FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

29 Nisan 2007 Cumhuriyet Mitingi

mr.emre
Bugün gerçekleşen miting hakkında yorumlarınız nelerdir?

Mitingte atılan sloganlardan bazıları:

Quote:
ya istiklal ya ölüm tam bağımsız türkiye
çankaya yolları şeriata kapalı
ne abd ne ab tam bağımsız türkiye
alt-üst kimlik yok ne mutlu türküm diyene
türkiye laiktir laik kalacak
gavur izmir değil çağdaş laik atatürkçü izmir
kahrolsun amerikan emperyalizmi
anam da burada babam da
tıbbiye vatanı ve cumhuriyeti savunuyor
ata öyle binilmez böyle binilir
o da bişey mi edison bile pişman
senden yoğurt olmaz
tayyip baksana kaç kişiyiz saysana
hepimiz kemaliz hepimiz türküz
tayyip pabucu yarım çık dışarı oynayalım
mesele vatan ise gerisi teferruattır
bindirilmiş kıtalar değil 1000 dirilmiş kıtalarız
türkiye hainlere imamlara dar
çankaya yolları mollalara kapalı
hükümet istifa
çankaya laiktir laik kalacak
1000 dirilmiş kıtayız engelleri aşarız
toprak vatandır satılamaz
vatan namustur satılamaz
cumhuriyet devrimlerinin ihlaline izin vermeyeceğiz
yıldıramaz bizleri fethullahın itleri
satılmış medya istemiyoruz
cumhuriyet için birleşmeyeni sandıkta sileriz
tehlikenin farkındayız
ey hayrünisa gül seni beden eğitiminden ve çankayadan muaf tutuyoruz
first lady olursun ancak iranda
vatan yoksa namus da yok
orduya uzanan eller kırılsın
bin dirilmiş yurttaş
mr.emre
Şu sitede ki haberi ve yorumları da dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum.

http://www.habervakti.com/detay.asp?id=29869&kat=Manset
loserk
...
palavra
etkili bir miting olmus
yuzbinlerce insanin inandiklarini savunmak icin bir araya gelmesi
demokrasimiz adina sevindirici.

gazetelerden okudugum kadariyla perincek de oradaymis.

sonra su danistaya yapilan adi teror saldirisina adi bir sekilde karisan
sonra kendi arkadaslarinin ifadesiyle lambur-lumbur bir intahar komedisi
duzenleyen muzaffer tekin de oradaymis ve bizim sunnet paralarindan 20 milyon dolar kazanan muhtesem televizyoncumuz tuncay ozkan la kucaklasmis.
mr.emre
palavra wrote:
sunnet paralarindan 20 milyon dolar kazanan muhtesem televizyoncumuz tuncay ozkan la kucaklasmis.

buna inandın mı. adam dalga geçiyo sizde inanıyosunuz. anca bu kadar işte. adam oğlumun düğün paralarıyla servet yaptım diyen tayyiple dalga geçmek için söylemiş. inan yada inanma, parayı kanal transferinden kazandığını açıklamıştı daha önce zaten
maniac_ea
gerçekten süper bir mitingdi oradaydım

kendi çekimim bir video

http://www.youtube.com/watch?v=qZTywkAJigI

sonra da mitingden çektiğim resimleri eklerim
palavra
mr.emre wrote:
palavra wrote:
sunnet paralarindan 20 milyon dolar kazanan muhtesem televizyoncumuz tuncay ozkan la kucaklasmis.

buna inandın mı. adam dalga geçiyo sizde inanıyosunuz. anca bu kadar işte. adam oğlumun düğün paralarıyla servet yaptım diyen tayyiple dalga geçmek için söylemiş. inan yada inanma, parayı kanal transferinden kazandığını açıklamıştı daha önce zaten

ben sahsen o elemanin hic bir dedigine inanmiyorum.

ama bu para mevzuunda son sozu maliye mufettisleri soyleyecek.

cunku daha oncede bu vatandas trasfer paralarini da inkar etmisti
transferlerden bu kadar para aldiysa ,vergilerini de odememis.

yani dedigin gibi -veya dedigi gibi- paralar transferden geliyorsa 10 yillik bir faizli vergi cezasi da yoldadir.

