FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


pakistan daki ikinci dubai

palavra
Quote:
Pakistan'da yayınlanan Daily Times gazetesinin haberine göre 12 bin dönümlük iki adaya kurulacak turistik şehir yaklaşık 43.1 milyar dolara mal olacak. Şehirde villalar, apartmanlar, oteller, alışveriş merkezleri, ofisler ve iş merkezleri, golf pisti, hastane ve klinikler, okullar, enstitüler, üniversiteler, marina, parklar, enerji istasyonları yer alacak. Ayrıca adalar altı ya da sekiz şeritli köprüyle Karaçi'ye bağlanacak.

Geçtiğimiz yıl ortalarında imzalanan iyi niyet anlaşmasıyla start verilen projenin yürürlüğe girmesi için önümüzdeki günlerde bizzat Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in temel atması bekleniyor.

Bundal ve Buddo adalarında yer alacak proje şu ana kadar Asya'da bu yönde gerçekleştirilen en büyük projeler arasında yer alıyor.

Petrolden elde ettiği geliri daha çok turizm amaçlı projelere yatıran Dubai Türkiye'den İngiltere'ye, ABD'den Mısır'a pek çok turizm amaçlı proje yürütüyor. Dubai'nin dünyaca ünlü üç firması Dubai Holding, İmar Emlak ve Nakil'in Birleşik Arap Emirlikleri ve dünyada yürüttüğü projelerin toplamının yüz milyar doları geçiyor.

Suudi Arabistan'dan sonra Arap dünyasının en büyük gayri safi milli hasılasına sahip olan 6 milyon nüfuslu Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai ve diğer 5 emirliğin birleşiminden oluşuyor.

Geçtiğimiz yıl borsada meydana gelen sarsıntılardan dolayı yaklaşık 100 milyar dolar zarar eden Birleşik Arap Emirlikleri borsaları, bu açıklarını her yıl elde ettikleri milyarlarca dolarlık petrol geliriyle rahatlıkla kapatabiliyor.

Gümrüksüz alış veriş imkanı sağlayarak kısa süre içinde dünyanın en gözde ülkeleri arasında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri'nde nüfusun yaklaşık yüzde 80'ini başta Pakistan ve Hindistanlıların oluşturduğu yabancılardan meydana geliyor.yeni bir turizm merkezi doguyor.
bugra9
Bunu duymuştum. Adamlar harika şeyler yapıyor. Ama ilerde ne olur bilemem küresel ısınma falan. Turistler kutuplara doğru gidecekler.Very Happy
spAxel
Quote:
Pakistan'da 43 milyar dolara 'Dubai' kuruluyor


Dubai merkezli Emaar Properties, Pakistan'da 43 milyar dolara Dubai benzeri bir şehir kurmak için düğmeye bastı. Proje kapsamında başkent Karaçi yakınlarındaki Bundal ve Buddo adaları modern birer şehir haline getirilecek.
Proje, 13 yıl içinde tamamlanarak adalara yerleşim merkezleri, tematik parklar, ofisler inşa edilecek. Pakistan Başbakanı Şevket Aziz'in danışmanı Ashfaque Hasan Khan, "Burası ikinci bir Dubai gibi olacak" dedi. Girişimin yüzde 85'i Emaar'a, yüzde 15 hissesi de Pakistan'a ait olacak.
Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük emlak şirketlerinden olan Emaar, Fas'tan Hindistan'a kadar olan bölgede yatırımlar yapıyor. Emaar, İstanbul'da da Atasay Grubu'yla 700 milyon dolarlık 600 villa inşa edeceğini açıklamıştı.

Milliyet


buda benden olsun

resim aradım ama bulamadım bulabilen warsa buraya resmi koyarsa sevinicez
yakutlu
2 odalı bir evim olsa...
Related topics
Pakistan Internet disruption continues
7star hotel
What countries did you visit?
US Offers F-16 to Pakistan
Cricket Star :: converted to Muslim ::
Pakistan Depremi icin Bi Elde Siz Uzatın..
Anyone from Pakistan!
Pakistan Predicts Sharp Jump in Quake Toll
the earthquake in pakistan
England Vs Pakistan Tests
Iran Earthquake felt in Dubai!
uluslararasi turkce yarismasi
Yoksa Var mı?
Trabzonspor'da ikinci yarı oynanıyor
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.