FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

300 spartalı

kitaksi
tamamen bir yunan sempatizanlığı ve milliyetçiliği ile çevrilmiş, kurgusal bi saçmalık... gitmeyi düşünen varsa parasını boşa harcamasın...tıııııııs
Garga
Valla filmin fragmanını izledim yanlış hatırlamıyorsam güzel gibi efektler falan ama tam sonucu izleyince göreceğiz.Bi DVD çıksın bakarız Very Happy
palavra
ben de bu turk fantastik filimleri severim aslinda ama sinemaya gidip tasvip etmedigim bir anlayisa destek olmak ta istemem

buyuk ihtimal amerikan yonetiminin destegi ve yonlendirmesiyle hazirlanmis tek gayesi irani kotulemek olan bir film.
palavra
http://fatmaozdirekiran.blogcu.com

irandan gezi notlari
iranlilar da en az bizim kadar misafire ehemmiyet veriyorlar.
kitaksi
bence gıtmek bosa gecmıs bı vakıt kaybı... bende fragmanlarından gaza gelıp gıttım ama ıstedıgımı bulamadım... amerıkan desteklı hayal dunyası... zamanın super gucu olan persleri barbar gosterıp, kendılerını yıne dev aynasında goruyolar... film benı cok sıktı
aceflooder
filmin tanıtımından anladığım bütün irana karşı sparta 300 kişiyle fln karşı koyuyodu. efektler vs güzel
hikayeyi sevmedim
palavra
http://www.frihost.com/forums/vt-68282.html

tarih bolumunde de ayni mevzu konusuluyor.
seyredenlerin buyuk bir kismi-hemen hemen hepsi- filmi cok sevdiginden bahsediyor.

su andaki amerikan konseptine bir hayli uygun.
irani ocu gibi gostermeye calisiyorlar

benim biraz garibime giden iran bizdede pek populer sayilmaz

bizden seyreden arkadaslar niye filmi sevmediler acaba?
nfsforever
Bizde arkadaşlarla gitmeyi düşünüyorduk ama sizin görüşleri okuyunca soğudum filmden...
selim06
ben gittim Cüneyt Arkın filmleri bile daha gerçekçi...Zaten filmin temel düşüncesi Özgürlüğün;Demokrasinin falan hep Batı'nın eseri olması Doğu'nun insanlarının birer köle olmaya razı görülmesi falan filan...Tabi Batı Yunanlılarla başlıyor;Persler Siyahi(Arapları çağrıştırıyor),filli,at binen(!) 1 milyon kişilik orduyla 300 Spartalı'yı geçemiyorlar.İşin ilginci 1 milyon kişilik orduda Mancınık ya da benzer bir ağar silahın olmaması;okların son ana kadar nedense kullanılmaması vs....
Bence de iyi yapım;iyi senaryo ama koca bir yalan!
insolent1
efektler güzel görünüyor,ama iranlıları kötülüyormuş galiba,yunanlıları yüceltiyormuş,

zaten filmeler tarihi saptırmada bir numara.
geyikkutuphanesi
Aslında tarihte böyle bir hikaye var. Ve kısmen de doğru. Vaktizamanında ıspartada yaşayan ufak bir millet varmış. Fakat bunlar ne bugünkü yunanlılar ne de onlara saldıran persliler bugünki iranlılar. Zaten savaşın sonunda tarihten siliniyorlar. Tüm şehir ve insanlar yok ediliyor. Bu şehirde yaşayan insanların yurtlarını savunmak uğruna epeyce çarpıştıkları ve perslilere beklenmeyen kayıplar verdirdikleri doğru. Fakat büyük ihtimalle bu filmde abartılı şekilde "abartılmıştır". Yani abartmayı abartmışlardır. Neyse bence yine de gidip izlemek lazım. sonuçta burada yaşayan insanlar çocukluktan itibaren savaşçı olarak yetiştirillirlermiş ve yurtları için ölmeleri istenirmiş. Sonunda da hepsi savaşarak ölmüş zaten.
kriptontr
kitaksi wrote:
tamamen bir yunan sempatizanlığı ve milliyetçiliği ile çevrilmiş, kurgusal bi saçmalık... gitmeyi düşünen varsa parasını boşa harcamasın...tıııııııs

o kadar holy wood (Very Happy) filmi izliyoz bunuda izlesek bişi çıkmaz.Fragman süper merak ediyom çünki Very Happy
coozy
Fragman güzel ama gitsem mi gitmesem mi kararsız kaldım. Smile
mr.emre
perşembe okuldan kaçıp gidicez
roguehider
Çok etkileyici bir görsel şölen olarak bakabilirim. Çok da önem vermiyorum ben yapılan millet tartışmalarına. Konu olarak da sarmadı ama gerçekten görsellik güzeldi.
insolent1
Görsellik bakımından güzel film,

WarnerBros yapımı gerçi,
Filmde yüzüklerin efendisinden ve gladyatörden esintiler var gibi,
Abartılar da var geyikkutuphanesi'nin dediği gibi.
mcc
Ya filim güzelde adamlar yapmış ama sadece kendilerinin açısındak bakmışlar tek yönlü olmazki mesela sonunda savaşı kaybediyolar ama adamlar kaybetmeden film bitiyor ne iş hiç kaybetmemişler gibin bitti film walla !
nfsforever
mr.emre wrote:
perşembe okuldan kaçıp gidicez

Biz de ya perşembe ya da pazartesi kesin gidicez...(Gnçtrkcll'in katkılarıyla tabi...)
insolent1
mcc wrote:
Ya filim güzelde adamlar yapmış ama sadece kendilerinin açısındak bakmışlar tek yönlü olmazki mesela sonunda savaşı kaybediyolar ama adamlar kaybetmeden film bitiyor ne iş hiç kaybetmemişler gibin bitti film walla !

