FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Sprzęt

programmer
Jakie macie komputery?
Ja mam: AMD Duron 1800 MHz, 640 MB RAM, GeForce FX 5700 256MB, 2 dyski po 40 GB, TEAC CD-540E, LiteON SOHW 1633S. Na tym wszystkim chodzi Winzgroza XP Pro.
pawelek
Athlon 2200 Xp+, ASUS A7N8X-x (nForce 2 ULTRA ) + AUDIO Realtek ALC650, Kingston 512 MB RAM, Saphirre RADEON 9550 300@450, Barracuda 40 GB, A4tech SWOP 80, klawiatura biała Logitech, no i NEO 160 ( sux ) Very Happy
Slimagh
procesor: Athlon XP Mobile 2500 1866 @ 2400MHz (11x219MHz)
chłodzenie: Pentagram QVC 100
płyta: Epox 8RDA3+Pro
pamięć: 2x256MB Corsair CL 2.5 w dualu
grafika: Gigabyte Radeon 9600 Pro 400/600 @ 533/634
chłodzenie na grafikę: Arctic Cooling Silencer 2 rev.2
HDD 1: SATA Segate Barracuda 80 GB, 7200 RPM 8 MB cache
HDD 2: ATA-100 WD Caviar 160 GB, 7200 RPM 8 MB cache
napędy optyczne: 1) DVD-RW LG 16x/10x/40x; 2) CD-RW LG 16x
zasilacz: Chieftec 420W
dodatkowe wiatraki na chłodzenie RAM i HDD

Ogólnie ze sprzętu jestem zadowolony. Całość ciągnie na FSB 219, co daje mu wysoką efektywność. W 3DMark2001 wynik około 13070. Procka można by podkręcić bardziej mnożnikiem, ale kosztem zmniejszenia FSB więc zostawiam w ten sposób. Dodatkowy wiatrak na RAM założyłem po tym, jak kiedyś po 4 godzinach grania dotknąłem pamięci i się oparzyłem. Na ten moment jedyną wadą jest trochę mała ilość RAMu, za to nadrabia szybkością (niskie CL).
skoczek_2002
Procesor : Intel Celeron (baleron) D 2.93 GHZ
Chłodzenie : Gigabyte 3D Rocket Coler Pro ( ma fajne niebieskie diodki)
Płyta główna : Gigabyte GA-8I865P-G Intel 865P BOX + Gb LAN
Pamięć Ram : 512 MB Dual Channel.
Dysk twardy : Seagate Barracuda 200 GB SATA
Karta graficzna : Prolink PixelView Geforce 5600 256mb/256bit TVout i inne tego typu złącza.
Napęd dysków przenośnych CD/DVD : LG Combo GCC-4521B (52/32/52/16) bulk white
Obudowa : Codegen 6013 Midi ATX 350W PFC - kolor biały z turkusowym front panelem G5
Zasilacz : Codegen 350W
System Operacyjny : Windows XP Pro SP2, Aurox 9.1(w instalacji i konfiguracji)
Bigrazer
Procesor: Intel Pentium III 500MHz
Płyta: Asus CUBX-E
Karta dzwiekowa: Sount Blaster Live
Karta graficzna: Geforce 2 32MB
Obudowa: Power (jakaś tam czarna)
Zasilacz: 250W
Monitor: Samsung syncMaster 755DF 17 cali
Saner: Plustrek USB OpticPro UT12
Drukarka: Hewlett Packart (HP) DeskJet 640C
Mysz: A4 tech solo 211
Klawiatura: chlcony kb-9810
Nagrywarka DVD: Liteon 8/12/4
Napęd cd: LG 52x
dysk: samsung 40Gb
Irda: USB Irda Adapter GW-IR-001
głośniki: Technisc Sl-EH7900 Wink
modem: sagem fast 800
stacja dyskietek: grom go wie

