FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Vodafone 30 Mart itibariyle Telsim Adını Bırakıyor

dxhunter
Quote:
2005 aralık ayında TMSF'nin yaptığı ihale ile Telsim'i satın alan Vodafone'un geçiş sürecini tamamlayarak artık Vodafone adını kullanmaya başlayacağı ve Telsim adını bırakacağı bildiriliyor.
Vodafone Başkanı Attila Vitai, 30 Mart Cuma günü İstanbul’da düzenleyeceği basın toplantısında, Telsim'de tek logoya yani Vodafone ismine geçiş dönemini ve ileriye dönük yatırım hedeflerini açıklayacak.

1994 yılında faaliyete geçen Telsim’e Şubat 2004’te Uzan Grubu şirketi olması ve grubun sahibi olduğu banka sorunları nedeniyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulmuştu.

1,5 yıl kadar TMSF tarafından yönetilen şirket, aralık 2005'de yapılan bir ihale ile 4,55 Milyar $ karşılığında Vodafone'a satılmış, gerekli bürokratik işlemlerin tamamlanmasıyla da Vodafone geçen yılın haziran ayında Telsim’i devir almış, ancak şirketin bir süre daha Telsim adını sürdürmesi uygun görülmüştü. İşte Vitai'nin toplantısı bu dönemin sonunun geldiğini gösteriyor.
mr.emre
değişimi göreceksiniz Laughing
darkeagle
mr.emre wrote:
değişimi göreceksiniz Laughing

Kazığı göreceksiniz...
bugra9
Bence piyasayı ele geçirmek için ucuzluklar yapacak, avantajlar sağlayacak. Bekleyelim ve değişimi görelim. Very Happy
thelocust
Bencede piyasayı ele geçirmek için avantajlar sağlayacaklardır. Ama yinede telefon şirketimin Türk olmasını tercih ederdim
maniac_ea
bence güzel oldu turkcell ve avea'ya dişli rakip çıktı ortam kızışır ve inş. kalite farkı ortaya çıkar ve kullanıcılar sevinir ben hem turkcell hem telsim(Vodafone) kullanıyorum telsimin tek eksiği bence heryerde çekmemesiydi ve vodafone'la inş bunu geliştirmişlerdir belkide yapmışlardır son 2 aydır telsim hattımı kullanmıyorumda
duckling
En azından logosu güzel Very Happy
coozy
Vodafone Telsim güzel işte. niye değiştirdiler ki! Smile
nfsforever
Bence rekabet açısından iyi oldu.Avea zaten sürekli olarak yeni kampanyalar ve indirimler yapıyordu.Ama Turkcell -bence- yine bizleri kazıklamaya devam ediyordu.Şimdi Vodafone'da Avea gibi indirimler yapacak bunun karşısında Turkcell de indirime gidecek diye düşünüyorum.Yani bizlerin yararına olacak...
darkeagle
Bence böle gelmiş böle gider düşüncesi ile vodafone da kazık olacak
BURAK_X
darkeagle wrote:
Öyle deme, Almanya'da ki kuzenim kullanıyo Vodafone'u ve çok memnun.
darkeagle
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
Öyle deme, Almanya'da ki kuzenim kullanıyo Vodafone'u ve çok memnun.

Ama almanyada rakip firmaları da aynı avantajları sağlıyor (bedava telefon vermek gibi). Türkiyede ise bugüne kadar böyle durumlar olmadı. Neden aynı şekilde gidip daha çok kar etmek varken fiyatları düşürüp bedava telefon dağıtımında bulunsun ki?
serazat
değişim başladı diyor heryerde ama henüz hissedilecek derecede bi değişiklik göremedim bende turkcell ve aveada var daha çok onları kullanıyorum.. telsimde cep öğrencide 500dakika sınırı koyunca kullanmaz oldum..
Garga
Valla güzel tarifeler var diyorlar önümüzdeki günlerde göreceğiz...
maniac_ea
vodafone telsimi aldıgı ilk zamanlarda acıklama yapmıstı Türkiyede konuşma ücretleri UCUZMUŞ o yüzden ücretsiz telefon dağıtılmayacakmış türkiyede
duckling
bedava telefon dağıtacaklardı ama rekabet kurulu gibisinden bi kurul izin vermedi. diğer operatörler de aynı şartları sağlayabilecek seviyeye gelene kadar dağıtmaları engellendi.
darkeagle
Ben hala bir değişiklik göremedim...