FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

belcika savunma bakanligi sitesi cokertilmis

palavra
Quote:
Belçika Savunma Bakanlığı, internet sitesinin (www.mil.be) "Türk milliyetçiler" tarafından çökertildiğini açıkladı. Yetkililer, dün kendilerini "Osmanlı İmparatorluğu'nun torunları" olarak tanıtan bir grubun, Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinin kontrolünü ele geçirdiğini bildirdi.

Verilen bilgilere göre, ilk aşamada, siteye girenler, "Türk Kuvvetleri" yazılı bir sayfa ile karşılaştı. Sayfada sözde Ermeni soykırımı iddiaları protesto edilirken, PKK'nın terör örgütü olduğu anlatıldı. İnternet korsanları, Türk polisi ve askeri ile Türk hükümetine karşı tavır alınması halinde, internet sitesini sürekli çökertme tehdidinde de bulundu. Bakanlık siteyi acilen kullanıma kapatırken, hacker'lar hakkında suç duyurusunda bulunacağını bildirdi. Brüksel, aa

merhaba arkadaslar
simdi bu haber hepimizi memnun ediyordur herhalde
ama sizce bu iyi bir sey mi?
yani ortada bir kanunsuzluk var.
memnun oldugumuz icin kanunsuzlugu gormezlikten mi gelecegiz?
cavbela
kanunsuzluğu bir yana bırakırsak belçika aman biz politikamızda daha dikkatli olalım bunlar bizim sitmize dadanırlar yoksamı diyecekler. tamam propogandanı yapmak iyi fikirde tehdit etmek biraz saçma olmuş.
bugra9
cavbela wrote:
kanunsuzluğu bir yana bırakırsak belçika aman biz politikamızda daha dikkatli olalım bunlar bizim sitmize dadanırlar yoksamı diyecekler. tamam propogandanı yapmak iyi fikirde tehdit etmek biraz saçma olmuş.

Çok doğru söylüyorsun.

Zaten dış ülkelerin bize yaptıklarının çoğunluğu kanunsuzca. Biz yapıncamı farkına varılıyor. Very Happy
selim06
Bence herhangi bir şekilde "seferberlik" ilan edilmedikçe ve devlet politikamıza zarar verecek bu tip hareketler çok da yararlı değil...YAni elbette hepimiz biliyoruz ki 1 saatlik bir süre zarfında site hackli kalmıştır ve biz yine bunu büyütürüz büyütürüz de büyütürüz...Sizce önemli olan yapmak mıdır yıkmak mı?Bizim Belçika ile ilgili kaç politikamız var?Peki onların web sitesini 1 saat kapatmakla bu politikamızı başarıyla yerine mi getirdik?
insolent1
Bence de doğru bir davranış değil. Bunun usulü bu olmamalı.