FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google AdSense

muhendisabi
Arkadaşlar merhaba,

Uzun uğraşlar sonucunda bu forumu buldum. Mesajları incelediğimde gayet nezih bir ortam olduğunu gördüm. Hepinize teşekkürler.

Uzun lafın kısası: Arkadaşlar 2 defa google adsense nden ban yedim. Biri doğrudan benden kaynaklanıyordu ancak diğeri ile inanın bir alakam yoktu. Adamlar kıllandılar 120$ dan sonra kapattılar. Sizce hala bir şansım var mı? Veya ne tavsiye edersiniz.

Selamlar.
cavbela
muhendisabi wrote:
Arkadaşlar merhaba,

Uzun uğraşlar sonucunda bu forumu buldum. Mesajları incelediğimde gayet nezih bir ortam olduğunu gördüm. Hepinize teşekkürler.

Uzun lafın kısası: Arkadaşlar 2 defa google adsense nden ban yedim. Biri doğrudan benden kaynaklanıyordu ancak diğeri ile inanın bir alakam yoktu. Adamlar kıllandılar 120$ dan sonra kapattılar. Sizce hala bir şansım var mı? Veya ne tavsiye edersiniz.

Selamlar.

bende 40 dolarda bi ban yemiştim fena koymuştu

onlar "eger hatanız olmadığını ve kuralları ihmal etmediğinizi düşünüyorsanız" tarzında bir posta daha gondermişlerdi bana bence şansını birdaha dene 120 dolar az para değil

ayrıca yorumun için sağol bende sana aynen katılıyrum
muhendisabi
evet dediğin içeriğe sahip eposta geldi ancak cevabı dikkate almıyorlar, bayağı uzun bir döküman hazırladım, adamlara gönderdim, hatta log kayıtlarını da verdim ama banamısın demediler, yuttular bizim gelirleri, şimdi de hiç kabul etmiyorlar, yeni başvurulara önce hemen 2 günde cevap veriyorlardı, şimdi bir hafta bekletip yok diyorlar, ama yine de bir yolu varmı diye hala merak ediyorum, abi ben ettim siz etmeyin tarzı falan Smile
cavbela
muhendisabi wrote:
evet dediğin içeriğe sahip eposta geldi ancak cevabı dikkate almıyorlar, bayağı uzun bir döküman hazırladım, adamlara gönderdim, hatta log kayıtlarını da verdim ama banamısın demediler, yuttular bizim gelirleri, şimdi de hiç kabul etmiyorlar, yeni başvurulara önce hemen 2 günde cevap veriyorlardı, şimdi bir hafta bekletip yok diyorlar, ama yine de bir yolu varmı diye hala merak ediyorum, abi ben ettim siz etmeyin tarzı falan Smile

ben yeniden hesap açmak için bloger dan ingilizce bi blog hazırladım 12 saatte falan hesabımı açtılar bende şaşırdım bir oncekini almak için 2 hafta beklemiştim:)))

istersen blogu incele ne yapman gerektiğinde fikir verir

asskin.blogspot.com
muhendisabi
peki daha önceki aynı adsense hesabın ilemi açtın, yoksa farklı mail hesabı ile mi, ek olarak aynı da açsan farklı da açsan aynı banka hesabını mı verdin, bunu kabul ediyorlarmı ustam ?
cavbela
farklı adresle açtım

aynı kişi olduğunu fazla belli etme

hesap numarası daha vermemiştim

ama açıldıktan sonra problem olmaz
muhendisabi
o zaman ben amma faul işler yapmışım şöyleki

aynı site adresini verdim,

örneğin ahmet.mehmet@ şeklindeki email adresimle sonra

mehmet.ahmet@ ile daha sonra da

ahmetmehmet@ ve en sonda mehmetahmet@ şeklindeki email adresleri ile başvurdum

adamlar geri çevirdi, bende de suç var yani, durda senin gibi blog açayım ustam.

iyi de banka hesabını başvurudaki ad ile aynı istiyorlar onu napacaz.
cavbela
ben ikisindede gerçekm isimle başvurdum hatta eskiden kalma bi başvurum daha vardı oda aynı isimdi bişey olmadı. nede olsa aynı isimde onlarca kişi olabilir. .. .
darkeagle
Bende ban yedikten sonra yeniden başvurdum. 2 günde açıldı benimkisi.