-dalga gecmek icin bir hayli bos vakti olacak gibi.
palavra

Quote:
Çağlayan'da yapılan 29 Nisan mitingine katılan Büyük Hukukçular Birliği Başkanı Kemal Kerinçsiz, kürsüden yapılan konuşmalardan rahatsızlık duyduğunu söyledi. Kerinçsiz, konuşmaların katılımcıların görüşlerini yansıtmadığını savundu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan'ın mitingde ordu kışkırtıcılığı yaptığını düşünen Kerinçsiz, "Öyle kuru bir laiklik anlayışının savunucusu oldular ki sanki bu ülkede sadece laiklik çizgisiyle her şeyin kurtarılabileceğine ilişkin beyanda bulundular. Zaten oradaki insanların yüzde 90'ı o kadının düşüncelerine destek vermedi." dedi.

ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan'ın hiçbir söylemini kabul etmediklerini vurgulayan Kerinçsiz, "O kadının düşüncelerini ve söylemlerini kesinlikle kabul etmiyoruz. Ne mitingdeki söylemlerini ne de miting öncesindeki söylemlerini. Hasbel kader o organizasyon içinde yer aldı. O kadın konuşmacı olarak yer almış olsa dahi, oradaki insanların tamamına yakın bir kesim bu kadının düşüncelerine destek vermedi. Orada yine ordu kışkırtıcılığı yaptı. Böyle kuru bir laiklik anlayışının savunucusu oldular ki sanki bu ülkede sadece laiklik çizgisiyle her şeyin kurtarılabileceğine ilişkin beyanda bulundular. Oysa laiklik ilkelerimizden bir tanesidir. Onun ötesinde milli devlet yapısı, üniter devlet yapısı vardır. Atatürk'ün ilke ve inkılâpları vardır. Bunlar hep göz ardı edildi o kadının konuşmasında." şeklinde konuştu.

ctrlTR
inşallah ülkenin kaderine olumlu ölçüde etkisi olur
palavra

Quote:
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Türkan Saylan, çağdaşlaşmak için Türk sanat müziği yerine Batı müziği dinlenmesi gerektiğini iddia etti.

Saylan, "Türk sanat müziği yerine, çok sesli müzik getirmek çok önemli. Bizim müziğimiz tek sesli. Batı müziğinin özelliği çok sesli olmasıdır. Batı müziğinde orkestrasyon vardır, farklı şeyleri söylemek uzlaşmadır, demokrasidir. Batı müziği dinleyen, demokrasi anlayışına sahip olur." dedi.

neden demokratik olamadigimizi cok iyi izah etmis , mitingin kiymeti kendinden menkul konusmacisi.

mitingi destekleyen arkadaslar bu gorus hakkinda ne dusunuyor.
turk muzigini birakip, bati muzigi dinlemeye basladinizmi?
cagdaslik icin Very Happy
mr.emre
palavra wrote:

biz mitingi konuşuyoruz. sen bi kadına takmışın.
palavra
mr.emre wrote:
palavra wrote:

biz mitingi konuşuyoruz. sen bi kadına takmışın.

bu kadin mitingin duzenleyicilerinden biri

ve hakaret ettigi benim muzigim.
annemin-babamin bir ibadet coskusu icinde sevmemi sagladigi
yer yer turkcenin kendini en guzel sekilde gosterdigi
kac bin yillik mirasimiz olan muzigimiz
palavra

Quote:
Kanaltürk Televizyonu'nun sahibi Tuncay Özkan'ın sağ kolu Merdan Yanardağ'ın, bölücü terör örgütü PKK'nın yayın organı olduğu iddia edilen Özgür Gündem'in kurucularından olduğu ortaya çıktı.

PKK'nın yayın organı olduğu iddia edilen Gündem'de yazı işleri müdürlüğü yapan Merdan Yanardağ, şimdilerde Tuncay Özkan'la birlikte çalışıyor.