I chyba to wszystko
Arcio
procesor : duron 1200
płyta glowna : MSI KT4AV-L
kartyw graficzna : GF2 64mb
pamięc : 256ddr szyna333
dysk twardy : seagate 20gb 7200obr/min
cdrom #1 : lg 52x
cdrom #2 ( Very Happy ) : creative 36x z pilocikiem
nagrywarka : lg 52x/32x/52x
monitor : 19" iiyama HM903DT Vision Master Pro 454

jade na takim klonku kupionym za 300zł SmileSmile
HunterMac
Procesor : Athlon 2400+ (Thoroughbred-B)
Płyta glowna : MSI KT4V
Karta graficzna : GeForce 6600GT
Karta dźwiękowa: Sound Blaster Live!
Pamięc : Twinmos 512DDR @333 + Kingstone 512 @333
Dyski twarde : Caviar 120GB + Seagate 60GB
DVD-RW : LG GSA-4163B
Monitor : 17" Samsung SyncMaster 755DFX
matir
PROCESOR : AMD ATHLON XP 2500+ BARTON @ 2,4 GHz
MOBO : MSI KT4 ULTRA BSR (MS-6590)
PAMIĘĆ: 768 MB DDR RAM PC 400
GRAFA: Radeon 9800 Pro
ZASILACZ : NeoTec 4200 (420W)
OBUDOWA : ZWYKŁA
MYSZKA : LOGITEH M-BA17

OS winda xp pro +sp2
luxtu
Procesor: Athlon XP 2000+
Płyta: Gigabyte GA-7VAX
Karta dzwiekowa: AC 97 (zintegrowana)
Karta graficzna: Radeon 9500 128mb
Zasilacz: 300W
Monitor: LG Flatron F700P
Saner: Plustrek USB OpticPro UT12
Nagrywarka CD: Liteon 48/24/48
Dyski twarde: barracuda 40Gb + barracuda 80Gb

i to by bylo chyba na tyle
scholarz
Proc: Athlon Barton 2500
Płyta: MSI KT7
Dzwiek: C-Media 3D
Grafa: Radeon Sapphire 9550 (128)
Zaialacz: ModeCom 350W
Monitor: LG 700p ( w drodze LCD SAMSUNG 930BF Very Happy )
Nagrywarka: NEC ND-3540A
Dysk: Żygacz (czyli Seagate 160GB 8Mb cache)
Klawiatura: Logitech UltraX Flat (polecam wszystkim Exclamation )

Pozdro norbi
Galar
Procesor - Intel Celeron 4 1,7 GB
Płyta główna - ECS P4S5A/DX+
Pamięć RAM - 512 DDR
Karta Graficzna - nVIDIA GeForce2 Ti 64MB
Dysk Twardy - Seagate 16 GB i 60 GB
Napęd - LG CD/RW 32x/10x/40x
Drukarka - Hp deskjet 5150
Monitor - Optiviev15lx99

Ale niedługo mam zamiar kupiś sobie nowy sprzęt. Very Happy
Nie wiem jeszsze tylko kiedy dokładnie Crying or Very sad
krzychu
ja mam przeciętny
Athlon 2200 XP+
Geforce 4 Ti 4800
256 mb ddr
ecs k7s5a
Kudlaty
MSI 645G-3
PIV 2.67 GHz
Radeon 9550 128/128
Segate Barracuda VII 80GB (7200 RPM)
Samsung 20GB (5400 RPM)
512 Ram DDR 400 MHz
Monitor Philips 15"
DVD Lite-on
Nagrywarka DVD NEC ND-3540A
Karta TV AverTV Go series
SB! Live 5.1 Digital
Wzmak własnej roboty 6.1 (520 wat rms)
Skaner Plustek OpticPro S28
Nie działająca drukarka Lexmark Z45
A4Tech nazwy nie pamiętam ale optyczna 5przycisków i 2 rolki
Klawiatura Media Tech PS/2 C-Board MT1203 17buttons dodatkowych
NeoZdrada

W tym sprzęcie będe zmieniał dysk 80GB na taki sam tylko ze złączem S-ATA, RAM tak do 1-1.5 GB i karte graficzna na nowsza ale napewno nie Gdzieforsa(Gforce)
Black & White
No to z moim sprzętem nie macie szans.
Jest to celeron 900, ponad 300 ramu, zintegrowana muzyka i geforce2 dają niezwykły efekt Twisted Evil
Ponadto dysk 20, wszystko pomieści Very Happy
brqsl
Procesor - AMD Sempron 2200+
Płyta główna - GIGABYTE
Pamięć RAM - 768 DDR
Karta Graficzna - GeForce FX 5900XT
3 Dyski Twarde (jakieś 200GB)
Napęd - TEAC CD/RW 52x/32x/52x
Drukarka - Hp deskjet 710c
Monitor - LG StudioWorks 775N
chalszczok
Cos z podobnej beczki Smile
Mam pamiec Elixir 256MB DDR 400, ale chdzi mi na 200MHz(jak sie laduje to pisze : Memory .... is at 200MHz ), wie moze ktos jak to przestawic?? Grzebałem troche w biosie i jakoś na nic nie moge trafic.
Moj Sprzet to: Sempron 2300+, MSI K7N2 Delta2-FSR, GF4 MX440 256DDR
Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc. POZDRAWIAM !!!
Timczak
Ja mam Athlona xp 2000, karte GeForce Fx 5200, dysk samsung 80gb i combo Lite On
chorazy
Wlasnie zauwazylem ze sie nie pochwalilem jeszcze moim wyskrobkiem - dodam ze sprzet chyba w 90% zlozony jest z komponentow uzywanych, kupionych z 3-ciej reki, i tak:

