FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

YouTube'e Rakip Çıkıyor

dxhunter
Quote:
News Corp ve NBC Universal, Google'un YouTube'üne karşı bir video dağıtım networkü kuruyorlar. AOL, MSN, MySpace ve Yahoo yeni sitenin ilk dağıtım partneleri olacaklar.

Yeni Network, bu yaz 12 kadar networkten ve 2 büyük flim stüdyosundan, binlerce saatlik tam uzunlukta programlar, flimler ve klipler sunacak. İşortağı şirketler 24, Heroes, Simspsons ve Little Miss Sunshine gibi dizi ve flimlerin yer alacağını bildiriyor.

Bu networke reklamverenler de şimdiden belli ve Cadbury Schweppes, Cisco, Esurance, Intel ve General Motors olarak sayılıyor.

Dağıtım işortaklarından herbirisi, içeriği, kendi sitesine uygun bir görünümle ve gömülü bir oynatıcı ile sunacaklar.

AOL sözcüsü internetnews.com'a oynatıcıyı ve videoları kendi sitelerine monte etmek için beklediklerini söyledi.

News Corp. Başkanı Peter Chernin ise "Bu Internet Video alanında oyunun değişmesidir" diyor ve devam ediyor "Biz açılıştan itibaren tüm Amerikan seyircisine erişeceğiz. Kullanıcılar ilk defa ne istiyorlarsa onu alacaklar. Profesyonel olarak üretilmiş videolar kendi istedikleri sitede yer alacak".

Şirketler, yeni sitenin pek çok değişik alandan distribütör işortakları aradıklarını söyledi.

Google'u YouTube telif hakları ihlali gerekçesi ile geçen hafta 1 milyar $'a dava eden Viacom da bu networke içerik vermeyi istiyor.

turk.internet
atomkarinca
youtubun geleceğini merak ediyorum,gerçekten merak ediyorum,nasıl olacak nasıl olacak?? viacomun açtığı dava youtube açısından alayhine sonuçlanırsa youtube sona erer çünkü emsal teşkil edecektir.. yazık olur...fakat youtubeye karşı bir site çıkmasıda youtubeye bişey yapacağını sanmıyorum sonuçta emsalleri zaten var fakat tutmuyorlar...Bizimde tube sitelerimiz var fakat burda asla tutmazlar kendi açımdan nedenini yazarsam youtubede izlenilen seyredilen video potansiyelim var bu potansiyel zarfındada reklam yapabiliyorum en son baktıgımda 480.000 üzerinde seyredilmem var...Türk sitelerine video eklersem eninde sonunda müyap efendi sahneye çıkacaktır ve sapıkça nedenlerden videoları kapatırack sildirecektir,,bunun için asla türk tube sitelerine rağbet etmiyorum,zaten çokta yavaşlar !!!
mr.emre
güçlü bi rakip gelmesini isterim
atomkarinca
mr.emre wrote:

güçlü bir rakipten ziyade videoların yanmayacağı aslına bakarsak artık bu tip ( tube hesabı ) sitelerin legal olmasının zamanı gelmedimi?? geldide geçiyor adamlarda bunu yapıyorlar sanırım..
bugra9
atomkarinca wrote:
mr.emre wrote:

güçlü bir rakipten ziyade videoların yanmayacağı aslına bakarsak artık bu tip ( tube hesabı ) sitelerin legal olmasının zamanı gelmedimi?? geldide geçiyor adamlarda bunu yapıyorlar sanırım..

Eğer bu tür siteler legal olursa yapımcılar para kazanamaz dolayısıyla da filmler, albumler vb. olmaz. Very Happy
wast
Arkadaşlar bence youtube nin arkasında google varsa hiçbirşey olmaz diye düşününuyorum. Neden derseniz google eğer youtube ve google ye bir zarar gelirse bütün dünyadaki internet kullanıcılarından tepki ve hakaretler alırlar bunu da istemez devlet diye düşünüyorum
BURAK_X
Niye You Tube ile bu kadar uğraşıyorlar ki?