FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

kurtlar vadisi geri dönüyor

mr.emre
kurtlar vadisinin tekrar başlayacağı açıklandı.

ne düşünüyorsunuz
coozy
Yeniden başlaması çok saçma bence.Olmuş bitmiş artık bi anlamı yok..
Zaten toplumu olumsuz etkiliyor böyle diziler.Dizi kahramanlarına özenen yüzlerce kişi çıkıyo... Confused
bugra9
Ne zaman başlıyormuş, tarihi belli mi? Bencede başlaması kötü olur. Küçüklere çok kötü örnek oluyor. (Gerçi hata bunu izleten velilerde)
Bizim milletimiz hep şiddet içerikli dizileri izliyor sonrada Türk Milleti niye kavgacı diyoruz.
muhendisabi
bugra9 wrote:
Ne zaman başlıyormuş, tarihi belli mi? Bencede başlaması kötü olur. Küçüklere çok kötü örnek oluyor. (Gerçi hata bunu izleten velilerde)
Bizim milletimiz hep şiddet içerikli dizileri izliyor sonrada Türk Milleti niye kavgacı diyoruz.

arkadaslar bence surayi atliyoruz, rambo 1-4, rocky 1-4, baba 1-3 ve bunun gibi bircok siddet, kavga, dovus ve entrika iceren bir sürü film amerika veya diger ulkelerin sosyal yapisini etkiledi mi? hayir. cunku bizim halkimiz bilincsiz, yoksa suc kurtlar vadisinde veya pana film de degil. simdi sagir oda var diye herkes aras kesilmiyor nazi altinlarinin pesine dusmuyor. yada yillarca hepimiz cuneyt ve kadir abimizi seyrettik ama ne dovustuk ne silahlandik. halkin su anki sosyo ekonomik yapisi buna izin veriyor. dedigim gibi yoksa suc polat alemdar da veya nemati de degil.
nfsforever
İlk başta 15 bölüm olarak çekilecekmiş.Tutarsa devam...

Şubat'ta başlayacakmış...İsmi de KV-Terör olacakmış diye duydum...
maniac_ea
http://www.kurtlarvadisi.com/yenikv.html
palavra
oncelikle sonradan cikan, bazi beklentileri de beraberinde getirecegi icin
her zaman kiyaslanma ve begenilmeme riski altindadir.

amerikan filimlerinin de bir cogunun tekrarlari tutmaz
bu bir dizi olursa mesele daha da zorlasir

yeni bir soluk getiremezlerse tutmalari zor.

(mafyanin ozendirilmesi bence de yanlis.)
b17
coozy wrote:
Yeniden başlaması çok saçma bence.Olmuş bitmiş artık bi anlamı yok..
Zaten toplumu olumsuz etkiliyor böyle diziler.Dizi kahramanlarına özenen yüzlerce kişi çıkıyo... Confused

Dizi güzel olabilir.Bilmiyorum.Çünkü izlemedim...İzlemem de.Ancak dizi olumsuz değil halkımız her şeye özeniyor.Küçük Küçük "beeeep"ler sokakta "Polat Alemdar" özentisi bir şekilde dolaşıyor.Kendilerini ona benzetmek için her şeyi yapıyorlar.Silahla , kabadayılıkla ve en kötüsü sigarayla adam oluruz sanıyorlar.Allah herkese akıl fikir versin...
bugra9
Bunların nedeni eğitim sistemimizdeki düzensizlikten, yetersizliğinden kaynaklanıyor. Okul öncesi eğitim çok zayıf. Çocuklar kahraman olmak istiyor sonra silahlı, bıçaklı kötü adamları taklit etmeye çalışıyorlar. Önce kötüleri kimsenin sevmeyeceğini, iyiliğin dünyada en güzel şey olduğunu, silahın zayıflık göstergesi olduğunu ve iyi bir yaşam için çok çalışmanın gerekliliğini, büyük zaferlere ter dökmeden varılamayacağını çocuklarımıza, kardeşlerimize anlatmamız gerek. Okuldaki eğitimide artık bakanlarımız düşünsün. Very Happy

