FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

eurovision şarkısı belli oldu

mr.emre
Quote:
Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de mayısta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Kenan Doğulu'nun, söyleyeceği şarkı belli oldu. Kenan Doğulu ve TRT'nin Seçici Kurulu'ndan, her yıl Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması'na "Türkçe mi yoksa İngilizce şarkıyla mı gitsin?" tartışmalarını yeniden alevlendirecek bir parça çıktı.

TRT Genel Müdürü Ali Güney, TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Mete, TRT Müzik Dairesi Başkanı Deniz Çakmakoğlu ve Ankara Televizyon Müdürü Muhsin Yıldırım'dan oluşan seçici kurul, Doğulu'nun hazırladığı 3 parçayı dinleyip, "Shake It Up Şekerim" adlı şarkıda karar kıldı. 9 Mart'ta kamuoyuna tanıtılacak parçaya o zamanakadar son şeklini verecek olan Doğulu, "Çok neşeli, çok güzel bir eser seçtik. Hayırlı olsun" dedi.

Shake It Up Şekerim: Yukarı Salla Şekerim

söylenecek söz bulamıyorum Laughing
cavbela
mr.emre wrote:
Quote:
Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de mayısta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Kenan Doğulu'nun, söyleyeceği şarkı belli oldu. Kenan Doğulu ve TRT'nin Seçici Kurulu'ndan, her yıl Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması'na "Türkçe mi yoksa İngilizce şarkıyla mı gitsin?" tartışmalarını yeniden alevlendirecek bir parça çıktı.

TRT Genel Müdürü Ali Güney, TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Mete, TRT Müzik Dairesi Başkanı Deniz Çakmakoğlu ve Ankara Televizyon Müdürü Muhsin Yıldırım'dan oluşan seçici kurul, Doğulu'nun hazırladığı 3 parçayı dinleyip, "Shake It Up Şekerim" adlı şarkıda karar kıldı. 9 Mart'ta kamuoyuna tanıtılacak parçaya o zamanakadar son şeklini verecek olan Doğulu, "Çok neşeli, çok güzel bir eser seçtik. Hayırlı olsun" dedi.

Shake It Up Şekerim: Yukarı Salla Şekerim

söylenecek söz bulamıyorum Laughing

artık bu şarkıyla kendimizi ifade edip 1.liği alabiliriz. . . .
coozy
Shake It Up Şekerim
Umarım şarkıyı dinleyince yine hüsrana uğramayız. Confused
maniac_ea
kenan doğuluyu ilk çıktıgından beri dinlerim severim ilk cıktığınga ufaktım ama ufakkende seviyordum ve son cıkardıgı albumlerde gercekten kaliteli müzik yapıyor sarkılardaki altyapılar çok iyi ki bunda "ozan dogulu"nun buyuk katkısı var ve bence eurovison sarkısıda süper bir şey olcak şarkıyı dinlemeden ben ilk 5 garanti derim Wink
palavra
Eurovision unda modasi gecti gibi

uzun bir zamandir hic bir ulkeden kaliteli bir eser gelmedi bildigim kadariyla

gecen yilki birinci olan parca da cok kotuydu (bence)
darkeagle
Bence tutmayacak...
BURAK_X
darkeagle wrote:
Bence tutmayacak...
Adından belli Very Happy
bugra9
Yok mu bizi temsil edecek şöyle doğru dürüst şarkıcı. Bıktım bunlardan. Very Happy
Garga
Abi kötü düşünmeyin bence olur be bu sene. Adam da iyi... Smile
serazat
geçen senekine oranla bu senekinin şansı daha yüksek daha şarkıyı dinlemeden söyleyebilirim bunu.. bu şarkıcının hemen hemen bütün şarkıları kulağıma hoş geliyor
kriptontr
shake it up şekerim ne yaw?English lütfen.Yada türkçe please. Very Happy
mcc
kriptontr wrote:
shake it up şekerim ne yaw?English lütfen.Yada türkçe please. Very Happy

