FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Cumhurbaşkanı Adayımız

Seregwethrin
Biraz önce kanaltürk'ün haberi ile büyük ihtimalle Vecdi Gönül'ü aday olarak göstericekleri açıklandı acaba ne kadar doğru ve doğru ise nasıl olur ? İşte Tayyip'in gizli adayı ...


http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=18521&k_A=haberturk

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Vecdi_G%C3%B6n%C3%BCl
palavra
Quote:
TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile hemen hemen tam bir mutabakat içerisinde bir sonuca vardıklarını, bundan sonrasının kendisini ilgilendirmediğini belirterek, "Bana sorulan veya benim görüşümün alındığı konularda fikirlerimizin örtüşme içinde olduğunu söyleyebilirim" dedi.
Arınç, "Bu görüşmeden sonra kendinizi tam bir gönül rahatlığı içinde hissediyor musunuz" sorusuna karşılık, "Büyük bir ferahlık içinde" olduğunu bildirdi.


bugun veya yarin isim belli olur herhalde
palavra
Abdullah Gul
bence ulkemize yakisan , bizi her yonuyle basariyla temsil edecek bir aday

hayirli olsun.
cihan
hürriyetin haberine göre saat 12.05 'te erdoğan şunları söyleyerek Abdullah Gülü aday olarak açıklamış.

Quote:

11. Cumhurbaşkanı adaylığı için yaptığım son değerlendirmeler, tüm bu araştırmalar neticesinde bir ismi ortaya çıkardım. O da değerli, bugüne kadar beraber bu yolda olduğumuz, bu hareketi beraber kurduğumuz ABDULLAH GÜL kardeşimizdir
Meclisimizin kararı milletimizin kararı olacaktır.
Bu karar inşallah milletimiz ve devletimiz için hayırla sonuçlacaktır. Seçeceğimiz Cumhurbaşkanı tarafsız, Anayasaya bağlı, Atatürk'ün ilkelerine layık bir cumhurbaşkanı oLacaktır.


Cihan
nfsforever
Evet aday olarak Abdullah Gül açıklandı.Az önce de bir basın toplantısı yaptı...
ctrlTR
bizim için en hayırlısı kim ise o olsun
mr.emre
palavra wrote:
Abdullah Gul
bence ulkemize yakisan , bizi her yonuyle basariyla temsil edecek bir aday

hayirli olsun.


tayyip, abdullah, bülent... hepsi aynı ***
maniac_ea
metin ucanın bi ara adaylık olayı vardı o noldu acaba metin uca olursa süper olur bence o adam kadar bilgili ve istediğini açıkça söyleyen fazla kişi yok türkiyede
loserk
...
palavra
loserk wrote:
nfsforever wrote:
Evet aday olarak Abdullah Gül açıklandı.Az önce de bir basın toplantısı yaptı...


Laiklik öldü Ata'm,tüm izinden gidenlerin başı sağolsun Crying or Very sad


bence olen, yanlis yorumlanan laiklik anlayisi
her turlu inanca saygili olma demek olan gercek laiklik abdullah gulun cumhurbaskani olmasiyla gecerlilik kazanacaktir.
cihan
11. Cumhurbaşkanlığına adaylığı için Abdullah Gül açıklandı. Şimdi sıra mecliste yapılacak seçim turlarında. İlk tur 27 Nisanda. Gül'ün cumhurbaşkanlığına seçilebilmesi için ilk iki turda 367 oy alması gerek. Bu olmazsa 3. ve 4. turlarda 276 oy köşk için yeterli.

Tabi bir de CHP'nin iddiası var. Eğer ilk turda 367 kişi mecliste oylamaya katılmazsa Anyasa mahkemesine gideceklerini söylüyorlar. Hukukçular da bu konuda bölünmüş durumdalar. Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu ise eğer başvuru yapılırsa sonucu oylamanın 2. turuna yetiştirmeye çalışacağız diyor.

AKP'nin meclis başkanı hariç milletvekili sayısı 353. 367 için 14 oy daha gerekli. Muhalefetten CHP'nin 152, ANAVATAN'ın 20, DYP'nin 4, SHP, HYP ve Genç Partinin birer milletvekili var ayrıca 9 da bağımsız milletvekili var.

Kaynak: NTVMSNBC.com ve haberler.com

Cihan
cihan
Erdoğan aday belirleme sürecinde CHP ile görüşmemişti bile. Ancak Abdullah Gül aday seçildikten hemen sonra görüşmelere başladı ve ilk olarak CHP'ye gitti. Bu görüşmeleri diğer siyasi partilere saygının gereği olduğunu söyledi. Tabiiki CHP'nin desteğini almadı zaten bunu kendisi de biliyordur ama önemli olan demokrasinin gereği olarak farklı düşüncelerle diyalog kurabilmek. En azından nezaket gereği olarak. İşte Erdoğan bunu başaramadı. Ama yine de deniyor ki Erdoğan'ın karizması var, halk onu çok seviyor falan filan. Anlamıyorum halk neden Erdoğan'ı karizmatik buluyor? Hem de kendisine Ananı al git demiş olmasına rağmen...

Kaynak: haberler.com

Cihan
mr.emre
palavra wrote:
loserk wrote:
nfsforever wrote:
Evet aday olarak Abdullah Gül açıklandı.Az önce de bir basın toplantısı yaptı...


