FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

cumhuriyet gazetesi reklamı

loserk
şu aralar tvde cumhuriyet gazetesinin reklamı dönüyor : "cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşıyor,tehlikenin farkında mısınız?" diye..

Gün gibi ortada olan bir tehlikeyi,felaketi medya organları arasından sadece cumhuriyet gazetesi bu kadar net bir şekilde dile getirdiği için tebrik ediyorum,helal olsun cumhuriyet gazetesine... Applause Applause Applause
mr.emre
loserk wrote:
...Gün gibi ortada olan bir tehlikeyi,felaketi medya organları arasından sadece cumhuriyet gazetesi bu kadar net bir şekilde dile getirdiği için tebrik ediyorum...

ve KANAL TÜRK
cavbela
loserk wrote:
şu aralar tvde cumhuriyet gazetesinin reklamı dönüyor : "cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşıyor,tehlikenin farkında mısınız?" diye..

Gün gibi ortada olan bir tehlikeyi,felaketi medya organları arasından sadece cumhuriyet gazetesi bu kadar net bir şekilde dile getirdiği için tebrik ediyorum,helal olsun cumhuriyet gazetesine... Applause Applause Applause

cumhuriyet gazetesinin zaten uzun bir süredir bu yönde bir kampanyası vardı. şimdi tv reklamıda vermiş sanırım. . .
BURAK_X
loserk wrote:

Böyle adamları ben alkışlarım Applause Applause Applause
palavra
basbakan veya meclis baskani olmus birinin cumhurbaskani da olmasinda ben hic bir tehlike gormuyorum.

herkesin bildigi bir gercek ama yinede tekrar edeyim

-ulkemiz basbakan agirlikli bir sistemle yonetilmektedir.
basbakanin yetki ve sorumluluklari cumhurbaskanina gore daha fazladir.
palavra
Quote:
Gazeteler kışkırtıcılık yapmamalı

geçmişi darbe teşebbüsleri ve tahrikleriyle dolu. Neredeyse onların desteği alınmadan yapılmış hiçbir darbe ve darbe teşebbüsü yok tarihte. Yine de Köşk'lerde ağırlanıyor, her fırıldağın içinden cambazlıkla çıkabiliyor. Mazisinde Nazizm'den Marksizm'e kadar uzanan her türlü antidemokratik eğilim olduğu halde her gün bazı insanlara saldırmayı kendilerine misyon edinmişler. Her geçen gün daha da marjinalleşen bu yayın organı, son yıllardaki tahriklerini yine rejim krizi üzerinde yapıyor. Güya kendileri çok ilerici, güya ülkeyi geri götürmek isteyenler var, güya bu gidişe dur diyecek kişiler de bunlar.

Geçen hafta bu malum gazeteye atılan bombaların mahkemesi vardı. "Ordu malı" diye rapor edilen bombaların tetkikini istedi avukat. Nedense gerek görmedi hakim bey. Olabilir. Ancak saldırıya uğrayan bu gazetede tık yok. Yahu, insan kendine atılan bombaların nerede üretildiğini, nasıl saldırganlara ulaştığını merak etmez mi? Bu durumun ortaya çıkmasını engelleyecek bir karara itiraz etmemek için yerli Pravda'nın hangi mazereti olabilir ki!

Kendine atılan bombaya sahip çıkamamış bir gazete, şimdi kalkmış 'Cumhuriyet'e sahip çıkın' diye ayrımcı ve tahrikçi reklâm yapıyor. Demek ki 28 Şubat'ın kendilerine bakan hazin hezimetini gör(e)memişler. Halkın kâhir ekseriyetinin ******ılığı değil demokratlığı tercih ettiğini hâlâ idrak edememişler. Ayrımcılığa, tahrikçiliğe, bölücülüğe dayanan ve kendi halkıyla kavga ederek ayakta kalmaya çalışan gazetelerin işi bundan sonra çok zor; çünkü alternatif bilgi kaynakları ve halkın demokrasi tecrübesi darbe kışkırtıcılarını suçüstü yakalamış durumda. Reklâm yapalım derken cürm-ü meçhul durumuna düşmek, demokrasi-medya ilişkisinin çarpık bir örneği olması açısından bir köşeye kaydedilmeye değer; ötesi boş bir heves...

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/yazar.do?yazino=505536

buna ilave olarakta
konu cumhuriyet olunca hasan cemalin "kimse kizmasin kendimi yazdim "
kitabinda bu gazete ve yoneticileri hakkinda yazilan hatiralari da hatirlamak iyi olacak tir sanirim
mr.emre
palavra wrote:

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/yazar.do?yazino=505536

buna ilave olarakta
konu cumhuriyet olunca hasan cemalin "kimse kizmasin kendimi yazdim "
kitabinda bu gazete ve yoneticileri hakkinda yazilan hatiralari da hatirlamak iyi olacak tir sanirim

zaman gazatesi cumhuriyet hakkında yorum yapma hakkına dahi sahip değildir.

http://img101.imageshack.us/img101/897/zaman1eg.png
selim06
arkadaşlar lütfen birbirimize karşı saygılı ve sevgili tutumumuzu devam ettirelim..
palavra
zaman nicin cumhuriyet hakkinda yorum yapamazmis?
cok da guzel yorum yapiyorlar , sahsen ben zevkle okuyorum Wink

Quote:
Cumhuriyet Gazetesi'nin televizyonlarda yayınlanan reklamlarını izledim ve Türk medyasına hiç yakıştıramadım. Reklamın bir versiyonunda, 16 Mayıs'ta saatlerin yüz yıl geriye alınacağı belirtiliyor ve halkın Cumhuriyet'e sahip çıkması öğütleniyor.

