FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Bir Hosta Birden Fazla Domain Ekleme

tufansaba
Soruyu daha öncede sormuştum fakat cevaplayan olmamıştı Very Happy Bende şans eseri kendi kendime buldum.

cPanel için anlatacağım DirectAdmin lerde nasıl bilmiyorum.

Kontrol panelimize girdikten sonra "Addon Domains" tıklayarak giriş yapıyoruz.Gelen sayfada üstte 3 kutucuk boş görünüyor.En üstteki site adresimizi yazıyoruz , alt kısıma istediğimiz bir kullanıcı adı (bu asıl geçerli domain adına sub domain de oluşturuyor) ve ftp girişi için şifre yazıyoruz.

Add domain diyerek işlemimizi bitirdik.

FTP den giriş için FTP adres bölümüne Ana domain olarak ne kullanıyorsak onu yazıyoruz.

Kullanıcı adı için önceden belirttiğimiz kullanıcı adını yazıyoruz.Şifre içinde aynıları geçerli.

FTP den girdiğimizde diğer hiç bir klasöre ulaşılamaz sadece nedeni ise eklediğimiz domain için ayrı bir klasör oluşturduk.

MYSQL kullanıcı adı ve şifre ise ana domainde kullanılan kullanıcı adı ve şifre geçerlidir.Ayrıca kullanıcı adı ve şifre kullanmak isterseniz onuda yine cpanelden mysql den yapacaksınız.

Kolay gelsin

Sorularınızı Bekliyorum Very Happy
cavbela
direct adminde önce domain administration'a giriyoruz ardından add new domain i tıklıyoruz oluyor.

ftp için default olaraka tanımlı olan kullanıcı adı ve şifreyle rahatlıkla her domaini kontrol edebiliyoruız ama istersek hesaplar için ayrı ftp hesabıda oluşturabiliyoruz. .
mr.emre
DirectAdmin de hiç bir şey yok ama en azından domain ekleme işi kolay.

konu için teşekkürler bu arada. cpanel olan bi hostta sorun olmuştu bu iş. en baştan taşımam gerekmişti scripti.