Laiklik öldü Ata'm,tüm izinden gidenlerin başı sağolsun Crying or Very sad


bence olen, yanlis yorumlanan laiklik anlayisi
her turlu inanca saygili olma demek olan gercek laiklik abdullah gulun cumhurbaskani olmasiyla gecerlilik kazanacaktir.


Ne tarafımla güleyim Laughing Laughing

Laiklik inanç özgürlüğü değildir. Laiklik, devlet yönetiminde her hangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensiptir.

Laikliğin açık tanımı yapılmıştır. Üstelik anayasada yer almaktadır. bülent arınç gibi birininde “Laiklik yeniden tanımlanmalı” deme hakkı yoktur.

Sayın Ahmet Necdet SEZER'in dediği gibi:

Quote:
“Laiklik, din ve vicdan özgürlüğü değildir. Laiklik, tüm özgürlüklerin bu bağlamda din ve vicdan özgürlüğünün de güvencesidir. Laiklik dinin devlet işlerine, politikaya ve toplumsal yaşama kesinlikle karıştırılamayacağı, devletin sosyal, ekonomik , siyasal ve hukuksal temel düzeninin kısmen de olsa din kurallarına dayandırılamayacağı düzenin adıdır. Anayasa’da ve Anayasa Mahkemesi kararlarında, laikliğin açıkça tanımı yapılmışken, madde gerekçesinden yola çıkılarak laikliği tanımlamaya çalışmanın ya da ‘gerekçedeki tanımı benimsemenin’ hiç bir geçerliliği olamaz ve bu yaklaşımlar anayasa ile bağdaşmaz.”


Ayrıca bir piyondan ne bekliyorsun ki.. Ülkemin en yüksek mevkisine bir piyonun oturtulması kadar onur düşürücü bir olay olamaz..
cavbela
Quote:
Ne tarafımla güleyim Laughing Laughing

Laiklik inanç özgürlüğü değildir. Laiklik, devlet yönetiminde her hangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensiptir.

Laikliğin açık tanımı yapılmıştır. Üstelik anayasada yer almaktadır. bülent arınç gibi birininde “Laiklik yeniden tanımlanmalı” deme hakkı yoktur.


laikliğin tanımı yapılmış ama türkiyenin bunu nekadar uyguladığı tartışılır. türkiye bu güne kadar hiç bir zaman laik olmamıştır. çünkü laik bir devlette, devlet dine karışmaz sadece denetler, ancak devlet camideki imamların maaşlarını kendisi ödemiştir, bunları kendisi eğitmiştir. Okullarda din derslerinde(adı din kültürü ve ahlak dersi) müslüman sunni-şafi inanışlarına göre eğitimler verilmiştir ancak bu ülkedeki aleviler dikkate alınmamıştır(gayri müslimler bu dersten muaftır )
bu arada din kurumlarını oluşturmak personelini eğitmek cemaatin işidir.. devlet bunları denetler. .

bu noktada devlet dine karışırsa doğal olarak sonucunda da din devlete karışmaya başlayacaktır. Ancak daha önce yazdığım gibi cumhurbaşkanlığı pasif bir kurumdur o nedenle iç veya dış siyasete müdahalesi pek mümkün olmayacaktı.

ayrıca laik ama imf dünya bankası politikalarından yana amerikancı ABci özelleştirmeci bir cumhurbaşkanı ile antilaik yine imf dünya bankasından yana amerikancı ABci özelleştirmecei bir cumhurbaşkanı arasında bana göre hiç bir fark yoktur. . .


sanırım bu mesajdan sonra tartışma kızışacak konu kitlenecek gibi geliyor bana. . .
loserk
...
kitaksi
akp'nin adayı memleketi sadece bi bunalımın, çıkmazın eşiğine getiricek... zaten istedikleride bu... herkes tartışa dursun onlar amaçları doğrultusunda yürüyolar...
palavra
Quote:
,elalemin terörist başlarına saygı duyma,onları destekleme eğilimi


Quote:
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in affettiği teröriste 6 yıl hapis cezası verildi. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu Mürşit Aslan'ın da aralarında bulunduğu sanıklar Hamit Çelik, Ali Fidan ve Masum Özçelik hazır bulundu.


Mürşit Aslan, affedildikten sonra terör örgütü adına komite kurmakla suçlanıyor.

Sanık avukatı, müvekkili Mürşit Aslan'ın fiziki konumu itibarıyla söz konusu faaliyetleri yürütecek durumda olmadığını savunarak, beraatını istedi. Mahkeme heyeti, kısa aranın ardından terör örgütü üyesi olmak suçundan yargılanan Mürşit Aslan ve Hamit Çelik'in 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına, Ali Fidan ve Masum Özçelik'in ise beraatına karar verdi.

Mardin'in Derik ilçesinde 1991 yılında kaymakamlık lojmanı ve ilçe emniyet amirliğine yapılan, 1 güvenlik görevlisinin yaralandığı saldırının ardından kaçan terör örgütü üyesi Mürşit Aslan, ilçe çıkışındaki çalılık alanda üzerinde 1 adet mavzer tüfek ve 1 adet tabanca ile yaralı olarak yakalanmıştı. Aslan, yargılandığı Diyarbakır 1 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce 'terör örgütü PKK adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Çatışmada yaralanması nedeniyle tekerlekli sandalye kullanmaya başlayan Aslan, Cumhurbaşkanı Sezer'e mektup yazarak af talebinde bulunmuştu. Aslan Sezer'in affetmesi üzerine 13 Nisan 2001'de serbest bırakılmıştı.