Çağlayan'daki Cumhuriyet mitinginde kürsüde yer alarak Özkan'a destek veren Yanardağ, uzun süre de söz konusu gazetede yazı işleri müdürlüğü yaptı. Özgür Gündem'de 8 Aralık 1992'ye kadar yazı işleri müdürlüğü yapan Yanardağ, Şükrü Gülmüş'ün genel yayın yönetmeni olmasından sonra bu görevini Yaşar Uzunlar'a bıraktı.

Kanaltürk Televizyonu'nun yayın kurulu üyesi de olan Yanardağ, söz konusu televizyonda 5. Boyut adıyla haber analiz içerikli bir program da yapıyor. Ulusalcı çizgideki televizyonunda ulusalcı bir üslup kullanan Yanardağ, Çağlayan'daki miting meydanında Özkan'ı yalnız bırakmadı.

tek taktigim o kadin degil
-sunnet parasindan 20 milyon dolar kazanan - sozde gazeteci.
en yakinlarindan biri pkk nin yayin organinin kurucularindan.

kimin eli kimin cebinde belli degil.
ama cok kirli iliskilerin oldugu acik.
eleman ulusalcilik adina yeri gogu inletiyor ama pkk ile baglantisi var.
mr.emre
palavra wrote:

Quote:
Kanaltürk Televizyonu'nun sahibi Tuncay Özkan'ın sağ kolu Merdan Yanardağ'ın, bölücü terör örgütü PKK'nın yayın organı olduğu iddia edilen Özgür Gündem'in kurucularından olduğu ortaya çıktı.

PKK'nın yayın organı olduğu iddia edilen Gündem'de yazı işleri müdürlüğü yapan Merdan Yanardağ, şimdilerde Tuncay Özkan'la birlikte çalışıyor.

Çağlayan'daki Cumhuriyet mitinginde kürsüde yer alarak Özkan'a destek veren Yanardağ, uzun süre de söz konusu gazetede yazı işleri müdürlüğü yaptı. Özgür Gündem'de 8 Aralık 1992'ye kadar yazı işleri müdürlüğü yapan Yanardağ, Şükrü Gülmüş'ün genel yayın yönetmeni olmasından sonra bu görevini Yaşar Uzunlar'a bıraktı.

Kanaltürk Televizyonu'nun yayın kurulu üyesi de olan Yanardağ, söz konusu televizyonda 5. Boyut adıyla haber analiz içerikli bir program da yapıyor. Ulusalcı çizgideki televizyonunda ulusalcı bir üslup kullanan Yanardağ, Çağlayan'daki miting meydanında Özkan'ı yalnız bırakmadı.

tek taktigim o kadin degil
-sunnet parasindan 20 milyon dolar kazanan - sozde gazeteci.
en yakinlarindan biri pkk nin yayin organinin kurucularindan.

kimin eli kimin cebinde belli degil.
ama cok kirli iliskilerin oldugu acik.
eleman ulusalcilik adina yeri gogu inletiyor ama pkk ile baglantisi var.

müziğime küfretti demişsin. önce bu adam nelere küfretmiş onlara bak.

sonra bilmem kimin sağ kolu pkk gazetecisi demişsin. tanımam etmem hadi neyse.

tayyip'in yardımcısı ve parti genel başkan yardımcısı dengir mir mehmet fırat (isme bak) denen insanı araştır. tayyip in danışmanı cüneyd zapsu yu araştır.

şeriat gazetesini okumayı bırak.
sonra asker düşmanı amerkadan havlayan itleri korumayı bırak.
palavra
gene sapla samani birbirine karistirmissin
burada basbakanin danismanlarini tartismiyoruz
bende onlari savunmuyorum,bazilarini da hic sevmem ,sahsen basbakanin yaptigi bazi yanlislarda danismanlarin sucu oldugunu dusunuyorum, yanlislari varsa yaz herkes gorsun

burada tartistigimiz sizin cok guzel diye bahsettiginiz bir miting.

