledik. Daha sonra birlikte yemek yedik ve transfer gerçekleşti. Bu Fenerbahçe camiasının gücüyle oluyor. Bu sinerjiyle oluyor bütün bu transferler" dedi.

FBTV'den yapılan canlı yayınla açıklanan transferde Asbaşkan Murat Özaydınlı, yönetici Neşet Yalçın, Roberto Carlos'un menajeri Dino Pasalic daha sonra yıldız oyuncu Carlos'a telefonla canlı bağlanarak onun görüşlerini aldı.

PASALIC'İN GELİŞİ SİNYALLERİ VERMİŞTİ
Yaklaşık 4 yıldır Fenerbahçe'nin gündeminde olan Roberto Carlos'un transferi, Brezilyalı yıldızın Real Madrid ile yollarını ayırma kararı almasıyla sona yaklaşmıştı. Hatta Roberto Carlos geçtiğimiz haftalarda Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığını açıklamış, ancak kritik bir şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe'de yönetim bunu yalanlamıştı.

Sarı lacivertlilerde dün akşam sürpriz bir gelişme yaşanmış ve Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un Menajeri Dino Pasalic İstanbul'a gelmişti!

ROBERTO CARLOS FBTV'DE

Roberto Carlos transferi gecenin geç saatlerinde FBTV'den yapılan canlı yayınla sarı lacivertli taraftarlara müjdelendi. Asbaşkanlar Neşet Yalçın ve Murat Özaydınlı ile Roberto Carlos'un Menajeri Dino Pasalic'in katıldığı canlı yayına Roberto Carlos da telefonla bağlandı. Türkçe olarak "En büyük Fenerbahçe, Şampiyon Fenerbahçe" diyen Brezilyalı yıldız futbolcu Fenerbahçe'ye transfer olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Biraz geç oldu ama iyi oldu gibi hayırlı olsun...
kitaksi
super... boru degıl arkadaslar roberto carlos, kimsenın zoruna gıtmesın... yaslıymıs, iş yapmazmıs diyenler ulaşamadıkları cigere mundar diyen arkadasladır. onun fenerbahceye gelmesi butun dunyanın gozunun fenerde olması demek, ınanılmaz bı reklam demek, referans demek. karsı takımdakı arkadaslar ımza ıstemekten top oynayabılırlerse helal olsun... bu tranfere ancak şapka çıkarılır...
TurkishGamer
Fenerbahce takimini Brezilyalilastiriyor. Gelecek senelerde herhalde bir iki brezilya'liyi daha turk yapip daha cok Brezilyali alacaklar.
darkeagle
Fener parayı nereden buluyor yaw?
mr.emre
adam emekliliğini katar da yapmak yerine Türkiye'de yapmayı tercih etti.

avrupanın gözü Türkiye'de olacakmışmış...

olacak tek şey avrupanın Türkiye'yi katar sınıfına sokması.
maniac_ea
avrupanın değil tüm dünyanın gözü Türkiyeye hatta fenerbahçe'ye geldi bu transferler roberto carlosu almak isteyen o kadar dünyaca ünlü klüp arasından Fenerbahçeyi seçmesi yeteri kadar duyurdu zaten...
mr.emre
maniac_ea wrote:
avrupanın değil tüm dünyanın gözü Türkiyeye hatta fenerbahçe'ye geldi bu transferler roberto carlosu almak isteyen o kadar dünyaca ünlü klüp arasından Fenerbahçeyi seçmesi yeteri kadar duyurdu zaten...