Cezaevinden çıktıktan bir süre sonra Aslan'ın adı Mardin'de terör örgütü adına komite kurma suçuna karıştı. Güvenlik güçlerince yakalanan bir örgüt üyesinin ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan Aslan, çıkarıldığı Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Aslan, yargılanma sürecinde, Mardin'de beraberinde Abdulkadir Bahçeci, Doğan Bahçeci ve Serdar Gülçin ile terör örgütü PKK adına R.K.'dan 10 bin YTL talebinde bulunmuş, R.K.'nın şikayeti üzerine para teslimatının yapıldığı sırada jandarma ekiplerince suçüstü yakalanmıştı. Yakalanan kişilerin R.K.'dan aldıkları parayı, terör örgütüne gönderilmek üzere Mürşit Aslan'a vereceklerini söylemelerinin ardından Aslan, üçüncü kez hakim karşısına çıkarılmıştı. Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen yıl 'örgüte bilerek, isteyerek yardım toplamak' suçundan yargılanan Mürşit Aslan 7,5 yıl, Abdulkadir Bahçeci ve Serdar Gülçin de 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Doğan Bahçeci hakkında da beraat kararı verilmişti.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, görev süresi içerisinde 260 mahkumu affetti. Bunlardan 202'sini terörist mahkumlar oluşturuyor. 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 100, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal 21, 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren ise 27 mahkumu affetmişti.
askerin ve polisin canlari pahasina yakaladiklari teroristleri serbest birakti.
yeniden mahkum oldular
1 aylik gorev suresi yeterse yeniden serbest birakir.
mr.emre
palavra wrote:
Quote:
,elalemin terörist başlarına saygı duyma,onları destekleme eğilimi


Quote:
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in affettiği teröriste 6 yıl hapis cezası verildi. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu Mürşit Aslan'ın da aralarında bulunduğu sanıklar Hamit Çelik, Ali Fidan ve Masum Özçelik hazır bulundu.


Mürşit Aslan, affedildikten sonra terör örgütü adına komite kurmakla suçlanıyor.

Sanık avukatı, müvekkili Mürşit Aslan'ın fiziki konumu itibarıyla söz konusu faaliyetleri yürütecek durumda olmadığını savunarak, beraatını istedi. Mahkeme heyeti, kısa aranın ardından terör örgütü üyesi olmak suçundan yargılanan Mürşit Aslan ve Hamit Çelik'in 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına, Ali Fidan ve Masum Özçelik'in ise beraatına karar verdi.

Mardin'in Derik ilçesinde 1991 yılında kaymakamlık lojmanı ve ilçe emniyet amirliğine yapılan, 1 güvenlik görevlisinin yaralandığı saldırının ardından kaçan terör örgütü üyesi Mürşit Aslan, ilçe çıkışındaki çalılık alanda üzerinde 1 adet mavzer tüfek ve 1 adet tabanca ile yaralı olarak yakalanmıştı. Aslan, yargılandığı Diyarbakır 1 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce 'terör örgütü PKK adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Çatışmada yaralanması nedeniyle tekerlekli sandalye kullanmaya başlayan Aslan, Cumhurbaşkanı Sezer'e mektup yazarak af talebinde bulunmuştu. Aslan Sezer'in affetmesi üzerine 13 Nisan 2001'de serbest bırakılmıştı.

Cezaevinden çıktıktan bir süre sonra Aslan'ın adı Mardin'de terör örgütü adına komite kurma suçuna karıştı. Güvenlik güçlerince yakalanan bir örgüt üyesinin ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan Aslan, çıkarıldığı Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Aslan, yargılanma sürecinde, Mardin'de beraberinde Abdulkadir Bahçeci, Doğan Bahçeci ve Serdar Gülçin ile terör örgütü PKK adına R.K.'dan 10 bin YTL talebinde bulunmuş, R.K.'nın şikayeti üzerine para teslimatının yapıldığı sırada jandarma ekiplerince suçüstü yakalanmıştı. Yakalanan kişilerin R.K.'dan aldıkları parayı, terör örgütüne gönderilmek üzere Mürşit Aslan'a vereceklerini söylemelerinin ardından Aslan, üçüncü kez hakim karşısına çıkarılmıştı. Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen yıl 'örgüte bilerek, isteyerek yardım toplamak' suçundan yargılanan Mürşit Aslan 7,5 yıl, Abdulkadir Bahçeci ve Serdar Gülçin de 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Doğan Bahçeci hakkında da beraat kararı verilmişti.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, görev süresi içerisinde 260 mahkumu affetti. Bunlardan 202'sini terörist mahkumlar oluşturuyor. 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 100, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal 21, 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren ise 27 mahkumu affetmişti.
askerin ve polisin canlari pahasina yakaladiklari teroristleri serbest birakti.
yeniden mahkum oldular
1 aylik gorev suresi yeterse yeniden serbest birakir.


olan varya.. bebek katiline sayın diyen, benim şehidime kelle diyen senin tayyibin değil mi.. eve dönüş diye yasa çıkaran senin tayyibin değil mi..

http://www.frihost.com/forums/vt-70602.html

konuyu nerden nereye getiriyorsun... şeriyatçı tayyip ve saz arkadaşlarından, Sayın SEZER'in bir kaç yıl önce yaptığı bir hataya çekiyorsun.

