FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Ülkemize en yakışır Bina...

bugra9
Bakın adamlar kendi ülkelerine nasıl binalar yapmışlar. Adamlar gereksinime göre bina yapıyorlar. Otopark sorununa birebir. Bundan bizim ülkemize çok ama çok lazım.. Sizce? Very Happy

mr.emre
i, robot ta bi sahne vardı, esas oğlan us robotics e geliyodu arabadan iniyodu, duvar açılıyodu, araba duvarın içinden otoparka uçuyodu diğer arabaların yanına asılıyodu, arabada audi idi şimdi onu hatırladım bu resimleri görünce Smile
muhendisabi
ne binalar yapmışlar adamlar yahu, bende taipei 101 i size göstermek istiyorum:

cavbela
yalnız bina sadece otopark deil üst katlarda kalanlar için alttaki otopark. bence böyle bir bina tam anlamıyla iğrenç olurdu hiç sıcak durmuyor kendisi. bir iticiliği var. ayrıca bu tarz bir bina yapılsa yapılsa istanbula yapılabilir. vede ordaki otopark sorununa çare bulsa bile orada büyük bir trafik orunu yaratır. . .. . . yani ekstradan sorunlar yaratır. . .
palavra
trafik icin tek cozum metro
daha fazla bolgeye hizmet veren bir metro istanbulda trafigi rahatlatabilir
diger turlu butun onlemler bir pansuman cozumden ileri gitmez.
coozy
Ooo!!! O binalar ne öyle? Hangi ülkede ki? Smile
maniac_ea
bizde olursa anca böyle olur

bugra9
maniac_ea wrote:

Buda bir gelişme Very Happy
muhendisabi
bugra9 wrote:
maniac_ea wrote:

Buda bir gelişme Very Happy

Benim gönderdiğim Taipei 101 Taiwan daydı sanırım. Dünyanın en yüksek binası. Asıl önemli özelliği dünyanın en tehlikeli deprem bölgesinde olması ama mühendisliğin ve teknolojinin en ileri uygulamalarının bu binada kullanılıyor olması. Binadaki depreme göre ters yönde hareket eden sarkaç sistemi benim TV'de gördüğüm kadarı ile 3 katlı bir bina boyutlarında. Gerisini siz düşünün artık. Ayrıca sifonların aynı anda çekilmesi durumunda orta dereceli bir depreme bile yol açma gücüne sahip.
darkeagle
maniac_ea wrote:

İyi oturtmuşsun Very Happy
maniac_ea
buda dubaide şuan yapılmakta olan dünyanın en büyük kulesi projesinden

ve kulenin dünyadaki diğer kulelerle karşılaştırılması buyrun

bugra9
Bu ne harika bişeymiş.Diğerlerine boy farkı atmış. Adamlar bunlarla yarışıyor biz neyle...
muhendisabi
maniac_ea wrote:

Kıyamet yaklaştı arkadaşlar, benim tek yorumum bu olabilir, ürperdim, Sonumuz hayrola.
loserk
maniac_ea wrote:

ve kulenin dünyadaki diğer kulelerle karşılaştırılması buyrun

dünyayı uzaydan seyretcez bu gidişle... Rolling Eyes
maniac_ea
bina ile ilgili çeşitli resim ve bilgi bulacagınız site http://www.burjdubaiskyscraper.com/
bugra9
Quote:
dünyayı uzaydan seyretcez bu gidişle... Rolling Eyes

Zaten Seyredebiliyoruz. Very Happy
mcc
Abi Adamlar yapmış .... Shocked
nghtdvl
Adamlar yapıo yaw
maniac_ea
buda bizimkilerin yeni projesi bir tek bu resmini bulabildim

Quote:
Biskon Yapı tarafından gerçekleştirilen ekolojik Sapphire İstanbul projesi ’Mimarlık Oscarı’ olarak değerlendirilen Cityscape Architectural Review’da finale kaldı. Sapphire İstanbul 4-6 Aralık tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek Cityscape Fuarı’nda uluslararası gayrımenkul sektörünün beğenisine sunulacak.

