FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

sansur

palavra
http://www.denizcilersitesi.com/ozden_ornek.html

yukaridaki sitede
Quote:

Org. Eruygur Org. Büyükanıt'ı Zehirleyecekti:

Jandarma Genel Komutanı Org. Şener Eruygur, Yaşar Paşa'yı zehirlemeye kadar varan planlar yapmıştı:

emekli deniz kuvvetleri komutanina ait oldugu iddia edilen ama bugun kendisi tarafindan yalanlanan bir gunluk var.
emekli jandarma kuvvetleri komutaninin su andaki genel kurmay baskanini zehirletme planlari oldugundan bahsediliyor.

siz ce boyle bir site sansurlenmeli-sansurlenmemelimi?
bir iddia var ama iddiada ki sahis mevzuyu yalanliyor.
bu tur olaylarda genelde
iki ihtimal var.
ya iddia da bahsedilen kisi hakikaten bir kurbandir ,olayla hic bir ilgisi yoktur
vaya sirf mahkemede hesap vermemek icin olayi yalanlama yoluna gitmistir.
palavra
http://www.aktifhaber.com/read_news.php?nID=105994

emekli deniz kuvvetleri komutaninin aciklamasi

Quote:
İlhami Erdil davasının rövanşını mı alıyorlar

30 Ağustos 2003 günü Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na atanan Oramiral Özden Örnek, bu görevde 2 yıl kaldı ve 30 Ağustos 2005 tarihinde emekli oldu. Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral İlhami Erdil, Özden Paşa’nın görev yaptığı dönemde ‘haksız servet edindiği’ gerekçesiyle yargılandı. Erdil hakkında dava açılmasında Özden Paşa’nın rolü olduğu öne sürülürken, ismi tanık ifadelerinde sıkça geçti. Dava sonucunda İlhami Erdil, haksız servet edindiği gerekçesiyle suçlu bulunarak 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılarak iki dairesine el konuldu.

Silinen veriler kurtarılabilir

BİLGİSAYARLARIN sabit disklerine kaydedilen her türlü bilgi, uygun programlarla silinmediği sürece geri kurtarılabilir. Yani bilgisayarımızdaki bir dosya Geri Dönüşüm Kutusu’na taşınarak ve ardından da ‘Geri Dönüşüm Kutusu’nu Boşalt’ komutu verilerek silinse bile söz konusu veri, internette birçok örneği bulunan ‘geri alma’ programlarından birisiyle tamamen kurtarılabilir. Üzerine veri yazılarak sildirilen dosyaların bile zaman zaman kurtarıldıkları görülür. Üzerine veri yazdırma işlemi sırasında önemli olan şey veri yazdırmanın manuel mi yoksa bir yazılım aracılığıyla mı yapıldığıdır. Bu iş için özel hazırlanmış ve bilgisayarın hafızasındaki tüm boş alana, yüzlerce kez hiçbir anlam ifade etmeyen veriler yazan, silen ve tekrar yazan programlar kullanılarak silinen dosyaların geri getirilmesi mümkün değildir.
ERSİN AKMAN - star teknoloji editörü

Neden hedef oldum?

‘NEDEN sizinle ilgili böyle bir komplo girişimi olabilir’ diye sorunca Özden Örnek, yazılmamak üzere kaygılarını paylaştı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı döneminde ve sonrasında kendisi hakkında ağır ithamların bilgisayar ortamında yayınlandığını, Gelibolu belgeselini çeken oğlu Tolga Örnek’in benzer iddialarla yıpratılmak istendiğini anlattı. Örnek ‘Neden sizi yıpratmak istiyorlar’ şeklindeki ısrarlı sorularımız karşısında, sadece ‘Cevabını vermek istemiyorum. Herhalde kurban olarak beni seçtiler. Birilerinin ayağına bastım bilmeden’ demekle yetindi.

roguehider
palavra wrote:
http://www.denizcilersitesi.com/ozden_ornek.html

yukaridaki sitede
Quote:

Org. Eruygur Org. Büyükanıt'ı Zehirleyecekti:

Jandarma Genel Komutanı Org. Şener Eruygur, Yaşar Paşa'yı zehirlemeye kadar varan planlar yapmıştı:

emekli deniz kuvvetleri komutanina ait oldugu iddia edilen ama bugun kendisi tarafindan yalanlanan bir gunluk var.
emekli jandarma kuvvetleri komutaninin su andaki genel kurmay baskanini zehirletme planlari oldugundan bahsediliyor.

siz ce boyle bir site sansurlenmeli-sansurlenmemelimi?
bir iddia var ama iddiada ki sahis mevzuyu yalanliyor.
bu tur olaylarda genelde
iki ihtimal var.
ya iddia da bahsedilen kisi hakikaten bir kurbandir ,olayla hic bir ilgisi yoktur
vaya sirf mahkemede hesap vermemek icin olayi yalanlama yoluna gitmistir.

bence ne sekilde olsun sansur yanlis tutumdur. Eger yalanliyorsa ve rahatsiz oluyorsa iddianin muhattabi, hakkini aramamali demiyorum ama dikkat edin.
mr.emre
bir ülkeyi ve rejimini yıkmak istiyorsanız önce ülkenin silahlı kuvvetlerine saldırırsınız.
palavra
mr.emre wrote:
bir ülkeyi ve rejimini yıkmak istiyorsanız önce ülkenin silahlı kuvvetlerine saldırırsınız.

silahli kuvvetler muhim ama
bence birlik ve beraberlik herseyden daha muhim
ulke birligini kaybetmisse hic bir silahli guc onu bir arada tutamaz
Garga
Ben size tamamıyla hak veriyorum.Bunlar yalan ve pis işlerden başka birşey değil. Bir ülkeyi dış güçler yıkımayorsa iç güçleri satın alıp yıkmaya çalışırlar...