ve bu şeriatçı tayyip için, hikmetyar ın dizinin dibine çöken tayyip için gelsin:


Quote:
Arkadaşlar, efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti
şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru,
en hakiki tarikat, medeniyet tarikatidir.
darkeagle
Geçenlerde bi mail gelmişti bana onu bulabilirsem sizlerle paylaşayım. Abdullah Gül cumhurbaşkanı seçilirse ülkenin geleceği ile ilgili.
palavra
mr.emre wrote:
[
olan varya.. bebek katiline sayın diyen, benim şehidime kelle diyen senin tayyibin değil mi.. eve dönüş diye yasa çıkaran senin tayyibin değil mi..

once biraz edep ,ne demek olan varya
tayyib le benim bir alakam yok
o turk milletinin her 3 kisiden birinin oyunu alarak secilmis bir basbakan.
Quote:

konuyu nerden nereye getiriyorsun... şeriyatçı tayyip ve saz arkadaşlarından, Sayın SEZER'in bir kaç yıl önce yaptığı bir hataya çekiyorsun.

nedense sezer bir yanlis yapinca(aslinda haberi dikkatli okursan yapilan yanlisin da bir olmadigini onlarca defa tekrar ettigini anlayabilirsin)bu bir hata oluyor. ama erdogan yapinca (kac defa o sozlerin yogun mulakat ve roportaj kalabaliginda yanlislikla soylenen sozler oldugunu soyledigi halde.insan bir isi bir defa yapip sonra hata yaptigini soylerse bu kabul edilerbilir. sezer gibi onlarca teroristi affedip yapilan elestirileri duymamazliktan gelmek affedilemez.)bu kasit ve hainlik oluyor.
birak bu takim tutar gibi adam tutma huyunu
iyiye iyi demesini ogren.
ulkemizde buyuk bir cogunluk bu hukumetin turkiyeyi devraldigi noktadan daha iyiye goturdugunu dusunuyor.
ve
sezer in gerekli-gereksiz vetolari olmadan yapilan bu hizmetlerin katlanarak devam edecegini cok iyi biliyor.
sezer 20 yil ulkeye vali olarak hizmet etmis birinin bile emniyet genel mudurlugunu veto etmisti.
bir gerekce soyleme geregini bile duymadan.

Quote:

ve bu şeriatçı tayyip için, hikmetyar ın dizinin dibine çöken tayyip için gelsin:

hikmetyar o zamanlar turkiyenin bir muttefiki idi ve devletin her bir birimi onu destekliyordu.

soyle veya boyle sayin gul yeni cumhurbaskanimiz olarak secilecek.
Turkiye ,dunya devletler dengesinde hakettigi yeri alacak.
palavra
darkeagle wrote:
Geçenlerde bi mail gelmişti bana onu bulabilirsem sizlerle paylaşayım. Abdullah Gül cumhurbaşkanı seçilirse ülkenin geleceği ile ilgili.


isi gucu olmayan veya daha dogru bir ifadeyle isi-gucu fesatlik olan bazilari oturup boyle abuk-sabuk seyler yazabiliyorlar .
takma kafana

erdoganin istanbul belediye baskani olarak secildigi gunleri hatirliyorsan???

bir suru art niyetli veya geri zekali bundan sonra belediye otobuslerine basi kapali olanlarin binemeyecegi gibi bir cok deli zirvasini
cok ciddi bir seyi tartisiyorlarmis gibi tv ekranlarinda ve gazetelerde tartistilar.
ne oldu hic

o iddialari ortaya atanlarin yuzleri kizardimi
ne gezer
once yuz olmasi lazim
malesef bu tur insanlar yuz yerine ayakkabi koselesi kullaniyorlar.
simdi ayni sacma iddialar ve vehimler isitilip yeniden gundeme getirilmeye calisiliyor.

ama nafile.
bu millet o zaman gelmedigi oyunlara
simdi hic gelmez.
loserk
...
mr.emre
aslında bundan sonra seninle tartışmak istemiyorum ama(sonuç alınamıyor nasıl olsa) bir kaç yanlışına cevap vericem.
palavra wrote:

o turk milletinin her 3 kisiden birinin oyunu alarak secilmis bir basbakan.

yok öyle bir şey. kaç kişinin oy kullanmaya bile gitmediğini biliyor musun

palavra wrote:

birak bu takim tutar gibi adam tutma huyunu

evet takım tutar gibi adam tutuyorum. eğer kimin doğru olduğunu biliyorsam bunda bir sakınca da yok.
palavra wrote:

ulkemizde buyuk bir cogunluk bu hukumetin turkiyeyi devraldigi noktadan daha iyiye goturdugunu dusunuyor.

komik.

palavra wrote:

sezer 20 yil ulkeye vali olarak hizmet etmis birinin bile emniyet genel mudurlugunu veto etmisti.

valilik yaptı ise emniyet müdürü olacaktır diye bir kaide yok.

palavra wrote:

soyle veya boyle sayin gul yeni cumhurbaskanimiz olarak secilecek.
Turkiye ,dunya devletler dengesinde hakettigi yeri alacak.


abdullah cumhurbaşkanı olamaz. Laughing olursa iran'dan farkımız kalmaz loserk'in dediği gibi----------------------------------------------------------------------------------

bu arada bugünkü ilk turdan notlar:

bülent arınç 367 kişinin toplandığını bildiği için yoklama yapmadı.
ve oturumu başlattı. göz göre göre anayasaya aykırı davranışlar başlamış oldu.