Küçük küçük bebeler silahlı oyunlar oynuyor. Bunlara kızan hiç mi anne baba yok. Allah herkeze sabır versin, başka birşey demeyeceğim.
b17
bugra9 wrote:
Bunların nedeni eğitim sistemimizdeki düzensizlikten, yetersizliğinden kaynaklanıyor. Okul öncesi eğitim çok zayıf. Çocuklar kahraman olmak istiyor sonra silahlı, bıçaklı kötü adamları taklit etmeye çalışıyorlar. Önce kötüleri kimsenin sevmeyeceğini, iyiliğin dünyada en güzel şey olduğunu, silahın zayıflık göstergesi olduğunu ve iyi bir yaşam için çok çalışmanın gerekliliğini, büyük zaferlere ter dökmeden varılamayacağını çocuklarımıza, kardeşlerimize anlatmamız gerek. Okuldaki eğitimide artık bakanlarımız düşünsün. Very Happy

Küçük küçük bebeler silahlı oyunlar oynuyor. Bunlara kızan hiç mi anne baba yok. Allah herkeze sabır versin, başka birşey demeyeceğim.

Saygılar...
cafein
Ben arkadasın dedigi gibi tv dizilerinin ve filmlerin bizim cockları yanlıs yöne götürgüğüne inanıyorum.Bir kere Amerikan filmlerine etik acıdan bile benzemiyor.Yanlış anlamayın amerikan filmlerini örnek göstermek degil kastım ..ama su sekilde bakın..Amerikan filmlerinin hepsinde ama hepsinde amerikan bayragının ve kilisenin görünümleri var ve hepsinde bunların iyi şeyler olduguna dair sahneler var...bir çocougun annesiyle konusması...pazar günü kiliseye gitmeler...bir cenazede amerikan bayragı ve soylevler vesaire hepsinde amerikan kültürü hristiyanlık ve Bayrak kutsallaştırılıyor...

Cogu filmde silahın kötü olduğu açık bir şekilde dile getiriliyor..ve kötü adam yeniliyor..mafya hicbir zaman devlet adamı olmamıstır..onlar sadece piyon olarak kullanılmıs ve gerektiginde yeniden hapse tıkılmıştır.
anlayacağınız bizde gösterildiği gibi Mafya iyi taraf dei ve örnek alınmıyor....
muhendisabi
cafein wrote:
Ben arkadasın dedigi gibi tv dizilerinin ve filmlerin bizim cockları yanlıs yöne götürgüğüne inanıyorum.Bir kere Amerikan filmlerine etik acıdan bile benzemiyor.Yanlış anlamayın amerikan filmlerini örnek göstermek degil kastım ..ama su sekilde bakın..Amerikan filmlerinin hepsinde ama hepsinde amerikan bayragının ve kilisenin görünümleri var ve hepsinde bunların iyi şeyler olduguna dair sahneler var...bir çocougun annesiyle konusması...pazar günü kiliseye gitmeler...bir cenazede amerikan bayragı ve soylevler vesaire hepsinde amerikan kültürü hristiyanlık ve Bayrak kutsallaştırılıyor...

Cogu filmde silahın kötü olduğu açık bir şekilde dile getiriliyor..ve kötü adam yeniliyor..mafya hicbir zaman devlet adamı olmamıstır..onlar sadece piyon olarak kullanılmıs ve gerektiginde yeniden hapse tıkılmıştır.
anlayacağınız bizde gösterildiği gibi Mafya iyi taraf dei ve örnek alınmıyor....

ama kurtlarda da vardi, polat in uvey babasi ornegin oldukca sufi bir insandi ve cami goruntuleri vardi, ayrica dizi tam bir vatan millet sakarya ideali ogutlemiyor muydu?
serazat
iyimi olur kötümü bilmiyom.. izledikten sonra yaparız yorumu.. ben sevmiştim o diziyi genelde dizide izlemiyom ama filmde çok güzel cümleler vardı
bugra9
serazat wrote:
iyimi olur kötümü bilmiyom.. izledikten sonra yaparız yorumu.. ben sevmiştim o diziyi genelde dizide izlemiyom ama filmde çok güzel cümleler vardı

Zaten o diziyi en iyi yapan özelliği sözlerdi. Bende o dizideki kurulan cümlelere bayılıyorum. Bazıları saçma olsada müthiş kelimeler seçiliyor. Very Happy
mr.emre
çok kaliteli reklam yapmış adamlar.
BURAK_X
bence yayınlanmamalı
darkeagle
mr.emre wrote:
çok kaliteli reklam yapmış adamlar.