Son başvurumda sadece e-mail adresim farklıydı. Kişisel bilgilerim ve site bilgileri önceki ile aynıydı.
bugra9
Google adsense nasıl kullanıyorsunuz? Hiti fazla olan site lazım değilmi? Yoksa hile mi yapıyorsunuz? Bizede söyleyin bizde yapalım. Very Happy
muhendisabi
bugra9 wrote:
Google adsense nasıl kullanıyorsunuz? Hiti fazla olan site lazım değilmi? Yoksa hile mi yapıyorsunuz? Bizede söyleyin bizde yapalım. Very Happy

Hayır, hile yok, bizi bozar Smile

Hİt önemli değil, reklamlara tıklanması önemli, CPM meselesi. Ayrıca reklam yerleştirilen sayfaların içeriği çok önemli. İçerik ne kadar zengin olursa o kadar farklı reklamlar sayfada oluşacaktır.
bugra9
muhendisabi wrote:
bugra9 wrote:

Hİt önemli değil, reklamlara tıklanması önemli, CPM meselesi. Ayrıca reklam yerleştirilen sayfaların içeriği çok önemli. İçerik ne kadar zengin olursa o kadar farklı reklamlar sayfada oluşacaktır.

Tamamda reklamlara çok tıklanması için hite ihtiyacın var. Kendin tek tek tıklayınca ne olduğu belli. Very Happy Bide ne kadar tıklanınca ne kadar kazandığını gibi bilgileri yazarmısın?
cavbela
oranları var benim gözlemlediğimkadarıyla. .. ve her reklamın bi değeri. tıklamaya 13 cent te aldığım oldu 30 centte. ingilizce içerikli sitelerde kat sayı daha yüksek. . . yani daha çok para veriyolar. . . gösterimi fazla ama tıklama az olunca daha çok para geliyor bide. . ..
serazat
bende 70 de ban yedim arkadaşlara tıklayın demiştim abartmışlar Smile şimdi iyi ama ayda geitirdiği 10 15 dolar onuda yılda 1 kez falan alıyom zaten daha 2.si nasip olmadı ama yinede taş attında kolunmu ağrıdı site duruyo gezen tıklayan tıklıyo.. artı frihosttan alınca hostada ücret ödemedik bi domain var oda 3 dolar di Smile zaten
mr.emre
akıllıca kelimeler seçerseniz ve kaliteli ziyaretçi kitleniz olursa bir tıka 15 $ kazanabilirsinz.
muhendisabi
bugra9 wrote:
muhendisabi wrote:
bugra9 wrote:

Tamamda reklamlara çok tıklanması için hite ihtiyacın var. Kendin tek tek tıklayınca ne olduğu belli. Very Happy Bide ne kadar tıklanınca ne kadar kazandığını gibi bilgileri yazarmısın?

Valla onu yazamıyorum cunku raporlarımı goremıyorum. Bir tıka da 15$ geldigi nerden cikti yahu. Bu cok buyuk bir miktar. Emin misiniz?
mr.emre
muhendisabi wrote:
Bir tıka da 15$ geldigi nerden cikti yahu. Bu cok buyuk bir miktar. Emin misiniz?

http://www.top-paying-keywords.eu/

Burada hangi kelimelerin ne kadar verdiği yazılı ve güncel tutuluyor.

Yalnız belirttiğim gibi bu miktarlar için kaliteli ziyaretçi kitlenizin olması gerekir.

Ve Google a göre kaliteli ziyaretçi Türk ler değil.

Eğer yabancı bir siteniz ve yabancı hitiniz varsa bu kaynağı kullanabilirsiniz.
muhendisabi
mr.emre wrote:
muhendisabi wrote:
Bir tıka da 15$ geldigi nerden cikti yahu. Bu cok buyuk bir miktar. Emin misiniz?

http://www.top-paying-keywords.eu/

Burada hangi kelimelerin ne kadar verdiği yazılı ve güncel tutuluyor.

Yalnız belirttiğim gibi bu miktarlar için kaliteli ziyaretçi kitlenizin olması gerekir.

Ve Google a göre kaliteli ziyaretçi Türk ler değil.

Eğer yabancı bir siteniz ve yabancı hitiniz varsa bu kaynağı kullanabilirsiniz.

vay be demekki bu keywordleri bir sekilde indekslemek gerekiyor. Tesekkurler mr.emre.
geyikkutuphanesi
Yaw benimde içerde 100$ dan fazla param var. Henüz ban falan yemedim ama bu para ne zaman gelir yaw. Hayırlısıyla kazasız belasız gelseydi bi Smile
muhendisabi
geyikkutuphanesi wrote:
Yaw benimde içerde 100$ dan fazla param var. Henüz ban falan yemedim ama bu para ne zaman gelir yaw. Hayırlısıyla kazasız belasız gelseydi bi Smile