anlatamadım. adam fenerbahçe'yi seçmedi. en çok parayı veren fb oldu, adam fb ye geldi Wink
cavbela
mr.emre wrote:
maniac_ea wrote:

anlatamadım. adam fenerbahçe'yi seçmedi. en çok parayı veren fb oldu, adam fb ye geldi Wink

her seçim için bazı nedenler vardır. kimi zaman paradır kimi zamanda kariyer. ama sırf para her zaman yetmez belki avrupa değil ama son 4 senenin 3ünde şampiyon olmak paranın yanında tercihe etki edecek bir durum. .
kitaksi
KİMSENİN ZORUNA GİTMESİN, FENERBAHÇEYE TEŞEKKÜR EDİN, BÖYLE Bİ ADAMI GETİRDİ DE DİGER GARİP TAKIMLAR DÜNYA YILDIZI GÖRSÜN YAKINDAN... HERKES ŞAPKA ÇIKARSIN, DİGER LAFLAR BOŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ
maniac_ea
Fenerbahçe şuan Trezeguet ve Shevchenko ile görüşmelere başlamış ve ikisinden biri kesin gelicekmiş...
hekimusta
darkeagle wrote:

ilk gün r.carlosun forma satıslarının sayısı 75000 ve eğer 2500 daha olsaydı r.carlosun bir yıllık ücreti karsılanmış olacaktı. ayrıca yapılan anlaşma gereği r.carlos 2008 yılında f.bahceden ücret almaya baslayacak. yani 2008 e kadar f.bahcede beleş oynayacak. bu sadece ilk gün için böyle daha sonra takip etmedim ama sanırım mesajına cevap olabilmiştir. g.saray da biraz kafasını kullansa bu kadar borca girmeyecek ama o biraz zor olacak gibi.
darkeagle
Fener Carlos u alsa kaç yazar?
hekimusta
darkeagle wrote:
Fener Carlos u alsa kaç yazar?

walla bilmiyom carlos kaç yazar ama alex 19 tane yazdıgına göre carlos da bi o kadar diger takımların yazmalarını engelleyecektir Cool
bugra9
Öyle ya da böyle Roberto Carlos un Fenerbahçe ye gelişi tüm dünya basınında yer aldı. Aziz Yıldırım zaten bu transferi Roberto Carlos iyi oynadığı için değil, Fenerbahçe yi tanıtmak için yaptı. Ben sadece onun frikiklerde etkili olacağına inanıyorum. Oynayabilse bile oynamaz. Zaten oynasada oynamasada parasını alacak.

Şunu Herkez Biliyorki Roberto Carlos un Fenerbahçeye gelmesi ile Fenerbahçe, UEFA ve SÜPER KUPAYI kaldırmış GALATASARAY kadar kendini Avrupaya tanıtamaz. BU Bİ GERÇEK... Very Happy
maniac_ea
gs uefa kupası ve süper kupadan sonra avrupada bi başarı gösterdimi? önemli olan o başarının devamının getirmek fenerbahçe'de bunu yavaş yavaş yapıo ki eminim gs'den daha çok avrupada tanınıodur haa tabi 2000lı yıllarda gs daha çok biliniodu o kesin
hekimusta
maniac_ea wrote:
gs uefa kupası ve süper kupadan sonra avrupada bi başarı gösterdimi? önemli olan o başarının devamının getirmek fenerbahçe'de bunu yavaş yavaş yapıo ki eminim gs'den daha çok avrupada tanınıodur haa tabi 2000lı yıllarda gs daha çok biliniodu o kesin