Intel Pentium4 1,6, motherboard MSI (juz nie pamietam jaka a nie chce mi sie sprawdzac) pamiec SDRAM 320MB, GF4 MX4 64MB, Dysk IBM 60GB

Chodzi jak marzenie - oczywiscie podkrecany Wink
fallco
Procesor: Intel Pentium Celeron 1,8
Płyta: VIA cos tam cos tam
Karta dzwiekowa: AC 97 zintegrowana
Karta graficzna: Geforce FX 5500 128MB
Zasilacz: 300W
Monitor: Philips 107Gs 19 cali
Urzadzenie wielofunkcyjne: HP 1215
Mysz i klawiatura: jakis zestaw A4TECH bezprzewodowy
Nagrywarka: LG 40/12/40
Napęd cd: Samsung 52x
dysk: samsung 40Gb
głośniki: Media-Tech MT 318
modem: sagem fast 800
stacja dyskietek: Samsung cos tam
Chemik
Jesssssuuuu Smile
to już widze że nikt nie ma starego kompa Wink
Oto mój Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

Procek - AMD K6-2 500Mhz
płyta - Amptron PM-9900 z socket-7 oczywiście Wink
Karta dzw. ESS 688 Very Happy oczywiście nie zintegrowana (na płycie mam SB ale nie chodzi Razz )
Karta graficzna - Voodo 3 2000 16Mb (voodo żądzi i wymiata Very Happy )
Zasilacz - 460Wat Very Happy (własnej roboty Wink ) oczywiście AT
Monitor - Peacock 15cal ( nikt takiego pewnie nie ma , przynajmniej na necie nie znalazłem Wink )
Ram - 192Mb (128/64 w 2 slotach Smile )
2 Dyski Cesar 1-4Gb 2-8Gb
Nagrywarka Samsung 52/24/52
Głośniki - Creative 5.1 Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy najlepsza żecz z mojego kompletu Razz + jeszcze do tego Wierza 2x160Wat Very HappyVery Happy WYMIATA Twisted Evil
cirrus
Nie przesadzaj, masz całkiem dobrą maszynę. Jakieś 8 lat temu było to marzenia i powód do dumy dla wielu miłośników komputeryzacji. Na pewno w czasach swojej świetności było to lepsze niż celeronek 1,8 Wink
AMD rules Smile
chorazy
Spokospoko - komputer klasu Celeron ok.600 mam obok - korzysta z niego narzeczona - poza tym dzialalem na takim bardzo dlugo i to jeszcze do maja tego roku - az sie udalo dozbierac na lepszego.

Generalnie komputery tej klasy sa w zupelnosci wystarczajace do zastosowan edukacyjno-biurowych wiec polecalbym wszystkim rodzicom kupujacym komputer dla dzieci - szkoda przeplacac Wink a filmy i tak na tym chodza z powodzeniem.
Slimagh
Jako, że nie ma do tego lepszego tematu, to powyżalam się tutaj.

Właśnie spalił mi się kolejny (już drugi) zasilacz Chieftac 420W aPFC. Patologia... A kupowałem go, by mieć niezawodny zasilacz. Poprzedni był robiony jeszcze w Azji i na szczęście spalił się sam, nie pociągając nic za sobą (nie licząc bezpieczników w listwie). Te ostatni robiony był już w niemczech, i rzeczywiście marka Chiefteców się pogorszyła, bo zjarał mi również płytę główną... Na szczęście oba były na gwarancji (ciekawe, czy uznają).

Teraz, do czasu rozpatrzenia gwarancji, muszę działać na kompie poskładanym z części znalezionych w domu. Demon szybkości Pentium 166, za to 96 MB RAMu. I nowe GG7.0 muli mi się przy dwóch okienkach rozmowy...

