FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


abd baskan yardimcisinin sag kolu

palavra
Quote:
Dava, dünyanın tek süper gücünün, en kudretli isimlerinden Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin başdanışmanı ve sırdaşı Scooter lakaplı Lewis Libby hakkındaydı. Konu, Irak Savaşı'na giden süreçle doğrudan ilgiliydi: Sahte olduğu bilinmesine rağmen bir istihbarat kırıntısı Bush'un savaşı meşru göstermek için kullandığı konuşmaya girmişti. İtalyan istihbaratından gelen ve İngiliz istihbaratınca da paylaşılan bazı belgeler, Saddam'ın Nijer'den uranyum satın aldığını gösteriyordu. Belgeler sahteydi. Ama kamuoyu bu gerçekten habersizdi.

Ta ki, CIA'in bu istihbaratın doğruluğunu tahkik için Nijer'e gönderdiği emekli Büyükelçi Joseph J.Wilson, Temmuz 2003'te New York Times'ta işin aslını yazana kadar. Wilson'ın bu adımı, zafer sarhoşluğu yaşayan yönetim için asap bozucuydu ve bu cezasız kalamazdı. Wilson'ı yıpratmak için seçilen yöntem, hem acımasız hem de kanuna aykırıydı. Valerie Plame takma adını taşıyan CIA ajanı eşi deşifre edilecekti.

Wilson'ın makalesinden birkaç gün sonra Washington Post'taki bir köşede Valerie'nin adı yer alınca, yargı harekete geçti. "Dünyanın en kudretli devletini yöneten Beyaz Saray, bir ajanı deşifre etmişse etmiştir" denmedi. Watergate ve Monica skandallarında olduğu gibi, Adalet Bakanlığı özel savcı Patrick Fitzgerald'i görevlendirdi ve büyük jüri oluşturuldu. Olağanüstü yetkilere sahip savcı, Bush ve Cheney dahil birçok ismin ifadesini aldı. Bush'un sağ kolu Karl Rove, 4 kez bu jürinin önüne çıktı. Savcı, FBI'ın da yardımıyla Beyaz Saray'ı didik didik etti. Tüm bilgisayarları, çalışanların e-mail'lerini, notlarını ve yazışmalarını inceledi. Beyaz Saray sakinlerinin gazetecilerle konuşmalarını on the record / off the record kaydına bakmaksızın ortaya çıkardı. Ayrıca olayla ilgisi olan birçok gazetecinin notlarını ve konuşmalarını inceledi.


http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/yazar.do?yazino=510800

en guclu insanlarin bile yakininda olsaniz abd menfaatlarina aykiri bir is yaptiginiz zaman adaletten yakanizi kurtaramiyorsunuz
bu da butun olumsuz yanlarina ragmen abd yi hala bir super guc olarak zirvede tutuyor.

biz de olsaydi boyle bir savci once ihrac edilir
sonra anasindan dogduguna pisman edilirdi.
cavbela
palavra wrote:
biz de olsaydi boyle bir savci once ihrac edilir
sonra anasindan dogduguna pisman edilirdi.


nede güzel demişsin...
mr.emre
palavra wrote:
biz de olsaydi


bizde olan danışmanlar bunlar

cüneyd zapsu: tayyipin baş danışmanıdır. alman vatandaşı olduğu için millet vekili olamamış bim, ülker, for you gibi firmaların sahibi/ortağıdır. adını hatırlamadığım ve tayyipin kefilim dediği terörist destekçisi arap işadamı Türkiye'de mal varlığı donadurulmasına rağmen bu kişi ile iş yapmıştır. diyarbakırda tayyipi kürt sorunu açıklaması yapması için destekleyen 2 kişiden birisidir.

dengir mir mehmet fırat: ikinci danışman. mersine düzenli kürt göçleri düzenleyerek bölgeyi kürtleştirme çalışmaları vardır. zaten adında hayır yok. soyu şeyh saite dayanır. bedirhan aşiretine mensuptur. diyarbakırda tayypi kürt sorunu açıklaması yapması için destekleyen kişilerin başında gelir. konuştuğunuz yabancı dil? sorusuna kürtçe diyebilecek cesarettedir.


ya bunlara ne yapmalı. bunlara suç duyurusunda bile bulunamazsınız.
palavra
onemli olan isimler degil sistem
simdi bu hukumet var bizde sistem islemiyor
dun baska bir hukumet vardi bizde sistem yine islemiyordu.
sadece siyasiler icin degil ust duzey burokratlar icinde islemiyor

insallah yarinlarimiz daha adaletli olur
Related topics
Japonlar düşünmüşler ve kıyamet senaryosunu çekmişler
amerika baskanlik yarisi
BBC anketine gore abd destegi giderek azaliyormus
Timsahın kaptığı kolu yerine diktiler...
Nerde Bu Özel Harekatçılar.....
amerika-iran
'Türkiye, ABD'nin en büyük basarisizligidir'
Atatürk ve çocuk...
obama
ABD'den Çin'e çağrı
Dünyanın En Önemli Bilgeri
ABD Ses‘den 5 Kat Hızlı Silah Denedi
ABD Akıllı Telefon Pazarında Android Liderliğini Sürdürüyor
ABD Ordusunun Insansız Hava Aracı A160 Hummingbird
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.