FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Beyazperde adayı en iyi 5 bilgisayar oyunu

dxhunter
Quote:
Şimdiye kadar bilgisayar oyunlarından yola çıkarak yapılan “Super Mario Bros.” ya da “House of the Dead” gibi filmler pek rağbet görmediyse de bize oyunları sevdiren hikayeleri ve karakterleri daha canlı olarak ekranda görmek istiyoruz. İşte filmleştirilmesini en çok istenilen 5 bilgisayar oyunu:

HALO

“Halo”nun dünya çapındaki takipçileri, “Yüzüklerin Efendisi” Peter Jackson’ın oyunu beyazperdeye taşımak için imza atmasıyla heyecanlandılar. Fakat Hollywood stüdyolarıyla çıkan bir anlaşmazlık sonucu proje şimdilik askıda.
Yine de “Halo”nun epik hikayesi, genişleyen evreni ve güçlü ana karakteri “The Master Chief” bu oyunun film olarak uyarlanması için yeterli sebepler.

METROID

Bilgisayar oyunlarının maço dünyasında güçlü kadın figürler bulmak zor. Fakat “Metroid”in kalkanlı avcısı Samus, bir film yıldızı olabilecek kadar iddialı. Kılıçları ve ateş gücüyle Samus, Lara Croft bile olabilir!

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME

Kabadayı hareketler, prens gibi bir ana karakter ve güçlü bir öykü. Öyle ki film Karayip Korsanları’nın Mumya filmiyle buluşmuş hali.
Prince of Persia’nın beyazperdeye aktarılması için 3 yıl önce çalışmalara başlandı. Hatta IMDB filmin 2008’de vizyona gireceğinin haberini veriyor.

PREY

2006’nın en iyi oyunlarından biri olan “Prey” sadece bilgisayar başındakileri ihya eden zevkli bir oyun değil, aynı zamanda güçlü bir hikayesi ve karakter gelişimi olan bir yapım.
Bu yüzden de geçmişiyle yüzleşmeye çalışan bir kızılderilinin kötü kalpli uzaylılar tarafından kaçırılmasını konu alan “Prey”in film olması isteniyor.

F.E.A.R

Hayaletlere benzeyen küçük kız Alma belirdiğinde “F.E.A.R”, “Yüzük” adlı filmi andırmıyor değil. Oyunun müptelaları böyle bir benzerlik varken, bu oyunu insanın kanını donduran bir korku filmi olarak görmek istiyor.
mcc
Beb WarcRaft ın filimleştirlmesini isterim gazet güzel birfilm olacağına inanıyotum öyle bir potansiyel var zati oyunda!
tufansaba
prince of persia yı büyük bir heyecanla bekliyorum Very Happy
atomkarinca
atari oyunu olsa olmazmı arkadaşlar?
mesala final fight nam-ı diğer Hagar Very Happy ben isterim yada punisher de olabilir..
ya galiba punisher in filmini yapmışlardı,yada yapmamışlarmıydı tamda emin değilim...
tufansaba
the punisher filminden alıntı yapılarak oyunu yapılmıştır

filmini izlemedim ama oyununu çok oynadım çok zevkli ve güzel Twisted Evil
maniac_ea
hitmanınn filmi çıkcaktı geçen sene bi dergide okumuştum ama ondan sonra filmle ilgili hiç bi haber duymadım hatta vin diesel baş rolde oynıcak yazıodu
ctrlTR
Bence pop'un tüm serilerini filme çekmek lazım.Ben de POPu büyük bir merakla bekliyorum ve de inanıyorum ki tutar mı tutar heee Very Happy

tufansaba wrote:
prince of persia yı büyük bir heyecanla bekliyorum Very Happy
darkeagle
Bencede Prince of Persia seri halinde çekilirse Harry Potter yada Yüzüklerin Efendisi kadar tutar. (En azından ben tutarım)
ctrlTR
anlamıyorum halaa niye çekilmedi bu prince of persia filmleri Sad aktör bulamadıysalar eğer gönderelim onlara Tarık Mengüç'ü Laughing hayret bişi kardeşim

şaka bir yana bence yakışır Tarık abime Very Happy helee onu ünlüler sirkinde prens kıyafetleri içinde görünce hemen notumu verdim.He dedim işte bu prince of persia'nın aktörü.