Reasumując, jeśli ktoś myśli o kupnie markowego zasilacza, do stanowczo odradzam Chiefteci.
skoczek_2002
Dzięki bogu, że nie kupiłem ich...
Slimagh
No ja bym teraz chętnie zmienił markę, ale właśnie przyszedł nowy zasilacz Chiefteca, na nowej 2-letniej gwarancji. A 200-300 zł na markowy zasilacz piechotą nie chodzi...

Teraz tylko czekam, aż płyta główna wróci z gwarancji.
skoczek_2002
Nooo.... Teraz dobrze. Ja mam mianowicie inny problem, źle dobrałem obudowę. Musi być cąły czas otwarta, bo nie ma w niej dostatecznego przewiewu...
Kudlaty
Ja mam podobny problem co skoczek... moja obudowa jest troszku nie dopasowana do nowych płyt głównych... poprostu sie nie mieszczą na szerokość... i pomyśleć że wybuliłem za nią 400 zł ale to było jakieś 6 lat do tyłu... tylko co najdziwniejsze... jeszcze pół roku temu te obudowy były bardzo modne... i wszystko do nich wchodziło idealnie... a do mojej... kicha... bede musiał zmienic obudowe zanim zmienie płyte główną... a teraz w sumie przydałaby sie taka z PCI Express... Very Happy
skoczek_2002
Mi też nowa płytka się przyda, ale taka zmiana najwcześniej za jakieś dwa laty komp mój nawet nie ma roczku...
Moją obudowe teraz kupiłem(Codegen) i kicha...
Arcio
obudowy tez powinny miec opisane parametry..a an wiekszosci kicha jest
skoczek_2002
Karta się przegrzewa i robią się artefakty...
spider89
Procesor : Sempron 2500+
Płyta glowna : AsRock
Karta graficzna : GeForce 2 MX 64mb
Pamięc : 256DDR
Dyski twarde : Seagate Baraccuda 80GB
Monitor : 17" Samsung SyncMaster 793DF
Wink
Arcio
hehe troche offtop ale ostatnio kupilem sobie USZKODZONY procesor AMD Athlon Xp 2700 za 100zł.. oczywiscie zamontoalem i smiga..dlatego lubie allegro Very HappyVery Happy jestem conajmniej 200zl do przodu Wink
skoczek_2002
Spider po co ci taki procek z taką kartą grafy... Nowa naprawdę bardzo dobra to tylko 500 zł...
Kudlaty
wiesz w sumie radeon 9550 jest bardzo dobrą kartą i kosztuje tylko 250 zł
Stypens
ja mam w sumie slaby komp... znaczy słaby jak na dzisiejsze mozliwosci techniczne.
AMD athlon XP 2000+
ram ddr 512
geforce FX 5200
2 dyski maxtor 120 GB i samsun 40 GB
neostrada 640
monitor philips 17 cali
płyta gł. jakas badziewna ECS chipset Via (chyba)
nagrywarka DVD DL liteon
czytnik DVD LG
skoczek_2002
Nie przesadzaj... Niezły komputerek...
Kudlaty
w sumie w tym kompie jest tylko jedna wada...
gdzieforsa(geforce) 5200 bardzo słaba karta... przez co cały komp Ci zwalnia... proponuje ją zminić na jakiegoś radeonka... Very Happy
skoczek_2002
Ja używam Geforce Fx 5600 Xtreme 256 MB 128-bit.
oxwood
ja mam demona szybkości Smile

Celeron 433 MHz
Płyta jakaś tam ze zintegrowaną kartągraficznąi muzyczną
128 MB ramu
VooDoo 2
dysk 40 GB
nagrywarka CD-R/RW LiteOn
monitor: Hyundai DeluxScan 5870

