FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Mail deliver gibin bişe lazım bi bakabilirmisiniz(sorun)

mcc
Arkadaşlar bi hostta (beleş host tabi) bi portal gibn bişey kurdum ama hostun e mail servisi yok üye kayıtoluyor ama e maili doğrula mail i gönder dideiği halde normal olarak gitmiyor (bu emaili doğrula olman dan üye olunmuyo ve ben bunu kaldıramıorum) şimdi soruya geliyorum peki bunun yerine kullanabileceğim bir mail sitsemi gibi birey var mı hostumun mailiymiş gibi kullanacağım ...

şimdiden teşşekkürler ...

saygılarla....
roguehider
Merhaba,

Programlama bilgin ve biraz da SMTP komutlarıyla alakan varsa kendi basit mail sistemini yazabilirsin. Ben Java'da 2 günde yazmıştım. Ama büyük ihtimalle sen PHP kullanıyorsundur.

Temel olarak yapman gereken e-mail adresinin domain'inin MX kaydını bulmak, daha sonra da o MX adresindeki SMTP sunucuya mail göndermen lazım.
mcc
roguehider wrote:
Merhaba,

Programlama bilgin ve biraz da SMTP komutlarıyla alakan varsa kendi basit mail sistemini yazabilirsin. Ben Java'da 2 günde yazmıştım. Ama büyük ihtimalle sen PHP kullanıyorsundur.

Temel olarak yapman gereken e-mail adresinin domain'inin MX kaydını bulmak, daha sonra da o MX adresindeki SMTP sunucuya mail göndermen lazım.

buyur ?