FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Maillerinizi ABD ve İsrail okuyor

dxhunter
Quote:
Arkadaşınıza attığınız mailin sadece onun tarafından okunduğunu sanıyorsanız, fena halde yanılıyorsunuz. Yolladığınız her mail önce Amerika'nın eline geçiyor. Sadece onlar da değil, mailleri izleyen bir diğer ülke de İsrail...

Gmail, Hotmail ya da Yahoo gibi uluslararası e-mail sistemlerini kullanıyorsanız, Amerika'ya yakalanmamanız mümkün değil. Bu mail zincirleri bir numaralı casusluk alanı.

Türkiye'nin internet çıkışının bir kısmı İtalya üzerinden, bir kısmıysa Ankara'dan uydu üzerinden gerçekleşiyor. Yolladığınız e-mailler bu çıkış kapılarından siber uzayda dolaşmaya başlıyor.

TELEFON KONUŞMALARI DAHİ İZLENİYOR

Amerika'nın ulusal güvenlik sistemleri bu yazışmaların hepsini algılıyor. Sadece elektronik yazışmalar değil, hava üzerinden yollanan tüm iletiler, telli-telsiz telefon konuşmaları, faks, teleks gibi bütün ilişetim kanallarından akan dijital bilgilerin hepsi Amerika'da toplanıyor. Bu bilgiler belli bir algoritma üzerinden filtre ediliyor. Amerika'daki networklar üzerinden üçüncü gözler bunları denetlemeye tabi tutuyor.
Mailler buralarda filtrelenip arşivlendikten sonra ancak sizin iletmek istediğiniz kullanıcının adresine ulaşıyor.

Sisteme 100 milyon mail gelmişse bunların 3-5 bini incelemeye değer olabiliyor. Amerika'nın iddiası bu denetimin insanların özeline fazla girilmeden yapıldığı yönünde. Amerika'nın önümüzdeki yılın bütçesinden bu işe tam 65.5 milyar dolar ayırdığı düşünülecek olursa, bu iddia geçersiz kalıyor.
mcc
dxhunter wrote:
Quote:
Arkadaşınıza attığınız mailin sadece onun tarafından okunduğunu sanıyorsanız, fena halde yanılıyorsunuz. Yolladığınız her mail önce Amerika'nın eline geçiyor. Sadece onlar da değil, mailleri izleyen bir diğer ülke de İsrail...

Gmail, Hotmail ya da Yahoo gibi uluslararası e-mail sistemlerini kullanıyorsanız, Amerika'ya yakalanmamanız mümkün değil. Bu mail zincirleri bir numaralı casusluk alanı.

Türkiye'nin internet çıkışının bir kısmı İtalya üzerinden, bir kısmıysa Ankara'dan uydu üzerinden gerçekleşiyor. Yolladığınız e-mailler bu çıkış kapılarından siber uzayda dolaşmaya başlıyor.

TELEFON KONUŞMALARI DAHİ İZLENİYOR

Amerika'nın ulusal güvenlik sistemleri bu yazışmaların hepsini algılıyor. Sadece elektronik yazışmalar değil, hava üzerinden yollanan tüm iletiler, telli-telsiz telefon konuşmaları, faks, teleks gibi bütün ilişetim kanallarından akan dijital bilgilerin hepsi Amerika'da toplanıyor. Bu bilgiler belli bir algoritma üzerinden filtre ediliyor. Amerika'daki networklar üzerinden üçüncü gözler bunları denetlemeye tabi tutuyor.
Mailler buralarda filtrelenip arşivlendikten sonra ancak sizin iletmek istediğiniz kullanıcının adresine ulaşıyor.

Sisteme 100 milyon mail gelmişse bunların 3-5 bini incelemeye değer olabiliyor. Amerika'nın iddiası bu denetimin insanların özeline fazla girilmeden yapıldığı yönünde. Amerika'nın önümüzdeki yılın bütçesinden bu işe tam 65.5 milyar dolar ayırdığı düşünülecek olursa, bu iddia geçersiz kalıyor.

