FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Vista tamamen kırıldı !

loserk
Quote:
Bir hacker grubu Vista'yı kırmayı başardı. Olay tarihin en başarılı crack işlemi olarak gösteriliyor

haberin devamı şöyle:

Quote:
Bill Gates bir kaç gün önce, WinHEC 2007 konferansında, Vista satışlarının iyi gittiğini ve 100 günde yaklaşık 40 milyon lisanslı Vista satıldığını katılımcılarla paylaşmıştı. Bu haberin üstünden çok geçmeden bir hacker grubunun Windows Vista'yı tamamen kırdığı ve yeni yöntemin bir önceki kırma işleminden çok daha üstün olduğu gündeme bomba gibi düştü.

Daha önce sitemizden de duyurduğumuz üzere hacker'lar tarafından geliştirilen bir BIOS hilesiyle Vista'nın aktivasyon aşaması atlatılabiliyor fakat kurulum için seri numarası gerekiyordu. Bu gelişmenin üzerinden çok geçmeden bir başka hacker grubu da Vista'yı tamamen kırdı ve yasadışı olarak dağıtmaya başladı.

İllegal ortamlarda paylaşıma sunulan korsan Windows Vista Ultimate DVD'si tamamen kırılmış durumda. Yani aktivasyon işlemi gerçekleştirilmiş, güncelleştirmeler çalışıyor ve kurulum için herhangi bir seri numarası da gerekmiyor. Tarihin en başarılı crack işlemi olarak gösterilen bu gelişmenin ardından Microsoft'un yapacağı hamle merak konusu.

http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=3755

kitaksi
kime göre iyi kime göre kötü bi olay... bana sorarsanız cokda tıııııııııııııınnnnnnnnnnnnnnnnnn
nfsforever
Hep böyle olacak zaten.Microsoft çıkaracak hackerlar kıracak...
tufansaba
çok önem veriyor vistaya bill amca ama yazık oluyor tabiki Laughing
BURAK_X
Xp ilk çıktığında kırılamaz demişlerdi. Bir kaç ay sonra kırılmıştı hekırlarca. İşte, Vista'da aynen öyle oldu. Çok sevmedim Vista'yı. Xp'ye devam
geyikkutuphanesi
geçen gün profosyonel çalışan bir korsancıya gittim, vista istedim bana 10 lira dedi. Dedim aga çok diyo yap bi öğrenci işi alalım. Ama adam 1 kuruş inmedi. Dedim bak emmi istesem netten beleş çekerim linki var. Adam onlar dandik ben taa rusyadan getirttim hiç bilmeyen biri bile kurar içinde bütün versiyonları var istediğini seçip kuruyon full aktivasyon falan güncellemeler yapılıoor. Kendi ellerimle hazırladım benioku.txt'sini ,en az bill gates in evindeki vista kadar orjinal dedi. Ben de eyvallah dedim biraz daha ayağa düşsün daha ucuza alırız herhalde dedim. Adam öyle yaparsın o zaman dedi indirmedi fiyatı valla. Korsancılar, crackciler, hackerlar artık emeğe saygı heryerde herhalde Very Happy Korsan emeği diye bi şey de var. Very Happy
maniac_ea
loserk
maniac_ea wrote:

Laughing güzelmiş bu..
darkeagle
maniac_ea wrote:

Güzel bir çalışma...
hekimusta
maniac_ea wrote:

gerçekten güzel bir çalışma ama patch çıksa da vistamızı kurtarsak iyi olur Exclamation Exclamation Exclamation
manyakbilgi
Evet arkadaşlar, tarih boyunca sürekli kırılmış bu programlar. Bir arkadaşım anlatmıştı, Windows 98 mi yoksa Windows 95 mi hatırla mıyorum ama, yine bunu mükemmel asla kırılamaz diye tanıtmışlar, hackerlar 2 saat içerisinde kırıp cracked versiyonunu dağıtmaya başlamışlar. Nasıl önlenecek bilinmez. Belki çok ucuz yapmaları gerekli Smile Salı pazarında satılmalı Smile Tezgahta kilosu 1 YTL'den self servis Laughing Shocked Twisted Evil
darkeagle
hekimusta wrote:
maniac_ea wrote:

gerçekten güzel bir çalışma ama patch çıksa da vistamızı kurtarsak iyi olur Exclamation Exclamation Exclamation

Ekim de çıkacak Service Pack.
reddark
net ortamına düşüpde bakire kalacak yazılım tanımıyorum...asla da çıkaramazlar...
tuncadogus
bana göre hacker program yazarı cracker programları kıran kişidir.
benim için vistanın kırılması çokta önemli değil billl kazanacağı kadar kazanıyor zaten.
Kıranında eline sağlık yani...
kriptontr
kimileri para verir
bill amca o parayla vista mista yapar
tam beceremez ortalık virus trojan dolar
bilenler programı heryerinden kırar
bill sp çıkarır korsanlar deaktif olur
crakerler billi bidaha öper
vsvs.....
bu bir kısır döngümüdür ? bence ewet

ve
açık kaynağın yükselişi engellenemez Very Happy
Garga
Neyse kullanan arkadaşlara başarıların devamını diliorum vrasa yoksa 98 Very Happy
darkeagle
Garga wrote:
Neyse kullanan arkadaşlara başarıların devamını diliorum vrasa yoksa 98 Very Happy

Yuh!
cavbela
Garga wrote:

abi 98 bilgisayarı kasmıyormu varsa yoksa 95.
BURAK_X
Yazık ya adama(Mr. GATES'e). Adam bi işletim sistemi çıkardı çoluğuna çocuğuna ekmek parası için( Very Happy ), sistemi kırmayan kalmadı
tufansaba
win 3.1 en kalitelisi Very Happy

bill amca yorulmuş seneye mikrofostun başında olmayacak başkalarına devrecekmiş
darkeagle
tufansaba wrote:

Bana devredecek Razz İlk işim yeni bir windows olur herhalde.
BURAK_X
darkeagle wrote:
tufansaba wrote:

Bana devredecek Razz
Banada bi torpil geçip güzel bi iş ayarlarsın değil mi Mikrosoft'ta? Very Happy
TheMentor
herzman hacker lar bir adim ondedir ki isletim sistemi site vb sey yapanlar sadece hayal ederler ne yapabilirler diye ama hacker lar onlari gorur inceler son hamleyi yaparlar bu boyle surup gidecek taki hersey bedava olana kadar