FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Za 5 lat koniec swiata!!!!!

wardriving4u
Według kalendarza Majów, w 2012 r. czeka nas koniec świata. Również kod biblijny i proroctwo Malachiasza mówią, że koniec jest bliski. Do apokaliptycznego chóru dołączyli też naukowcy.

Majowie, lud z Ameryki Środkowej, opracował kalendarz oparty na ruchu planety Wenus. Według tego kalendarza, świat zaczął się 13 sierpnia 3114 r. p.n.e., a jego koniec nastąpi 22 grudnia 2012 r. Nie tylko spadek po Majach, których imperium upadło 8 wieków temu, wieszczy apokalipsę w 2012 r. Tę samą datę końca świata wskazuje tzw. kod biblijny.

W 1994 r. grupa izraelskich badaczy rozszyfrowała dane ukryte w treści "Biblii". Wyniki badań statystycznych sekwencji liter w starotestamentowej "Księdze Rodzaju" wykazały, że zawarto tam trafne przepowiednie dotyczące naszych czasów. Znawcy tematu twierdzą, że nieznany autor proroctw zakodowanych w "Biblii" przewidział koszmar II wojny światowej, eksplozję bomby atomowej w Hiroszimie i geniusz Einsteina.

Całos dostępna pod adresem http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/za-5-lat-koniec-swiata,858915

Co sądzicie, o tym??? Ja osobiście przytocze słowa pewnego matematyka:
"Przepowiedni jest tak wiele, że zawsze się sprawdzają -W tym tkwi ich siła."

Ja mysle identycznie, jesli jest tyle przepowiedni to jakas cześć się zawsze spełni, ale w tej o końcu w 2012 są takie argumenty jak:
- Zaszyfrowany przekaz biblijny
- Proroctwa Malachiasza.
- Kalendarz Majów.
A więc jeśli o tej samej dacie mówi tak wiele meteriałów, coś w tym musi być, chodź niekoniecznie... Bardzo proszę o wasze komentarze do tego artykułu

mtx:młody, a wiesz co to są tagi? a wiesz do czego służy tag: quote??
Deathplanter
Kod Biblijny podawał też z nawet większym prawdopodobieństwem lata 2000 i 2006. Jak na razie nic się nie stało Wink. Liczę jednak, że w 2012 faktycznie będzie katastrofa na miarę apokalipsy ;>,przynajmniej w Polsce.

@edit:
A to czytałeś?
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/za-5-lat-koniec-swiata-to-bzdury,859761
the_mariska
Ha, ja mam mocniejsze argumenty Smile Koniec świata nastąpi dlatego, że w tym roku przypada planowy termin ukończenia drugiej linii metra w Warszawie [przy odrobinie szczęścia mają nawet szansę skończyć pierwszą w tym terminie Cool ], oraz mojego ukończenia studiów. Co gorsza, w tym roku przypadają również osiemnastka jednego z moich braci [na dzień urodzin najmłodszego był również koniec świata przepowiadany przez Nostradamusa - to wtedy kiedy było to wielkie zaćmienie słońca w 1999], 25 rocznica ślubu moich rodziców, Albania przystąpi do Unii Europejskiej, i odbędą się Mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie. Wystarczy?

I tak nie będziemy znali przyszłości, dopóki ona nie nastąpi. Proponuję zostawić gdybanie, wrócić do real life, i zacząć żyć tu i teraz. Zanim nie nastąpi twój własny osobisty koniec świata,a to gwarantuję, że stanie się w przeciągu najbliższych 100 lat Smile
Calemb
Ach już w chyba 2000 nie tylko ludzie ale i wszystkie sprzęty miały powariować i jakoś nic nie było. A poza tym (dla tych wierzących) to wiadomo że Bóg nie jest ograniczony czasem tak więc nie wybiera jakiejś szczególnej daty czy szczególnego roku..... Koniec świata mógłby być nawet jutro bez żadnych wyliczeń naukowych czy innych majów........ A co do tego co w Biblji napisano to nie mam pojęcia :/ - może to tez jakaś kolejna alegoria czy przenośnia, bo Biblia głównie tym się posługuje....
Bigrazer
Tak tak... i znowu lamenty na temat końca świata... ech... No za 5 lat to ja moze załoze juz rodzine i bede pisał magisterke... no moze i bedzie tem koniec świata Smile