işleri zor valla kaç milyon mail vardır nasıl inceliyecekler heralde bi motor vardır işlerine yarıyacakları eliyordur...
coozy
Nasıl okuyacaklar o kadar maili anlamak zor gerçekten.
Bi güvenlik sitesinde korumalı email diye bi şey okumuştum.Attığın mailler başkası tarafından kesinlikle okunamıyomuş ne kadar doğru bilmiyorum. Smile
mr.emre
benimkileri okuyabilirler. koskoca abd account larıma göz dikecek değil ya Laughing
atomkarinca
bütün servis sağlıyıcılarının dev kabloları abd nin altından geçerse??? neden okuyamasın,unutmadan internetide lanıda ağıda onlar buldu hali ilede onların altından geçmesi normaldir,bide unutmadan ingilizce mesaj yazmakk oldukça zor olacak çünkü kısıtlı ingilizceyle spam olmayan mesajlar yazmak biraz enteresan olacak...
nfsforever
Bende bu konuyla ilgili çok daha kapsamlı bir yazı vardı ama bulamıyorum şimdi.Sanırım Radikal'in sitesinde yayınlanmıştı ama...
atomkarinca
maili çeti vs vs bu tip yeni nesil yüksek teknolojiyi biz bulsaydık biz okurduk,onlar buldu gebeyiz mecburende okutmak zorundayız...bu tip nedenlerden bugun çin linuxa geçti,rusya vs vs sadece abd hegomenyasını yıkmak birazdaha güvenli olabilmek adına bunları yapıyorlar...bakalım bizim pardus tutacakmı?? tutarsa devlet dairelerinin entegrasyonu olurmu bunları zaman gösterecektir....
insolent1
Bana gelen spamları okusunlar.
BURAK_X
Allah kahretmesin bu Amerika'yıda İsrail'ide. En iyisi mektup. PTT'ye işimiz düştü Laughing
roguehider
Eğer güvenliğinize önem veriyorsanız size maillerini yollarken PGP,OpenPGP,GNUPG yazılımlarından/eklentilerinden birini öneririm.
mr.emre
roguehider wrote:
Eğer güvenliğinize önem veriyorsanız size maillerini yollarken PGP,OpenPGP,GNUPG yazılımlarından/eklentilerinden birini öneririm.

yazılımla alakası yok. gmail, yahoo falan gavur ya onu kastetmişler.
Ekvator
Sonuçta internetin altyapısını sağlayan ülke bugün ABD.Yani herşey adamların ellerinde.Zehirde onlarda,panzehirde onlarda.Hem internet ortamındaki hemde telefon hatlarındaki birçok bilgiyi ele geçirdiklerine şüphe yok.İlgilenenler için Dan Brown'un Dijital Kale adlı kitabını tavsiye ederim.
geyikkutuphanesi
Umarım kendilerine ettiğimiz küfürleri de okuyolardır Very Happy
ctrlTR
özellikle spamları okusunlar Very Happy zaten spamların çoğu da kendi ülkelerinden gönderiliyor Laughing biz okuyamıyoruz onlar okusun bari

insolent1 wrote:
Bana gelen spamları okusunlar.
cihan
ABD ve İsrail'in bizim "e-posta"larımızı okumalarının bir değeri yoktur. Onlar için sadece devlet (kamu) kurumlarının haberleri değerlidir. Devlet (kamu) kurumları e-postalarını kendi özel ağlarında (ortamlarında) en yüksek güvenlik seviyesinde alıp-göndermektedirler. Bu nedenle yabancıların, biz sivil vatandaşların e-postalarını okumaları hiç önemli değildir. Çünkü bu e-iletiler neticede sivillere ait, devlete (kamuya) ait değil.

Murat, 26 Mayıs 2007
mcc wrote:
bendan sonra her mailimin altına 32 dilde bu maili benim ve gönderdiğim şahısın dışında okuyanın... diye imza ekliyecem!

Yaz valla bir de altına 32 dilde fıkra falan yaz bari okuyanın canı sıkılmaz bizim mailleri okurken Very Happy Hem o hem de gönderdiğin arkadaşın güler Very Happy
kitaksi
cok fazla fılm ızlemeyın arkadaslar boyle paranoyak yan etkılerı olabılıo... senın maılınden kıme ne... ne yazıosun dunya sırrımı.. pentagon bılgılerımı... bazen cok komık oluo bu baslıklar:)
darkeagle
kitaksi wrote:
cok fazla fılm ızlemeyın arkadaslar boyle paranoyak yan etkılerı olabılıo... senın maılınden kıme ne... ne yazıosun dunya sırrımı.. pentagon bılgılerımı... bazen cok komık oluo bu baslıklar:)

Yan etki demek ha? İlaç sektöründe çalıştığında belli oluyor hemen Very Happy
kitaksi
servenım canım benım canım benım senı ben pek cok pek cok severım
wwfordark
maillerin tamamını okumuyorlardır canım. bence içinde geçen kelimelere göre bir filtreleme uyguluyorlardır.
BURAK_X
wwfordark wrote:
maillerin tamamını okumuyorlardır canım. bence içinde geçen kelimelere göre bir filtreleme uyguluyorlardır.
Bencede, hepsini okumaları imkansız canım.
Kleopatra
Okusunlar sanki ellerine geçicek Rolling Eyes