Bir diğerinde ekrana siren sesi eşliğinde 1881-2007 tarihleri geliyor. Herhalde cumhurbaşkanlığı seçimini AK Partili bir aday kazanırsa Türkiye'nin yüz yıl geriye gideceği ve Atatürk'ün fikir ve inkılaplarıyla gerçekten ölmüş olacağı söylenmek isteniyor. Cumhuriyet, tirajı ve yayın çizgisinden de anlaşıldığı gibi marjinal bir gazete. Böyle bir gazetenin, ticari faaliyet olan reklamlarında "Cumhuriyet'e sahip çıkın" diyerek kendi adını Türkiye Cumhuriyeti'yle özdeşleştirmesi, Atatürk'ü ve ve cumhuriyeti reklam aracı olarak kullanması etik olarak ne kadar doğru? Üstelik habercilik görevi gereği tarafsız olması gereken bir kurumun, halkı bu şekilde taraflara bölmeye çalışması, seçim reklamları vermesi, bırakın medya ahlakını, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçuna girmiyor mu? Yeşil harflerle tersten yazılarak Kur'an'a benzetilen ve halkın inançlarına açıktan saldıran 'Tehlikenin farkında mısınız?' yazılı reklamı ise hiç dile getirmiyorum. Hadi bir gazete tiraj için bu reklamı yayınladı; peki yetkililer niye ses çıkarmıyor? Halim Kardelen / İstanbul

loserk
palavra wrote:

çünkü zaman gazetesinin "Cumhuriyet,Laiklik ve Atatürk" kavramlarına bakış açısı Cumhuriyet gazetesi ile bağdaşamaz ve kıyaslanamaz.. Ayrıcaaa, zaman gazetesi;

Quote:

Bir diğerinde ekrana siren sesi eşliğinde 1881-2007 tarihleri geliyor. Herhalde cumhurbaşkanlığı seçimini AK Partili bir aday kazanırsa Türkiye'nin yüz yıl geriye gideceği ve Atatürk'ün fikir ve inkılaplarıyla gerçekten ölmüş olacağı söylenmek isteniyor

gerçeğini ve eğer cumhurbaşkanlığı seçimlerini tayyip kazanırsa Türkiye'nin İran'dan beter olacağını görmek istemiyor ya da görmüyor...
mr.emre
palavra wrote:
cok da guzel yorum yapiyorlar , sahsen ben zevkle okuyorum Wink

zaman gazetesi pensilvanyadan yönetilir. kim yönetir biliyorsun heralde ?

Quote:
Yeşil harflerle tersten yazılarak Kur'an'a benzetilen ve halkın inançlarına açıktan saldıran

halkın inançlarını sömüren gazete de zaman gazetesidir. ya da bazılarının deyimiyle namaz gazetesi.
kriptontr
Helal olsun Cumhuriyete diyorum.
1 partinin genel başkanı
Kerküke yapılan saldırıyı diyarbakıra yapılmış sayarız diyebiliyorsa
Bu ülkenin cumhur başkanı
ben türkiyeliyim demeden önce ben türküm diyemiyorsa.
O ülkede kimse "bişey olduğu yok bunlar laf atıyorlar diyemez" diyorsa ya beynindeki hücrelerin sayısı çok çok azdır ya da artık bu vatanın evladı değildir
palavra
herkesin gazetesi kendine beyler
ben 15 yasimdan beri hergun zaman okurum
hic pisman olmadim
beni simdiye kadar hic yaniltmadi
zamanin tersten okunusuyla alakali bir problemim de yok
bu dunyadan sonra bir obur taraf oldugunu unutan sadece 50-60 yil unutabilir ve kendini kandirabilir.
sonra -aci- gerceklerle yuzlesecegiz.

gazetem simdiye kadar kimsenin inancini somurmedi , somuruye destek olmadi.
hic bir bedduaya amin demedi
darbecilere yalakalik yapmadi.

ve zaman buyumeye ve ilerlemeye devam ediyor.

subat
mart
nisan
mayis...

turkiye daha guclenmis olarak yoluna devam edecek.
biz fatihin yaptiklarina degil , hedeflerine talibiz.
mr.emre
kriptontr wrote:

Bu ülkenin cumhur başkanı
ben türkiyeliyim demeden önce ben türküm diyemiyorsa.

daha cumhur başkanı olamadı. inşallah olamaz da.

dengir mir mehmet fırat bile ben de c. başkanı olabilirim diyebiliyorsa ...
selim06
arkadaşlar tartışmalar uygunsuz doğrultuda devam etmektedir.Bu yüzden:
-kilit-