oylamanın gizli yapılması gerektiği anayasa da belirtilmiş olmasına rağmen gizli oylama yapılmadı.

arınç denen adam meclis tutanağına 368 kişi olduğunu yazdı. bu sayıya kapıdan kolunu sokan vekili eklemeyi unutmadı. oturum açılmadan önce ki sayı olan 360 hiç edildi. zorlaya zorlaya 368 sayısı elde edildi. bilindiği gibi aylardır 367 sayısının gerekmediğini belirten adaleti kaldırma partisi neden 368i zorladı meçhul.

son dakika: oylama sonucu açıklandı

katılan: 361
abdullah: 357
iptal: 3
boş: 1
selim06
Allah Allah;yine atışıyorsunuz arkadaşlar.Her ne olacaksa zaten yetkili merciler tarafından karar verilir.Burada kimse birilerini rejim düşmanı;ya da vatan haini ilan etme veya siyasal görüşünden dolayı suçlamaya yetkili değildir.Mahkemelerde bile suç ispatlanıp karar verilene kadar; sanık sandalyesindekine "Zanlı" denir.Lütfen herhangi bir suçlama yapmadan mesajlarımızı atalım.
mcc
eninde sonunda seçilecek abdullah gül. 3. turdan sonra salt çoğunluğu alınca seçilecek. Salt çoğunluğu da alıyo zaten. Hadi bakalım hayırlısı neler olcak görcez zamanla....
palavra
mcc wrote:
eninde sonunda seçilecek abdullah gül. 3. turdan sonra salt çoğunluğu alınca seçilecek. Salt çoğunluğu da alıyo zaten. Hadi bakalım hayırlısı neler olcak görcez zamanla....


haklisiniz 3-5 gun sonra olaylarin nereye varacagini hep beraber gorecegiz.

ama anayasa mahkemesi secimi gecersiz saysa bile yapilacak genel secimlerde yine su andaki meclise benzer bir tablo cikacak.

-ben CHP nin izledigi politikayida yanlis buluyorum.
meclisi ilgilendiren bir karar meclis sinirlari icinde cozulmeliydi.

madem ak partinin adayini begenmiyorlar. kendileri meclis icinden veya disindan butun turkiyenin kabul edebilecegi bir aday bulabilirlerdi.


emreye not: yazdigin aciklamalar malesef ciddiyetten uzak.

%33 oy almis bir parti her uc kisiden birinin oyunu almistir. kim oylamaya katilmis kim katilmamis bu o kisilerin mesuliyetsizligidir.

-kanunen her hukumet kararini cumhurbaskani onaylamak zorundadir.
ak parti emniyet genel mudurlugu icin 20 kusur yil vali olarak , ulkenin en buyuk sehirlerinde devlete hizmet etmis birini aday gosteriyor.
sezer bir sebep gostermeden defalarca veto edip bu atamayi krize donusturuyor. hukumet boyle gereksiz vetolar yuzunden yapmasi gereken isleri yapamiyor. ben ce bu laubali bir davranistir.


loserke not:
askerligimi yapmadim kismet olursa bu yaz yapacagim
kimse bana kelle diyemez
ama bir kisi boyle dedikten sonra bunun bir dil surcmesi oldugunu bir daha tekrarlamayacagini soylerse anlayisla karsilarim.

benzer bir olay
genelkurmay baskanin basin toplantisinda da yasandi
emin colasan cikti genel kurmay baskanin
-basbakan sizden onceki baskana hocam diye hitap ediyordu dedi.
basbakanin mevzu hakkinda aciklamasi var ben genel kurmay baskanina degil yanindaki prof lara hocam dedim diye.

ben makul ve normal bir insan olarak basbakanin aciklamalarina itibar ediyorum.

ayni yanlisin 2 defa tekrarlanmasi halinde suphelenmeye ve tavir almaya hakkimiz olur.
mr.emre
palavra wrote:

madem ak partinin adayini begenmiyorlar. kendileri meclis icinden veya disindan butun turkiyenin kabul edebilecegi bir aday bulabilirlerdi.


seçimlere aylar kala bağırdılar. uzlaşma diye.
ama tayyip kafasında ki ismi oylamaya 3-5 gün kala açıklamakla uzlaşmaya karşı olduğunu ve "akparti radikal islam cumhuriyeti" kurma amacını sürdürdü.

Bu arada dün Genelkurmay Başkanlığından yapılan basın açıklamasından bazı kısımları size sunuyorum.

Quote:
Son günlerde, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde öne çıkan sorun, laikliğin tartışılması konusuna odaklanmış durumdadır. Bu durum, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından endişe ile izlenmektedir. Unutulmamalıdır ki, Türk Silahlı Kuvvetleri bu tartışmalarda taraftır ve laikliğin kesin savunucusudur. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri yapılmakta olan tartışmaların ve olumsuz yöndeki yorumların kesin olarak karşısındadır, gerektiğinde tavrını ve davranışlarını açık ve net bir şekilde ortaya koyacaktır. Bundan kimsenin şüphesinin olmaması gerekir.


