FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

pkk destekli konser/cumhuriyet mitingi

palavra

Quote:
Son dönemde popülaritesi artan Cumhuriyet mitinglerinin favori sanatçısı Edip Akbayram'ın, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan posterlerinin açılarak, örgüt lehine sloganların atıldığı etkinliklere de katıldığı ortaya çıktı. Edip Akbayram, 14 Nisan'daki Tandoğan mitinginden iki hafta önce Londra'da PKK bayraklı ve Apo posterli kitleleri coşturmuş.

Londra'da PKK'yı simgeleyen bez parçalarının önünde sahne alan sanatçı, ardından Tandoğan'da türkü söyledi.

İngiltere'deki Nevruz kutlamaları bu yıl Halkevi, Kürt Toplum Merkezi, Kürt Kültür Merkezi, İngiltere Gençlik Meclisi'nin de aralarında bulunduğu Kürt dernekleri tarafından organize edildi. Kutlamalar 'Güneşimizi karartamazsınız' sloganıyla 2 Mart 2007'de Haringey'deki Kurdish Community Center'da düzenlenen 'Halay Gecesi' ile başladı. 1 Nisan 2007 tarihinde ise Londra'daki Sordicth Park'ta konser düzenlendi. Bu konsere Cumhuriyet mitinglerinin vazgeçilmez ismi Edip Akbayram, 'Koma Agire Jiyan', 'Rojin', 'Aziz Weysi', 'MC Zagros', 'Govenda Zilan' ve 'Kürt Halk Dansları' ile birlikte sahne aldı. Akbayram'ın bulunduğu sahnenin hemen önünde 'Biji Serok Apo, Biji Öcalan' (Apo çok yaşa) sloganları atıldı. Akbayram, şarkıları ile ellerinde Türk bayrakları olan kalabalığı değil, bölücü örgüt PKK'nın sözde bayrakları olan kitleleri coşturdu. Konserde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri de elden ele dolaştı.

Edip Akbayram'ı İngiltere'de verdiği konserde sahnenin arkasında sadece Apo'nun değil PKK'nın öncü kadrolarından olan Mazlum Doğan'ın büyük boy posteri de yer alıyor. Sahneye afişi asılan Doğan, 1955 yılında Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde dünyaya geldi. Balıkesir'de eğitim fakültesini bitirdikten sonra 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde Ekonomi Bölümü'ne kaydını yaptırdı. 1976 yılının sonlarına doğru okuldan ayrılarak bölücü örgüt PKK'nın öncü kadroları arasında yer aldı. Mazlum Doğan, 30 Eylül günü 1979'da gözaltına alındıktan hemen sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1982 yılında 20 Mart'ı 21'e bağlayan gece kaldığı, Diyarbakır Cezaevi'ndeki baskıları ve koşulları protesto etmek amacıyla kendini ateşe verdi ve yanarak öldü

siz bu olayi nasil degerlerndiriyorsunuz?
inkar edilecek bir tarafi yok ,akbayram pkk konserine de gitmis ,cumhuriyet mitinginede

-eleman profesyonel bir sarkici nereye davet edilirse gidiyor.
-hem pkk li hem cumhuriyet taraftari olmak mumkun
-takma kafana , apoya cicek veren birisinin destekledigi bir mitinge bir de apo taraftarlari icin sarki soylemis biri gelmis , ne fardeder?
-bunlar istisnai vatandaslar, buyuk cogunluga bakmali

hangisi sizin fikriniz?
darkeagle
Böyle yapan sadece bu değil ki...
mr.emre
bak fethullah çı kardeşim. edip akbayram a ne yaparsan yap. cumhuriyet mitinglerine dil uzatma. sadece bu dingil değil bunun gibi onlarcası var. tehtidle sahneye çıkan. ibrahim tatlıses in milyon dolarlarının nereye gittiği de ortada.
palavra
darkeagle wrote:
Böyle yapan sadece bu değil ki...

