FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


RTÜK ten filtre programı

dxhunter
Quote:
RTÜK, internet kullanımını çocuklar için bir tehlike olmaktan çıkarmak, anne ve babalara destek olmak amacıyla web sitesine filtreleme programı yerleştirdi. İndirmek ücretsiz:

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet kullanımını çocuklar için bir tehlike olmaktan çıkartmak, çocuklara güvenli internet imkanı sunulmasında anne ve babalara destek olmak amacıyla internet sitesine ücretsiz filtreleme programı yerleştirdi.

İnternet ortamında çocuklarının güvenliğini sağlamak isteyen anne ve babalar, ''www.rtuk.org.tr'' adresindeki RTÜK web sitesinde yer alan ''Çocuklarımız İçin İnternet Güvenliği'' bölümüne yerleştirilmiş olan filtreleme programını, evlerindeki bilgisayarlara kolayca indirebilecek. Çocukların internet ortamında zararlı içeriğe maruz kalmalarını önlemek ve internet okur-yazarlığını geliştirmek amacıyla sitede bölüm açan RTÜK, anne ve babalar ile çocuklar için internetteki zararlı içerikten koruma konusunda gerekli bilgilere yer verdi.

Microsoft Türkiye yetkilileri ile yapılan görüşme sonucunda ücretsiz güvenlik programı yükleme hakkı sağlanırken, siteye giren anne ve babaların filtre programını kolayca kendi bilgisayarlarına indirebilmeleri için pratik yükleme bilgileri de veriliyor.


AVRUPA ÜLKELERİ ORTAK ÇARE ARIYOR

Uluslararası bir ağ olan internetle ilgili hukuki problemlerin çözümü konusunda Avrupa Birliği üyeleri de ortak çare arıyor. Türkiye dışındaki bazı ülkelerde zararlı içerik taşıyan sitelerin girişlerinde yaş uyarısı yayınlanması zorunluluğu bulunmasına karşılık, en etkili önlemin çocukların kullandıkları bilgisayara filtreleme programı yerleştirmek olduğu belirtiliyor.

Uzmanlar, uzun vadede ebeveynlerin bilinçlendirilmesinin ve bilinçli anne-babaların teknik olanakları da kullanarak çocuklarını zararlı internet içeriğinden kendilerini nasıl koruyabilecekleri konusunda eğitmelerinin sağlanmasını öneriyor. Bununla birlikte, filtreleme araçlarının küçük yaştaki çocuklar için ebeveyn gözetimine ek olarak kullanılabileceğine dikkat çekiliyor. Filtrelerin ve engelleyicilerin kusursuz olmadığının ve uygunsuz içeriği engellemede zaman zaman başarısız olabileceğinin göz önünde bulundurulması vurgulanırken, çocuklar küçük yaştayken filtrelerin kullanışlı olabildiği, ancak yaşları ilerledikçe internet ortamında güvenli ve sorumlu davranmayı öğrenmeleri gerektiği ifade ediliyor.


Güvenlik Yazılımı :
http://www.microsoft.com/turkiye/gozcu.rar
mr.emre
neden microsuck yaf başka firma bulamamışlar mı
cavbela
o türkiye bilişiminin(nasıl bi kelimeyse artıkSmile) abiside ondan
Sukeyna
sagolasin dostum.
coozy
Gazetede okumuştum ilk günden çok fazla kişi indirmiş bu programı.
nfsforever
Program nasıl birşey bilmiyorum ama umarım Netron programı gibi değildir.Kuzenimin bilgisayarında vardı Netron, Hotmail'den çıkış yapamıyordun, Gmail e giremiyordun, sırf seni başka bir sayfaya yönlendirdiği için.Öyle bir programsa internette gezmek işkence oluyor anlayacağınız...
darkeagle
Filtre fln yaş iş oturcan başında veledin en iisi yaw.
Related topics
Favourite game? (OFFICIAL THREAD)
Top Ten Least Popular Self-Help Books
Top Ten Ways Y2K Will Affect Disney World
Top Ten in PHP
Court whacks civil-liberties group, OKs Ten Commandments
Ten reasons you should date a geek
Top ten sticky?
paylaşım programı seçerken!
ADSL Kota Öğrenme Programı
Advertise in my signature! Only ten Frih$ a month!
My Top Ten Musicians!!
Get Paid ~FAST~ Get frih$ for ten minutes of you time!
Top Ten Things That Sound Dirty In Golf But Aren't
modifiye xp hakkında
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.