FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

star cumhuriyet ile kafa buldu

mr.emre
Quote:

Cumhuriyet Gazetesi'nin televizyonlara verdiği reklam tartışma konusu olmaya devam ediyor. "Tehlikenin farkında mısınız" sloganı ile yayınlanan reklamlarda Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dikkat çekiliyor.

STAR gazetesi bugün çok konuşulan o reklama ilginç bir gönderme yaptı. Daha doğrusu resmen Cumhuriyet ile dalgasını geçti.

Sürmanşetine siyah zemin üzerine "TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ" yazdı... Yanına da tıpkı Cumhuriyet'in reklam filminde olduğu gibi bir saat kondurdu.

Peki haber neydi derseniz... Star bu manşet ve saatin yanına, 25 Mart'ta başlayacak olan ileri saat uygulamasını yazdı.//

fethullah gülene yakın isimlerin sahibi olduğu bi gazetenin elindeki basın gücünü kullanarak yanlı haber yapması gayet doğal tabi Wink
kriptontr
medyanın %95 i satılık.Tarafsız medya kurumu ise ise yok
cavbela
Quote:

fethullah gülene yakın isimlerin sahibi olduğu bi gazetenin elindeki basın gücünü kullanarak yanlı haber yapması gayet doğal tabi Wink

Ynsızlık gibi birşey zaten söz konusu değildir. cumhuriyette yanlıdır zamanda starda. tek sorun biz onun yanında olmadığımız için ona (değişerek herkes birdiğerine) yanlı diyor. önemli olan hangi yanın doğru yan olduğunu bilip onun için çabalamak. . .
palavra
cavbela wrote:
Quote:

Ynsızlık gibi birşey zaten söz konusu değildir. cumhuriyette yanlıdır zamanda starda. tek sorun biz onun yanında olmadığımız için ona (değişerek herkes birdiğerine) yanlı diyor. önemli olan hangi yanın doğru yan olduğunu bilip onun için çabalamak. . .

evet taraf olmak gayet tabi bir seydir.
insanlar guzel seyler yapmak icin bir araya gelmeli grupler ve sivil toplum orgutleri olusturmali
guzel bir laf vardir
"bitaraf olan bertaraf olur" (-tarafsiz olan silinir gider)

herkes kendi safini bilmeli ama karsisindakinede saygi gostermeli
volterin bu mevzuda klasik olmus cok guzel bir sozu vardir
"fikirlerinize katilmiyorum ama onlari ozgurce ifade edebilmeniz icin hayatimi feda edebilirim"
bu haber hakkinda 2 mevzu var

-birincisi stari kibris kokenli bir isadamiyla -ortak-alip sahibi olan
Alaaddin Kaya -Fethullah Gulen e yakin oldugunu dusundugunuz kisi Zaman in eski sahibi- coktan ortakliktan ayrildi Hatta bugunlerde yeni bir gazete cikarma projesi var.
yani starin sahiplerinin hocaefendiyle bir alakasi yok su anda
(benim bildigim kadariyla)

-ikincisi sadece star degil akli basinda olan herkes cumhuriyetin bu kampanyasini komik buluyor.

bir dinazorun son cirpinislari
mr.emre
palavra wrote:
-birincisi stari kibris kokenli bir isadamiyla -ortak-alip sahibi olan
Alaaddin Kaya -Fethullah Gulen e yakin oldugunu dusundugunuz kisi Zaman in eski sahibi- coktan ortakliktan ayrildi Hatta bugunlerde yeni bir gazete cikarma projesi var.
yani starin sahiplerinin hocaefendiyle bir alakasi yok su anda
(benim bildigim kadariyla)

-ikincisi sadece star degil akli basinda olan herkes cumhuriyetin bu kampanyasini komik buluyor.

bir dinazorun son cirpinislari

alaeddin kaya, millet vekili Emin ŞİRİN'in star gazetesini bedelinin çok altında alınması hakkındaki verdiği sorun önergesi sonrası ortaklıktan çekildi. yani sadece pürüz çıkmasın diye kağıt üstünde ortaklıktan çekildi. yeni bir gazete çıkarmasının ne alakası var çözemedim. bir insanın 2 gazetesi olamaz mı. bak doğan grubunu kaç tane gazeteleri var. ayrıca alaeddin kayanın yanı sıra ali sefa özmen (diğer ortak) de gazeteye muhafazakar yazarlar almayı sürdürdü. bir ayrıntıda burada varki.. alaeddin kayanın ortaklıktan ayrılmasından uzun süre sonra tayyip in dünürü gazetede icra kurulu başkanı olarak göreve gelmiştir. bu da alaeddin kayanın aktifliğini gösteriyor olmalı.

hiç kimse tarafsız olamaz diyorsunuz.
alttaki yazı tayyipe yollanan başbakanlık basın denetim raporundan

ZAMAN - Önyargısızlar: Kimseye ya da hiçbir gruba karşı önyargı oluşturmadan, tarafsızlık çizgisinde yayınlarını sürdürebiliyorlar. Hükümete karşı en büyük yakınlıkları, tarafsız duruşları. Sözü ve eylemi, olduğu ve söylendiği biçimiyle yansıtıyorlar.