Tamam da tavrinin boyle oldugu bilinen biri nicin boyle bir mitinge davet edilir.
bu daveti yapan kim?
mr.emre
bugünde izmir de milyonlarca Türk halkı Cumhuriyet Mitingi için buluştu. istediğiniz kadar çamur atın bu sonucu değiştiremez.

senin gibi bi tane başka bi forumda var. ahmet kaya nı video larına montaj diyo hasta ediyo adamı.
palavra
insanlari sucu bucu diye niteleyen cok bilmislerden hic hoslanmam

evet ortada yuzbinlerce (milyonu sen ruyanda gor) insan var,ama bunlar milletimizin azinlik bir kismi , katilanlarin kendi aralarinda bir birligi yok

zulfi livaneli gibi solun sembol ismi bile konusturulmadi

dsp nin genel baskani yuhalandi
yani bu kalabalik bir hedef birligine varamaz
toplanip dagilmalari yanina kar kalir

perincek yine oradaymis
apoya cicek bir adamla ayni safta olmak ulkesini seven bir adama ayip olarak yeter
bos laflarla bu ayibi da ortemezsin.

madem o yuzbinler milletimizi sevdigini idddia ediyor.
dsp nin baskanini yuhlayacaklarina , apoya cicek veren adami yuhlasinlar ya.
mr.emre
palavra wrote:

zulfi livaneli gibi solun sembol ismi bile konusturulmadi

o livaneli nin paniği ve paranoyaklığından kaynaklanıyo. adamı susturacaklarsa çağırmazlar di mi. tabi bu mantığı beklemiyorum sizden.

rüya müya demişsin. sayılara takılmam ama. inşallah yaşadığın ülkede sigortan vardır. göz doktoru masrafın çok tutar...
insolent1
Perinçek başbakan olsa kıyamet kopar galiba,
Atatürk'e söven birileri başbakan olunca olmayan kıyamet.

Birileri değiştim derse apoya çiçek veren biride değiştim der, geçmişi açmayın der.

Geçmişinin hesabını veremeyenler siyasetten uzaklaştırılmalılar, bir an için bile orda durmaları kötü bir durum.
mr.emre
zülfü livaneli açıklama yaptı. teknik bir aksaklık olduğunu kabul etti.
palavra
Quote:
Siyasi partiler ve seçim araştırmaları konusunun önde gelen isimlerinden Işık Üniversitesi Rektörü siyaset bilimci Prof. Ersin Kalaycıoğlu'yla Radikal'den Neşe Düzel röportaj yaptı:
Türkiye'nin birçok şehrinde meydanları dolduran AKP karşıtı milyonlarca insanın tepkisi sandığa nasıl yansıyacak?
Bu ülkede 40 küsur milyon seçmen var. Meydanlarda ise iki milyon kişi toplanıyor. Seçmenin yüzde 5'i bu. Yüzde 5 hiçbir şey ifade etmiyor. Yüzde 10'luk barajı bile geçmiyor. Bu seçmen muhtemelen AKP'ye oy vermeyecek ama bunların oyunun tamamı da tek bir partiye gitmeyecek. Çağlayan'daki mitinge gittim. Orada MHP'liler, ÖDP'liler de vardı.

http://www.aktifhaber.com/read_news.php?nID=114692

peki edip akbayrama ne diyeceksiniz
asil mevzumuz da o idi zaten sayenizde biraz mevzuyu kaydirdik.

bu sarkici (iyi bir sarkici olabilir, aldirma gonul u sevmeyen yoktur herhalde)15 gun once pkk konserinde

bu mitingi organize edenler kendileri gibi dusunen bir sarkici bulamadilarmi ki onu davet ettiler.

bir arayin duzenleme komitesine -kim olduklarini biliyorsaniz- bir sorun.
koskoca ulkede pkk ya sempatisi olmayan bir sarkici yokmuymus.
mr.emre
yukarda bi yerde ibrahim tatlıses örneğini verdim. belki sende bi açılış vs. yapsan bu ibo denen herifi çağırırsın. ama onun pkk aktardığı paranın haddi hesabı yok. yıllardır bu herife ev sahipliği yapan ciner de pkk o zaman.

ayrıca pkk sempatizanı olmayı nerden çıkardın. bunların hepsi tehdit le yapılan işler. kürt olmayan birinin pkp sempatizanı olma ihtimali yok bi kere.

umarım edip akbayram yakın zamanda tehdit edildim gibi bi açıklama yapar. yada en azından bi açıklama yapar
selim06
arkadaşlar uzatmayalım;seçim meydanında herkes söyler ne diyecekse.Kusura bakmayın burayı propagandalara açık tutacak değilim.Kimseyi de ayıracak,kayıracak da değilim.Ben bu forumdaki herkesin bu devleti sevdiğine;onun için her şeyini vermeye hazır olduğuna inanıyorum.
Birbirinize her gün böyle suçlamalar yöneltmeyi kesin lütfen.Bu tip başlıklarda açmayın;hepsini kilitleyeceğim.
-close-