FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Eymur "kurtlar vadisi" tarzi bir dizi yaziyor

palavra
Quote:
"Daha önce çekilen dizilerin iyi mesaj vermediğini düşünüyorum. Devletin de var olduğunu, bu ülkenin başıboş olmadığını göstermek istiyoruz. Ortada güçlü bir devlet var ama bu devletin gücünü anlatan bir yapıt yok. Bu devleti koruyan insanların varlığını göstermek gerekiyor. Bu dizide herkes sessiz sedasız nelerin yapıldığını görücek."

100 kişinin işini tek başına yapacak

"Bu dizide salt benim yaşadıklarım anlatılmayacak. Belki filmde bir kahraman olacak. Ve o kahraman gerçek hayatta 20 kişinin, 100 kişinin yaptığı işi yapacak. Tabii ki hikayenin kurgusal tarafları da olacak. Ama gerçeklerden yola çıkarak olacak. Bu yüzden oyuncu kadromuz 30 kişiyi bulacak. Başrolde oynayacak iki oyuncumuz da belli."

DENİZ GEZMİŞ'İ ANLAYABİLİYORUM

"Bir dönemden bahsederken, Deniz Gezmiş'i, Mahir Çayan'ı da anlatıyorum. Olayları iki tarafın açısından da yansıtmaya çalışıyorum. 22 yaşında bir adamın ölümü göze alması kolay bir şey değil. Onu da işlemek lazım. Ne büyük bir ideal ki, adam daha hayatının baharında ölüme gidebiliyor. Biz onu genç yaşlarımızda pek idrak edemiyorduk. Ama şimdi anlayabiliyorsunuz."

Bu ülke sahipsiz değil

Milli İstihbarat Teşkilatı Kontra-terör Daire eski Başkanı Mehmet Eymür şu sıralar, MİT’i konu alan "Teşkilat" adlı yeni bir dizinin hikáyesini yazmakla meşgul. Dizinin yapımcısı Sergin Akyaz ve Eymür bu önemli projeyi sadece Kelebek’e anlattı. Eymür, "Daha önce yapılan dizilerin mafyaya özendirdiğini, iyi mesajlar vermediğini düşünüyorum. Teşkilat’la devletin var olduğunu, başıboş olmadığını göstermek istiyorum" dedi.

http://www.aktifhaber.com/read_news.php?nID=98970

mit kontr-teror eski baskani "kurtlar vadisi" turunde ama devletin gucunu one cikaran bir dizi icin senaryo yaziyormus.