Sayısal veriler çok güzel...
palavra
evet beklenen gun geldi
kurtlar vadisi yeniden yayinda
bir hayli de sikayet almis galiba
bu aksam kim izlemeyi dusunuyor?
selim06
palavra wrote:
bu aksam kim izlemeyi dusunuyor?

Ben Rolling Eyes Yani insan merak ediyor izleyeceğim inşallah;her ne kadar eleştiri de alsa ben severek izliyorum gerisi önemli değil.
mr.emre
bilgisayarın başından kalkmayı unutmazsam izlemeyi düşünüyorum
nfsforever
Bende izleyeceğim. selim06 gibi bende severek izliyorum gerisi önemli değil...
bugra9
Bende bakıcam. Dayanamadım. Very Happy
palavra
ben eski bolumlerinden sadece kumarhane acilis sahnesini izlemistim
begenmedim ve sonraki bolumlerini hic izlemedim

ama

" kurtlar vadisi irak" bir hayli hosuma gitmisti
tarslan1981
dönsün dönsün hayranıyım ben o dizinin
palavra
bugunde yayindan kaldirilacagi konusuluyor

sizce kaldirilirmi?
bugra9
Kaldırılmaz. Adamlar güzel başladı. Yine en çok izlenen dizilerden biri olacak. Very Happy
Garga
Kesin kaldırılacağı Show TV genel müdürü tarafından açıklandı. Rtük kararı ile de kaldırılmasına karar verilmiş.... Sevenleri için kömtü bir haber...
bugra9
Garga wrote:
Kesin kaldırılacağı Show TV genel müdürü tarafından açıklandı. Rtük kararı ile de kaldırılmasına karar verilmiş.... Sevenleri için kömtü bir haber...

Şimdi bugün yayınlanmıyacak mı?
nfsforever
Quote:
Kurtlar Vadisi yayınlanacak

RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın telefonundan sonra dizinin yapımcısı olan Pana Film ile yayınlandığı Show TV kanalının yöneticileri arasında görüşme yapıldı.

RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın telefonundan sonra dizinin yapımcısı olan Pana Film ile yayınlandığı Show TV kanalının yöneticileri arasında görüşmeler başladı. Taraflar dizinin geleceğini tartıştı.

Dizinin yayından kaldırılmamasında ısrar eden seyirci telefonları ve e- mailler de dikkate alınarak Kurtlar Vadisi'nin bu akşamki bölümünün yayınlanmasına karar verildi.

Toplantının perde arkası
Aslında toplantının başlangıcında baskın olan görüş dizinin yayından kaldırılmasıydı. Ancak toplantı bittiğinde Show TV ve Pana Film yöneticileri dizinin bu akşamki bölümünün yayınlanmasına karar verdi

Ama bu dizinin geleceğini belirleyen kesin karar değil. Kurtlar Vadisi'nin bundan sonraki bölümlerinin yayınlanıp yayınlanmayacağı, dizinin ekranan veda edip etmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak

Quote:

Son karar verildi, Kurtlar Vadi'ye iniyor
Kurtlar Vadisi'nin yayınlanıp yayınlanmayacağına dair tartışmalar sona erdi...

RTÜK, Kurtlar Vadisi Terör dizisiyle ilgili olarak binlerce şikayet gelmesi üzerine, Show TV Genel Müdürü Saner Ayar'ı Ankara'ya davet etti. 13 Şubat 2007 Salı günü Ankara'daki Üst Kurul toplantısına katılan Saner Ayar'a Üst Kurul Üyeleri hem izleyicilerin şikayetleriyle ilgili bilgileri hem de görüşlerini aktardılar.

Show TV Genel Müdürü Saner Ayar'ın İstanbul'da kanal yöneticilerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu toplantısında yapılan değerlendirmeleri aktarması sonucunda, kanal yönetimi çözüm arayışına girdi.