A tak serio mówiac to ja nie wierze w żadna przepowiednie. Bedzie tak samo jak w roku 2000 ze wszyscy sie bali końca świata (ja sie obawiałem tylo ze światło moze mi wysiaść Razz a miałem wtedy... 19-7=12 lat). Podsumowujac moja wypowiedz... bull shit Razz
Nolt
te konce swiata to masakra, chyba juz 10 raz przyzyje koniec swiata... moze powinienem sie zglosic do ksiegi guinessa jako czlowiek ktory przezyl najwieksza ilosc koncow swiata ? Laughing w 2012 czy 2014 podobno w ziemie ma uderzyc kometa. Udowodnione zostalo to naukowo ze leci w strone ziemi kometa znacznie wieksza niz ta ktora zniszczyla dinozaury, leci trajektoria lotu juz od okolo 10lat i jak dotad nie zmienila jej... Nie sa to zadne bzdury lecz udowodniono to naukowo... co sie stanie w przyszlosci na pewno sie przekonamy ale takie konce swiata typu przepowienie to bezsens.... Jesli nawet owa kometa ominie ziemie lub uda sie nam ja zniszczyc... Szczerze po co to wszystko jesli ludzie niszcza sie nawzajem... wojny, nienawisc, chciwosc... to nas niszczy nie tylko zewnetrznie lecz i wewnetrznie. Jesli nautra nas nie zniszczy zrobimy to sami bez pomocy przepowieni i tego typu innych rzeczy.
fallco
jezli wezmieny pod uwage wszystkie przepowiednie, to bardzo mozilwe ze przezywamy koniec swiata co roku od jakis 100 lat Smile wszyscy mowia o roku 2012 ? hmmm no tak ale nasz kalendarz nie jest doskonaly, ma o ile pamietam lekkie przesuniecie, ktorego nikt nie prostowal, a wiec rok ktory podaje biblia i rok podany przez majow to moga byc dwa rozne i co wtedy ? kto ma racje ?

zabawy w takie gdybania sa fajne, jedyne co mozna stwierdzic na pewno to to ze ludzkosc od jakiegos czasu zmierza do samozniszczenia i jesli nie zmienimy siebie to to sie stanie, a data pozostaje otwarta...
mtx
Oj tak.. koniec świata.. a jaki ma to być koniec świata?

wg Bibli nadjadą jeźdźcy Apokalipsy
wg Majów słońce zgaśnie (co wiemy, że nieprędko się stanie)
??

A nawet jeśli.. tak ma być i koniec dyskusji.. się okaże.. ale jeśli macie racje to już nie powiedzie: a nie mówiłem Razz
irco
Dziwi mnie wogóle ten temat,dobrze że większosc podeszła do niego sceptycznie,bowiem ile razy to już spotykaliśmy z jakimiś pogłoskami dotyczącymi końca świata ?? Wiele razy,koniec świata jest coraz bliżej to prawda,jednak sami jesteśmy za to odpowiedzialni,i nastąpi to za pareset lat,przykłądem tego jest wczorajsza burza (w zimie) w całej polsce,takie anomalia w zimie ?? Pierwszy raz wizdiałem,i napewno nie ostatni,tak więc za pareset lat powrócimy do tego tematu wiedząc ze koniec świata jest coraz bliżej.

Ps. Chyba zę wcześniej jakaś kometa wybierze sobie za cel świat Smile
Postman
Ku...wa nie dołujcie mnie jaki koniec Świata. A ja Wam powiem będę miał orgazm za 5 lat, i to jaki. Zaleję cały Świat. Paranoja. Cieszcie się z życia, które macie a nie myślcie o końcu Świata. Miłość sex to jest to . Skąd u Was taki pesymizm ?
Nolt
Postman wrote:
Miłość sex to jest to . Skąd u Was taki pesymizm ?

hehe bo milosc tez i dobija Razz a co do tego drugiego to jak najbardziej Razz
TicTac
Koniec świata będzie za jakieś parę miliardów lat, kiedy słońce się wypali - i tego radzę się trzymać, bo to jest jedyne POTWIERDZONE źródło a nie jakieś przepowiednie. Wg mnie - koniec świata będzie za 4,657,323,405 lat Wink
Ale z pogodą coś się dzieje - jakieś anomalie... świat się pieprzy :/
evolucja
Dziwny temat.
Miało być w roku 2000, nie było 2006, nie ma.
I będzie szło dalej co 6 lat czy tam ile.
Tak naprawdę nikt nie wie kiedy to się stanie.
Możemy się tylko domyślać.
Xaros
I kolejne bzdury w każdym zakątku medii. Religie głoszą o piekielnym ogniu co w dzisiejszych czasach możemy interpretować jako jopfujmac meteoryt lub III wojna światowa, a może i IV jeśli licząc to co sie dzieje o arabikow. ALe mniejsza z tym, zbieżność tych dat jak już to stwierdził autor arta "Za 5 lat koniec świata? To bzdury!" dlaczego autor wybral wylacznie przepowiednie majow? Tak dluzej sie zastanawiając mozna by stwierdzic ze ok. byli bardzo inteligentni ale byli rowniez Inkowie, Egipcjianie itp. Jesli chodzi o mnie to ta cala sprawa to czysto przypadkowa zbieżność dat a autor arta wyszukal we wszystkich przepowiedniach tej samej daty i je przytoczl w artykule. A te wszystkie przepowiednie to tylko kwestia wiary, kazda inna, wiec inne przepowiednie inni bogowie, inne bajki...

