FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

mühendisleri sinir eden sorular

muhendisabi
Mühendisleri sinir eden sorular:

Quote:
- sen makine mühendisiydin değil mi?
- evet
- bizim çamaşır makinesi bozuldu, bir ara gelip bakar mısın?

- sen inşaat mühendisiydin dimi?
- evet
- baksana bu bina yıkılır mı?
- ne biliyim ben, bi sürü testi var bu işin, öle karpuza vurur gibi anlaşılmaz bu isler!
- ne biçim mühendissin lan sen?

-ne çıkacan mezun olunca?
-gemi inşaat mühendisi.
-ha, kaptan falan yani.
-yok eben.

- ne okuyorsun sen?
- peyzaj mimarlığı
- ne yapar o?
- doğal çevreyi bozmadan planlar yapar, kentlerdeki parkları, bahçeleri düzenler....
- yani bahçıvan olucan!

- ne mühendisisin?
- elektrik
- ya sen bilirsin, bizim elektrik sayacını nasıl tersine döndürebilirim?

- ne masterı yapıyorsun?
- finans mühendisliği...
- ya finansın mühendisliği mi olurmuş, naapçan oradan çıkınca yazar kasa mı tamir edicen ?

-arkeoloji bölümünde okuyan bir kişi tarafından, bilgisayar mühendisliğinde okuyan bir kişiye yöneltilmiş soru:
- abi sen bilgisayar mühendisliğinde okuyordun dimi?
- evet.
- size hackerlik yapmayı öğretiyorlar mi, böyle bir ders var mı?
- sizde tarihi eser kaçakçılığı diye bir ders var mi?

-sen gıda mühendisiydin değil mi?
-evet
-bir türlü kilo veremiyorum, ne yapmalıyım sence?
-yağlı, karbonhidratlı şeyler yeme
-canım onu biz de biliyoruz,başka ne yapacağız,size okutmuşlardır.

- ne mühendisisin?
- bilgisayar
- yav bizim oğlana söyle iyi bisey, oyunlu falan, toplasak kaça çıkar?

-hmm yazılım mühendisliği, nasıl oluyor o?
-bilgisayar yazılımı üzerine.
-yazı mı yazıyorsun yani bilgisayarda?
-evet yazı yazıyorum bilgisayarda.

- ne mühendisi olcan sen?
- nükleer enerji mühendisi.
(10 sn. lik bir sessizlik olur ve akabinde)
- iş buluyor musunuz siz?

selim06:Alıntılarda Quote tagi kullanınız!
loserk
muhendisabi wrote:

-arkeoloji bölümünde okuyan bir kişi tarafından, bilgisayar mühendisliğinde okuyan bir kişiye yöneltilmiş soru:
- abi sen bilgisayar mühendisliğinde okuyordun dimi?
- evet.
- size hackerlik yapmayı öğretiyorlar mi, böyle bir ders var mı?
- sizde tarihi eser kaçakçılığı diye bir ders var mi?

iyi yapıştırmış cevabı Laughing Laughing
bugra9
Bunun gibi harika cevaplar var. Bayıldım. Klasik Türk soruları ve cevaplarıVery Happy
Quote:
- ne mühendisisin?
- elektrik
- ya sen bilirsin, bizim elektrik sayacını nasıl tersine döndürebilirim?

Buda çok güzelmiş.
mr.emre
bu tür konular forum kurallarına aykırıdır, lütfen okuyalım kuralları
selim06
mr.emre wrote:

emre aşırıya kaçmadıkça biraz gülmeye kimse bir şey demez.Sanırım bu tolere edilebilir.Ama şöyle bir durum var Quote Tagi kullanımı zorunludur yani alıntı yapıyorsanız;emek vermediğiniz bir mesajdan puan kazanmak hoş olmaz ha?
muhendisabi
selim06 wrote:
mr.emre wrote:

emre aşırıya kaçmadıkça biraz gülmeye kimse bir şey demez.Sanırım bu tolere edilebilir.Ama şöyle bir durum var Quote Tagi kullanımı zorunludur yani alıntı yapıyorsanız;emek vermediğiniz bir mesajdan puan kazanmak hoş olmaz ha?

ustam öncelikle nazik uyarılarınız için teşekkür ederim. ancak bu mesaj bir alıntı değil di. daha doğrusu alıntı ise bile nerden alındığını bilmiyorum. çünkü bana bir eposta mesajı ile geldi. mesaj türkçe karakterlerden tamamen yoksundu. gittim hepsini düzelltim, diğer birkaç düzeltme de yaptım. tabii bunlar zor şeyler değil, ancak inanın bir yerden alıntı yapmadım. olsa yazardım. ayrıca çok yüksek katlı bina olaylarını tartıştık, askerlik olaylarını tartıştık, nükleer enerjiyi tartışıyoruz, sadece birazcık neşeli, mizah içeren bir mesaj olduğu için mi mesaj uygun değil, inanın ben bilmiyordum. tabii ki şunda haklısınız, bulunduğumuz ortamın kurallarına uymamız, bilmemiz, okumamız gerekiyor. ne yalan söyleyeyim ben kuralları okumadım. ama en azından şimdi okuyacağım fakat niçin mesajı uygunsuz buldunuz, açıklarsanız çok sevinirim, saygılarımla. (not: ben mesajı bıraktığımda türkçe karakterler düzgün çıkmaktaydı.)
mr.emre
muhendisabi wrote:

ustam öncelikle nazik uyarılarınız için teşekkür ederim. ancak bu mesaj bir alıntı değil di. daha doğrusu alıntı ise bile nerden alındığını bilmiyorum. çünkü bana bir eposta mesajı ile geldi. mesaj türkçe karakterlerden tamamen yoksundu. gittim hepsini düzelltim, diğer birkaç düzeltme de yaptım. tabii bunlar zor şeyler değil, ancak inanın bir yerden alıntı yapmadım. olsa yazardım. ayrıca çok yüksek katlı bina olaylarını tartıştık, askerlik olaylarını tartıştık, nükleer enerjiyi tartışıyoruz, sadece birazcık neşeli, mizah içeren bir mesaj olduğu için mi mesaj uygun değil, inanın ben bilmiyordum. tabii ki şunda haklısınız, bulunduğumuz ortamın kurallarına uymamız, bilmemiz, okumamız gerekiyor. ne yalan söyleyeyim ben kuralları okumadım. ama en azından şimdi okuyacağım fakat niçin mesajı uygunsuz buldunuz, açıklarsanız çok sevinirim, saygılarımla. (not: ben mesajı bıraktığımda türkçe karakterler düzgün çıkmaktaydı.)

ben açıklamaya çalışayım:
çok eski devirlerde bir Türkçe bölüm moderatörü vardı adı idealist Laughing
rivayete göre Türkçe bölümünü o açtırmış.
neyse işte onun zamanında Türkçe bölümü oldukça karışmıştı, herşey birbirine girmiştir. idealist bu komik yazı ve resimleri yasaklamıştı. hatta öyle ki idealiste karşı isyanlar dahi çıkmıştı. işte o zamanlardan beri komik yazılar falan yasak.

ama tabi selim in bileceği iş, o sorun yok diyorsa bana bir şey söylemek düşmez.
muhendisabi
sayin moderatorler,

asagidaki forum kurallari nedeniyle, bu thread deki mesajlari tamamen silmenizi saygilarimla bilgilerinize arz ederim. gerceklesen forum kurallari ihlali icin uzgunum.

+ Saka, fikra, hikaye, komik resimler ve benzeri yazi veya resimler kopyalanamaz.

+ Bir moderatorün düzenledigi mesaji tekrar düzenlemek yasaktir.
loserk
muhendisabi wrote:
sayin moderatorler,

asagidaki forum kurallari nedeniyle, bu thread deki mesajlari tamamen silmenizi saygilarimla bilgilerinize arz ederim. gerceklesen forum kurallari ihlali icin uzgunum.

+ Saka, fikra, hikaye, komik resimler ve benzeri yazi veya resimler kopyalanamaz.

o "kopyalanamaz" uyarısı aynen alınıp yapıştırılan c/p mesajlar için geçerli... eğer ki türkçe karakterleri düzeltmeden yazmış olsaydın bu yasak olurdu,ancak sonuçta emek vermişsin Wink tabi selim ne düşünür bilemem Laughing
muhendisabi
loserk wrote:
muhendisabi wrote:
sayin moderatorler,

o "kopyalanamaz" uyarısı aynen alınıp yapıştırılan c/p mesajlar için geçerli... eğer ki türkçe karakterleri düzeltmeden yazmış olsaydın bu yasak olurdu,ancak sonuçta emek vermişsin Wink tabi selim ne düşünür bilemem Laughing

ustam fazla uzatmak istemiyorum, bunun emeklik bir tarafı da yok aslında, bul değiştir ile olup bitiyor türkçe karakter işleri ama kurallara aykırı bir mesaj yazdığım için haklı olarak ikaz edildim, arkadaşım haklı, gerçekten boardu meşgul ettiğimize değmez, silelim gitsin bu konuyu mümkünse, unutalım, kaldığımız yerden devam edelim...
BURAK_X
mr.emre wrote:

ben açıklamaya çalışayım:
çok eski devirlerde bir Türkçe bölüm moderatörü vardı adı idealist Laughing
rivayete göre Türkçe bölümünü o açtırmış.
neyse işte onun zamanında Türkçe bölümü oldukça karışmıştı, herşey birbirine girmiştir. idealist bu komik yazı ve resimleri yasaklamıştı. hatta öyle ki idealiste karşı isyanlar dahi çıkmıştı. işte o zamanlardan beri komik yazılar falan yasak.

ama tabi selim in bileceği iş, o sorun yok diyorsa bana bir şey söylemek düşmez.

Tarih dersi gibi olmuş Very Happy İsyanlar falan Very Happy Very Happy Very Happy Laughing
selim06
Neyse üyemizin de isteğiyle konumuz kilitlenmiştir.Kurallara saygı gösterdiğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz...
---kilit---