FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoft vazgeçti hotmail ile yola devam

maniac_ea
Quote:
"Microsoft bundan birkaç yıl önce yeni bir web e-posta hizmeti yapmayı planladığında kafasında iki şey vardı. Bunlardan birincisi daha hızlı, basit ve güvenli bir sistem oluşturmak, diğeri de kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek güçlü bir yapı kurmak." diye söze başlıyor Richard Sim.

Bu amaçla işe koyulan ve bugünlerde M9 adı altında son beta sürümleri denenen Windows Live Mail'deki değişiklikleri Microsoft'un ürün müdürlerinden Richard Sim, blog sayfasında değerlendirdi.

Live Mail ismi beğenilmedi

İlk dönemlerde Hotmail ismini fazlasıyla seven ve yeni sistemi test eden kullanıcılardan (beta tester) oldukça iyi geri dönüşler alan yazılım ekibi, zamanla Hotmail isminin Windows Live Mail olarak değiştirilecek olmasının kullanıcıların kafasında karışıklığa yol açtığı ve hatta hoş karşılanmadığını görünce değişiklikten vazgeçtiğini Richard Sim'in açıklamalarıyla duyurdu.

Windows Live Hotmail

Dünya çapında 260 milyondan fazla kullanıcıya hitap eden hizmet bundan böyle Windows Live Hotmail olarak anılacak. Dilerlerse kullanıcılar Hotmail.com veya Live.com uzantılı e-posta adreslerinden herhangi birini seçebilecekler. Halen Hotmail uzantılı adreslerini kullanan kullanıcılar ise bir değişiklik olmaksızın yoluna devam edebilecek.

Microsoft'un e-posta yöneticisi Outlook görünümünde tasarlanan ve yeni yazılım altyapısının kullanıldığı e-posta hizmetinin önümüzdeki haftalarda beta olmaktan çıkıp tam anlamıyla kullanıma açılacağı da belirtildi.

Kullanıcılar ne düşünüyor?

Blog sayfasına gelen yorumlarda ise kullanıcıların ikiye bölündüğü görülüyor. Bir kısım tamamen değişikliğe gidilip eski ismin de unutulması taraftarıyken, diğer kesim ise alıştıkları isim ve senelerdir bilinen e-posta uzantılarının değiştirilmesine şiddetle karşı çıkıyor.
Ricard Sim'in blogu http://mailcall.spaces.live.com/blog/cns!CC9301187A51FE33!29123.entry
aFamous
bana göre live mail daha iyi bu adamlar ne avanaktır ya Cool güzel olan şeyleri geriye döndürürler Smile siz gmail kullanın hiç deişmez Razz gmaille boy ölçüşecek bir email servisi yok!
Garga
aFamous wrote:
bana göre live mail daha iyi bu adamlar ne avanaktır ya Cool güzel olan şeyleri geriye döndürürler Smile siz gmail kullanın hiç deişmez Razz gmaille boy ölçüşecek bir email servisi yok!

Abi sana kesinlikle katılıyorum. Hem hızlı hem de doldurması çok zor... Ben dosyalarımın yedeklerini hep mailime atıyorum. En güzeli bence GMail...

Hotmail'i sadece MSN için kullanıyorum...
serazat
birde benim 2 tane epostam var biri yeni 2004 te falan almıştım diğerini bilmiyorum ama epey eski.. yeni olan eposta hesabımdan outlook ile girdiğimde hotmail artık ücretsiz kullanıcılara outlook desteği sunmuyor diye bir hata veriyor..

diğer epostamda ise sorun yok bunun hakkındada bilgisi olan varmı.. live.com olanlar outlookta kullanılıyormu hiç bir ayar yapmaksızın..
cavbela
ben 2 sen önce denemiştim hotmaili ama olmamıştı. aynı hatayıı veröişti. dur bide livi deneyim. . .
ama oo şimdi nerden bulacam livin mail sunucu adresini. mail.live.com değildir zaten boşver denemiyom. ..

