FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Google ile sanal şehir turu

maniac_ea
Quote:
Google Earth yetkililerinden John Hanke, Google’ın hizmete giren “Street View” hizmetinin şu anda ABD’nin San Francisco, New York, Las Vegas ve Denver kentlerinin bazı caddelerini kapsadığını, yakında başka kentleri de ekleyeceklerini söyledi.irebilecek, otobüs duraklarını yakından görebilecek ve yönlerini belirlemek için sokaklardaki işaretleri inceleyebilecek” dedi.Microsoft’un hizmete soktuğu “Live Search Maps” servisi de 3 boyutlu fotoğraflarla caddelerde sanal gezinti imkanı sağlıyor.Microsoft’un İngiltere, Kanada ve ABD kentleri için bu hizmeti sunduğu ve yaz sonuna kadar hizmetini diğer ülkelerin kentlerini de katarak genişletmeyi planladığı belirtildi.”Street View” ve “Live Search Maps”deki gerçek sokakların ayrıntılı fotoğraflarında, buralardaki kişi, araç ve binalar da yakından görülüyor.
Haberin devamı

Hanke, “Street View ile internet kullanıcıları, caddelerde sanal olarak yürüyebilecek, bir restorana bakıp içeri girebilecek, otobüs duraklarını yakından görebilecek ve yönlerini belirlemek için sokaklardaki işaretleri inceleyebilecek” dedi.

Microsoft’un hizmete soktuğu “Live Search Maps” servisi de 3 boyutlu fotoğraflarla caddelerde sanal gezinti imkanı sağlıyor.

Microsoft’un İngiltere, Kanada ve ABD kentleri için bu hizmeti sunduğu ve yaz sonuna kadar hizmetini diğer ülkelerin kentlerini de katarak genişletmeyi planladığı belirtildi.

“Street View” ve “Live Search Maps”deki gerçek sokakların ayrıntılı fotoğraflarında, buralardaki kişi, araç ve binalar da yakından görülüyor.

NTVMSNBC


Google aldı başını gidiyor birileri bunları durdurmasın! Very Happy
palavra
google earth dunyanin ne kadar kucuk oldugunu bir kere daha gostermisti.
ucretsiz versiyonuyla bile istediginiz sehrin istediginiz sokagini kus bakisi gorebiliyorduk.Ama bu yeni sistemle artik sokak icinde de dolasmak mumkun olacak.Birisine adres tarif etmenin en kisa yolu bu olacak gibi.
BURAK_X
Sen neymişsin be Gogıl. İnternetin anasını ağlattın Laughing
cihan
Teknolojideki "bilişim/iletişim" sektöründe son son gelişmeler, yakın bir gelecekte "sanal şehir turu" atma olanağı sunuyor. Artık yakında seyehat edilecek ülke, kent veya ilçeler hakkındaki bilgileri, önceden buraları seyahat edenlerden veya dergilerden değil, sanal bir ortamda bizzat gezebileceğiz. Bu ülke tanıtımında bir çığır açacaktır sanırım.

Murat, 17 Haziran 2007
_____________________
mr.emre
özel hayat... özel hayat... özel hayat...
bugra9
Google ye bak be. Kim tutar seni. Bunların böyle ilerlemesi tehlikeli olmaya başladı. Yakında durdururlar Google yi. Very Happy
Crazy_Time
Google bu boru degil:)Su googlenin anasayfasinin goruntusunude de degistirseler tam super olacak!
Related topics
Rapid sharede arama yapmak
Google'da çalışmak için ne yapmalı?
Google Sky geliyor
google ile kible tayini
Google"dan Microsoft"a Bir Çalım Daha
google da iş imkanı
Google ile Microsoft arasındaki rekabet
Google İle Masaya Oturuldu
Google’a Hacker Saldırısı
Google+ Yüzleri Tanıyacak!
Google‘dan Apple‘a Servet!
Google+ Güvensiz Mi?
Samsung Galaxy S II için Android 4.1.2 ve Touchwiz Nature
Google'dan sanal not defteri
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.