abi haklısın walla ne öyle ya İngilizce olsun yada adam gibi Türkçe ikisi birlikte olunca neyi amaçlıyo anlayamadım bence güzel bir Türkçe şarkı da kazandırır bize 1. liği ama adamlar sese ve şarkıya bakmıyorki herkez komşusuna veriyor sevdiği ülkelere adamlar programı izlemeden oy veriyor bence katılmasak bile olur Very Happy
aFamous
kenan doğulu sağlam adam avrupadada ünü war az çok şarkıda sağlam gelir diye umuyorum şansımız war ama eurovision Rolling Eyes ne kadar önemli ki.. ne kazandırır bize Mad herşeyiyle gereksiz bi konu Cool
geyikkutuphanesi
Müzik endüstrisi adamların elinde olduktan sonra bizimkiler sadece söz yazarak(zaten bir anlamı da yok) onların ezgilerini onlara mı satmaya çalışacak? Hayır ben adamlar kötü yapıyo demiyorum, dinlerim de hatta, ama bizimkilerin üretim falan yoktuğu yok hani sadece kopya yapıyolar. Direk yabancı müzik dinleyin hiç olmazsa 1. elden daha kaliteli alırsınız.
maniac_ea
ve şarkıy tanıtıldı güzel şarkı bence dinlemek için aşagıdaki linke tıklayınız

mms://212.175.166.3/eurovision_2007/kenan_dogulu_euro.wma

Link TRT'nin sitesinden alıntıdır.
loserk
abi güzel şarkıymış hakkaten,çok hoşuma gitti benim... Laughing
mr.emre
diğer ülkeleri almazlarsa bu şarkyla kesin birinci oluruz
coozy
Bence şarkı fena değil ilk 5 çok zor belki ilk 10 olabilir. Smile
mr.emre
coozy wrote:
Bence şarkı fena değil ilk 5 çok zor belki ilk 10 olabilir. Smile

bende beğendim ilk 100 kesin Very Happy
geyikkutuphanesi
ahanda biz... Şarkıda kendimi buldum.... Very Happy
bir de dinleyebilirsem tam süper olacak... Razz
selim06
Fena şarkı değil ben daha cool bişeyler bekliyordum ama bu olmuş hayırlısı bakalım.
Zaten Eurovision siyasal bir olay;işte çok uçuk şeyler yapmazsan zaten alacağın puanları tahmin edersin:
Fransa:12
Almanya:12
Avusturya:10
sonrası hep boş...
Umarım hoşuna gider Avrupa'lını şarkı...
kitaksi
şu şarkıları ya ingilizce yada türkçe yapın bu nasıl bi olay ya... altı şişhane üstü tabakane...
Garga
Kötü sonuç almayalım nasıl olursa olsun bunu devlet sorunu yapacak kadar büyütmeye gerek yok bence.
roguehider
Her ne kadar ben çok beğenmesem de (geçen sene lordi süperdi ama) şansının olduğunu düşündüğüm bir şarkı. Neden diyecek olursanız yavaş yavaş pop ve etnik öğeleri bulundurmak moda olmaya başladı. Eh hiç şüphesiz onca yıllık kültürümüz var, esc'ye katılan ülkeler arasında da en köklü kültüre sahip olan ülkelerden biriyiz. Bu yüzden biraz şansı olduğunu düşünüyorum.
nfsforever
Bence şarkı güzel , en azından geçen yıl kazanan şarkıya göre...
cikosen
bence bu şarkı pek değil hiç tutmaz..
eurovisionda bizi kimin temsil edecek adaylar açıklanırken hadise nin ismini bir duydum işte o zaman tamam dedim ama gittiler kenan doğuluyu seçtiler..tamam güzel adam iyi de şarkı söylüyor ama ne bu böyle ingilizce türkçe karışık..hiç olmamış hiç..bence hadise gitmeliydi eurovision a..O zaman çok büyük ihtimalle birinciydik Laughing
SemihEide
Bence cok gusel bir sarki umarim kenan dogulu ve Turkiye istedigi yerde olur bu sarki ile.. Tabiiki son karar yine halkin..
kitaksi
hocanın fıkrası gibi ya tutarsa:)
mcc
ya her duyduğumda tüylerim diken diken oliiiiii. ıyyyy bu ne ki laA? Böyle bir şarkıyla Türkiyeyi tanıtıcaz diyosunnuzzz sonra karşıma geliyosunuzzz.dağılın gözüm görmesin...
maniac_ea
geçenlerde bir site eurovisiona katılan şarkılardan şöyle bir anket yapmış ve ankette 1. çıkmışız
nfsforever
maniac_ea wrote:
geçenlerde bir site eurovisiona katılan şarkılardan şöyle bir anket yapmış ve ankette 1. çıkmışız

