FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Japonya ve Türkiye nin milli suur anlayisi

palavra
Quote:
"Türkiye'ye Japonya'dan bir eğitim heyeti gelir. Temas ve incelemeler yapacak, neticeyi yetkililere aktaracaklar. Gerektiği kadar da ikili işbirliği gerçeklestirecek. İşler buraya kadar çok iyi...

Japon heyeti yurdumuzun bazı bölgelerinde gerekli incelemelerini yapar.Sonra Bakanlıkta toplanırlar. Heyetin hakkımızdaki tespiti ilginçtir:

"Sizin çocuklarınızda milli şuur yok".

Bizimkiler şaşırır! "Bizim çocukların damarlarındaki kan milli duygumuzun kaynağıdır." Yine de fazla ses çıkarmazlar! Ne de olsa misafirdir! Bizimkiler sorar,

"Peki, Sizin gençlerinizde milli şuur var mıdır?

Japon uzmanları anlatmaya başlar:

Biz gençlerimize ilkokula başlamadan "şok testler" uygularız. Mesela uçak gibi hızlı giden trenlerimize bindirir, bir tur yaptırırız. Çok katlı yollardan da geçen tren, onları şöyle bir sarsar. Mini mini çocuklarımız teknolojinin bu baş döndürücü neticesini görerek bir şok olurlar.

Sonra...

Bu şoktan sonra Hiroşima'ya götürürüz. Bölgeyi aynen koruyoruz. Bombalanmış bu bölge hakkında bilgilendirir; değil hayvan, bitkinin bile yeşermediğini gösteririz. Ve deriz ki "Eğer sizler çalışmaz, sizden öncekileri geçmezseniz vatanınız, işte böyle düşmanlar tarafından bombalanır. Hiçbir canlı yaşayamayacak biçimde size bırakıp giderler.

Çalışırsanız, bindiğiniz hızlı trenleri bile geçecek yeni vasıtalar yaparsınız. Gerisi sizin bileceğiniz iş. Çocuklarımız bununla ikinci bir şok daha yaşarlar. Sizlere şunu hatırlatalım ki, Türkiye'de birçok teknik elemanımız bulunmaktadır. Bunların herhangi birine bu konuyu sorabilirsiniz."

Bizimkiler şaşkınlık içinde sorarlar :

"-Peki ya Türkiye için tespitiniz var mi? Varsa gözlemleriniz nedir?" Japonlar; "elbette var" derler.

"Bizimkinden çok daha önemli. Bir tanesi Çanakkale Savaşları'nın olduğu bölge. Bu bölge gençlerinizin şok olması için yeter de artar bile. Bir metre kareye altı bin merminin düştüğü savaşta, Türk'ler her şeye rağmen galip çıkıyor, olamayacağı olur hale getiriyorlar. En son teknolojiye ve donanıma meydan okuyarak, inancın galip geldiğinin ispatını yapıyorlar. Üstelik karşılarında tek bir düşman değil, müttefik güçler; sizin tabirinizle yetmiş iki millet var."

selim06:Lütfen alıntı yaptığınız metinleri Alıntı kodlarının içine alınız...
bu yaziyi bir forumda gormustum gercek mi , kurmaca mi bilmiyorum ama beni cok etkilediginden sizinle paylasmak istedim.
selamlar.
maniac_ea
bende bir çok forumda gördüm bunu ama gerçekmidir bilinmez...
BURAK_X
Hiç bir yerde görmedim, ilk defa burada görüyorum.Sağol paylaşımın için.
mr.emre
tuba özay(at): saddam çok iyi biriydi, kesin mezarına gidecem

ben: ulan bir kere Anıtkabir'e gittin mi ???

al işte milli şuursuz!
BURAK_X
mr.emre wrote:

al işte milli şuursuz!

Anıtkabir konusunda haklısında, milli şuursuz falan, ölmüş adamın arkasından knuşmayalım yinede.
mr.emre
BURAK_X wrote:
mr.emre wrote:

al işte milli şuursuz!

Anıtkabir konusunda haklısında, milli şuursuz falan, ölmüş adamın arkasından knuşmayalım yinede.
milli şuursuz derken tuba özay(at) ı kastettim Rolling Eyes
BURAK_X
mr.emre wrote:
BURAK_X wrote:
mr.emre wrote:

al işte milli şuursuz!

milli şuursuz derken tuba özay(at) ı kastettim Rolling Eyes
Ops!Pardon öyleyse. Very Happy Embarassed
cihan
Ulusal bilinç, Anadolu'da toplumsal varlığımızın sürmesi için gerekli en önemli değerdir. Bu değerler için, İstiklal Savaşı'nda nice canlar verildi. Ben inanıyorum ki, Anadolu'da yaşayan tüm vatandaşlar bu değerlerin korunması için, Anadolu'ya yapılacak bir düşman saldırısı karşısında yine canlarını ortaya koyarlar. Tarihimiz böyle örneklerle doludur.

Murat, 20 Şubat 2007
Ulusal bilinç, Anadolu'da toplumsal varlığımızın sürmesi için gerekli en önemli değerdir. Bu değerler için, İstiklal Savaşı'nda nice canlar verildi. Ben inanıyorum ki, Anadolu'da yaşayan tüm vatandaşlar bu değerlerin korunması için, Anadolu'ya yapılacak bir düşman saldırısı karşısında yine canlarını ortaya koyarlar. Tarihimiz böyle örneklerle doludur.

Murat, 20 Şubat 2007

bu topraklar kahraman yetistirmede bir hayli munbit
muhakkakki buyuk bir cogunluk ihtiyac halinde canini feda etmekten cekinmeyecektir.

ama

memlekete canini feda edecek kisiler yerine butun bir omrunu -her anini- millet icin kullanacak insanlar daha cok lazim
mr.emre
yütübün kapanmasına eyvah gitti bütün hit diyerek üzülen wm takılan dingillerde şuursuz oluyor bu arada
kriptontr
Güzel metin paylaşım için sağol