Quote:
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün, “Ne mutlu Türküm diyene!” anlayışına karşı çıkan herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanıdır ve öyle kalacaktır.


http://www.tsk.mil.tr/bashalk/basac/2007/a08.htm
palavra
malesef genelkurmayin aciklamasida sezerin vetolari gibi ciddi dayanaklardan yoksun.

eger birini itham ediyorsaniz ciddi deliller ortaya koyarsiniz.

falan ilkokulda kuran kursu duzenlenmis ,filanca yerde vaaz verilmis

bunlar laf kalabaligindan baska bir sey degil


Allah a sukur turkiyemiz darbeler ve muhtiralar donemini kapatti.

sandikta millet ne diyorsa o olur.

-gerisi -(bos laf)

mevcut iktidar milletin guvenini yitirirse veya yitirmisse 3-5 ay sonra secimler var.

Millet iradesini ortaya koyar ve hak edenlere hak ettikleri dersi verir.
mcc
Cumhurbaşkanlığı konusunda akp kendi bildiğini yapmaya devam ediyor olsa da galiba tarih tekerrür ediyor... En kötüsü de o olur. Şu an muhalefetin bile istemeyeceği şey ordunun işe karışmasıdır. Avrupa birliğinden bile açıklama gelmiş. Seçilmiş insanlara bırakın ordu demokrasi sınavı veriyor diye. Artık bu durumların aşılması lazım. Askeri müdehale çağ dışı bir olay. Eğer bir darbe yapılması gerekiyorsa bunu halk yani siviller yapmalı... Bu dönemeci atlatamazsak yeniden karanlık günler bizi bekler...
loserk
...
palavra
loserk wrote:
palavra wrote:
malesef genelkurmayin aciklamasida sezerin vetolari gibi ciddi dayanaklardan yoksun.

eger birini itham ediyorsaniz ciddi deliller ortaya koyarsiniz.

falan ilkokulda kuran kursu duzenlenmis ,filanca yerde vaaz verilmis

bunlar laf kalabaligindan baska bir sey degil


sen ne diyosun allahaşkına,bugünkü gazeteleri okumadın galiba... ciddi delil istiyosan adamlar fotoğraflarıyla koymuş, Atatürk resminin ve Türk Bayrağı'nın önünde türbanlı kızlar Evil or Very Mad biraz dışarı çık istiyosan hava falan al,bi ne dediğini düşünebilecek hale gel...


hah ben de tam ondan bahsediyordum
ataturk resminin ve turk bayraginin onunde turbanli kizlar neyin delili oluyor. Idea
-dini hassasiyeti olan insanlarin da ataturke ve bayraga sahip cikmasi milli birlik ve butunlugumuzun gostergesidir.
-tavsiyeler icin de ayrica tesekkurler.Zihnim gayet acik guzel bir futbol maci yaptim.Harika bir doner yedim.
simdide bir kac cesit kuruyemis alip yiyerek guzel bir film izleyecegim.
kendimi hic bu kadar ulkemin ve milletimin geleceginden emin hissettigim bir devir olmamisti.

-guzel gunler bizi bekliyor.
selim06
loserk wrote:
palavra wrote:
malesef genelkurmayin aciklamasida sezerin vetolari gibi ciddi dayanaklardan yoksun.

eger birini itham ediyorsaniz ciddi deliller ortaya koyarsiniz.

falan ilkokulda kuran kursu duzenlenmis ,filanca yerde vaaz verilmis

bunlar laf kalabaligindan baska bir sey degil


sen ne diyosun allahaşkına,bugünkü gazeteleri okumadın galiba... ciddi delil istiyosan adamlar fotoğraflarıyla koymuş, Atatürk resminin ve Türk Bayrağı'nın önünde türbanlı kızlar Evil or Very Mad biraz dışarı çık istiyosan hava falan al,bi ne dediğini düşünebilecek hale gel...

Birincisi sadece şunu söyleyeceğim;Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'le türbanlı birisini birlikte düşünememen;Türk bayrağını türban takan birinin haketmediğini söylemen gerçekten beni üzdü.Sence Atatürk yaşasaydı gerçekten de Türkiye'de laikliği zedelediği için türbanı yasaklar mıydı?(kamusal alan tezini tenzih ederek söylüyorum)Ya da zamanında bunu niye yapmadı?Atatürk çünkü bu ülkenin değerlerinden biri olarak gördü bunu;bugün Bulgarlar'dan bir farkımız varsa o da Fatih Sultan Mehmet gibi Atatürk gibi büyük önderlerin bütünleştirici politikaları sayesindedir.Ve evet belki de o törende bozuk noktalar olabilir;belki yasadışı bir amaca hizmet ediyor olabilir ama lütfen bu şekilde genel yargılara varark toplumu değerlerinden soyutlamaya çalışmayalım.Benim babannem de başörtüsü takıyor;şimdi sence Bayrağına Atatürk ilke ve inkilaplarına karşı mı geliyor?Dedemin babası bir Çanakkale gazisi;Yemen'de esir düşmüş İnglizden kaçmış gelmiş Kemal Paşa'yla ülke savunması için uğraşmış.Kendine gelin olarak da bir başörtülüyü seçmiş;bunda yadırganacak ne var?
Bugün Nazım Hikmeti dışladığımız için üzülmüyor muyuz?Bugün keşke Denizler,Menderesler asılmasaydı demokrasiyle sorun çözülseydi demiyor muyuz?
Yeter artık her gün bizim olmayan hesapların siyasetini yapıyoruz!!!
loserk
...
selim06
sanırım bir yanlış anlaşılma var;ben türban derken genel bir yargıdan bahsediyorum sen özele indirgiyorsun.Gayet tabi eğer senin düşündüğün anlamda bir anlayıştaysa tüm görüşlerine katılıyorum.
palavra
loserk wrote:
türban farklıdır,başörtüsü farklıdır.. senin babaannenin taktığı türban değil başörtüsüdür,yani kırsal kesimde gerçek cumhuriyet kadınlarının,Kurtuluş Savaşı için can veren mehmetçiklerin analarının,benim babaannemin taktığı başörtüsüdür.. türban tamamen dini istismar etmeye yöneliktir,sanki başı açık kadınlarımızın yaptığı ibadeti ibadet saymayan saçma sapan bir bez parçasıdır ve benim görüşüme göre hiçbir şekilde Atatürk Türkiye'sinin ve Cumhuriyeti'nin hiçbir yerinde yer alamaz.. o "hergün bizim olmayan hesaplarn siyaseti" dediğin siyaset bugün maalesef Türk halkını ayakta uyutuyor..