Zaten hep öyle oluyor.İnternette yapılan her türlü ankette ya 1. oluyoruz ya da haklı çıkıyoruz.Örneğin geçen sene (her sene yapılıyor zaten) en önemli derbi GS-FB derbisi seçildi birçok yabancı sitede.Bizi ilgilendiren bir konu olduğunda abanıyoruz hemen o sitelere.Yani o anketler gerçeği yansıtmıyor bence...
cihan
Eurovison Şarkı Yarışması, bir çeşit "kültürel etkinlik"tir. Bu etkinlikte yalnızca "ulusal müziğimiz" değil, müziğimizin "beste ve güfte"sinin yanı sıra müziğimizi icra eden sanatçının giysisi, oyunu de sergilenir. Başka bir ifade ile genelde bu tür etkinlikler "milli" olmaktadır. Bu bağlamda, görüyoruz ki Eurovision'a seçilen şarkının sözleri bir kısmı "Türkçe" bir kısmı ise "İngilizce"dir. Gönül isterdi ki, seçilen bu eser her yönüyle "Türk Ulusu"nu temsil etmeliydi.

Murat, 06 Mayıs 2007
evet arkadaşlar elemeleri geçtik yarın(cumartesi) finalde 22. sırada sahneye çıkacağız bence elemelerdeki en iyi performans bizimkiydi ayrıca sahne falanda çok hoş olmuştu özellkle arkadaki "shake it" yazısı güzeldı ama tek eskiğimiz bende sahne şovu kızlar hiç iyi dans edemedi Smile
loserk
bence de eleme performansı harikaydı,açıkçası final için daha da umutlandım ben Wink
BURAK_X
Ve 4. olarak bitirdik yarışmayı
loserk
gittik gene ermenistana 12 puan verdik,onlar bize 1 puan bile vermedi,ben anlamıyorum bu nası iş Confused
mr.emre
hakeden kazandı.
kitaksi
ewet bellı olduda ne oldu sankı... u ulke daha kucuk bı duruma dusemezdı... hersey sahte,yalan... ermenıstan bızden nasıl 12 puan alır... bu ne kadar gerceklıgı yansıtır... baska ulkelerın kıcını yalamaktan ne zaman vazgecıcez... yada gorundugun gıbı ol yada oldugun gıbı gorun... bu ulke boyle davrandıgı surece herseyı hak edıo
kumlukoz
belliydi kazanamayacagimiz
maniac_ea
kazanamamamızın nedeni şarkıdan dolayı değil oyların çoğu siyasi oylar herkes puanlarını komşularına dağıttı yarışmada ki en güzel şarkı bizimkiydi ki finalden önce arkadaşlarıma dedim eğer oylar siyası olmazsa bu yarışmayı büyük ihtimalle biz kazanırız ama ruslarında şarkısı çok güzel onlarla çekişebilirz dedim ki rusların sarkısıda güzeldi hem kulağa hem göze hitaben cıktı ruslar Smile ve bizm üstümüzde bitirerek 3. oldu ruslar
nfsforever
Bizim Ermenistan'a 12 puan vermemiz ne kadar tartışılırsa, bize 12 puan veren ülkelerin de o kadar tartışılması lazım.Sanki onlar bize şarkıyı çok beğendikleri için tam puan verdiler.Örneğin; Almanya...