ben de bu mitinge katilan adamlarin -bir kisminin-

-vaktinde pkk ya cicek veren(Apo ya cicek veren bir adamla omuz omuza olmak seni rahatsiz etmiyorsa ,baskalarini elestirmeye hic bir hakkin yok)
-danistaya yapilan saldiriya ismi karisan
-pkk nin gazetesinin kurucusu oldugunu
-turk kulturune muzigine hakaret ettigini anlatiyorum

eger anlattiklarim yanlissa , yanlislari duzelt

mevzuyla alakasiz seyler yazma.
mr.emre
palavra wrote:
gene sapla samani birbirine karistirmissin
burada basbakanin danismanlarini tartismiyoruz
bende onlari savunmuyorum,bazilarini da hic sevmem ,sahsen basbakanin yaptigi bazi yanlislarda danismanlarin sucu oldugunu dusunuyorum, yanlislari varsa yaz herkes gorsun

burada tartistigimiz sizin cok guzel diye bahsettiginiz bir miting.

ben de bu mitinge katilan adamlarin -bir kisminin-

-vaktinde pkk ya cicek veren(Apo ya cicek veren bir adamla omuz omuza olmak seni rahatsiz etmiyorsa ,baskalarini elestirmeye hic bir hakkin yok)
-danistaya yapilan saldiriya ismi karisan
-pkk nin gazetesinin kurucusu oldugunu
-turk kulturune muzigine hakaret ettigini anlatiyorum

eger anlattiklarim yanlissa , yanlislari duzelt

mevzuyla alakasiz seyler yazma.

danıştaya saldırı yapan alpaslan bilmemne nin ışık evlerinden çıktığını da biliyorsundur o zaman..

danışmanları geçtim "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil almış olduğu kellelerin hesabını veriyor." diyen bi kişiyi de koruyosun.

üstelik ben mitingte ki kişilere bakmam. mitinglerin amacına bakarım..
palavra
mr.emre wrote:
danıştaya saldırı yapan alpaslan bilmemne nin ışık evlerinden çıktığını da biliyorsundur o zaman..

salliyorsun
oyle bir sey olsa, o zaman yeri gogu inletirlerdi
isik evlerinden katil cikmaz.

Quote:

danışmanları geçtim "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil almış olduğu kellelerin hesabını veriyor." diyen bi kişiyi de koruyosun.

ben kimseyi korumuyorum da ,savunmuyorumda
su andaki basbakan secime giren her 3 kisiden birinin oyunu almis.
savunanida , koruyanida , yalakasida coktur. ben yurtdisinda oldugumdan oy da vermedim.
benim savunmamada ihtiyaci yoktur, yapilacak secimlerden yine basbakan olarak cikacak gibi.
Quote:

üstelik ben mitingte ki kişilere bakmam. mitinglerin amacına bakarım..

yukarida resmi olan gibi bir suru karanlik insanin katildigi bir miting
(-samimi olanlari ayri tutayim)
pek iyi islere hizmet ediyor gibi gorunmedi bana.

apoya cicek veren bir adamla omuz omuza yuruyecegime olurum daha iyi.
madem oraya toplanan yuzbinler cumhuriyet taraftari neden son yillarda cumhuriyetimize en cok zarar veren bir teroriste cicek veren ve hala bu davranisini savunan bir adami yuhlamadilar.
mr.emre
palavra wrote:

salliyorsun
oyle bir sey olsa, o zaman yeri gogu inletirlerdi
isik evlerinden katil cikmaz.

google dan bunu bulabildim. danıştay canisininde ışık evlerinden çıktığı ile ilgili bi haber okumuştum daha önce..

Quote:
Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi Yasin Hayal , Fethullahçıların "Işık Evleri" nde kalmıştı. Malatya'daki katliamın zanlıları da "İhlas Yurtları" nda...

Peki polis Türkiye'yi örümcek ağı gibi saran yoksul çocukların kaldığı "tarikat yurtları" nı izlemiyor mu?

http://www.gercekgundem.com/?c=51448
palavra
bence bu cok guvenilir bir kaynak degil

yine tekrar edeyim bu dediginin en ufak bir delili olsa hemen bir dava acilirdi.

ben cok rahat iddia edebilirim bu evlerde kalan insanlardan herhengi bir kisiye fiili bir zarar gelmemistir.
cunku siddetin her turlusune karsilar.
ulkenin huzurunu bozacak ic kavgalari onlemek icin ellerinden geleni yapiyorlar.

hatta bir cok radikal gurup onlari fazla pasif olmak ve devleti her sartta desteklemekle itham eder.

yillardir izledigim icin yine cok rahat tekrarlayabilirim

eger herhangi biri bu insanlarin birinden fiziki bir zarar gorduyse ben kefilim zararlarini odeyebilirim.

