FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Utlenianie wlosow a ciaza

Kudlaty
wabik90 wrote:
Jednym słowem LOL Very Happy

Mam nadzieję, że to ludzie robili sobie jaja wysyłając takie listy do Bravo, bo jeżeli niektórzy naprawdę mają takie kiepskie, marne pojęcię o niektórych rzeczach...

guz pod kolanem... ciąża poza maciczna Applause

niestety spotkalem sie z jeszcze mniej swiadomymi ludzmi...
np to ze przez pocalunek mozna zajsc w ciąże.
ze nie moze teraz farbowac wlosow bo dziecko bedzie mialo inny kolor skory.. ehhh... nawet nie chce sie o tym mowic...
w kazdym razie nie wiem skad sie biora tacy ludzie..
the_mariska
Kudlaty wrote:

niestety spotkalem sie z jeszcze mniej swiadomymi ludzmi...
np to ze przez pocalunek mozna zajsc w ciąże.
ze nie moze teraz farbowac wlosow bo dziecko bedzie mialo inny kolor skory.. ehhh... nawet nie chce sie o tym mowic...
w kazdym razie nie wiem skad sie biora tacy ludzie..

Oj, nie śmiej się... Moja matka raz jeden w życiu miała tlenione blond pasemka - akurat wtedy kiedy była w ciąży w moim bratem. Braciszek do tej pory ma po tym pamiątkę w postaci małej łatki bardzo jasnych włosów na środku głowy Twisted Evil Znam jeszcze parę innych osób którym się zrobiło dokładnie to samo, bo mamuśki w czasie ciąży sobie tleniły głowę ;PP

A ciąża przez pocałunek to już zupełnie inna historia...
gecko
the_mariska wrote:
Braciszek do tej pory ma po tym pamiątkę w postaci małej łatki bardzo jasnych włosów na środku głowy Twisted Evil Znam jeszcze parę innych osób którym się zrobiło dokładnie to samo, bo mamuśki w czasie ciąży sobie tleniły głowę ;PP

Taaa a ja (facet) mogę zajść w ciąże, nie? (był kiedyś taki film na polsacie... ech co się dzieje z tą TV?.. Confused )

Tlenienie włosów NA PEWNO nie jest dziedziczone gdyż nie ingeruje w gamety (już zresztą wykreowane) ani tym bardziej ich DNA. No chyba że się ktoś moooocno zatnie, utleniacz się do krwi dostanie... Laughing Laughing Laughing Laughing

the_mariska: Mam nadzieje że to był sarkazm Rolling Eyes
the_mariska
gecko wrote:
the_mariska wrote:
Braciszek do tej pory ma po tym pamiątkę w postaci małej łatki bardzo jasnych włosów na środku głowy Twisted Evil Znam jeszcze parę innych osób którym się zrobiło dokładnie to samo, bo mamuśki w czasie ciąży sobie tleniły głowę ;PP

Taaa a ja (facet) mogę zajść w ciąże, nie? (był kiedyś taki film na polsacie... ech co się dzieje z tą TV?.. Confused )

Tlenienie włosów NA PEWNO nie jest dziedziczone gdyż nie ingeruje w gamety (już zresztą wykreowane) ani tym bardziej ich DNA. No chyba że się ktoś moooocno zatnie, utleniacz się do krwi dostanie... Laughing Laughing Laughing Laughing

the_mariska: Mam nadzieje że to był sarkazm Rolling Eyes

Nie, to stanowczo nie był sarkazm. I wcale nie trzeba tutaj ingerować w gamety - wystarczy że przez skórę matki trochę tych utleniaczy dostanie się do krwi, a przez nią do organizmu dziecka [i to wcale nie trzeba przez gamety - wystarczy przez pępowinę Razz] , i na przykład odłożą się pod skórą. U jednych jest to bardziej widoczne, u innych mniej - mam jednego znajomego któremu się zrobiło pasmo platynowego blondu na ciemnobrązowych włosach, również dzięki eksperymentom fryzjerskim mamy w czasie ciąży. Aż mu serdecznie współczuję Confused
madkazik
Taa moja kuzynka (blondynka) miała w młodości kępke rudych włosów i nijak sobie mozna bylo z nimi poradzic ale to juz chyba byla jakas wada genetyczna bo jej mama nie robila nic z włosami.
gecko
hmmm to w takim razie jak zostanę prezydentem (Jaro i Lechu dali radę - dam radę i ja Very Happy), zakaże używania szminek i błyszczyków przez kobiety w ciąży Razz

ciągle jakoś nie chce mi się wierzyć, że utlenianie włosów może wpływać na dziecko. nie może odkładać się pod skórą bo H2O2 (i inne utleniacze) są z definicji niestabilne więc rozpadłyby się. szybko. a i idąc tym tropem można dojść do wniosku, że używanie szminki powoduje zmianę koloru skóry dziecka.