.

malesef yukaridaki aciklamalarin hic bir dogruluk payi yok.
bu ifadeler tamamen universitelerdeki basortusu sorununda ;yasakcilarin
halkin nazarinda din karsiti gorunmelerini engellemeye calismak icin uydurduklari safsatadan ibaret.

insanlar koyden sehirlere goc ettiklerinde nasil elbiselerinde sehrin icabi olarak birtakim degisiklikler olduysa,bayanlarda basortulerinin uzerine ikinci -daha kaliteli,guzel gorunumlu- bir ortu orttuler.Nerden mi biliyorum benim annem biz koydeyken basortusu takardi, sehre goc ettigimizde basortusunun uzerine bir de turban denilen ortuyu takti.Ben kendi cevremden onlarca kiz taniyorum,akrabamiz veye komsumuz,basortusu yuzunden universite egitimleri hep sorunlu gecti.Ve hicbirinin -evet hicbirinin fiili olarak siyasetle bir ilgisi yoktu-

universite idarecilerimiz -rektorler- dunya kaliteli universite siralamasinda bir dereceye giremedikleri icin, ortami mesgul edecek bu yasak meselesini icat ettiler.

su anda universitelerimizde okuyan yuzbinlerce genc kizimiz var
bunlarin ucunun besinin basi kapali olsa ne olur.

turbanla basortusu arasinda hic bir fark yoktur.
sizin yaptiginin "niyet okumadir"
masum insanlari haksiz yere itham etmektir.
loserk
...
mr.emre
loserk wrote:

...biliyorum ki her gerçek Cumhuriyet çocuğu ve bekçisi benimle aynı fikirdedir


...
palavra
mr.emre wrote:
loserk wrote:

...biliyorum ki her gerçek Cumhuriyet çocuğu ve bekçisi benimle aynı fikirdedir


...


hic kimsenin cumhuriyeti de ,devletide tekeline almaya hakki yoktur.
bu devlet hepimizin, nereye giderse hep beraber gidecegiz.

ve yine hic kimsenin baskasinin vatan-millet sevgisini test etmeye de hakki yoktur.
mr.emre
palavra wrote:
[
ve yine hic kimsenin baskasinin vatan-millet sevgisini test etmeye de hakki yoktur.


evet ama din durumunu test etme hakkı vardır değil mi
palavra
mr.emre wrote:
palavra wrote:
[
ve yine hic kimsenin baskasinin vatan-millet sevgisini test etmeye de hakki yoktur.


evet ama din durumunu test etme hakkı vardır değil mi


hayir
kimsenin baskasinin dindarligini olcmeye de hakki yoktur.
bu bizzat kuranda da yasaklanmistir
bir ayet mealen "baskasinin gunahini arastirmayin" der.


ama malesef

her iki taraftada azimsanmayacak sayida kargadan baska kus tanimayan insan oldugu icin bazilari kendilerini

-laikmetre
-dindarmetre
-kafatasimetre

falan zannediyor.
ctrlTR
Unutmayalım ki Atatürk de inanç sahibi bir insandı.Ve de bazı önemli konuşmlaarında Türk milletine peygamberimizin övgü dolu vasıflarından örnek vererek açıklamarda bulunmuştur.Benim görüşüm , bir insanın inançlı olması ya da dini vazifelerini yerine getirmesi onun Cumhurbaşkanı olamayacağı anlamına gelmez.Bence dini bu işe karıştırmamalk lazım.Cumhurbaşkanı olacak kişinin bu ülke için ne kadar faydalı olacağı ya da bu ülkeye neler kazandırcağını tartışmak lazım.Ben de Atatürkçüyüm ve de Cumhuriyetçiyim ama elimden geldiği kadar dini vecibelerimi yerine getirmeye çalıışyorum.
mr.emre
beklediğim oldu. anayasa mahkemesinin 11 üyesinini 9u kabul kararı verdi. 1. tur tekrarlanıcak. eğer 367 yine sağlanamazsa meclis kendini seçime götürecek gibi.
palavra
Hukumette cumhurbaskaninin halk tarafindan secilmesi de dahil olmak uzere bir takim duzenlemeler yapacagini duyurdu.

bu iyi olur bence

yoksa bir sonraki cumhurbaskanligi secimlerinde

muhalefet 550 milletvekili oylamaya katilmali gibi bir garabeti iddia edebilir.