çok tembel oldum bu sıralar. ..
Garga
serazat wrote:
birde benim 2 tane epostam var biri yeni 2004 te falan almıştım diğerini bilmiyorum ama epey eski.. yeni olan eposta hesabımdan outlook ile girdiğimde hotmail artık ücretsiz kullanıcılara outlook desteği sunmuyor diye bir hata veriyor..

diğer epostamda ise sorun yok bunun hakkındada bilgisi olan varmı.. live.com olanlar outlookta kullanılıyormu hiç bir ayar yapmaksızın..

O hatatı yok etmek için pop sırası almak gerekiyor ve ayrıca 3 yıllık kullanıcılara veriyor. Bizim bir arkadaş ancak öyle kullanabildi. Artık MSN var daha kolay....
darkeagle
Live de hotmail de kullanmıyorum zaten ne yaparlarsa yapsınlar...
duckling
ismi ne kadar değişirse değişsin GMail her zaman daha üstün. benim adımı verseler bile gmail'den başkasını kullanmam Very Happy

(yok belki o zaman kullanırım Razz )
Garga
Doğru Gmaili tek geçerim.... Smile
coozy
En iyisi Gmail. E-posta silme derdi yok, istemediğin kadar yer tabi. Very Happy
Garga
Bir de o vardı silem derdinin olmaması ben alıştım artık hiç bir şeyi silmiyorum Smile))
bugra9
Bende alıştım. Sileceğim mail bile olsa, silinenler diye klasör açtım oraya atıyorum. Google ı kimse durduramaz.

Bide gmail drive diye program var. Onla gmail hesabındaki alanı bilgisayarımdaki klasörler gibi kullanabiliyorsun. Harika birşey. Very Happy
kriptontr
hepsini geç gmaili seç kardeşim.
onunla sınırlımı ? tabiki değil
işte bikaçı
Analytics
Arama Geçmişi
Belgeler ve Elektronik Tablolar
Blogger Blogger
Co-op Co-op - Arama Motorlarım
Froogle Alışveriş Listesi
Gmail Gmail - Ayarlar
Google Kendi Dilinizde
Gruplar
Kişiselleştirilmiş Ana Sayfa
Notebook
Okuyucu
orkut
Picasa
Sayfa Yaratıcı
Site Yöneticisi Araçları
Takvim
Talk
Tarayıcı Senkronizasyonu
Uyarılar
Seregwethrin
Windows Live Domains ile domainlerinize 2gblik alan verebiliyorsunuz. www.gogole.com/a adresinden de bu şekilde bir hizmet olmasına rağmen windows live domainsten yaparsanız eğer hiçbir passport.net üyeliği gerekmeden direk msnde kullanabiliyorsunuz o üyeliği. Böyle güzel bir avantajı var.
cavbela
Seregwethrin wrote:
Windows Live Domains ile domainlerinize 2gblik alan verebiliyorsunuz. www.gogole.com/a adresinden de bu şekilde bir hizmet olmasına rağmen windows live domainsten yaparsanız eğer hiçbir passport.net üyeliği gerekmeden direk msnde kullanabiliyorsunuz o üyeliği. Böyle güzel bir avantajı var.

senin yazında bi problem mi var şuan linuxta okuyorum bu mesajı ve karakterlerde problem var. bi tek senin mesajında problem var. . bu arada benden başkasında varmı bu bilmiyorum. . ..
mr.emre
cavbela wrote:
bu arada benden başkasında varmı bu bilmiyorum. . ..

yok
cavbela
windovz altında da yok o hata. .. . olur os'luk hali. .
tufansaba
Seregwethrin wrote:

bunu denedim domains.live.com dan yine emre sağolsun güzel çalışıyor 100 tane sınırlı tabi yetmezse mail ile mikrofosta isteiğinizi belirtiyorsunuz kapasiteyi artırabiliyorlar

1024mb Very Happy