Kurtlar Vadisi Terör adlı dizi nedeniyle Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna 1 Ocak-13 Şubat 2007 tarihleri arasında toplam 16 bin 597 başvuru yapıldı. Bu başvuruların 13.9'ünde dizinin yayınlanmaması, 2 bin 609'unda ise dizinin yayınlanması istendi.
dizinin beğenildiği, devam etmesinin istendiği ifade edildi.

Ancak son olarak alınan duyumlara göre Show Tv, Kurtlar Vadisi Terör dizisinin bu akşam yayınlanmasına karar verdi...

Merakla beklenen bu önemli kararı Pana Film resmi internetr sitesinden "KURTLAR VADİSİ SAATİNDE EKRAN BAŞINA. Tüm izleyicilerimizi, “Kurtlar Vadisi Günü”nde, “Kurtlar Vadisi Saati”nde Show TV ekranına bekliyoruz..." mesajıyla duyurdu.

Ayrıca Kurtlar Vadisi sevenlerinin internette kurduğu onlarca fan klüp sitesi, dizinin yayından kaldırılmaması için RTÜK ve SHOW TV'ye tepki vermeleri çağrısında bulundu.

Milyonlarca izleyecisi olan Kurtlar Vadisi Terör'ün yayından kaldırılmasına yönelik atılan adımsa büyük bir deprem yarattı.

Çünkü bu karar eğer uygulansaydı Türkiye'de çok büyük bir yanlışın başlangıcı olacaktı. İbre bu sefer Kurtlar Vadisi'nden kalkıp başka yapımlara dönecekti..

Bu akşam yayında...
mr.emre
Quote:
KURTLAR VADİSİ’NİN SAYGIDEĞER İZLEYİCİLERİ,

23 yıldır Türkiye’nin gününü kana bulayan, ufkunu kapatan ve geleceğini körelten terör belasının arkasındaki karanlık gerçekleri konu edindiğimiz dizimizin yeni bölümlerine gelen yayın yasağı fiili bir durumdur.

Bildiğiniz gibi, önyargılı karalama kampanyalarına rağmen Kurtlar Vadisi Terör’ün birinci bölümü yayınlanırken, bütün ülkede televizyon izleyenlerin yarısı nefeslerini tutmuş, her kesimden 30 milyon insanımızın yüreği birlikte çarpmış, eserde şu veya bu kesime karşı en küçük bir ayırım ve aşağılama görülmemiştir… Buna rağmen geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle fiili sansür çarkı dönmeye başlamış, hiçbir demokratik hukuk devletinde görülemeyecek bir uygulama ile dizimizin yayımlanması imkânsız hale getirilmiştir… Ya Kurtlar Vadisi yayından kalkacak ya da kanalın yayın izni iptal edilecekti…

Yapımcı olarak bizim yaptığımız 30 milyon vatandaşın takdirini kazanan sanal bir gerçekliktir ama bu kitlenin beğenisini hiçe sayan sansürcü zihniyetin yaptığı somut bir gerçekliktir… Zira, dizinin henüz sadece bir bölümü yayınlanmış ve bu bölümde herhangi bir sakınca görülmemiş olduğu halde sonraki bölümler, ısmarlama bir takım kaygı ve tahminlerden hareketle ağır şekilde suçlanmıştır.

Oysa Kurtlar Vadisi, daha birinci bölümün ilk sahneleriyle birlikte bu ülkede her şeye rağmen herkesin kardeş olduğu bilincini pekiştirmek için en etkili örneği vermiştir… Dizinin en güçlü mesajlarla vurguladığı Kürt ve Türkün kardeşliğinden rahatsız olanlar Kurtlar Vadisi’ni suçlamış, yayın engellenmiştir…

Kurtlar Vadisi, yaklaşık çeyrek yüzyıl boyunca bu ülkenin 40 bin insanına kıyan senaryoyu yazdıran ellerin parmak izlerini sanal labaratuarda teşhis edeceği için mi linç uygulamasına hedef olmuştur?

Kurtlar Vadisi, kanlı sürecin yolaçtığı dolaylı-dolaysız 300 milyar dolarlık kaybın hesabını sorgulayacağı için mi sakıncalı bulunmuş ve susturulmak istenmiştir?