halk secsin , kimsenin itiraz edecek bir seyi kalmasin.
mr.emre
yine tükürdüklerini yaladılar. bu sefer halk seçsin diyolar. daha düne kadar. biz seçecez diyenler şimdi "tam demokrasi için böylesi gerekli" diyorlar. ben halkın seçmesine karşı değil. sadece 180 dereceye karşıyım. her neyse zaten ne yapacağını bilmiyomuş gibi bi havası vardı dün gece. bi erken seçim yapıcaz diyo, bi halk seçicek cumhurbaşknını diyo, bi perşembe cumhurbaşkanlığı süreci devam edicek diyo. hadi hayırlısı.
palavra
halkin cumhurbaskaninin, halk tarafindan secilmesine karsi cikan baykali kiniyorum.
padisahlik mi getirmek istiyorsunuz gibi deli sacmasi bir laf etmis.

padisahlar ne zamandan beri halk tarafindan seciliyor.

su andaki meclisin bir cumhurbaskani secme ihtimali kalmamistir.
bundan sonra hic bir meclis te cumhurbaskani secemez

cunku 190 milletvekili olan parti meclise gelmedigi zaman secim otamatikman kilitlenmis olur.

anayasa mahkemesinin bu -siyasi ve yanli da olsa- ichitadindan sonra en akillisi ya anayasayi degistirmek veya halk secimine razi olmak gerekir.


halkin iradesine razi olmayanlarida kiniyorum.
mr.emre
palavra wrote:

cunku 190 milletvekili olan parti meclise gelmedigi zaman secim otamatikman kilitlenmis olur.

bundan sonra akepe gibi bir parti iktidar olmayacağı için böyle bir ihtimal olmaz. bu zamana kadar olduğu gibi uzlaşma olur.

palavra wrote:

anayasa mahkemesinin bu -siyasi ve yanli da olsa- ichitadindan sonra en akillisi ya anayasayi degistirmek veya halk secimine razi olmak gerekir.


akepe den yana olmayan herkes kötü. haklısın Very Happy

ayrıca ayrıca ayrıca...
seçim takvimi yeniden düzenlendi. bu ne perhiz ne lahana turşusu.
hem halka seçtirecez diyolar. hem 6 mayısta ilk turu tekrarlıyosunuz.
neden 6 mayıs konusuna gelince aklı olan herkes anlar sanırım. o zamana kadar 367 için vekil satın alınacak..

Quote:
Meclis Danışma Kurulu, saat 14:00'deki toplantısını CHP'li üyeler katılmadığı için yapamadı. İktidar kanadı da hazırladığı seçim takvimini Genel Kurul'a sundu. Öneri Genel kurulda kabul edildi. Buna göre ilk tur 6 Mayıs'ta..

AK Parti Grupbaşkanvekili Salih Kapusuz tarafından önerilen yeni takvimi şöyle:

1. tur seçimler; 6 Mayıs pazar günü saat 11:00'de
2. tur seçimler; 9 Mayıs çarşamba günü saat 14.30'da
3. tur seçimler; 12 Mayıs cumartesi günü saat 17:00'de
4. tur seçimler : 15 Mayıs Salı günü saat 19:30'da

Meclis seçim günlerinde belirtilen saatlerde toplanacak.
AK Parti önerisinde Meclis'in bundan sonra saat 11:00-24:00 saatleri arasında çalışması da yer alıyor. Bu oturumlarda cumhurbaşkanlığı seçimi, 25 yaş düzenlemesi ve erken seçim gibi değişikliklerin ele alınması planlanıyor.
BURAK_X
Ya, Abdullah Gül'ün seçilmesiyle laiklik yok olmaz. Adam, Türkiye'ye şeriat getirmez. Getirirse zaten büyük bir ihtimalle, ordunun ihtila çıkaracağını bilir. Ayrıca, laiklik ilkesini çiğnerse, zaten Cumhur başkanlarının yargılanabildiği tek suç olan vatana ihanetten yargılanır. Sanmayın ben illa da Abdullah Gül olsun demiyorum. Tarafsızım. Ama haksızlıkta olmasın!
palavra
insallah secimler hayirlisiyla olur.
ama gorunen o ki bir defa daha ak parti tek basina iktidar olacak gibi.

cumhurbaskanligi secimleride halka arz edilirse karsisinda kim olursa olsun gul kazanir.

bekleyelim , gorelim.
mr.emre
367 tekrar bulunamadı. ABDullah adaylıktan çekileceğini açıkladı. Buruk değilmiş amcam. Very Happy
loserk
...
cihan
Yeni Seçilecek Cumhurbaşkanımız

Seçilecek yeni Cumhurbaşkanı adayımız, Anayasamızda "T.C Devleti laik, sosyal bir hukuk devletidir" şeklinde ifade edilen ve T.C'nin "değişmez" ve "değiştirilemez" olan özelliklerini koruyan bir şahsiyet olmalıdır.

Murat, 9 Mayıs 2007
_________________
Related topics
Atatürk neden öldü?
Bir Bakin Bakalim.ilk bakista kim dikkatinizi cekecek?
1999 depremi
Atatürk ve Vatan(Başka Başlık Açmayınız)
tusiad dan demokratikleşme(!) raporu
affedilen ama pisman olmayan toreristler
Teröristleri affeden Cumhurbaşkanı!
Şener...
11. Cumhurbaşkanı abdullah gül
Bu Cumhuriyet Bunu Hak Etmedi !
Gül, manevi evlat alıyor
Yoksa Var mı?
Milliler tarih yazdı
Rusya Gürcistan'a girdi
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.