Fuarda standla sergilenecek tek Türk projesi olan 54 katlı Saphire İstanbul 261 metrelik yüksekliği ile dikkat çekiyor. 22 farklı daire planının yer aldığı projede 156 daire ve 35 bin metrekarelik iki alışveriş merkezi bulunuyor. Her 9 katta bir iç bahçenin yer alacağı proje içinde 163 metrede bir de golf sahası barındırıyor. Saphire İstanbul 33,5 metre yükseklikte yer alan kapalı yüzme havuzu, fitness center ve spa’sıyla da dikkat çekiyor.

ve ilginç bir bina projesi

muhendisabi
maniac_ea wrote:
buda bizimkilerin yeni projesi bir tek bu resmini bulabildim

Quote:
Biskon Yapı tarafından gerçekleştirilen ekolojik Sapphire İstanbul projesi ’Mimarlık Oscarı’ olarak değerlendirilen Cityscape Architectural Review’da finale kaldı. Sapphire İstanbul 4-6 Aralık tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek Cityscape Fuarı’nda uluslararası gayrımenkul sektörünün beğenisine sunulacak.

Fuarda standla sergilenecek tek Türk projesi olan 54 katlı Saphire İstanbul 261 metrelik yüksekliği ile dikkat çekiyor. 22 farklı daire planının yer aldığı projede 156 daire ve 35 bin metrekarelik iki alışveriş merkezi bulunuyor. Her 9 katta bir iç bahçenin yer alacağı proje içinde 163 metrede bir de golf sahası barındırıyor. Saphire İstanbul 33,5 metre yükseklikte yer alan kapalı yüzme havuzu, fitness center ve spa’sıyla da dikkat çekiyor.

ve ilginç bir bina projesi

bu ne yaaaa, ne biçim binalar, artık teknolojiden iyice korkmaya başladım Shocked
cihan
ARAÇ PARK YERLERİ

Şehirleşme şüphesiz medenişlemenin bir gereğidir. Ancak şehirleşme, yalnızca bina yapmak değil, burada yaşayan insanların güven içinde her türlü ihtiyaçlarını -ki, daha çok sosyal ihtiyaçları- karşılanmalıdır. Bunun için şehirlerde binalar, tüm sosyal donatılarıyla birlikte yapılmalıdır. Bu donatılar içinde elbette araç park yerleri nin ayrı bir önemi vardır. Benim araç park yerlerine ilişkin görüşüm: Araç park yerleri, gerek konutlarda, gerekse kamu ve özel kuruluşlarda, bina üst katlarına değil, özellikle bina alt katlarına yapılmalıdır. Böylece yaşadığımız çevrenin görsel güzellikleri bozulmamış olacaktır.

Murat, 06 Ocak 2006

Bence olay budur! Dünyanın (11 Eylül 2001 den sonra) en büyük ikiz kuleleri.

San Petronas Double Towers...
Normalde resimlerde gözüktüğünden daha büyüleyici gözüküyor...
Baron
vayyy bee adamlar ne binalar yapmışlar ama birinci mesajdaki binadan istanbul'a çok sayıda lazım. o kadar araç varki trafiğin ilerlemediğini bırakın yolda yürünecek gibi değil artık.
bugra9

Dubai deki bu özel oluşturulmuş ada nasıl? Very Happy
Yapmak isteyince insan harikalar yaratabiliyor. Sadece yapmak istemesi yeter TÜRKİYE nin. Very Happy
BURAK_X
bugra9 wrote:
Sadece yapmak istemesi yeter TÜRKİYE nin. Very Happy

Bi de istese tam süper olacak Very Happy
spAxel
admlar yapıo adamlar ççlün ortasına kayak merkezi koyuyolar

Resimler

http://www.martinandalex.com/images/dubai%20ski%20inside%203.bmp

http://www.martinandalex.com/images/dubai%20ski%20finished.bmp

http://vedana.net/uploaded_images/ski-dubai-764388.jpg

Videolar

http://www.youtube.com/watch?v=b4TDd4xC3GI