Bir de pers kralına mızrak atma sahnesi var, acaba böyle bir şey olmuş mudur? Pers kralını öldürmeyi yapmamışlar o kadar da saptırmayalım diyedir herhalde.
palavra
sonunda korsan bir dvd den filmi izledim
ilkokuldayken okudugum cizgi romanlar gibi
cocuklarin belki hosuna gidebilir ama bana cok tatsiz tuzsuz geldi
mr.emre
demokrasi ve insan hakları dersinde bu filmi tartıştık. hep muhalefet oldum hocaya Laughing
SemihEide
Garga wrote:
Valla filmin fragmanını izledim yanlış hatırlamıyorsam güzel gibi efektler falan ama tam sonucu izleyince göreceğiz.Bi DVD çıksın bakarız Very Happy

Bende Filmin fragmanina aldanarak gittim.. Gercekten cok kotu bir film tavsiyem deildir paraniza yazik olur bence ...
thelocust
Vala bilemicem arkadaşlar çok beğenmiş. Bende geçen cdcide gördüm ama iyi değil cd dedi. Ondan almadım bir ara izlicem ona göre bakcaz artik. Destan yazma konusuna gelince elimize kimse su dökemez
nfsforever
Sonunda ben de gittim filme.Gayet güzel bence.Ama fragmanları biraz daha güzel filmden...
dxhunter
film bence senaryoya bakılmazsa efekt ve görüntüler güzel savaş kan hart hurt Laughing
Sukeyna
hmm..guzele benziyordu film,
palavra
bence filmde iranlilar kadar -aslinda butun bir dogu- yunanlilar da kotu gosteriliyor ama kendileri de farkinda degil galiba
-rusvet alan politikacilar onlarda
-abuk sabuk tanri kilikli -peri turu-garip yaratitklar onlarda
-kralice ye sarkintilik yapan seref yoksunu eleman onlarda
-zayif dogan cocuklarin direk olduruldugunu ima eden bir sahne var
boyle adilik ancak ormandaki vahsi kabilelerde olur herhalde
-elci ne olursa olsun taciz edilmez. biz de "elciye zeval olmaz " atasozu vardir. her ne olursa olsun bir elciyi ancak az gelismis bir kabile baskani oldurur ama gercek bir kral asla.
nfsforever
palavra wrote:
bence filmde iranlilar kadar -aslinda butun bir dogu- yunanlilar da kotu gosteriliyor ama kendileri de farkinda degil galiba
-rusvet alan politikacilar onlarda
-abuk sabuk tanri kilikli -peri turu-garip yaratitklar onlarda
-kralice ye sarkintilik yapan seref yoksunu eleman onlarda
-zayif dogan cocuklarin direk olduruldugunu ima eden bir sahne var
boyle adilik ancak ormandaki vahsi kabilelerde olur herhalde
-elci ne olursa olsun taciz edilmez. biz de "elciye zeval olmaz " atasozu vardir. her ne olursa olsun bir elciyi ancak az gelismis bir kabile baskani oldurur ama gercek bir kral asla.

Evet katılıyorum zaten ilk sahnelerde Spartalıların güçsüz bebekleri öldürdüklerinden vb bahsediyor...
geyikkutuphanesi
insolent1 wrote:
mcc wrote:

Bir de pers kralına mızrak atma sahnesi var, acaba böyle bir şey olmuş mudur? Pers kralını öldürmeyi yapmamışlar o kadar da saptırmayalım diyedir herhalde.

evet özellikle o sahnede mızrak kendine doğru gelirken koskoca pes kralı dev adamın yüzündeki şaşkınlık ve korku ifadesini çok vurgulamışlar. Amaç pers kralını yusuf yusuf ettirdik mesajını vermek tabi ki. Ben böyle bir olayın olduğuna inanmıyorum. Pers kralı bir mızrak mesafede savaşmaya hazır düşmanın karşısına o kadar yaklaşacak kadar tedbirsiz olmasa gerek. Bi de önce spartalıların lideri teslim olduk deyince pers kralının ellerini gökyüzüne açıp gücünü göstermeye çalışması da mantıksız. Ordaki 300 adamı yendi diye gururlanacak kadar küçük bir adammıymış bu sanki...
Ekvator
Sadece bilgisayar ortamının görsel güzelliği var,onun dışında hiç birşey yok.Anlamsız saçma sapan bir film.Tabi bunlardan daha önemlisi,ADB'nin İran'a karşı yaptığı psikolojik savaşında önemli bir parçası.
insolent1
bakalım daha neler çıkacak,neler saptırılacak.
atomkarinca
palavra wrote:
http://fatmaozdirekiran.blogcu.com

irandan gezi notlari
iranlilar da en az bizim kadar misafire ehemmiyet veriyorlar.

doğu kültürü böyle işte sevecen;fakat fazla sevecen fazla kabullenen benimseyen sahiplenen....Tanıdıklarınız hep vardır ya yurt dışında yaşayan hep derler oraların insanı insan değil soğuk selamsız sabahsız.......

Her ne ise gelelim 300 filmine filmi seyretmedim fragmanları güzel,,,
pers ve yunan tarihi oldukça eski;kabul edelim bu mitolojik saçmalıkların en moderni yunanlılara ait...doğu felsefesi olduğu halde medeniyet bakımından vasatız bizler...Bakınız biz iran çinliler geri kalmış gelişememiş iz.