Diabełek, Herosi i Cywilizacja działa więc narazie nie zamierzam go zmieniać Very Happy
skoczek_2002
VooDoo 2 ?? Cóż to jest ??
Bigrazer
VooDoo2 to były kiedys zajenbiste karty, i wogóle cała seria :]
Kudlaty
Voodoo2... chłopie super karta... a jak ją kręcić sie dało... Twisted Evil
oxwood
nie wiem, bo jej jeszcze nie kręciłem Very Happy
Bigrazer
to kręć, kręć... aż sie gwint ukręci Razz
oxwood
z tym będzie problem, bo mam jakąś wybrakowaną wersję ;P Żadnych gwintów nie ma Sad
Bigrazer
uuu to pewnie jakaś chińska podróbka z bazarku tysiąclecia Razz
skoczek_2002
A mojego Geforca Fx nie musze podkręcać...
Bigrazer
a ja mam geForce 32Mb i mi starcza w zupełności i też go nie muszę podkręcać :]. Windows mnie chodzi Razz
skoczek_2002
Ja też takiego miałem... Ale kupiłem tą, bo mi mulił Redfaction!!
Kudlaty
a ja mam radeonka 9550 128/128 ale musze zmienić na cosik lepszego... ale nie wiem jeszcze kiedy to zrobie... kasy brakuje... Sad
ale planuje tak radeonka 9800 pro lub x800 choc chyba teraz juz jak będe kupywał to z 256MB
potrzebuje do grafiki... Razz bawie sie w animacje i grafike 3D wiec to troche zre zasobów grafiki...
Bigrazer
A mi red faction chodziło na RIVA TNT2 32Mb
skoczek_2002
Takie Radeonka ma mój kumpel..
WMP
Ja mam kompa już kilka razy przerabianego.

Dysk twardy: Maxtor 7200 40 gb (małoooo)
Płyta główna: ECA K7VZA
Procesor: Duron(Dureń Laughing ) 1000 MhZ
Karta graficzna: GeForce 2 MX 400/400
Nagrywarka: LiteON 52x 32x 52x
Karta sieciowa: VIA
Karta dzwiekowa: VIA
Monitor Philips 105S
Połaczenie: Neostrada 160

Sprzęt nawet nawet, chodź z gierkami jets róznie. Całosc działa pod XP Pro
wolny77
a ja mam coś takiego

Procesor 3.2 G AlthlonXP
1G Ram
karta graficzna GF 6800

i wszystko działa jak należy Wink
Slimagh
No, płyta główna i zasilacz wróciły z gwarancji, zobaczymy jak długo pożyją tym razem.

A co do grafy... Mam Gigabyte Radeon 9600 Pro 400/600 i odrobinkę go podkręciłem do 530/630. Pamięci niestety nie chcą się wyżej taktować, za to jak widzicie, procka udało się nieźle wykręcić. Ostatnio założyłem na nią Arctic Cooling Silencer (oryginalnie miała strasznie głośny wiatrak) i jeszcze nie zrobiłem testów, jak teraz da się ją przetaktować. Ale pewnie troszkę wyżej Smile

W każdym razie jestem z niej niezmiernie zadowolony, nawet jeśli to tylko czteropotokowiec.
skoczek_2002
Ja korzystam z Gigabyte 3D Rocket Cooler (ta najlepsza jego wersja)...
Tylko strasznie głośny, ale fajnie świeci tymi swojimi diodkami...
WMP
Slimagh wrote:
No, płyta główna i zasilacz wróciły z gwarancji, zobaczymy jak długo pożyją tym razem.

A co do grafy... Mam Gigabyte Radeon 9600 Pro 400/600 i odrobinkę go podkręciłem do 530/630. Pamięci niestety nie chcą się wyżej taktować, za to jak widzicie, procka udało się nieźle wykręcić. Ostatnio założyłem na nią Arctic Cooling Silencer (oryginalnie miała strasznie głośny wiatrak) i jeszcze nie zrobiłem testów, jak teraz da się ją przetaktować. Ale pewnie troszkę wyżej Smile

W każdym razie jestem z niej niezmiernie zadowolony, nawet jeśli to tylko czteropotokowiec.

