FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

İsrail 'soykırımı' tanımadı

mr.emre
Quote:
İsrail Parlamentosu (Knesset), sözde Ermeni soykırımını tanımayı reddetti.

Knesset’teki oylamadan önce AFP’ye açıklamalarda bulunan merkez soldaki Meretz Partisi milletvekili Haim Oron, "Yahudi halkının temsilcisi olarak İsrail parlamentosunun görevi (sözde) Ermeni soykırımını tanımak gerektiği konusundaki fikrini bildirmektir. Bu, Ermeni halkına olduğu kadar kendimize de borcumuzdur" dedi.

Oron tarafından parlamentoya sunulan ve İsrail’in de 24 nisanı uluslararası alanda "sözde Ermeni soykırımını anma günü" kabul etmesine ilişkin önerge reddedildi.

Türkiye ile hem diplomatik hem de yakın ilişkileri bulunan İsrail, sözde Ermeni soykırımını resmen hiç tanımadı.

yardım için asker gönderdiğimiz din kardeşimiz lübnan'ın sözde soykırımı tanımasını hatırlayınca... kendine müslüman olmak deyiminin anlamını tekrar hatırlıyorum gibi...
kriptontr
Soykırımın en hasına uğrayan bu ırkın soykırım gibi bi konuda "hassas !" davranmaması şaşırttı beni.
Bunun nedenlerini bulmak için olası sonuçlarına bakalım...
-Türkiyedeki çok çok kötü olan imajı bir nebze olsun düzelecektir.

İsrail bir din devleti bu yüzden çeşitli lobilere bağlılığı pek fazla deil diye umuyorum.akasında amerika var kendi borusunu rahatça öttürürler tabi
benim görüşüm budur
palavra
lubnanin azimsanmayacak bir ermeni nufusu var.
mr.emre
palavra wrote:

Türkiye'de de var. O zaman Türkiye'de biz soykırım yaptık mı desin.
geyikkutuphanesi
israilin soykırımı tanımamasındaki tek sebebin Türkiye ile ilişkilerini bozmamak olmadığını biliyorum. Şu anda dünya üzerinde tüm devletlerce tanınan tek soykırım yahudilerinkiymiş. Yani kendi meselelerini tamamen haklı gördükleri için böyle kıytırık soykırımların türemesinden ve olayın önem kaybetmesinden endişeleniyolarmış. Bugün ermeniler yarın diğeri ile birlikte tarihte sivil halkın yaşamını yitirdiği tüm savaşlar soykırım olarak tanınırsa, onlara savaşla ilgisi olmadan direkt olarak yapılan soykırıma dünyanın dikkatinin azalacağından korkuyorlar herhalde...
palavra
mr.emre wrote:
palavra wrote:

Türkiye'de de var. O zaman Türkiye'de biz soykırım yaptık mı desin.

4% ermeni nufus bir hayli bir seydir
bizdeki gibi 70 milyonda 70 bin ermeni degil(binde bir)
nufusunda %39 u hristiyan ve gecmisteki fransiz mandasindan gelen yonetimde ciddi bir hristiyan agirlik var
yani hristiyanlar nufus guclerinin ustunde yonetimde soz sahibi

ben de geyikkutubhanesinin goruslerine katiliyorum
israil en hakiki ve gercek soykirim benimkisi olsun soykirimin diger insanlar uzerindeki acima ve sucluluk duygusunu en rahat bir sekilde somursun diye
bu tasariya karsi cikmistir.

https://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/le.html

3,874,050 (July 2006 est.)
Arab 95%, Armenian 4%, other 1%
Muslim 59.7% (Shi'a, Sunni, Druze, Isma'ilite, Alawite or Nusayri), Christian 39% (Maronite Catholic, Greek Orthodox, Melkite Catholic, Armenian Orthodox, Syrian Catholic, Armenian Catholic, Syrian Orthodox, Roman Catholic, Chaldean, Assyrian, Copt, Protestant), other 1.3%
Arabic (official), French, English, Armenian
Garga
Olum bir de tanısalardı. Amerika da tanımayacak ne derlerse desinler. Çıkarı olan hiçbir ülke tanımaycak bence bunlar kulisleri çalkalamak için yapılan ilginç olaylardan başka birşey değil...Yani bırakın yaw bunları...Deirm ben!