-ozellikle malatya katliami gibi uc kisiyi baglayip bogazlarini kesecek bir caniligi bu cemaatin icindeki insanlar ruyalarinda bile gormezler

-bir nokta daha : bence bu cemaatin muhalifleri daha onlari nasil itham edeceklerini bile bilmiyorlar.

bir misyonerlikle sucluyorlar,bir azinlik hristiyan gruplara karsi yapilan bu adi saldirilarla..

celiskinin bu kadarina pes dogrusu.
palavra
Quote:
arkadaşlar uzatmayalım;seçim meydanında herkes söyler ne diyecekse.Kusura bakmayın burayı propagandalara açık tutacak değilim.Kimseyi de ayıracak,kayıracak da değilim.Ben bu forumdaki herkesin bu devleti sevdiğine;onun için her şeyini vermeye hazır olduğuna inanıyorum.
Birbirinize her gün böyle suçlamalar yöneltmeyi kesin lütfen.Bu tip başlıklarda açmayın;hepsini kilitleyeceğim.
-close-

birilerinin iyi deyip savunduklari bir seye,benim de -ayni kanaatta degilsem -
kotu deme hakkim vardir herhalde.

ben hicbir seyin propagandasini da yapmiyorum.
burada propagandasi yapilan bir mitingler serisi var.konuyla alakali acilmis basliklar yoruma acik
sadece it izi ile at izinin bir hayli bir birine girdigi gerceginin altini cizmeye calistim.

eleman iki hafta once pkk mitingine katilmissa ve simdide cumhuriyet mitingi oldugu iddiasinsa ki bu mitinge katiliyorsa

ve buradaki arkadaslar da bunda hicbir mahzur gormuyorsa
soylenecek cok fazla bir sey de yok demektir.

yer yer cok kizmama ve kirilmama ragmende kimsenin kalbini kiracak bir sey yazmamayada cok dikkat ettim.

bu vatan hepimizin
gemide gibiyiz
vatan gemisine bir zarar gelirse bundan hepimiz etkileniriz.
ben de buradaki her arkadasin en az benim kadar bunun suurunda oldugunu tahmin ediyorum.
palavra
emre icin
Quote:
zülfü livaneli açıklama yaptı. teknik bir aksaklık olduğunu kabul etti.

Quote:

Not: Mitingde bir sorun yaşadığımı herkes gördü. Ama bu, ekrana yansıdığı gibi sadece bir ses düzeni sorunu değildi. Halkın “illa katıl” ısrarı ile beni oraya çıkarmak istemeyen bazı militanlar arasında üç gün boyunca anlatamayacağım kadar çok sıkıntı çektim. Bu sıkıntılar podyum gerisinde de devam etti. Mitinge gölge düşmemesi için hep sustum. Ama bunlar üzerinde durmak istemiyorum. Çünkü halkın coşkusu her şeyi silip süpürdü. Önemli olan tek şey de bu!

http://www4.gazetevatan.com/haberdetay.asp?tarih=15.05.2007&Newsid=119498&Categoryid=4&wid=5

vatan gazetesindeki zulfi livanelinin yazisindan
darkeagle
Bu mitingler bence çok iyi çok güzel ama geçenlerde bir anket gördüm hangi partiye oy vereceksiniz adı altında. İlk sırada açık ara fark ile Türkiye'de ki laikliği bozma çabasında olan parti bulunmakta idi. Yahu nasıl bi zihniyet almış başını götürüyor anlamadım bi türlü. Milyonlarca kişi mitinglerde haykırırken evlerinde oturanlar nasıl hala aynı partiye oy vermeyi düşünebiliyorlar?
yassax
halka oynamak hicbir zaman iyi degildir umarim yine gruplasma cikarmazlar
Garga
Bu gidişat iyi değil gibi geliyor bana kendimizi siyasi çatışmaların içinde inşallah bulmayız...