Ancak, Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı olarak PANA FİLM, bu konuda ve her konuda sözünü bir şekilde söyleyecek, televizyonda olmazsa sinemada, dijital platformlarda veya internet aracılığıyla siz saygıdeğer izleyenleriyle buluşacaktır…

Saygılarımızla…

PANA FİLM
Garga
Yayınlanmadı bakalım Rtük için pozitif düşünen olacak mı??? Yani arkdaşlar ben yayınlansın diye aracağım diyor... Eğer yayınlansın fazla olursa yayınlarlar...
darkeagle
Yalama oldu zaten...
Bi yayında bi değil.
İzleyenlerde şaşkınlık içinde.
palavra
kurtlar vadisini ilgiyle izleyen bir kac arkadasim var;beraber cay icerken ben de arada bir bakiyorum.
mafya ve derin devlet yonunden ziyade , espirileri hosuma gidiyor.
Her karakter ayri bir cem yilmaz.

diziye yeni bir karakter girdi.Iskender Buyuk.
mafyayla ve pkk ile icli disli,istihbaratta ciddi bir etkisi var ve seker hastasi.

herkes bu kisinin emekli general Veli Kucuk oldugunu dusunuyor.

JIteem,mafya ,seker, katillerle cekilmis resimler.

siz ne diyorsunuz?

Quote:
Veli Küçük, ifadesine maddi durumunu ve emekli olduktan sonra yaptıklarını anlatarak başladı. Çete suçundan tutuklu Sedat Peker için, "Babası dostumdur o nedenle tanırım" dedi. Kendisine Adil Serdar Saçan ile ilgili bilgiler de geldiğini bu bilgileri de askerlik mesleğinden alışkanlığı nedeniyle dosyaladığını anlattı.
Küçük, Dünya Azarbaycanlılar Kongresi üyesi olduğunu ve bir toplantı sırasında çekilen fotoğraf nedeniyle, İslami basından bir gazete tarafından şantaja uğradığını anlattı. Bu fotoğrafın Zaman gazetesinde yayınlandığını mahkemede anlatan Küçük fotoğraftakinin ise Danıştay saldırısını düzenleyen Alparslan Aslan olduğunu gördüklerini ancak bu kişinin dernekle ilgisinin olmadığını ve kendisinin de tanımadığını ifade etti. Küçük ayrıca Ramazan Akyürek ile ilgili kendisine bir takım belgeler ulaştığını onları da dosyaladığını ifade etti.
Küçük, İstanbul Adliyesi'nde 30 saati geçen adli işlemleri sırasında sağlık kontrolüne hiç çıkarılmadığını şeker hastası olduğunu ve böbreklerinden de rahatsız olduğunu ileri sürdü.
Tutuklanan avukat Kemal Kerinçsiz ise soruşturma kapsamında tutuklanan Muzaffer Tekin ve Ergün Poyraz'ın avukatı olduğunu, hukukçu kimliği nedeniyle kendisinin örgüt bağlantısı olamayacağını anlattı.

palavra
vadide ki istihbaratci Alper , bakan kursat tuzmen in kardesiymis.

Quote:
Alper'i öz kardeşi

Kurtlar Vadisi dizisindeki istihbaratçı rolündeki Alper (Tarkan Tüzmen), Bakan Tüzmen'in öz kardeşi. Tüzmen, bu sebeple diziye özel bir ilgi duyuyor. Fırsat buldukça izlemeye çalıştığını söylüyor. Dizide herkesin kendine göre bir şeyler bulduğunu kaydediyor. Tüzmen, "Analitik düşünceye sevk ediyor. Her şeyin göründüğü gibi olmadığını anlatıyor." diyor. Tüzmen, kardeşiyle ilgili de şu bilgileri veriyor: "Ankara Koleji'nde okurken 'Kral ve Ben' isimli bir tiyatroda kralı oynamıştı. Tamer Karadağlı, o sırada onun maiyetindekilerden biriydi. Kabiliyeti vardı; ama o ODTÜ İnşaat'ı tercih etti. Devlet Demir Yolları'nda çalıştı. Ama, 'devlette yapamayacağım' deyip ayrıldı, müzik albümü çıkardı. Milli yüzücülüğü de var. Türkiye şampiyonluğu, Kıbrıs, Çanakkale maratonlarında birincilikleri var."