FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

bayragimiz uzayda

palavra

Quote:
Ay ve Venüs 19 Mayıs Cumartesi günü batı ufkunda birbirlerine yaklaşarak Türk bayrağının simgesi hilal ve yıldız görünümünü alacak.

19 Mayıs'a denk gelmesi 500 milyonda bir ihtimal olan bu muhteşem gökyüzü olayı tüm Türkiye'den izlenebilecek. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yücel Tanyeri, 2007 yılının astronomide olağanüstü rastlantıların bir araya geldiği bir yıl olacağını belirterek, "En ilginç rastlantı 19 Mayıs'ta yaşanacak. Ay ve yıldız bayrağımızın şeklini alacak." dedi. ABD Michigan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Sümer bir ay önce sınıf arkadaşı OMÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yücel Tanyeri'ne gönderdiği e-maille 19 Mayıs'ta gökyüzünde Türk bayrağı benzeri oluşum meydana geleceğini bildirdi

bayragimiz ve guzel bir olay.
maeglin20
Çok gurur verici bir olay.
cafein
cok mutluluk verici..
bizim cok daha ileride olmamiz gerekirdi fakat...
nfsforever
Güzelmiş...
kitaksi
ancak bu sekılde uzayda olur bayragımız zaten, keske şanlı albayragı harbiden dikebilen bi millet olsaydıkta uzaya. böyle teselli etmeseydik kendimizi derim...
yassax
süperrr bi olay
Garga
Fotoğrafını çektim ama güzel çıkmamış...Karanlık cardreader ile bir ara koyarım buraya unutmazsam...
cihan
Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, bu Türkiye Cumhuriyeti'ni genç kuşaklara emanet etmiştir. Atatürk kurduğu bu Cumhuriyeti Dünya var oldukça yaşaması için, öncelikle hem siyasi hem de ekonomik yönden bağımsız olmamızı ifade etmitir. Bunun için de çok çalışarak güçlü olmamız gerektiğini söylemişlerdir. Nasıl güçlü olunabileceğinin de işaretini, "istikbal göklerdedir." diyerek vermiştir. Eğer göklere hakim olursak bayrağımız zaten göklere dikilmiş demektir.

Murat, 26 Mayıs 2007
ben o gün (19 Mayıs 2007) günü bilmiyordum böyle bir olay olcağını ve gokyuzune bakınca fark ettim ve resminide almayı tabiki unutmadım en yakın zamanda çektiğim resmi eklerim.
Coomedy
yokmu resmi koyan..izleyemedim meraklandırmayın işte Smile
maniac_ea
buyrun bu benim çekitiğim sony W30'la anca bu kadar oluyo ve çektiklerimin arasında en iyisi bu tripod kullansaydım daha iyi olurdu

http://img379.imageshack.us/img379/9544/dsc03935uj2.jpg

bunuda nette buldum

darkeagle
maniac_ea wrote:
buyrun bu benim çekitiğim sony W30'la anca bu kadar oluyo ve çektiklerimin arasında en iyisi bu tripod kullansaydım daha iyi olurdu

http://img379.imageshack.us/img379/9544/dsc03935uj2.jpg

bunuda nette buldum

Çok güzel bir görüntü bende eğik bir düzleme ayna koyup fotoğrafını çektim o zaman tam ay yıldız oldu.
bugra9
Harika bir şey. Gerçekten çok gurur verici bir olay.
Crazy_Time
Biz buyuz zaten!Turk bayragi en sonunda uzayada cikti!İnsallah daha yukarilarada cikar!Bayragimiz hic assagi inmez ins!
hekimusta
Crazy_Time wrote:
Biz buyuz zaten!Turk bayragi en sonunda uzayada cikti!İnsallah daha yukarilarada cikar!Bayragimiz hic assagi inmez ins!

amin. yüzlerce binlerce kere amin