lol również zjarałeś zasilacz? Mi si eto zdarzyło kiedyś. Kłeby dymu były Smile
Kudlaty
mi sie tylko raz zjarał zasilacz... w sumie nawet nie wiem jakim cudem do tego doszło... bo listwa powinna pujść a nie zasilacz...
kiedyś zostawiłem kompa włączonego... i gdzies poszedłem... była burzam sra tatata... no i jak wróciłem do domu to juz zasilacz był saplony a listwa nic... nie rozumiem tego... no ale cóż...
WMP
Ja nie mam listwy. U meni to było tak że gralem se w gierke(kilka lat temu) wyszło okienko w grze z napisem (OK) to kliknełem i nagle poszło komp ise wyłaczył a ze mie sieiechcialo siedizec przy nim to to olałem, przechodze za 10 min a tu smrót spalenizny i w pokoju szaro!
skoczek_2002
Masz za karę...
A tak apropo, mi już kilka listw i upsów spaliło...
Slimagh
No cóż, palenie zasilaczy to dość częste zjawisko. Ja sam spaliłem łącznie dwa, a wśród moich znajomych to się nawet nie zliczy. Mnie tylko dziwi, że spaliły mi się Chiefteki, zasilacze ponoć bardzo dobre i dość drogie.
skoczek_2002
Ja dlatego żadnych supoer zasilaczy nie kupuje... Bo mi i tak się predzej czy później spalą...
Postman
Procesor: Athlon XP Barton 2500 Mobile
Płyta: Soltek 75FRN-L
Karta dzwiekowa: Zintegrowna
Karta graficzna: Geforce 5200 128MB
Zasilacz: Cheftec 420W
Monitor: Philips 107T5 17 cali
Drukarka: Epson Stylus Color 680
Nagrywarka DVD: LG 4163B
Napęd DVD: LG 8163
dysk: WD Caviar 160GB
Kudlaty
ehhh wszyscy mają te gdzie forsa...
WMP
Procesor: Athlon XP Barton 2500 Mobile
Płyta: Soltek 75FRN-L
Karta dzwiekowa: Zintegrowna
Karta graficzna: Geforce 5200 128MB
Zasilacz: Cheftec 420W
Monitor: Philips 107T5 17 cali
Drukarka: Epson Stylus Color 680
Nagrywarka DVD: LG 4163B
Napęd DVD: LG 8163
dysk: WD Caviar 160GB

Niezły komp Smile
Kudlaty
tylko ze znów ten gdzie forsa...
to najgorsza karta... Razz no i producent... Razz
Slimagh
Przynajmniej GF z serii 5000 wypadają słabo w porównaniu z analogicznymi produktami ATI.

skoczekl_2002: dla mnie przewagą markowych zasilaczy jest jednak mniejsze prawdopodobieństwo spalenia go, oraz już w razie spalenia, mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia pozostałych części. No i jak na takim pisze 420W to przynajmniej wiadomo, że te 420 W ma.

Postman, WMP: kompy całkiem podobne do mojego Smile
skoczek_2002
Troche słabawy... Co do kart, to moji koledzy mają Radeony 9600, to im ściany w James Bond : nightfire(wybrałem jako przykład nie najmłodszą gierkę) prześwitują... A na mojim ledwo co łażącym w tej grze Geforce 2 mx 200 tego nie było ?? Więc jaki wniosek z tego... Geforce wciąż wygrywa... Choćby na ich rdzeniach zostały oparte pierwsze karty graficzne dwu rdzeniowe... (czasem warto pomażyć)... I tak to jest...
Dziękuje za uwagę... W razie jakichś problemów ze zrozumieniem pisać...
WMP
Ja nei ufam ATI i wszystkim radze geforca
skoczek_2002
Dziękuje CI za poparcie, ale niestety taka prawda... GEFORCE ROX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slimagh
Faworyzujecie GeForce'a tylko dlatego, że pierwszy pojawił się na rynku, ale niestety prawda jest taka, że obie firmy mają produkty porównywalne i raz wychodzą im lepiej a raz gorzej. Jak chcecie, to pooglądajcie benchmarki Radeonów 9XXX i GeForce'ów 5XXX i sobie porównajcie, co wypadało lepiej. Jednak Radeony. Za to porównując serie Radeon X... i GeForce 6XXX, to produkty NVidii wypadają nieco lepiej.

No i prawda jest taka, że karty ATI dają się lepiej podkręcać...
Ramelof
Mój sprzęt

AMD Athlon 900 mhz
256 mb RAM
nVidia Riva tnt2 m64 z 32mb
Kudlaty
geforce sox
Ati rox... Razz

wiec chyba nie słyszeliście o tym ze geforce w swoich sterownikach dodawał(nie wiem czy jeszcze to robią) programy które oszukiwały benchmarki i dodawały kilka punktów do wyniku...
v3nd0r
hm ciekawe... choc nie wiem ile w tym prawdy, i zcy w ogole z technocznego pkt widzenia jest to mozliwe... choc wiem ze nie ma rzeczy nie mozliwych. To wydaje mi sie to raczej trudne do zrobienia zeby trwale zaprogramowane gpu mogly mieszac takie rzeczy... Bo to napewno zalezy sciesle od programu... i chyba nikt nie opiera wynikow na 1 programie choc jesli mamy sytacje z madonion to mozna tak powiedziec.

