FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

new york polis mudurunun turk okulu ziyareti

palavra

Quote:
New York Polis Depertmanı (NYPD) Şefi Reymand W Kelly, Türk okulu Amity School'u ziyaret etti.
Amity School'un bilim olimpiyatlarında elde ettiği 28 madalyanın eyalet okulları içinde bir rekor olduğunu belirten Kelly, bu başarısından dolayı okul yönetimi ve öğrencilerini kutladı. Brooklyn'de bulunan Amity School'a gelen NY Polis Departmanı'nın en yetkili ismi Kelly, Türk okulu ve öğrencilerini övdü. Amity School'un spor salonunda gerçekleştirilen toplantı iki ülkenin ulusal marşları okunarak başladı. Madalya alan öğrencileri tek tek kutladıktan sonra öğrencilere hitap eden Kelly, New York şehrinde 8.2 milyon insanın yaşadığına dikkat çekerek her bir bireyin güvenliğini sağlamanın kolay olmadığını ifade etti. NY'a dünyanın dört bir tarafından insanlar geldiğini söyleyen Kelly, son yıllarda suç oranı en düşük şehrin de NY olduğunun altını çizdi. "Suç oranı rekor seviyede aşağılara nasıl çekildi?" sorusuna Kelly, "Polis teşkilatındaki takım çalışmasının sonucunda böyle bir başarı elde ettik." cevabını verdi.

NY Polis merkezinin çalışması hakkında salonu dolduran öğrenci ve velilerine kısa bir bilgi veren Kelly, teşkilata üye olmak isteyenlere kapılarının açık olduğunu söyledi. Bir öğrencinin ziyaretten keyif alıp almadığı sorusuna Kelly, "Burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu kadar başarılı bir okulun öğrencileri ile aynı salonda olmak benim için önemli. Benim de iki çocuğum var ve onlar da sizlerin yaşlarında. Onların iyi bir eğitim almaları çok önemli." diye cevap verdi. Ziyaret sebebini soran gazetecilere Kelly şu şekilde karşılık verdi: "Bu okulun başarıları hakkında çok şeyler duydum ve bilakis gelip görmek istedim. Programımın sıkışıklığı nedeniyle ziyaretimi de maalesef uzun tutamadım. İsterdim ki daha fazla zaman ayırabileyim. Ama umuyorum ki mezuniyet törenlerinde burada olacağım. Bilim olimpiyatlarında rekor seviyede madalya kazanan bir okulun mezuniyet törenini kaçırmak istemem." Kelly, Türk insanının çalışkan ve enerjik olduğunu söyledi. Kelly, "New York City'de yaşayan ve her gün daha da büyüyen Türk toplumu bu şehre olumlu bir sinerji vermekte. Ve yine Türk insanının yardım severliği herkesin dilinde. dedi. NYPD'ında ne kadar Türk polisinin çalıştığı sorusuna da Kelly, "Çalışma arkadaşlarımın hangi ülkeden oldukları konusunda bir dosya tutmuyoruz. Ama benim birkaç tane Türkçe konuşan mesai arkadaşım var ve onlarla çalışmak bana keyif veriyor." cevabını verdi.

Kelly'in yardımcılarından birinin çocukları da Amity öğrencisi

Kelly'in Amity Türk okulunu ziyareti nedeniyle düzenlenen toplantıya katılan NYPD'da dedektif Roy Pipersburgh, oğullarının Türk okulu öğrencileri olduğunu açıkladı. Bilim olimpiyatlarında bir oğlunun altın madalya kazandığını belirten Pipersburgh, Amity School'a çocuğunu göndermekle çok yerinde karar verdiğini söyledi. Pipersburgh, "Bu okul sayesinde Türk toplumu ile ilk kez altı ay önce tanışma imkanı buldum. Ve bundan da gurur duyuyorum." diye konuştu.
Okulun her gün kendisine yeni bilgiler öğrettiğini belirten Rop Pipersburgh'un altın madalya kazanan oğlu Johneton, verilen eğitimden, öğretmen ve öğrenci arkadaşlarından çok memnun olduğunu kaydetti. İleride avukat olmak istediğini belirten Johneton, "Hem aldığım eğitim ile hem buradaki nefis Türk yemekleri ile bunu başaracağıma inanıyorum." diye konuştu. Amity School Müdürü Metin Çetiner de Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyduğunu anlattı. Bilim olimpiyatlarında kazandıkları başarı ile NY şehri ve eyaletinin üst yönetimi ile temasları hakkında bilgi veren Çetiner, "Bu iki ülke arasındaki ilişkilere olumlu katkılar sağladığını düşünüyorum. Bu bizler için çok önemli." şeklinde konuştu.

turk okullari amerikada da gundem olmaya basladi.
diger okullardaki disiplinsizlik ve basibozukluktan bikan bir cok amerikali aile cocuklarini bu okullara gonderiyor.

--gerci bu sayede turkiyedeki bir cok cok bilmise gun dogdu
simdi rahat rahat konusabilirler."biz dememismiydik bunlarin arkasinda amerika var diye.iste en buyuk sehrin emniyet muduru bu okullara destek ziyareti veriyor. yakinda abd baskani da gelirse sasirmayin " diye.

ziyaretin sebebinin eyaletin duzenledigi bilim yarismalarinda alinan derecelerin oldugunu anlatamazsiniz bu arkadaslara.
hekimusta
palavra wrote:

--gerci bu sayede turkiyedeki bir cok cok bilmise gun dogdu
simdi rahat rahat konusabilirler."biz dememismiydik bunlarin arkasinda amerika var diye.iste en buyuk sehrin emniyet muduru bu okullara destek ziyareti veriyor. yakinda abd baskani da gelirse sasirmayin " diye.

ziyaretin sebebinin eyaletin duzenledigi bilim yarismalarinda alinan derecelerin oldugunu anlatamazsiniz bu arkadaslara.

kesinlikle katılıyorum. inşallah bazıları artık bu ülke için yıkıcı eleştiriler ve uygulamalar yapmaktan vazgeçer. yapıcı şeyler yapmamalarını bi kenara bırakın bari bu ülke için birşeyler yapanların karşısına set koymasınlar