FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Erken seçim 22 Temmuz'da

maniac_ea
Quote:
Erken seçim kararı alınması ve seçimlerin 22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılmasına ilişkin AK Parti'nin seçim önergesi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Erken seçim önergesiyle ilgili olarak TBMM Genel Kurulu'nda yapılan görüşmelerden sonra oylamaya geçildi. 458 milletvekilinin katıldığı açık oylamada, milletvekillerinin tamamı 22 Temmuz'da seçim yapılmasına evet oyu verdi.

Bakalım inş. türkiye için HAYIRLI bir Seçim sonucu olur.
palavra
insallah
ne olursa olsun halkin tercihine saygili olmak lazim.
varsa bir guzelliginiz, anlatin millete ve oylarini allmaya calisin.

yoksa dun hurriyet gazetesinden bekir coskunun yaptigi gibi halki gobekli ,bencil , aptal yaratiklar yerine koyarak hic bir yere varamazsiniz.
cafein
tabi ki secim olması normal ama ben farklı bir sonuc beklemiyorum acıkcası
su ana kadar vatandas sola yeterince ilgi gostermiyor bakalım ilerleyen günler nasıl sonuçlar doğuracak
palavra
cafein wrote:
tabi ki secim olması normal ama ben farklı bir sonuc beklemiyorum acıkcası
su ana kadar vatandas sola yeterince ilgi gostermiyor bakalım ilerleyen günler nasıl sonuçlar doğuracak

oyle gibi gorunuyor ama bence asil sebep solun vatandasi adam yerine koymamasi.ecevit disinda halkla butunlesebilmis bir sol lider cikmadi malesef.
cihan
Hükümetler her nekadar bir dönem için seçiliseler de, halk (millet) iktidar partisinin seçimden önce yapmayı taahhüt ettiklerini (icraatlarını) yerine getirememesi durumunda, zamanı dolmadan seçim isteyebilirler. Çünkü onlar vekaleti halktan almışlardır, elbette ki, halk hükümete verdikleri bu vekaleti, gereği gibi yerine getirmediklerini gördüklerinde geri isteyebilirler. Eğer halk bu iktidardan memnunsa 22 Temmuz'da yeniden seçececektir; yok memnun değilse, onları al aşağı edip istediği başka bir partiyi ikitidara taşıyacaktır. Bu, demokrasinin bir gereğidir.

Murat, 04 Mayıs 2007
Oylamanın yapılmasını isteyenlerin çoğu şu anki hükümete oy verenler.Muhtemelen başka partiye oy vermeyi düşünüyorlar.Ama nedense adamlar sandık başına gidince afallayıp yine aynı partiye oy veriyorlar Laughing bu zihniyet değişmediği sürece bizden hiçbişey olmaz.İster Hergün seçim olsun ister hergün hükümet değişsin.Yine aynı tas yine aynı hamam Confused
kumlukoz
gümrükte oy nasil kullaniliyor
cihan
YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ OYLARINI GÜMRÜKLERDE KULLANACAKLAR.

Gümrük kapılarında, seçmen kütüğünde yazılı olmayıp yurtdışında 6 aydan fazla oturan, 22 Temmuz 2007 tarihi itibariyle 18 yaşını dolduran Türk vatandaşları yurda giriş veya çıkış yaparlarken Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ile oy kullanabilecek.

Yüksek Seçim Kurulu bu konuya ilişkin ayrıntılı duyuruları zamanı geldiğinde açıklayacaktır.

Murat, 15 Mayıs 2007
Eğer biz vatandaşları yönetenleri, toplumsal sorunlarımızın çözümüne yönelik düşüncelerini ya da icraatlarını beğenmiyorsak, beğendiğimiz kadroları iktidar yapmak için muhakkak oy kullanmalıyız. Aksi halde bu konularda eleştiri yapmaya hiç bir hakkımız olamaz. Bu nedenle, 22 Temmuz Erken Genel Seçimleri'nde, ne yapıp edip oyumuzu mutlaka kullanmalıyız. Oy kullanmak bir vatandaşlık görevimizdir aynı zamanda.

Murat, 23 Mayıs 2007