A nie lubie gf za to ze w przeciwienstwie do ati stosuje raczsej metody silowe zamiast optymalizacji kodu i w rezultacie dostajemy grzejniki do domu Razz
skoczek_2002
Z tymi programami to totalna Bzdura Kudłaty... Zostało to potwierdzone, a goście któzy wysunęli ta tezę ukarani... Więc tak... WIDZIAŁEM KIEDYŚ JAK CHODZĄ KARTY ATI... ŁATWO SIĘ PRZEGRZEWAJĄ... ZNAM GOŚCIA KTÓY SPALIŁ TAKICH 5 I POSZEDŁ DO GEFORCE, GDZIE ANI JEDNEJ NIE SPALIŁ...
Kudlaty
A ja Cie zapewniam ze to nie bzdury...
a takie cos racja trudno zrobić... ale wiesz... każdy program testujący odnosi się do sterowników które wykorzywstują funkcje karty... ale zawsze mogą cos nakłamać... Razz

hmmm... gf bardziej sie grzeje od Radeonów... Razz
skoczek_2002
Właśnie na odwrót... Nie nawidzę Radeonów... Są gorsi i to bez dwóch zdań... I jeśli muszą coś zrobic słabszego, to obniżają taktowanie swojich produktów... Ciekawe... Czyż to nie podnoszenie wyników w benchmarkach... Bo one uznają je za wyższe modele... Twisted Evil
Kudlaty
wiesz co skoczek.... powinniśmy sie cieszyć ze dają nam np radeona 9600 pod nazwą 9550 tyle ze z innym taktowaniem... jak dla mnie to bardzo dobre bo płace mniej za to samo co ktoś wali jakieś 40% wiecej... Razz i to nie jest zawyzanie wyników...

i widze ze nie znasz sie na tym zabardzo... po pierwsze benchamarkom sie w 100% nie opuiera nikt... pozatym... jeśli chcesz sprawdzić grafe... to nie na grze tylko na proigramie do Tworzenia grafy do gry... i nie przez wyświetlanie fps tyklko jak bardzo sie będzie ścinał komp przy odpowiedniej ilości obiektów w scenie... i tym samym dokładności tych obiektów... ja tak sprawdzałem z kumplem kilka kart... nawet 4 spaliliśmy... Twisted Evil ale opłacało sie bo przynajmniej wiemy co i jak... radeon zaden nam sie nie spalił... jedyne co z radeonem sie stało to bios sie rozprogramował... a zaprogramowanie biosu to jakies 15 min roboty... Razz jak sie ma dobry sprzęt... Razz
skoczek_2002
Ale dokładniej mówiąc u mnie rendering skomplikowanych elementów to jakieś 3 dni bez żadnego ścięcia... Mówię, tu o bardzo skomplikowanych elementach...
Kudlaty
hmmm... więc powiedz co to takiego te bardzo skomplikowane sceny... z czegos się składały i wogóle... to ja coś powiem... :p
skoczek_2002
Szklane elementy 3D robione w 3Ds Maxie... Kolega zrobił siatkę, mój kompc tylko renderował... I nawet dobrze poszło...
Kudlaty
wiesz... szklane elementy to jest prościzna dla kompa... siatka... zależy jak bardzo złożona...
ChesterB
Komp 1:
Pentium IV (Wilamette) 1,7GHz s478
Gigabyte GA-8S648FX(-L)
1x512MB RAM @DDR-400
Raedon 9250 128MB @ 64Bit
Maxtor 6Y120L0 120GB
TOSHIBA ODD-DVD SD-R5272
HomeMade cooling Laughing

Komp2:
AMD Athlon XP 2600+ (Barton)
ASRock K7VT6
2x256MB RAM @DDR-266
GeForce FX5600 256MB @ 128Bit
Samsung 80GB
Lite-On LTR-52327S
Chłodzenie Zalman Fatal1ty FS-C77

Laptop1:

Acer Travelmate 508T
Celeron 500MHz
128MB RAM @PC100
HDD 20GB
Matryca 12'1" TFT
CD-ROM

Laptop2:
Toshiba Satellite Pro 8100
Pentium 3 750MHz
192MB RAM
HDD 30GB
Combo CD-RW/DVD
Matryca 14,1" TFT
Kudlaty
Chester nie powiem ze złe wyposazenie...
masz całkiem dobre kompy... szkoda ze mnie nie stać na takie... kurde... ile bym zaoszczędził nerwów... siore bym miał z głowy i wogóle...
skoczek_2002
Ja Będę za jakiś rok mojego kompca sprzedawał... No tak za 2k zeta...
Slimagh
A ja jestem po testowaniu płyty głównej po tym, jak dostałem nową sztukę z gwarancji. Niby model ten sam, ale osiągi już inne. Na poprzednim wyciągnąłem FSB 219, a teraz ledwo 218 dla pełnej stabilności (testowane Prime95 przez 5 godzin Smile ), za to procesor taktuje mi się o wiele lepiej, bo poprzednio miałem 2409 MHz (11x219), a teraz 2507 (11,5x218) przy napięciu niższym o 0,05V.

