FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


YouTube podzieli sie z zyskami

spooki86
Przedstawiciel zarządu YouTube zapowiedział, że firma planuje dzielić zyski, jakie przynosi serwis, z jego użytkownikami. System premii zostanie uruchomiony w najbliższych miesiącach.

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego odbywającego się w szwajcarskim mieście Davos, Chad Hurley, jeden z założycieli serwisu YouTube, ogłosił że YouTube będzie dzielił wypracowany zysk z jego użytkownikami.

Nowa inicjatywa zarządu serwisu YouTube ma na celu zachęcanie twórców do umieszczania swoich dzieł w serwisie. Nie podano jak dotąd zasad premiowania szczególnie uzdolnionych użytkowników oraz przybliżonych kwot finansowych, jakich mogliby się spodziewać.

Źródło: 4Press.pl

Co o tym myślicie ?
oxwood
To może być bardzo ciekawe. Nawet jeżeli, powiedzmy dadzą te 0,1 centa za odsłonę strony z filmikiem (gdzie oczywiście bedzie raklama Razz), to użytkownicy, którzy umieścili jakiś bardzo popularny filmik mogą troszku zarobić Razz
Tylko, czy przypadkiem nie zacznie się powiedzmy kopiowanie filmików z innych podobnych serwisów, tylko po to, żeby zwiększyć stan swojego konta Very Happy
evolucja
Pomysł ciekawy, jednak oxwood 0,1 centa wątpię by dali. Moim zdaniem przybliżona kwota to około 0,01 eurocenta. Tak w ogóle to jeśli płacili by autorowi za odsłonę jego filmu, to każdy mógł by zrobić jakiś 10 sekundowy filmik i nazwać go "Super extra film. OGLĄDAĆ". Większość by weszła.. Tak jak pisałem pomysł dobry, jednak czekam na jakiś regulamin.
Adi666
Sadze ze bedzie jakis prog minimalny po ktorym dostawalo by sie np. 5 USD po czym za kazde 100 np. 1 USD.
gandalfini
Wydaje mi się, że naliczać będą na odsłony - np za 100 odsłon filmu na konto autora będzie wpływało 1 Juro. Dla tak wielkiego koncernu jak YT to pryszcz i tak 99% wydatków na domorosłych reżyserów będzie pokrywane przez reklamy.
Pomysł popieram i idę odkurzyć moją kamerkę...
Joker
YouTube od kiedy tylko postał zaskakiwał... raz ilością użytkowników... dwa kollejnymi rekordami... Założyciele świetnie znają zasady ekonomii i nie boją się innowacji... I takie zachowania się chwali... Nie to co M$ ^^
Adi666
No i dodam jeszcze ze ten myk da serwisowi youtube wieksza ilosc wizyt dziennie co oznacza jednoczesnie wieksze zyski z reklam. Biznes is biznes.
Deathplanter
http://www.google.pl/search?q=youtube+google
...a o tym slyszeliscie? ^^
Adi666
No to tworzy sie nowa internetowa potega....Google.
spooki86
Adi666 wrote:
No to tworzy sie nowa internetowa potega....Google.

Oni już raczej są potęgą

Quote:
Z najnowszych raportów firmy Google wynika, że dochód spółki uzyskany w czwartym kwartale 2006 roku, trzykrotnie przekroczył oczekiwania analityków.

Firma Google podała do publicznej wiadomości najnowsze raporty finansowe, z których wynika, że zysk spółki, uzyskany w czwartym kwartale ubiegłego roku trzykrotnie przekroczył przewidywaną przez analityków finansowych wartość. Dochód spółki wzrósł w czwartm kwartale 2006 roku do 3,21 mld USD, co stanowi 67 procent przyrostu w stosunku do tego samego okresu w roku 2005.

Notowania akcji spółki Google Inc. wzrosły z 1,22 USD w 2005 roku do 3,29 USD w roku 2006. Przewidywania analityków finansowych zakładały uzyskanie przez spółkę dochodu w wysokości 2,23 mld USD.

Źródło: 4Press
GeorgeHammett
Ja raczej pieniędzy od nich nie dostane.
Related topics
Spoufalanie sie z nauczycielami...
Zarabianie na stronach
Problem z portem COM i Firewall-em
Wlasne produkcje mp3 czy to kluci sie z regulaminem?
frihost+Joomla - inaczej niz na innych serwerach?
Giertych, ewolucja i...
Manga,Hentai,Anime - lubicie te "kreskowki" ?
wybory do Sejmu 2011
Ogame
Jak dowiedzielisce sie o FRIHOST?
Jak Ci się podoba ten serwis i hosting?
Konfiguracja konta
Gothic III co sadzicie ?
Humor :)
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Polish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.