FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


1 kişinin bildiği Sandbox,Sandbox Değildir

mr.emre
Quote:
Sandbox hakkında onlarca şey yazıldı çizildi.Artık sandbox nedir ? Kalıbına yoğunlaşmak çok gereksiz.Ben kısa ve öz bazı noktalara değinerek sandbox konusunda kendimce fikirler vermeye çalışacağım.

Sitem Googleden Silinmiş Kesin Sandbox Yedim ?

Hayır.Böyle birşey yoktur.Birçok webmasterım karıştırdığı birşey vardır.Sandbox ile Arama motoru banı.Eğer web siteniz Googlede listelenmiyorsa daha doğrusu daha önce indexleniyordu fakat artık listelenmiyorsa Google arama motoru kriterlerine göre googleden siteniz ban yemiştir.Ha eğer daha önce Siteniz indexlenmediyse yine BAN anlamına gelmez.Yani bir web sitesininin Googlede İndexlenmesi zaman alabilecek bir olaydır.Sitenizin daha hızlı indexlenmesi açısından Mümkün olduğunca

*SEO Ayarlamaları
*Sitemap
*Backlink potansiyeli
*İçerik ve güncellik

Oluşturmanız gerekmektedir.İşte bu noktadada sandboxun aslında temelde ne olduğunu kavramamız için gereken şey ortaya çıkıyor.

Webmasterlar siteleri googlede daha çok indexlensin veyahut yukarı çıksın veya pagerank yükseltmek adına Heyecana kapılarak Hızlı bir şekilde Backlink potansiyeli oluşturmaya çalışıyorlar.Fakat bu hızlı backlink değişimi kendilerine dezavantaj olarak dönüyor.

Bırakın daha 1 yılını doldurmamış bir web sitesini yeni açılmış bir web sitesi için hemen forumlardan link değişimleri yapıyor.Yukarılara çıktıkça daha fazla daha fazla daha fazla link değişimi yapıyor.Bir bakıyorki sitesi birçok siteyi geride bırakmış hatta ilk sayfada yer alıyor.Google hiti 2-3 k ya ulaşıyor.Sonra bir gün extremeye bir giriyorki hitler düşmüş 100 e.Ne oluyor diyerekten googleden gelen son kullanıcıya bakıyor.Ve bir bakıyorki Sitesi 6.cı sayfaya kadar gerilemiş.İşte bu durumda Sandbox a uğramış oluyor.

Aslında sandbox kolay kolay girilebilecek birşey değildir.Çünkü sandboxa girmek şu anlama gelmesin ''ÇOK FAZLA LİNK DEĞİŞİMİ'' .Hayır Sandbox'a girmek Çokfazla Link değişimi yapmak sonucu olmaz.''KISA SÜREDE ÇOK FAZLA LİNK DEĞİŞİMİ YAPMAK'' evet işte anahtar kelimemiz budur.Bir günde gidip 15 link değişimi yaparsanız veyahut 1 haftada 30-40 link alırsanızki bu dizin toplistleride içine kapsayan bir potansiyeldir sitenizin sanda girmesi kaçınılmazdır.

Bir İpucu ;

Ayrıca Sandbox konusunda bir yanılgı daha bulunmakta.Sandbox bir kelime üstüne yoğunlaşılarak o kelime türünden yapılan Aşırı backlink potansiyeli ile oluşuyor.

Dolayısı ile Sizin Aşırı backlink potansiyeli oluşturduğunuz bu kelime Google açısından POPÜLER bir kelime ise SANDBOX'TAN daha geç çıkarsınız(ki bu 1 yılı bile bulabilir)

Ancak kelimeniz popüler bir kelime değilde sıradan bir kelime ise sandboxtan çıkmak 2 ayı bile aşmayabilir.En azından google paranoyakları bunu bu şekilde tanımlar.


Bir Soru ;

Sitem Nezaman Sandboxtan çıkar ?

Bu sorunun cevabı yine birçok yere göre 6-8 ay olarak geçer.Ama aslında Sen istersen herşey çok güzel olur şarkısı aklımıza geliyor hemen.Siz isterseniz siteniz 1 aydada sandboxtanda çıkabilmektedir.

Nasılmı ?

Öncelikle İlk yapacağmız işlem nekadar yapabılıyorsak daha önce link değişimi yaptıgımız web sitelerine uulaşarak linklerin kaldırılmasını sağlamak yani Bum'lamak.Ve Aksine Kaliteli Linkler kazanmak yani kaliteli backlinkler sağlamak.Ayrıca yapacağımız birdiğer yenilikse sitemizi mümkün olduğunca baştan aşağı yenilemek ve SEO ya uyarlamaktır.Googlenin sitemizi sevebilmesi için yapmamız gereken en önemli 2 şeyi yapmış olacağız.1 kaliteli linkler almış olacağız ayrıca çorba linklerden kurtulmuş olacağız.2- sitemizi google optimizasyonuna göre düzenlemiş olacağız.Yine tabi herzamanki gibi sitemizi güncel tutmaya özen göstereceğiz..Emin olun google sizi sevecektir.

Ve unutmayınki her okuduğunuz şeye inanmayın

Çünkü ;

1 kişinin bildiği Sandbox,Sandbox Değildir!


Yazan: Labidu
Kaynak: http://www.r10.net/r10-bilgi-arsivi/35713-1-kisinin-bildigi-sandbox-sandbox-degildir.html
Garga
Ya bu olay çok ilginç.Ben bunu gereksiz buluyorum.Sonuçta siteyi tanıtmaya çalışıyor webmaster ve emek harcıyor.
kriptontr
Güzel yazı. çok çok teşekkürler.haftada anlaşmalı max 3 -4 link değişimi yeterlidir heralde :d
darkeagle
Garga wrote:
Ya bu olay çok ilginç.Ben bunu gereksiz buluyorum.Sonuçta siteyi tanıtmaya çalışıyor webmaster ve emek harcıyor.


Haksız yere üst sıralara çıkmasını engellemek için gerekli bence...
Related topics
Bordo bereliler hakkında merak edilenler
My Sandbox
php scriptler
sandbox?
Şuan tr den kaç kişinin burada sitesi var biliyormusunuz
Allah'ın isimlerinin dizilerde Kullanımı
Cumhurbaşkanı Adayımız
11. Cumhurbaşkanı abdullah gül
A game idea (sandbox/building/flight sim)... would you play
OpenOffice Yeni Arayüzüne Kavuşuyor
What can I do to get out of Google's sandbox?
yeni başlayanlar için kedi
Abiye kuzudan özlü sözler
Bir Windows sırrı daha!
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.