zaman gazetesi ön yargısız ve tarafsız Laughing Laughing

ikinci dediğine geçiyorum. benim aklım başımda. ve ben ülkemin başına http://tr.wikiquote.org/wiki/Recep_Tayyip_Erdo%C4%9Fan bu sözlerin sahibinin geçmesini istemiyorum

dip not: amerikan maskotlarına hoca efendi demeye bayılıyorsunuz.
sizi gidi...
palavra
Alaaddin Kayayi cok iyi takip ediyorsun bakiyorum
bilgi kaynaklarini arada bir kuzen e dogrulattir
(araniz nasil Wink
akrabalik muhimdir benimde ailemde yelpaze gibi her gorusten insanlar var ama birbirimize karsilikli saygi-sevgimiz devam ediyor.)

benim bildigim kadariyla yonetimde anlasamadiklari icin ayrildilar

yoksa emin sirin i kimsenin salladigi falan yok.

birileri ihalede yolsuzluk yapacaksa veya yaptiysa

akli olsaydi star gazetesi yerine star tv yi alirdi.
gerisi bos laf

cumhuriyet gazetesi ne alemde buradan pek takip edemiyorum
malum internettede abonelik sistemi uyguluyorlar

yinede ucretsiz bir linkleri varsa arada bir ibret almak icin
ilhan abinin yazilarini okuyabilirim

son yazilarindan birinde amerikaya acik cagri yapmisti
bu hukumet turkiyeyi yanlis yerlere goturuyor
turkiyeye mudahele edin diye
ama bildigim kadariyla abd de ilhan abiyi pek sallamadi.
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/yazar.do?yazino=506565
loserk
mr.emre wrote:

ikinci dediğine geçiyorum. benim aklım başımda. ve ben ülkemin başına http://tr.wikiquote.org/wiki/Recep_Tayyip_Erdo%C4%9Fan bu sözlerin sahibinin geçmesini istemiyorum

emre bu linktekileri okudum da, şaka gibi ya insanın inanası gelmiyo Sad umarım en yakın zamanda bu illetten de kurtuluruz...
b17
Cumhuriyet'in reklamı ne bana ne çevremdekilere saçma veya komik gelmiyor.Bu birisine komik geliyorsa zaten benim yanıma bile yaklaşamaz.Savunulan fikir de çok doğrudur.Malesef kimse (ben ve benim gibiler hariç) Türkiye'yi kimlerin yönettiğini ve Türkiye'nin nereye gittiğini göremiyorlar.Görenlerin de çok hoşuna kaçıyor galiba.Bu ülke dincilerin eline geçsin diye mi kurtarıldı?Yorumu size kalmış...
palavra
b17 wrote:
Cumhuriyet'in reklamı ne bana ne çevremdekilere saçma veya komik gelmiyor.Bu birisine komik geliyorsa zaten benim yanıma bile yaklaşamaz.Savunulan fikir de çok doğrudur.Malesef kimse (ben ve benim gibiler hariç) Türkiye'yi kimlerin yönettiğini ve Türkiye'nin nereye gittiğini göremiyorlar.Görenlerin de çok hoşuna kaçıyor galiba.Bu ülke dincilerin eline geçsin diye mi kurtarıldı?Yorumu size kalmış...

tamam o zaman senin gibi dusunenlerden bir grup kuralim
meclisi ve secimleri kaldiralim
ulkeyi siz idare edin. Laughing
ama dikkatli olun kendi aranizda kavga etmeyin Cool
palavra
http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/?t=11.03.2007&y=MehmetGundem

ilhan selcuk hakkinda bir yazi
selim06
arkadaşlar son kez uyarıyorum bir daha bu şekilde atışma;birbirine kırıcı sözler söyleme;suçlama yapanlar yükses derecede uyarılacaklardır.Lütfen FRihost Türkiye'yi hakkettiği düzeyde tutunuz!
b17
palavra wrote:

tamam o zaman senin gibi dusunenlerden bir grup kuralim
meclisi ve secimleri kaldiralim
ulkeyi siz idare edin. Laughing
ama dikkatli olun kendi aranizda kavga etmeyin Cool

Seçimleri kaldırıp kaldırmamak değil mesele , halkın verdiği oyla hükümet oldular zaten.Buna lafım yok.Ama halk da zaten kime oy verdiğini , nasıl bir hata yaptığının farkında.Bir siz kaldınız.Seçimlere de biz karşı değiliz.Yeter ki gelecek adamlar din sömürüsü yapıp avrupa birliğine girecez diye kimsenin bir tarafını yalamasın ve her şeyden önce Türk'üm diyebilsin.İşte o zaman ülkeyi biz idare etmesek de olur.
selim06
Bundan böyle bu tip bir tartışma Banlanma'ya kadar gidecektir.Bu tip konuların açılması yasaktır.Siyasallığın bu foruma gireceğini hiç düşünmezdim ama bu tip bir tartışma gerçekten de çok kırıcı ve gereksiz.
-close-