alexin kendi acıklaması aynen şöyle. "Türkiye'ye gelmeden önce tek iyi Türk takımının galatasaray oldugunu düşünüyordum" ve alex 2000 de gelmedi fenere. şu anda dünyada en çok bilinen Türk takımının galatasaray oldugu kesin. ancak fener kendini tanıtmak için elinden geleni yapıyor. ama bence carlosu ya da baska birini alarak olmaz. en az şampiyonlar liginde veya uefa da yarı final oynaması lazım. ve bunu tekrarlaması lazım. gs uefa finalinde arsenali yeni daha sonra süper kupada real madridi yendi. sonraki sene de şampiyonlarliginin çeyrek finalinde real madridi bir kere yendi ama cıkmadı. bunlar galatasaraya prestij getirdi, yoksa saçma sapan takımları yenip kazansaydı kupaları o zaman bu kadar bilinmezdi. fenerin de onun için en az iki sene yarı final oynaması lazım bence. bilmem katılır mısınız dediklerime
mcc
sonuçta iyi bir transfer fenerbahçeye yeni transferlerinde başarılar nası olsa futbol sportmen bir oyun!
nfsforever
Az önce imzayı attı...
mr.emre
5 milyon dolarlık imza
hekimusta
ya adamlar görmemişler gibi koca stadyumda attırdılar imazyı. bakalım o kadar söz edildigi gibi oynayabilecek mi? zira burası Türkiye. birçok oyuncuya ters geliyor buranın futbolu. umarım carlosa ters gelmez
bugra9
Bide oynayamazsa başkanın yüzünü görmek isterim. Very Happy
geyikkutuphanesi
carlos keple poz verdi gazetecilere bi de realmadrid antrenmanında peçeli kız takliti yapıp dalga geçmişler onla, bence birilerinin Türkiyeyi daha ii tanıtması lazım. Nette yabancı kimle konuşsam arap-afrikalı karışımı insanlar olarak hayal ettiklerini anlıyorum türkleri. Tuhaf.
hekimusta
evet oyle hakikaten. unutmadıgım bi hatıram var. kısaca paylasmak istiyorum.
sene 2002 dünya kupası yeni baslamısken internette bi fransızla sohbet ediyoruz. konu dunya kupasına geldi bi şekilde. ben onlara senegale nasıl yenildiklerini sordum. hayret ettigimi belirttim. adamın tepkisi beni şaşırttı. siz de almanya ya 8-0 yenildiniz. birden şasırsdıım. çünkü almanya bizim grupta degildi. ve daha enteresan olanı almanyaya yenilen suudi arabistandı. adamlar hakikaten bizi arap sanıyo. daha sonra onların arap olduklarını anlattım. farklı oldugumuzu anlattım. ama en iyi bir şekilde milli takımımız farklı oldugumuzu gösterdi o turnuvada. nitekim onlar ilk turda elenirken biz dünya üçüncüsü olmuştuk
maniac_ea
darkeagle wrote:

Quote:
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbocusu Alex de Souza, Brezilya'nın ''Sportv'' televizyonunda ''Arena'' adlı programda yaptığı açıklamalarda, Fenerbahçe'nin ''pazarlama sistemi''nin tamamen farklı olduğunu söyledi.

"Bir Fenerbahçe forması 90 lira, yaklaşık 100 dolar. Kulüp başkanı bize yaklaşık 100 formayı imzalatıyor ve her birini 1000 dolara satıyorlar. Hepsini de satıyorlar" diyen Alex'e stüdyodaki diğer konuklar şaşırıp, "Fenerbahçe para basmayı biliyor" şeklinde espri yaptılar.

Fenerbahçe'nin Avrupa Kupası maçlarında başarılı olamamasını yabancı oyununa bağlayan Alex, "Eğer Türkiye AB ülkesi olsaydı takımda sadece ben yabancı olacaktım. AB ülkelerindeki takımlarda o ülkeden çok az oyuncu oynuyor" değerlendirmesini yaptı.

Brezilyalı golcü futbolcu ayrıca, Türkiye'de yabancı futbolculara çok saygı gösterildiğini belirtirken, Zico'nun oynadığı takımın teknik direktörü olmasından dolayı da kendisini "öncelikli hissettiğini" söyledi.

Alex açıklamalarında, Barcelona'da oynayan Arjantinli Messi için "fantastik bir futbolcu" derken, Brezilya Milli Futbol Takımı kadrosuna tekrardan çağrılma olasılığı olursa bundan memnuniyet duyacağını dile getirdi.
nfsforever
Fenerbahçe'nin federasyona verdiği bilgiye göre Carlos yıllık 2MN Euro + Maç başı 25000 Euro alacakmış...
Garga
Roberto 3 nuamarayı kapan süper ayak...Bence bu Dünya'da tanınmamız için çok güzel oldu çünkü herkes artık tanıyor bizi Smile