FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

tv kanallari-reyting

palavra

televizyon kanallarinin ocak ayi reytingleri
nasil sizinde izleme olculerinizi yansitiyormu?
benimkini yansitmiyor\
cunku burada hicbir turk kanali cekmiyor.
begendigim bir kac diziyi internetten indirerek takip ediyorum.
roguehider
Zaten genel olarak Türkiye profilini de yansıtmıyor bu rating sıralamaları.
Yaklaşık olarak 2000 kişilik bir izleyici kitlesinin dağılımı sadece.
Olasılık ve İstatistik teorilerine göre 2000 kişilik düzgünce seçilmiş bir örneklemin tüm toplumu %10 hata payı ile temsil edebileceği biliniyor. Ama türkiyede ölçümlenen ailelerin sağlıklı olarak seçildiğini düşünmüyorum ben.
bugra9
Ben bu yıl fazla televizyon izlemedim ama benim izleme olculerimi yansitiyor gibi. Very Happy
geyikkutuphanesi
ben pek televizyon izlemeliyorum ama bence istatistikler doğrudur. Çünkü televizyonda izlenecek birşey olmasada bu kanallar açılıp televizyon kendi haline terkedilir. Smile Boşa reyting yazmasın diye kapatmak lazım Very Happy favori kanallım TRT 2 bu arada
serazat
bizim tvde kanal7 stv flash kaçta bilmiyorum kurcalamak lazım kanald yaprak dökümü diye biz dizi yayınlamaya başladı onuda öyle eledim kanald de yok şimdi geriye trt kaldı trt2 yi izliyorum arada piyasada bulunmayacak roman uyarlamaları çıkartıyor.. Starı izliyorum Atvyi de avrupa yakasından dolayı izlemez oldum.. haber kanallarını izliyorum
BURAK_X
Atv'yi 1.sırada sanardım
cavbela
benimkini yansıtması için hepsinin 0 olması gerekir. bi maç olduğu zaman tv izlerim. . .
niho_gs
Şoray uzun yolda hangisinde ise onu izliyorum sadece o program :p
tarslan1981
ya abı adam gibi bırsey koysalar izlecemde yokki bende belgesel kanallarını ızlıom onlarda burda yok yanı kısacası benım reytıng vermem sıfır"0"
tarslanars
ya abı adam gibi bırsey koysalar izlecemde yokki bende belgesel kanallarını ızlıom onlarda burda yok yanı kısacası benım reytıng vermem sıfır"0"
Garga
Biraz şaşırdım çünkü çok izlediğim bir kanal altta hiç izlemediğim bir kanal üstte...
coozy
Flash bile sıralamaya girmiş ya helal olsun valla! Smile
cihan
Sonuçlar bence de doğruyu yansıtmıyor. Çünkü, seçilen örneklemin dağılım ve büyüklüğünün yeterli olmadığı düşüncesindeyim. Bana göre izlenecek Tv. programları TRT-1, TRT-2, TRT-4 olması gerekirdi. Çünkü bu Tv. programlarda içerik, seviye ve kalite var.

Murat, 18 Şubat 2007
bizim tvde kanal7 stv flash kaçta bilmiyorum kurcalamak lazım kanald yaprak dökümü diye biz dizi yayınlamaya başladı onuda öyle eledim kanald de yok şimdi geriye trt kaldı trt2 yi izliyorum arada piyasada bulunmayacak roman uyarlamaları çıkartıyor.. Starı izliyorum Atvyi de avrupa yakasından dolayı izlemez oldum.. haber kanallarını izliyorumSonuçlar bence de doğruyu yansıtmıyor. Çünkü, seçilen örneklemin dağılım ve büyüklüğünün yeterli olmadığı düşüncesindeyim. Bana göre izlenecek Tv. programları TRT-1, TRT-2, TRT-4 olması gerekirdi. Çünkü bu Tv. programlarda içerik, seviye ve kalite var.
mr.emre
flash, stv, kanal 7 gibi sadece belli kesime özel kanalların listede yer alması ilginç..
cavbela
flash önceden belli bi kesime hitap eden bi kanaldı. ozamanlar izlerdim ancak şimdi rezillikten başka bişey yok o kanalda. .
coozy
Flash önceden müzik yayını yapıyordu.Sonra haber koydular daha sonra saçma sapan diziler iyice batırdı kanalı.
palavra
mr.emre wrote:
flash, stv, kanal 7 gibi sadece belli kesime özel kanalların listede yer alması ilginç..

demekki o belli kesimin yuzdesi bir hayli artmis memlekette
kitaksi
reyting yapmanın formülü; 1)üç beş kişiyi topla 2) saçmasapan bi gündem yarat 3) üstüne biraz göz yaşı, biraz yoksulluk edebiyatı yaz 4) biraz kavga , biraz tartışma, inceden bir sunucu gazı sonuç; reytingler tavan
palavra
kitaksi wrote:
reyting yapmanın formülü; 1)üç beş kişiyi topla 2) saçmasapan bi gündem yarat 3) üstüne biraz göz yaşı, biraz yoksulluk edebiyatı yaz 4) biraz kavga , biraz tartışma, inceden bir sunucu gazı sonuç; reytingler tavan

peki burada asil degismesi gereken nedir

bu anlayistaki yayincilarmi?

bu anlayisa prim veren halkimiz mi?