Pozdrawiam, Xaros
Bigrazer
Ej ale własnie jest chyba jakis bład w liczeniu dat... Date urodzin Jezusa Chrystusa datuje sie na ok. 7-4 roku p.n.e. Wiec teraz powiniem być rok ok. 2011-2014 Wiec koniec świata powinien zaraz nastapic Razz I co wy na to?
fallco
no wlasnie ciekawe co na to powiedzieliby majowie Smile

dajmy sobie spokoj z przepowiedniami, jezeli ma nawet przyjsc koniec swiata to wedlug przepowiedni nie jestemy w stanie nic zrobic, a wiec po co zawracac sobie tym glowe ?

jedyne co jest pewne to ze ludzie daza do zaglady i nie robia nic aby to zmienic, tak wiec wczesniej czy pozniej nasz gatunek zniknie chyba ze wreszcie sie opamietamy...
v3nd0r
No narescie koniec swiata, bo juz nie daje sie zyc w tym kraju Smile

Oby tym razem byla to prawda, bo juz nie mozna patrzec / sluchac na tych co bez przerwy oglaszaja koniec swiata.

Swoja droga zastanawia mnie czy np. w zakladach bukmacherskich, mozna bylo by obstawiac czy to prawda czy falsz. Smile Ciekawe czy ktos obstawil by na to ze to prawda, i jesli by wygral to co mial by za przyjemnosc zadna bo i tak by nie sporzytkowal wygranej.

Swoja droga zawsze tak bylo jest i bedzie, ze ludzie szukaja sensaci i chwytaja sie wszytskiego, chca po prostu zaistniec, chca aby o nich mowiono, i dlatego wymyslaja takie rozne dziwne rzeczy Smile. Moze w koncu komus sie uda i trafi z tym koncem swiata.

Ale jak jest napisane, nie znasz dnia ani godziny.
spooki86
Trochę szkoda że już za 5 lat koniec świata Confused postaram się ten czas jak najlepiej wykorzystać :] do czego Was także namawiam Rolling Eyes
Postman
Ludzie przed końcem Świata myślą o tym co najprzyjemniejsze. Ja o seksie. Czy jest tu kobieta co czuje koniec Świtata ?
Deathplanter
Postman wrote:
Ludzie przed końcem Świata myślą o tym co najprzyjemniejsze. Ja o seksie. Czy jest tu kobieta co czuje koniec Świtata ?

Oparte na doświadczeniu,huh? Który to już Twój koniec świata? xP

A tak na poważnie: na trzeźwo też byś to napisał? ;p
mtx
No już koniec tych zaczepek!

Każdy może przez te 5 lat robić co chce Razz nawet sex (z czym kategorycznie się zgadzam Wink ale ja jestem niewyżyta)
myślę, że temat się wyczerpał, więc jak ktoś ma coś do dodania, to niech doda, a jak nie, to zamykam..
eax90
:O