zauważ jedną rzecz - jak byłoby to jednak to odłożenie tego 'tegesu' pod skórą to może faktycznie spowodowałoby zmianę koloru włosów (na całym ciele ale to szczegół) ale jednorazową. znajomy? ile ma lat? jeśli więcej niż 1 rok to wątpię żeby to było przez ten 'odłożony teges' - to musi być zmienione DNA. ...uff tak czy siak ciesze się że nie wyrósł mi kaktus na mojej 5 dłoni Razz

a i nie mówie że mam racje na 100% - tak mi się wydaje. więc spróbuj mnie przekonać Wink
the_mariska
gecko wrote:
ciągle jakoś nie chce mi się wierzyć, że utlenianie włosów może wpływać na dziecko. nie może odkładać się pod skórą bo H2O2 (i inne utleniacze) są z definicji niestabilne więc rozpadłyby się. szybko. a i idąc tym tropem można dojść do wniosku, że używanie szminki powoduje zmianę koloru skóry dziecka.

zauważ jedną rzecz - jak byłoby to jednak to odłożenie tego 'tegesu' pod skórą to może faktycznie spowodowałoby zmianę koloru włosów (na całym ciele ale to szczegół) ale jednorazową. znajomy? ile ma lat? jeśli więcej niż 1 rok to wątpię żeby to było przez ten 'odłożony teges' - to musi być zmienione DNA. ...uff tak czy siak ciesze się że nie wyrósł mi kaktus na mojej 5 dłoni Razz

a i nie mówie że mam racje na 100% - tak mi się wydaje. więc spróbuj mnie przekonać Wink

Szczerze to nie mam najmniejszej ochoty cię przekonywać, myśl sobie co chcesz. Ja tu tylko opisuję zjawisko, które zauważyłam nie u jednej osoby, lecz u wielu i moim zdaniem może mieć związek z farbowaniem włosów przez matki w ciąży. Poszperałam trochę w internecie na ten temat i znalazłam nawet sensowne wytłumaczenie tego:

Portal Farmaceutyczno - Medyczny wrote:
Innym patomechanizmem, który może prowadzić do samozniszczenia komórek barwnikowych jest wylew wolnych rodników tlenowych. Atak wolnych rodników na melanocyty umożliwia blokada aktywności ważnego przeciwutleniacza działającego w błonie komórek barwnikowy - tzw. reduktazy tioredoksyny. Ten fizjologiczny przeciwutleniacz jest bowiem blokowany przez nadmiar wapnia w błonie komórek wytwarzających naskórek ( tzw. keratynocytach). Skutkiem jest wspomniana wyżej wakuolizacja, a następnie śmierć komórki barwnikowej. Ale to nie jedyny blokowany w skórze przeciwutleniacz. U pacjentów z bielactwem wykazano, że w obrębie zdrowej i chorej skóry zmniejsza się stężenie innego ważnego fizjologicznego przeciwutleniacza (enzymu katalizy). Deficyt tego antyoksydantu może również doprowadzić do śmierci melatocytów - komórek produkującej ciemny pigment skóry.

Całość artykułu znajduje się tutaj.

Tłumacząc z polskiego na nasze - wolne rodniki tlenowe które znajdują się we wszystkich utleniaczach są w stanie uszkodzić komórki odpowiedzialne za produkcję barwnika w skórze - w konsekwencji i barwnika włosów. Nie przytrafia się to raczej w wieku dorosłym [nie znam żadnego takiego przypadku], jednak widocznie dziecko w brzuchu matki jest dużo bardziej podatne na takie odczynniki. Nie jest to jedyny sposób, żeby odbarwic sobie miejscowo skórę i włosy [reszta jest opisana w artykule]. Najważniejsze jest jednak to, że jest on niezależny od genów odziedziczonych po rodzicach [w przeciwieństwie do albinizmu, który jest czysto genetyczny].

Nie uważam się za specjalistę w tej dziedzinie, bo to raczej nie moja działka, ale to wyjaśnienie wydaje mi się całkiem logiczne. Radziłabym na przyszłość nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków.

No tak... od bravo girl i ciąży pozamacicznej do bielactwa nabytego - cóż za wzrost w poziomie dyskusji Smile
bpit22
Być może prawdopodobne. Ale sprawde to.
Bigrazer
jesli chodzi o sprawe z utlenianiem włosów to pewnie jest prawda. Moja mama podczas ciazy skaleczyła sie i ma blizne no i ja mam w tym samym miejscy podobna blizne od urodzenia Smile Naukowcy przeciez udodnili jak bardzi matka i dziecko podczas ciazy sa z soba zwiazani. (filmy przyrodnicze sie kłaniaja Razz)

Sprawa druga. Co to ma do tekstów bravo?
Xaros
coś mnie się wydaje, że coniektórym od tych uteniaczy nakładanych na głowę mózg zamienił się w wapno i pomału wyżera im resztki podświadomości . To tak samo jakby powiedział , że gdy nadmucha się żabę przez słomkę to będzie ona latać Confused . Poprostu żałosne ...
Postman
Niektóre wątki są tworzone przez samych redaktorów gazety. Weżmy naprzykład taką gazetę jak Fakt. Typowy brukowiec w poszukiwaniu sensacji. Ludzie tego potrzebują . Gazeta ma największą sprzedaż, nawet większą od Wyborczej. To nie czasy gdzie gazety miały uczyć , to czasy aby ogłupić i sprzedać największy nakład. Teraz liczy się tylko kasa i jeszcze raz kasa.