FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

İŞTE TÜRKİYEMİZİN PARDUSU SON VERSİYONU ÇIKTI

wast
Türkiye'nin işletim sistemi Pardus güncellendi ve tek tıklamada indirilmeye hazır. Kolay kurulumu ve kullanımı ile dikkat çeken işletim istemi, tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

Tübitak tarafından desteklenen ve tamamı yerli yazılımcılara ait olan işletim sistemimiz Pardus'un en yeni sürümü Pardus 2007.1 Felis chaus, sunuculara yüklendi ve indirilmeye hazır. Yeni başlayanlar için kurulum kılavuzu hazırlanan işletim sisteminin önceki sürümünü kullananlar yeniden kurmaya gerek olmadan sadece güncelleme yapmaları yetiyor.
Kotalı kullanıcılar için adres: PC Magazine
Yaklaşık 700 MB olan bu sürümü indirmek, kotalı ADSL kullanıcıları için sorun oluşturabilir. Türkiye'nin en iyi bilgisayar dergilerinden PC Magazine, hazırlanmakta olan Nisan sayısı ile beraber, tüm okurlarına Pardus 2007.1 Felis chaus CD'sini ücretsiz hediye ediyor.
Yenilikler ve neden bu isim?
KDE masaüstü ortamının 3.5.6 sürümü başta olmak üzere 300'e yakın uygulamanın en güncel sürümleri Pardus 2007.1 Felis chaus'la kullanıcılara sunuluyor. Ağ Yöneticisi, PiSi gibi Pardus araçlarında yapılan iyileştirme ve yenilikler de cabası.
kriptontr
windowsun wgası işe yararda crackerler pes ederse pardus için süper olur sahiden.
bugra9
Herkezin elinde bulunması gereken güzel bir işletim sistemi.
Cd den başlayan sürümünü indirirseniz, kurtarma CD si gibi kullanabilirsiniz.
loserk
wast wrote:

Tübitak tarafından desteklenen ve tamamı yerli yazılımcılara ait olan ...

pardusun 2007 sürümü gerçekten de hoş,deneyin bence... yalnız wast'ın şu cümlesine takıldım: pardus tamamen bir yerli yapım değildir.. en olası tanımı bence "linux tabanlı gelişmiş bir yama"dır.. Wink