FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

youtube den goruntu silmek

palavra
Quote:
Birçok insanı “özel bir görüntüm Youtube’a düşer mi?” korkusu sardı. Artık samimi ve özel ortamlarda cep telefonu kamerasıyla “silerim” diye çekilen görüntülere Youtube’ta rastlamak olağanlaştı. Uygunsuz bir anında yakalananları, hakaret doğru ve aşağılayıcı kayıtlar takip etti. Günde bir milyondan fazla görüntünün izlendiği Youtube’da denetim çok düşük seviyede kaldı. ‘Youtube’a düşer miyim?’ korkusu artık çağın paranoyası haline geldi. Olur da bir gün Youtube’da rahatsız edici bir görüntünüze rastlarsanız hangi yolu takip edeceksiniz? Habersiz çekilen görüntünüzü siteden nasıl sildireceksiniz?

Önce deneme amaçlı olarak siteye birkaç dakika içinde yüklediğimiz 12 saniyelik bir görüntünün Youtube’dan silinmesine şahitlik ettik. Görüntüde yer alan kişi kendisinden habersiz çekildiği gerekçesiyle video paylaşım sitesine İngilizce bir e-mail yazdı: "Benden habersiz çekilmiş görüntümün yine benden habersiz Youtube’da yayınlandığını şans eseri fark ettim. Çok şaşırdım ve kızdım. Bir arkadaşım haber vermese hiç öğrenemeyecektim. İsmimi yazınca karşıma çıkıyor. Sitenizde nasıl silineceğine dair bilgi de bulamadım. Görüntümün Youtube’dan hemen silinmesini istiyorum. Eğer silinmezse gerekli yasal işlemleri yaptıracağım. Görüntümün linki aşağıda..." diyordu. Yazdığı e-maili copyright@youtube.com adresine gönderdi. İki gün içinde Youtube "Bu video, içeriğindeki aşağılayıcı unsurlardan dolayı kaldırıldı." cevabıyla mağdurun talebini yerine getirdi.

youtube de yayinlanmasini istemediginiz bir goruntunuz varsa
izlemeniz gereken prosedur
gerci her zaman o kadar kolay silinmiyormus.

en iyisi ileride aleyhinize kullanilabilecek icerikli goruntuleri hemen imha etmek. Laughing
devir firsatlar devri
kimin ne zaman meshur olacagi belli olmuyor
tabi meshur olur olmaz hakkinizda yayinlar da basliyor.
mr.emre
google youtube u satın aldığında bu davalara karşı yarım milyar dolar bütçe ayırmış. yani youtube u kıl ederseniz param var istersen dava aç diyebilir Very Happy
geyikkutuphanesi
mr.emre wrote:
google youtube u satın aldığında bu davalara karşı yarım milyar dolar bütçe ayırmış. yani youtube u kıl ederseniz param var istersen dava aç diyebilir Very Happy

o zaman hemen gidip uygunsuz bir videomu çekip el altından youtube da yayınlatırdım mı, açtığım davayı da kazanırsam rahat bir hayat sürecek kadar para koparırım demektir. Very Happy ollleeeyyy Laughing
b17
geyikkutuphanesi wrote:
o zaman hemen gidip uygunsuz bir videomu çekip el altından youtube da yayınlatırdım mı, açtığım davayı da kazanırsam rahat bir hayat sürecek kadar para koparırım demektir. Very Happy ollleeeyyy Laughing

Güzel tespit...Bu işe girmek lazım...
cavbela
b17 wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

hadi kameralar benden çekelim bi film Laughing Laughing Laughing
geyikkutuphanesi
cavbela wrote:
b17 wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

hadi kameralar benden çekelim bi film Laughing Laughing Laughing

aman google indexlemesin ha sonra mahkemede delil olarak kullanır bunları. Very Happy operasyonu yüz yüze görüşüp yönetelim Laughing
BURAK_X
geyikkutuphanesi wrote:
operasyonu yüz yüze görüşüp yönetelim Laughing
Saatlerimizi ayarlayalım beyler.Cavbela, sen 2 saat ileri, Geyikkutuphanesi, sen de 2 saat geri al.Geri kalanlar normal kullansın Very Happy