Bir kere kesinlikle EFT yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca adresine pin kodunu gönderdiler mi. Bu adımda gerçekleşti ise paran gelecek ayın 15inde elinde demektir. Ama kesinlikle ve kesinlikle reklamlarına kendin tıklama veya herhangi bir usulsuz girişimde bulunma. Google bunu anında çakıyor ve ayrıca 100$ iyi para kaybetme. ben 195$ (120+75) dan oldum. Riske gerek yok. Reklam gelirlerini en rahat kazanabileceğin ve en zahmetsiz servis Google, aman ha elinden kaçırma. Benden nacizane tavsiyeler.
mr.emre
muhendisabi wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Bir kere kesinlikle EFT yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca adresine pin kodunu gönderdiler mi. Bu adımda gerçekleşti ise paran gelecek ayın 15inde elinde demektir. Ama kesinlikle ve kesinlikle reklamlarına kendin tıklama veya herhangi bir usulsuz girişimde bulunma. Google bunu anında çakıyor ve ayrıca 100$ iyi para kaybetme. ben 195$ (120+75) dan oldum. Riske gerek yok. Reklam gelirlerini en rahat kazanabileceğin ve en zahmetsiz servis Google, aman ha elinden kaçırma. Benden nacizane tavsiyeler.

bildiğim kadarıyla geyikkutuphanesi daha pin olayı çıkmadan önce kayıtlıydı adsense e.
insolent1
Niye farklı hesaplar açıyorsunuz ki? Acaba aynı google adsense kodunu başka sitelerde kullanamıyor muyuz?
mr.emre
insolent1 wrote:
Niye farklı hesaplar açıyorsunuz ki? Acaba aynı google adsense kodunu başka sitelerde kullanamıyor muyuz?

Aynı hesabı istediğin kadar sitede kullanabilirsin ama AdSense den şutlandığında vakit kaybetmemek isteyen arkadaşlar yedek hesap açıyor ve bir kaç sitelerine ekleyerek en azından 50 $ tamamlayıp pin bekliyorlar, yani tamamen vakit kaybetmemek amaçlı.
insolent1
mr.emre wrote:
insolent1 wrote:

Aynı hesabı istediğin kadar sitede kullanabilirsin ama AdSense den şutlandığında vakit kaybetmemek isteyen arkadaşlar yedek hesap açıyor ve bir kaç sitelerine ekleyerek en azından 50 $ tamamlayıp pin bekliyorlar, yani tamamen vakit kaybetmemek amaçlı.

Güzelmiş doğrusu. Ama en iyisi banlanmayacak şekilde davranmak.
bugra9
Parayı adrese göndermek dışında ödeme seçeneği yok mu? Mesala paypal hesabına aktarmak gibi. Diğer türlü çok uzun iş.
geyikkutuphanesi
muhendisabi wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

evet pin olayının hallettim. Test ödemesini 1-2 ay önce hesabıma almıştım. Eve geldi pin. Ödeme ayarlarımı eft olarak değiştirdim. Test ödemesinden sonra da hesabı doğruladım. Şu anda bir sorun olmaması gerekiyor. Ayrıntılara bakınca bu ayın sonunda gelmiş olması gerekiyor.
mr.emre
bugra9 wrote:
Parayı adrese göndermek dışında ödeme seçeneği yok mu? Mesala paypal hesabına aktarmak gibi. Diğer türlü çok uzun iş.

eft
muhendisabi
mr.emre wrote:
bugra9 wrote:

eft

Evet kesinlikle EFT yi tavsiye ederim, çok hızlı, şimdi yollarlarsa 1 saat içinde elinde.
geyikkutuphanesi
arkadaşlar bugün banka hesabıma girince ne göreyim Very Happy karşımda BFS FINANCE LTD diye bir şirketten hesabıma yapılımış 105 $ lık eftyi gördüm. Very Happy paranın google dan geldiğini anlamam fazla uzun sürmedi. Very Happy Ve nedense pek bi sevindirik oldumm yaw Very Happy Evt sonunda para geldi. Hatta şu an hesabımda. Acaba ne yapsam parayla Very Happy gidip bi kaç site daha mı kursam ne Very Happy pek fazla bi para değil ama manevi değeri yüksek Very Happy
cavbela
yav içim kan ağlıyor hiç bi usulsüzlük yapmama rağmen ikinci banıda yedim ya. bunu digerhesabımla ilişkili olduğunu anladıkları için kapatmışlar. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ayrıca canım geyiğim bayram başlıklı konuya bak sana orda bi mesajım var.. . . . ..
muhendisabi
geyikkutuphanesi wrote:
arkadaşlar bugün banka hesabıma girince ne göreyim Very Happy karşımda BFS FINANCE LTD diye bir şirketten hesabıma yapılımış 105 $ lık eftyi gördüm. Very Happy paranın google dan geldiğini anlamam fazla uzun sürmedi. Very Happy Ve nedense pek bi sevindirik oldumm yaw Very Happy Evt sonunda para geldi. Hatta şu an hesabımda. Acaba ne yapsam parayla Very Happy gidip bi kaç site daha mı kursam ne Very Happy pek fazla bi para değil ama manevi değeri yüksek Very Happy

tebrik ederim, darisi bizim basimiza tabi basvurumu onaylarlarsa Smile