FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


ihtiyar norvecliler turkiyeye gocuyor

palavra
Quote:
Yaklaşık 2 yıl önce Norveç'ten gelen talep üzerine ODTÜ Teknoparkında bir model geliştirdiklerini, Norveç'te sunumunu yaptıkları modelin büyük ilgi gördüğünü aktaran Aksu, şunları söyledi:

“21. yüzyılda büyük bir savaş olmazsa asrın en büyük göç projesini hazırladık. Bir ülkeden bir ülkeye 100 bin kişi resmen göç edecek. Her birinde 5 bin Norveçli'nin yaşayacağı 20 yatırımda 100 bin müşterisi bulunan, doluluk oranı yüzde 100 ve rezervasyonu ömür boyu olan dünyada gelmiş geçmiş tek turizm projesini hayata geçireceğiz.”

Kurucu ortağı ve yüzde 10 hisseye sahip olduğu Norweigen Life Center şirketinin Norveç'ten sağlanan 150 milyon dolarlık fonla çalışmalara başladığını aktaran Aksu, Norveç'teki 50'ye yakın belediyenin arazi işlemlerinin tamamlanması sonrası şirkete ortak olma taahhüdünde bulunduğunu ifade etti.

KENT GİBİ YÖNETİLECEK

Norveç'te yaşlıların bakımını belediyelerin üstlendiğini, emekli ve yaşlıların bakımının çok büyük bir pazar oluşturması nedeniyle Almanya, İngiltere ve İrlanda gibi ülkelerin projeler geliştirdiğini açıklayan Aksu, Türkiye'nin de iddialı bir projeyle pazardan pay almaya çabaladığını ifade etti. Aksu Türkiye'ye yerleşmek isteyen Norveçlilere ilk etapta kiralama, sonraki yıllarda ise satış yapılacağını belirterek “Yöneticilerini kendileri seçecek, kent konseylerini, derneklerini kuracaklar, sosyal etkinlik yapacaklar” dedi.

Proje kapsamında mart ya da nisan ayında Köstence kentinde 2 bin konutluk yatırımın temelini atmayı planladıklarını aktaran Aksu, Romanya'nın AB üyesi olması nedeniyle de ilk uygulama noktası olarak tercih edildiğini ifade etti. Aksu, Türkiye'de ise İzmir'in Çeşme ilçesindeki 2 bin 500 dönümlük arazi üzerinde çalışma yaptıklarını açıkladı.


UNAKITAN'DAN DESTEK SÖZÜ

Hazine'ye ait arazinin altyapısının hazırlanması ve tahsisi çalışmalarını beklediklerini ifade eden Aksu, tahsisin tamamlanması halinde Çeşme'de 1 yıl içinde 20 bin konutun yapımını tamamlamayı planladıklarını söyledi. Aksu Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın da projeyle yakından ilgilendiğini, Çeşme'deki araziyle ilgili işlemlerde yardımcı olma sözü verdiğini söyledi


onbinlerce emekli norvecli hayatlarinin son yillarini gecirmek icin turkiyeye gocmeye hazirlaniyormus

turkiye acisindan problemsiz ve duzenli bir gelir olmus olur.
Related topics
4.7gb'lik filmi 6 dakikada indirmek!
amerika irakta kaç kişi öldürdü?
Turkiyeye ses verin.
Dizüstü Bilgisayar Öneriniz
yeni bm baskani-kibris
delik corap
Erzurum-Chip uretimi
star cumhuriyet ile kafa buldu
uluslararasi turkce yarismasi
Albert Einstein'in Atatürk'e gönderdiği mektup
cengiz aytmatov
thy -kevin Costner
trt 6
Turks and Caicos Islands
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.