FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Genç internet dâhisi rekor fiyatI reddetti

muhendisabi
Quote:
Harvard Üniversitesi'nde 2004'te öğrencilerin sosyalleşmesini sağlamak amacıyla "Facebook" adlı bir internet sitesi kuran 22 yaşındaki Mark Zuckerberg'e, şu anda 13 milyon kayıtlı üyesi bulunan siteyi satması için "Yahoo" tarafından 1 milyar (Yaklaşık 1.5 milyar YTL) dolar teklif edildi.

Harvard Üniversitesi'ni terk eden ve ABD'de "Geleceğin Bill Gates'i" olarak anılan Zuckerberg ise bu teklifi kabul etmedi. Zuckerberg'in kurduğu "Facebook" adlı kişisel bilgileri paylaşım sitesinin, şu anda ABD'nin en büyük sosyalleşme sitesi olduğu belirtiliyor.
Zuckerberg'in, telekonferans yöntemiyle kendisiyle görüşme yapmak için sabah saat 08.00'de kendisini telefonla aramayı öneren Microsoft firmasının teklifini, "o saatte uyuduğu" gerekçesiyle reddettiği haberleri internet piyasasında yayıldı.

Bu arada Yahoo'nun, Zuckerberg'e yaptığı teklifi 1.6 milyar dolara (Yaklaşık 2.3 milyar YTL) çıkarmaya hazırlandığı konuşuluyor.

(alıntı:milliyet)

selim06: lutfen alinti yaptiginizda alinti etiketi (Quote Tag) kullaniniz.
palavra
nicin reddetmis acaba?
fiyatimi begenmemis veya kurdugu sistemin bir sirketin tekeline gecmesini mi istememis.

ama faydali bir is yaptigini dusunuyorsa , bunu buyuk bir sirketin maddi destegi ile dahada gelistirebilirdi
muhendisabi
palavra wrote:
nicin reddetmis acaba?
fiyatimi begenmemis veya kurdugu sistemin bir sirketin tekeline gecmesini mi istememis.

ama faydali bir is yaptigini dusunuyorsa , bunu buyuk bir sirketin maddi destegi ile dahada gelistirebilirdi

bence akıllı bir iş yapıyor, iyice fiyat artıracak, hemen sazan gibi atlamıyor.
bugra9
Belkide fiyatı düşecek, o hiç belli olmaz. Bence satsaydı. Satamadan batacak.
muhendisabi
bugra9 wrote:

Bence yanılıyorsun, adamlar fiyat artışına gidiyorlarmış.
cavbela
muhendisabi wrote:
bugra9 wrote:

Bence yanılıyorsun, adamlar fiyat artışına gidiyorlarmış.

bi bildiği vardır ya 1,5 milyar doları kabul etmeyecek kadar idealist yada daha fazla para koparabilecek kadar zeki ve akıllı. ..
belkide. . .. . .
mr.emre
bu adam kesin benim gibi anti yahoo cu dur google teklif yaparsa satar Razz
cavbela
mr.emre wrote:

bende az once yahoo mailime baktım yav bu yahoo ne güzel yapmışdiye başlık açmayı düşünüyodum. . ..

ama yahoo nun mailinden başka birşeyini kullanmıyorum biraz itici geliyo bana kullanasım pek yok onu. .. .
muhendisabi
mr.emre wrote:

yahoo çok sağlam bir alt yapıya sahip bence, ben çok beğeniyorum, gmail ve google servisleri de gayet iyi, bence birbirlerine çok da ağır basan yönleri yok
coozy
Adam naz yapıyor ya! 2 gün sonra satar bence... Smile
bugra9
coozy wrote:

2 gün sonrada Yahoo almak istemez. Kendisine yakıştıramaz. Ayrıca her naz ın kendine göre bir adabı var. Very Happy
muhendisabi
bugra9 wrote:
coozy wrote:

2 gün sonrada Yahoo almak istemez. Kendisine yakıştıramaz. Ayrıca her naz ın kendine göre bir adabı var. Very Happy

Yahoo alırda verdiği parayı bir daha verirmi işte orası belli olmaz
cafein
Ben olsam satardım ve yeni projelerin başına geçerdim uyduruk bir site yap önemli olan tutması bi tane daha yap Embarassed
TheMentor
bende olsam satmazdım çünkü insan kendi yaptığı birşeyi başkasına satabilirmi ne kadar para verirlerse versinler? hemde çok ünlü bir şeyi? sizce bill gates ilk işletim sistemini birine satsaydı şimdiki kadar zengin olabilirmiydi? benim kanaatim bu bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz
maniac_ea
eğer bende öyle bir site olsa satardım o paraylada kendi işimi kurardım iş kuracak kadar sermaye olsun yeter bana gerçi o parayla iş değil hayatımız kurtulurdu türkiye standartlarına göre torunlarımızı bile kurtarırdı belki Laughing
muhendisabi
maniac_ea wrote:
eğer bende öyle bir site olsa satardım o paraylada kendi işimi kurardım iş kuracak kadar sermaye olsun yeter bana gerçi o parayla iş değil hayatımız kurtulurdu türkiye standartlarına göre torunlarımızı bile kurtarırdı belki Laughing

ben de satardım, sonra başka bir fikirle bir tane daha olmadı iki tane daha Very Happy site kurardım. sonuçta teklif edilen müthiş bir miktar.
darkeagle
Bende olsam satmazdım. Arkası gelir bence...
loserk
palavra wrote:
nicin reddetmis acaba?

uykusu varmış ya işte Laughing
darth_revan
google'a satsın bence de. Bu sayede google microsoft'a karşı daha büyük bir rakip haline gelecektir.
mr.emre
bu artist 19 yaşında eğitimini beğenmediği için Harvard ı bırakmış.
+
microsoft un görüşme talebini "sabah 8de kalkamam" diyerekten reddetmiş.

Shocked
bugra9
mr.emre wrote:
+

Shocked

Biraz fazla artistlenmiş. Google bunun havasını indirir bence. Very Happy
nghtdvl
ben olsam koyardım açık artırmaya miktar fazla olursa satardım olmassa satmazdım(gerçi gene çok para ama)
muhendisabi
nghtdvl wrote:
ben olsam koyardım açık artırmaya miktar fazla olursa satardım olmassa satmazdım(gerçi gene çok para ama)

arkadaşlar bayağı bir fikir paylaştık, bakalım ne olacak, el mi yaman bey mi yaman göreceğiz Very Happy
BURAK_X
nghtdvl wrote:
İyi fikir.GittiGidiyor'a falan Very Happy
mr.emre
mr.emre wrote:
+

Shocked

yuh dedirten ekleme:

meğer bu artist harvard ı bırakmamış.
okulun sitesini yapmış öğrencilerin resmini bulmak için
okulun sistemini hacklemiş, sonra bunu şutlamışlar
bu da çıkıp ben harvard ın eğitimini beğenmedim bıraktım diyomuş

bi de buna ekleme: harvard ı hacklemek te mağrifet aslında.. Very Happy
genckalemsor
şuan haftalık reklam geliri ağız uçuklatıyor.
kabul etmemiş olması çok akıllıca
kocaburun
ben olsam kesin satardım.. 8 değilde 7 olsn 6 olsn adam 3 yılda dunyanın sayılı milyarderlerinden oldu bak şu olaya!
genckalemsor
en azından internetin kara delik şirketlerine teslim etmedi siteyi. onların işi belli. ağız uçklatacak paraya satın al ve yoket Smile)
ultimatermof
adam ya çok saf ya da çok uyanık Very Happy