Ludzie, czy wy zagębialiście się w tą całą teorię majów? Z tego co ja przeczytałem, to nawet przez przebiegunowanie ziemia ma się zacząć kręcić w drugą stronę (LOL). Chętnie dowiedziałbym się, jakie źródło energii spowoduje takie coś ( a musi być mocne, bo żeby tak ogromną masę wyhamować i zacząć kręcić w drugą stronę to potrzeba naprawdę dużej energii ;] ). A wogóle dużo informacji jest ze sobą sprzecznych. W jednym źródle piszą, że będzie kataklizm, w drugim, że przejdziemy w wyższy wymiar[?!]. Żenada Wink
Netch7
Nigdy nie wiadomo ale apokalipsa była zapowiadana już przynajmniej z 3 razy za mojego życia. Nie którzy utrzymują się z tego że piszą takie bzdetne teksty Smile
c'tair
No widzę, że każdy wyczekuje tu końca świata Wink. Ale tak chyba każdy podczas swojego życia. Jeśli będą jakieś kataklizmy to jest duża szansa, że ktoś jednak z tych ośmiu miliardów ludzi przetrwa... A wtedy mimo totalnego zacofania ludzkość zacznie od nowa... Hm, tylko, że raczej nie mamy dowodów na istnienie takiego cyklu, ale byłoby to ciekawe. Biorąc pod uwagę zmiany jakie wprowadzili ludzie to nawet za tysciąc lat łatwo powinno być o ruiny miast, dróg itp. Za dużo nas jest. Chyba, że na serio będzie to biblijny kataklizm, bo fizycznie oprócz jakiejś niesamowitej siły (powiększenie się słońca?) nic chyba nie zmaże całej ludzkości za jednym razem. Chyba Wink
vrooth
co ma poczatek to ma i koniec, więc zastanawiam sie jaki bedzie koniec ludzkości, bo raczej nie ma mozliwości żeby go nie było... niewiadomo kiedyoczywiście...

- kataklizm na Ziemii - susze powodzie wiarty, wulkany tsunami?
- jakieś czynniki astronomiczne, np gigantyczna kometa
- a może ufoludki z marsa Razz
Xaros
A co sobie moze myslec taki mlody chlopak co sie uczy w 5 kl. szkoly podstawowej? Cool Zapewne: "Po jakiego chu** ja sie ucze jak i tak za 5 tak Chu* babki strzeli?" Jesli takbedzie to bedizmey mieli chaos na swiecie... Ale wtedy bedzie fajnie Wink
oxwood
kurde, ten koniec świata to już przekładali kilka razy. Wzięli by się w końcu do roboty i zrobili raz a porządnie Very Happy
pawelsz
Quote:
kurde, ten koniec świata to już przekładali kilka razy. Wzięli by się w końcu do roboty i zrobili raz a porządnie
Właśnie... rozleniwili się xD Nie to co kiedyś...

Zresztą już w starożytnym Egipcie (chyba, nie jestem na 100% pewien) kapłani straszyli ludzi końcem świata - nadejdzie, jeśli się ludzie nie poprawią. I mówili teksty typu "źle się zachowujecie, jutro zgaśnie słońce". Przychodziło zaćmienie słońca, ludzie się bali, ale kapłani mówili "poprawcie się, a słońce zaświeci się znowu", mijało zaćmienie... I tak aż do następnego.

Tak że tradycja straszenia końcem świata to już parę tysięcy lat ma Wink

Wracając do kalendarza Majów - czytałem, że teraz żyjemy chyba w czwartym (albo piątym, nie pamiętam dokładnie) świecie, a wszystkie poprzednie zostały zniszczone przez kataklizmy. Ostatni świat przetrwał - według ich miary czasu - 13.0.0.0.0 - lub jakoś tak - i wtedy został zniszczony. A owo straszne 13.0.0.0.0 ma mieć miejsce właśnie w grudniu 2012. Problem w tym, że nic nie potwierdza tego, że każdy świat trwa tyle samo - i to, że ostatni świat skończył się 13.0.0.0.0, nie oznacza, że obecny też ma trwać tyle. To tak tylko dla tych, którzy święcie wierzą w to, co Majowie wymyślili Cool

Pozdrawiam.
Kamilox
e tam ja w takie cos nie wierze zobaczymy i uwierzymy Very Happy
Devils
Pozyjemy zobaczymy Smile
venom6
Koniec świata w roku 2000, 2006 i 2012 jeśli ten ostatni się nie spełni to następny powinien być w 2018. A co do Majów to oni liczyli po swojemu, a my liczymy po swojemu. To tak jak u nas są centymetry, a w Ameryce cale i inne. To tak samo.
Pożyjemy zobaczymy.
Według mnie to wszystko jest śmieszne...
Damgrath
To wcale nie są takie niemożliwe rzeczy, potwierdza to przepowiednia, badania i odrykia jakich dokonano, a wcześniejsze opowiadania o końcu świata pochodziły od jednej z tych rzeczy...
Ostatnio na TVN leciał w programie "Nie do wiary" reportaż o tym.
Ledyrian
ludzie spokojnie, to wszsytko to tylko jeden wielki bull shit, spx bedzie dobrze Very Happy jak wierzycie w przepowiednie to spójrzcie ile przepowiedni bylo na lata po 2012 takze konca swiata nei bedzie Very Happy
debowski
koniec swiata juz nastapil dwa razy - w dniu wygranej PiS-u w wyborach parlamentarnych i w dniu wygranej Lesia w wyborach prezydenckich Razz