Hmm... Jednak co sztuka to różnica...
skoczek_2002
Nie rozumiem po co ludzie podkręcacie...
cos
skoczek_2002 wrote:
Nie rozumiem po co ludzie podkręcacie...
a ja nie rozumiem po co ty tak spamujesz Exclamation
Kudlaty
podkręca się nie tyle co dla osiągów procka a poszerzenia szyny danych co znacznie przyśpiesza prace kompa... można więcej na raz robić bez spadku wydajności... Razz

sam osobiście nie podkręcam... bo nie mam po co... :p ale chce zakupić PIV 3GHz z HT Very Happy
skoczek_2002
A u mnie nic nie podkręcam, ale szykuje się zakup Pentium 4 dwurdzeniowy z HT... Czyli super procek... hihi... Tylko, że nastąpi zmiana wtedy całęgo kompca, tylko trzeba forsę dozbierać...
brqsl
To jeszcze ja Smile
na poczatku sprostowanie: pierwszy w tym watku byl wpis kolegi, ktory frihostowal za mnie na wakacjach, podczas mojej nieobecnosci.

CPU: AMD 2800+ (barton)
RAM: 1024 Kingston
MB: Asus A7V880
GC: Geforce 6600GT 128/128 Gainward
HDD: Samsung 160gb, 8mb s-ata
dvd-rw: Lite-On 16x DL
zasilacz: mode com 2.0 350W

sprzecik (jeszcze) nie krecony, co ma sie na dniach zmienic Smile bede oczywisci update'owal posta gdy cos sie zmieni:)
skoczek_2002
Niezły, tylko brak napędu CD...
Bo CD wciąż dominuje trzeba mieć Combo... Albo dwa...
ChesterB
lepiej kup A64 Venice...
Slimagh
Odnośnie podkręcania - ja również podkręcam dla jak najwyższego FSB, dzięki czemu rośnie cała wydajność, jak chociażby przepustowość pamięci etc., a nie tylko moc procka. Ta w sumie nie jest mi potrzebna zbyt wysoka, bo rzadko korzystam z obciążających aplikacji (czasami tylko gram w WoWa Smile ), ale dzięki dużemu FSB wszystko szybciej działa, szybciej się uruchamia etc. I o to chodzi Smile
MaTiPL
Płyta Główna: Asus P4XP
Procesor: Intel Pentium III 2,22Ghz
Ram: 256
Karta graifczna: Radeon 8500
Karta Muzyczna: SoundMAX Integrated Digital Audio
HDD: 40GB
CD-Rom:
- Samsund CD-RW
- DVD-Rom

Więcej nie wiem i nie wiem czy dobrze napisałem ale powinno byc ok.
ChesterB
Quote:
Procesor: Intel Pentium III 2,22Ghz

jak go podkreciles? Laughing
MaTiPL
Ja go nie podkręcałem. Możliwe że w serwisie jak go kupowałem we właściwościach mam zawsze napisane 2,22Ghz. Cool
skoczek_2002
Jest taki chyba.... Albo to płyta podkręca (zdaża się tak !! Płyty Gigabyta zwiększają taktowanie...)...
ChesterB
ohh lolki, nie ma, nie było i nie będzie (podkręcić też się do tylu nie da) Pentium 3 2,2GHz!!! Laughing
skoczek_2002
A ty Chester nie wymądrzaj się... Pewnie w życiu płyty Gigabyte nie miałeś... Albo mu wsadzili nowego Celka...
ChesterB
ja pie*****$*$* jakie Ty bzdury wypisujesz!!, mam płyte gigabyte to po pierwsze, po drugie nie idzie wykręcić pentium 3 do 2,2GHz!
skoczek_2002
Tak ? W sumie, to nigdy z Pentiumami 2 i 3 nie miałem styczności... Z jedynką to tak, bo mój pierwszy komputer na niej chodził...
Dobra ChesterB koniec tej kłótni, bo one są bez sensu... Wyluzuj chłopie !