FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Monitör Hakkında Bir Soru

Garga
İlk herkese merhaba demek istiyorum.

Bilgisayarımı açtığımda ilginç birşey oluyor.Bilgisyar çalışıyor ama monitör açılma ışığı yanıp sönüp bir türlü görüntü gelmiyor.Bunun nedeni ne olabilir.Bir de monitörden bip bip bip bip diye ilginç bir ses geliyor.Açmaya çalışıyor ama kapanıyor gibi.Hiç görüntü yok.

Cevapları bekliyorum.Bir çare bulursak süper olcak!
loserk
miyadını doldurmuştur belki Laughing bağlantılarını falan bi kontrol et istersen Wink
cavbela
Garga wrote:
İlk herkese merhaba demek istiyorum.

Bilgisayarımı açtığımda ilginç birşey oluyor.Bilgisyar çalışıyor ama monitör açılma ışığı yanıp sönüp bir türlü görüntü gelmiyor.Bunun nedeni ne olabilir.Bir de monitörden bip bip bip bip diye ilginç bir ses geliyor.Açmaya çalışıyor ama kapanıyor gibi.Hiç görüntü yok.

Cevapları bekliyorum.Bir çare bulursak süper olcak!

bozulmuştur Laughing Laughing

kabloların bağlantı yerlerinde sorun vardır büyük ihtimalle.
tufansaba
monitor crt monitor ise ve o bip bip sesi daha çok cıyk cıyk gibi çıkıyorsa yüksek voltaj trafosunda sorun var demektir Smile
palavra
tufansaba wrote:
monitor crt monitor ise ve o bip bip sesi daha çok cıyk cıyk gibi çıkıyorsa yüksek voltaj trafosunda sorun var demektir Smile

nasil tamir edilir ?
tufansaba
tamie etmesi hem zor hemde tehlikelidir nedeni trafodan 250kv (25.000volt) geçmektedir
nfsforever
Monitör dediniz de benim de aklıma geldi, benim monitör artık kırmızı rengi göstermiyor nedense.Koyu kahve veya siyah olarak gösteriyor.Arkasındaki kablolarla falan oynadım ama bir sonuç alamadım.Sizin bir fikriniz var mı -tamirciye götürmek dışında tabi- ?
tufansaba
data kablosu kırılmış kendin değiştirebiliyorsan monitor tamir edenlerde kablo var onlardan satın alıp değiştirebilirsin Very Happy
bugra9
nfsforever wrote:
Monitör dediniz de benim de aklıma geldi, benim monitör artık kırmızı rengi göstermiyor nedense.Koyu kahve veya siyah olarak gösteriyor.Arkasındaki kablolarla falan oynadım ama bir sonuç alamadım.Sizin bir fikriniz var mı -tamirciye götürmek dışında tabi- ?

Bendede bazı renkler gitmişti. Monitörün arkasında kablonun bağlandığı yerde sorun vardı(Kabloda değil). Kendim içini açtım biraz birşeyler yaptım, düzeldi ama 1 hafta sonra daha kötü oldu. Tamirciye verdim yaptı. Çok küçük bir sorun aslında.
darkeagle
Transformatörden değil kondansatörlerden değiştirince düzelecektir.
tufansaba
darkeagle wrote:

monitor tamir edenlere sorduğunuzda bile yüksek voltaj trafosu diyecektir tabi getir bi bakalım demezse Laughing
darkeagle
tufansaba wrote:
darkeagle wrote:

monitor tamir edenlere sorduğunuzda bile yüksek voltaj trafosu diyecektir tabi getir bi bakalım demezse Laughing

Monitör tamiri yapan biri olarak söyledim zaten Smile
tufansaba
bende monitor tamircisinin yanında çalışan birisi olarak söylemiştim zaten Laughing
darkeagle
tufansaba wrote:
bende monitor tamircisinin yanında çalışan birisi olarak söylemiştim zaten Laughing

Ama bu sorun kondansatörlerden.

Kondansatörler kuruyup yükleme yapamadığı için tüpü açamıyor.
insolent1
Benim de bir sorunum var,
Biraz eski bir monitör var ve bi kaç ay kapalı durdu. Şimdi bir kasaya bağladığımda görüntüde matlaşma var. Acaba tüpü falan mı zayıfladı?