a tak na poważnie, to ja nie wierze w te wszystkie przepowiednie dotyczące końca świata, ani w żadne inne... dotychczas koniec swiata mial nastapic juz kilka razy...
Mirloo
Koniec świata jest bliżej niż dalej. Jakoś sie tym nie przejmuje ani nikt inny moze dlatego ze juz koniec swiata byulze 3 razy!! tak naprawde to ne istniejemy juz chyba od 93 r Smile jesteśmy w matrixsie. hehe
Mirloo
debowski wrote:
koniec swiata juz nastapil dwa razy - w dniu wygranej PiS-u w wyborach parlamentarnych i w dniu wygranej Lesia w wyborach prezydenckich Razz

to było dobre Smile
woorker
haha, nie bedzie konca swiata, bedziemy zyc wiecznie
the_mariska
woorker wrote:
haha, nie bedzie konca swiata, bedziemy zyc wiecznie

zdziwisz się Twisted Evil
madkazik
A kto ich tam wie... Może jakaś zabłąkana kometa uderzy za te 5 lat w ziemię... Tego nie wie nikt.

"Według niektórych, w roku 2012 dobiegnie końca era Ryb (interpretowana między innymi symbolicznie jako epoka chrześcijaństwa) i nastanie era Wodnika. Według niektórych źródeł z kręgu tej kultury, do roku 2012 staniemy się świadkami takich zdarzeń jak np.: III wojna światowa, objawienia obcych cywilizacji na Ziemi, przebiegunowanie Ziemi czy upadek Kościoła katolickiego."

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/New_Age

Jak widać powstał ruch który wierzy w to że w 2012 wszystko sie zmieni...
gecko
oraz upadek IVRP

słyszeliście o tym, że są ludzie którzy NAPRAWDĘ wierzą w jedi?....
Joker
A ile to już razy kończył, a raczej miał się skończyć świat?? Razz Przypomnijmy sobie np. rok 2000 co się działo na świecie?

Jak dla mnie to fajna bajeczka którą można opowiedzieć dziecku na dobranoc Razz
Camel
No to mamy jeszcze 5 lat jak by nie patrzeć Smile

Pamiętam jaki szał był na przełomie lat 1999 i 2000. Wtedy, z racji daty co poniektórych ludzi oganiał bliżej nieokreślony niepokój. Ci bardziej racjonalni mówili o światowej awarii, co mniej o ogniu z nieba Smile

Jak widać nic specjalnego się nie zdarzyło.

A co ciekawsze jeśli chodzi o datę 2012 - ma być to data pierwszej załogowej podróży na Marsa... Może znajdziemy tam coś co nas zniszczy Twisted Evil
the_mariska
madkazik wrote:
A kto ich tam wie... Może jakaś zabłąkana kometa uderzy za te 5 lat w ziemię... Tego nie wie nikt.

Cóż, "zdziwisz się" nie miało znaczyć że zdziwisz się bo bedzie koniec świata, tylko dlatego że nie będziemy żyć wiecznie. A to jednak robi pewną różnicę. Twisted Evil

A tory lotu komet są mniej więcej wyliczone na ilestam tysięcy lat w przód, więc w to raczej nie wierzę.

Quote:

słyszeliście o tym, że są ludzie którzy NAPRAWDĘ wierzą w jedi?....

Niezupełnie. Oni nie wierzą, że Jedi istnieją, tylko po prostu są zafascynowani ich filozofią. To też robi pewną różnicę, prawie jak prawie. Więcej na ten temat można się dowiedzieć z Wikipedii [po angielsku]. Enjoy.
vrooth
ja sobie jakos nie wyobrazam kosmitów, obcej cywilizacji na Ziemi... najbardziej mnie ciekawi, załóżmy już że są pokojowo nastawieni i chca sie z nami porozumieć, z kim mieli by rozmawiać? zawsze mnie to intrygowało...

2012 mówisz koniec świata? misja załogowa na marsa jak gdzies czytałem miała być 2018-19. no ale w tej dziedzinie nic nie jest pewne
marekk06
Jak dla mnie to koniec swiata jest jedynie mozliwy w polskiej pilce noznej, mianowicie konsekwencja euro 2012. oj bedzie sie dzialo... jedna wielka kompromitacja...